krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Wau, to byla jízda. Ani jsem si neuvědomila, jak strašně moc mi Hunter a Garcia chyběli. Tenhle příběh je tak temný, že s každým otočením stránky jsem měla strach, co dalšího šíleného tam bude. Na závěr jsem trnula, ať vše dopadne dobře a všichni mí oblíbenci tu hrůzu zvládnou. Kdo chce mít husinu na kůži, cítit napětí, tak ať sáhne po tomhle příběhu. A je to snad poprvé, co jsem zamáčkla slzu už u Věnování. Díky Chrisi.

04.09.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Po delší době zase další Keplerovka :-) Joona neztratil nic ze svého šarmu. Příběh je plný napětí, čekání na každé stránce na dobré zprávy, prostě je takový jaké Lars Kepler píše - skvělý a báječný. Děkuji a doporučuji.

16.06.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další Carterovka v řadě a opět pro mne překvapení, na jaké způsoby smrti a hlavně pomsty může autor přijít. Příběh mě opět zcela pohltil a dokonce i zasáhl a na konci jsem rozuměla důvodům proč a jak a "odpustila" vykonavateli pomsty.

07.01.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další "Carterovka" za mnou a já pořád a stále musím napsat to samé - Carter,Garcia a Hunter se stali součástí mého života. Nové a nové metody, jak připravit člověka o to nejvzácnější, co má. Snaha detektivů vymýtit další zrůdu mezi námi a to vše napsané s nadhledem, tak neskutečně napínavě, že člověk musí číst dál. Teď poprvé jsem uhádla vraha, spojila si dějové linky a i přesto dávám knížce plný počet. Jednoznačně doporučuji. A pomalu se blíží Hovor se smrtí :-)

29.12.2019 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Knížku jsem půjčila pro mého mladšího synka, že se budeme střídat při čtení. Při čekání na konec jeho tréninku jsem v kavárně knížku přečetla. Při jednotlivých pasážích jsem se neskutečně smála. Ještě, že mě obsluha kavárny zná, protože starší matka, co čte dětskou knížku, řehtá se u toho jako kůň, musí vypadat divně :-) Pak jsem celou cestu domů malému vyprávěla a hned jsme jí začali číst. Nádherně vykreslené pasáže plné úžasné dětské fantazie, kde není žádný ostych říct všechno, co si myslím a co mám na jazyku. 100% doporučuji a vím, že tahle knížka bude jedna z těch, ke které se budu vracet a číst jí i dalším generacím.

09.01.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Od tohoto autora druhá moje knížka. Zatímco první mě spíše nenadchla, tahle druhá mě dostala. Lehkost psaní, příběh, úsměvné pasáže. Pořád jsem si říkala, že mi to někoho připomíná a pak mi došlo - Páral v mladším vydání :-) Každopádně oproti první knížce tuhle 100% doporučuji jako lehké víkendové čtení.

24.05.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdřív to byla jen knížka o které se mluví a je doporučována k přečtení. A teď po poslední stránce je to knížka, která předčila mé očekávání. Příběh nadchne, pohladí, slz ukápne nepočítaně. Silný opravdový příběh, na který by se nemělo zapomínat. Obrovské utrpení, odvaha, radost z maličkostí, které jsme momentálně v tomhle šíleném konzumním světě potlačili na nejmenší možnou mez. Všem vřele doporučuji.

25.01.2015 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý příběh a opět nezklamal. Kniha má rychlý spád, člověk dychtivě otáčí stránky a čeká, jak příběh bude pokračovat. Konec překvapivý a nečekaný. Těším se na další případ.

28.08.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na pokračování knížky Než jsem Tě poznala jsem se opravdu těšila. Čekala jsem, jak se vypořádá s odkazem Willa a se svým životem. Asi jsem očekávala moc. Luisa, která mi byla v první příběhu sympatická, tak teď byla přesný opak. Ukňouraná, nerozhodná, věčně vzdychající. Nové postavy byly zajímavé jen některé - Sam. Lily mě neskutečně štvala. Pocity po dočtení rozporuplné, konec otevřený.... Takže ani nevím jestli doporučit k přečtení.

09.07.2022 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nejdřív jsem chtěla dát o hvězdičku míň, protože rozjezd tohoto případu byl opravdu pomalý. Všechno to vysvětlování, postavy a pak to najednou začalo gradovat až vše dospělo do velkého finále. Hlavní hrdina mi byl víc než sympatický a tak jsem doufala ve šťastný konec. Celkově příběh poutavý, čtivý a každý čtenář si v něm najde své - jen vydržet přibližně těch 200 stran :-)

06.01.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Viděla jsem film, knížku jsem měla v sekci Chystám se číst od roku 2015 a až teď konečně jsem si knihu přečetla. Mám raději knižní předlohy než filmové, ale někdy se podaří, že film i kniha jsou v nádherné rovnováze, což byl i tenhle případ. Brečela jsem, brečím u filmu, brečím u knihy. Gus i Hazel mi přišli neuvěřitelně blízcí, takže když se jeden z nich stal vzpomínkou, rvalo mi to srdce. Děkuju, děkuju autorovi za tenhle příběh, děkuju všem, kteří bojují s podobnými démony u svých blízkých, všem, co bojují a nevzdávají to....

