kristyna3919 kristyna3919 komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Naprosto souzním s recenzi Nuttelky... Je to sice "jen" kniha...ale v této době potřebuji happy end i u tohoto žánru.. jinak trilogie skvělá

06.10.2023 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Předposlední kniha / případ Eriky F. se mi líbil nejvíc. Konec byl parádní, tahle kniha mě fakt bavila!

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

(SPOILER) Druhá kniha se mi líbila víc. Jak bylo psáno níž, taky sem nepochopila, jak někdo mohl vystopovat IP adresu, když druhý to nedokázal a měl by být technicky zdatnější... Právě čtu třetí knihu od autora a začíná mě trochu štvát ten zajetý "stereotyp" - tvrdohlavý detektiv jede podle sebe a neposlouchá nadřízené, kolegové/nadřízený ji hází "klacky pod nohy", má problém věřit lidem, ale nechává se vést svou intuicí...jestli to tak bude pokračovat i v ostatních knihách, tak tohoto autora už vzdám.. :D :(

18.09.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásná romantická knížka! Když jsem ji četla, měla jsem chuť se odstěhovat do šťastné Kodaně a dát si skořicového šneka s kávou! Knížka byla vtipná, milá, hrdinové sympatičtí. A konec prostě krásný :) Milá oddechovka, ke které se ráda vrátím.

07.01.2021 5 z 5

Smrt posluhovačky Smrt posluhovačky Agatha Christie

Skvělá detektivka. Pro mě jedna z nejlepších. U téhle jsem se i nasmála, bavily mě strasti pana Poirota, které podstupoval při vyšetřování..

10.10.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Poslední případ Eriky se mi moc líbil. Konec pro mě (konečně) nečekaný. Velmi zajímavý příběh. Ikdyž mě stále trochu štve brzké odhalení vraha.

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Knížku jsem dostala jako dárek. Moc se mi líbila a překvapila mě! Dobře se četla, bylo to vtipné, milé, konec mírně ujetý (to, v té restauraci), ale jako oddechovka je parádní :) do dalších knih se ale od autorky pouštět nebudu. Názvy knih nevěstí, že by mě měli nadchnout. Raději šáhnu po Julii Caplin :)

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tato knížka se mi od autorky líbila mnohem víc. Rozjezd byl pozvolný, knížka se četla s lehkostí a konečně jsem se dočkala hezkého romantického příběhu :D :) Popis Chorvatska a pláží byl skvělý, opravdu jsem se "přenesla" na jednu z nich. Milé, letní odpočinkové čtení :)

07.01.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Wow! Tahle kniha mě hoodně bavila! Nemohla jsem přestat číst. Skvělá zápletka a za mě super konec!

06.03.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Upřímně jsem čekala víc. Kniha se sama o sobě četla velmi dobře a rychle kvůli kratším kapitolám. Autor dokáže navodit tu správně nepříjemnou atmosféru hned v prologu. Ale nemůžu si pomoct...Rozuzlení mě trochu překvapilo, protože jsem si myslela, že tam bude spojitost i s Eričinou minulostí a že vrah, nejen Eriku, ale i její kolegy zná velmi dobře. A taky mi chyběl pořádný motiv a vysvětlení dalších dvou postav, co zde figurovaly... Nevím, asi jsem zvyklá na elegantní detektivky od A.Christie...Celkově detektivky a thrilery mám raději od žen. Každopádně toto byla první kniha, kterou jsem od autora přečetla a mám rozečtený druhý díl, tak uvidíme :)

09.09.2021 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Za mě skvělá knížka! Přečetla jsem ji jedním dechem. Styl a humor mi sedí. Některé věci mi přímo autorka "brala z úst" . Fakt hezká knížka, ráda se k ní vrátím.

04.05.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě děj předvídatelný a konec ujetý... Tato kniha byla pro mě troch zklamáním. Ostatní knihy od Shari jsou, za mě, lepší :)

04.01.2021 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kniha mě velmi bavila. Od Markéty mám přečteného Lososa a Intymně a teď jsem dočetla Pandu. Za mě čtivé. Dějová linka rodičů mě vůbec neobtěžovala, právě naopak. A vždy jsem se těšila nejvíc na pokračování dl roku 1952. Jsem ráda, že se autorka do tohoto roku neopřela víc, protože ty hrůzy, co lidé zažily mi stačí jen tak "z vyprávění", nedělá mi to prostě dobře..... Její styl humoru a psaní mi prostě sedí! Jen tak dál :)

02.08.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tuto knížku jsem četla od autorky jako první. Hlavní hrdinové oba "na facku". Až ke konci se vlastně "něco" začalo dít.... Šlo to pak ráz na ráz a byl konec... Vše se v podstatě motalo kolem cukrárny (což je z názvu pochopitelné :D ), ale čekala jsem trošku i víc popsanou Paříž a hezčí romantický příběh.. U knížky jsem se snad ani nezasmála.. Za mě zklamání.

07.01.2021 2 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Knížka se četla dobře. Já Annu docela chápala, pro mě to je sympatická postava. V některých částech knihy jsem se od srdce zasmála, což se mi u moc knížek nestává. Za mě pohodové, odpočinkové čtení.

06.03.2022 5 z 5

Kniha psaná formou divadelního scénáře. Zajímavý a milý příběh. Myslím si, že kdyby se toho chopil opět nějaký schopný režisér, byl by z toho moc krásný film/pohádka a pokračování HP.

04.01.2021 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Jak.....jak mohla být první kniha tak skvělá a druhý díl takový podprůměr? Tolik iracionálních chyb, které postavy dělali, ikdyž 2 stránky před tím tvrdili, že to dělat nesmí...Za nás zklamání..člověk jen kroutil hlavou...Dáme šanci ještě třetímu dílu. Snad bude lepší.

06.03.2022 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Miluju tyto bajky a nejvíc Příběh tří bratří! Je to srdcovka.

04.01.2021 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

WOW! Za mě skvělý thriller. Velni čtivé, napínavé. Konec za mě také super.

11.04.2022 5 z 5

Ultima Ultima L.S. Hilton

Tohle už byla taková z nouze ctnost. Chtěla jsem vědět, jak hlavní hrdinka dopadne. První díl měl potenciál, byl zajímavý a bavil mě, to stejné i druhý, ale už byl slabší. Po knihách již asi znovu nesáhnu.

22.11.2021 1 z 5