04.10.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 *. Pro sympatickou partu okolo hlavní vyšetřovatelky, pro zajímavý příběh a docela čtivý text dávám 4. Kdybych tuhle knížku dostala před všema Gerritsenovými, Carterama, Keplerama a Barkerama, tak má asi plný počet. Každopádně času nelituju a uvidím, zkusím ještě další dílo tohoto autora.

18.07.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Skvělý pohled do doby našich hereckých div a noblesního života tehdejších filmových hvězd. Adinu Mandlovou mám z této doby nejraději. Její života mi připomíná jízdu na horské dráze, kde úžasné momenty střídají tragické chvíle. Skvěle čtivě napsáno.

12.07.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Moje první kniha od tohoto autora, která se mi do ruky dostala náhodou při akci nejmenovaného knihkupectví. Celý příběh se pomalu rozvíjí a postupně graduje až exploduje. Vše do sebe zapadá jako ozubená kolečka v hodinách. Po dlouhé době knížka, kde moje fantazie pracovala na plné obrátky. V pasážích o nocích a nepříjemných pocitech v Bartolomějské mi přišlo, že je to opravdové. Četla jsem s nepříjemnými pocity a knedlíkem v krku a neskutečně jsem se těšila "na ráno" a dobré zprávy od mých "imaginárních přátel". Určitě doporučuji přečíst a já si jdu vyhledat další knížky autora :-)

15.04.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Pomyslná třešnička na dortu celé trilogie. U téhle poslední části se moje názory měnily jako aprílové počasí. Neuvěřitelně strhující, každá stránka znamenala odklon jiným směrem, aby se čtenář hned na následující vrátil zpátky a ještě s plnou hlavou otázek. Vše rozuzleno až v úplném závěru. Na závěr - je to bomba, obdivuji celý příběh, autora, hrdiny. Klobouk dolů, smekám a celá trilogie zůstává čestným členem mé knihovny. 100% doporučuji :-)

08.09.2020 5 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Naprostá slátanina. Hlavním hrdinkám bylo mentálně tak 10. Hloupé pipiny, jedna rádoby popelka, druhá princezna, která se rozhodla vytáhnout popelku na "bály". Kniha vyniká v jedné věci - když nastane moment, že nic horšího nemohla autorka napsat, překvapí - mohla, protože vždycky přijde horší slátanina a nereálná "zápletka". Z celé knížky mi nebyl ani jeden človíček sympatický. Vyhozený čas i peníze.

01.09.2020 odpad!

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Příběh nebyl špatný. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale u detektivek miluju, když mě udržují v napětí, když nechci odejít od rozečtené knížky a to bohužel u tohoto příběhu nebylo. Celkově se nečetla špatně, ale v závěru mě zamrzela podoba s jedním světoznámým filmem. Proto o * méně. Uvidím až vyzkouším další titul autorky.

18.06.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další z pokračování série případů Josie a jejího týmu. Jak už to u této autorky bývá případ sahá daleko do minulosti. Josie a celý její tým je mi sympatický, líbí se mi způsoby vyšetřování. Příběh se zatím jako vždy dotýká jejího nejbližšího okolí. Co se mi na stylu autorky líbí je styl psaní, celé vyšetřování a závěr jsou logické. Nejsou tam žádné "ultraschopnosti či nepřirozené jevy".

20.05.2023 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Znovu přečteno po pomalu 40-ti letech kvůli čtenářské výzvě. Většinu pasáží jsem dopředu znala. Člověk zavzpomínal jaké měl dětství, co bylo fajn, co ne. Ještě rovnou přečtu druhý díl.

03.12.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Pořád to zkouším, pořád a pořád, jestli přece jenom není chyba u mě, ale bohužel Kříďák, Jáma ani Upálené prostě přelouskávám s velkým zapřením. Tuhle jsem chtěla dokonce odložit jako nedočtenou. Nakonec jsem jí dala a opravdu už nic dalšího od autorky zkoušet nebudu.Nesedí mi styl psaní, chybí mi momenty, kdy nechcete odložit knížku a těšíte se na otočení stránky, kterou otáčíte s napětím, co tam na mě "vyskočí". Tohle u ní prostě nenacházím.

23.10.2022 2 z 5