kramlinka88 kramlinka88 komentáře u knih

Pohádka Pohádka Stephen King

Dnes vám přináším recenzi na tuto krásku :-)

Kdo mě zná, ví, že co se Kinga týče jsem skalní fanoušek a možná nedostatečně objektivní, ale tady platí, když ho miluješ, není co řešit ;-)

Knížka nám na 725 stranách přináší příběh Charlieho, sedmnácti letého chlapce, který se už v ranném věku musel poprat se smrtí milované maminky a následkem toho i s otcem alkoholikem :(

Slíbil si, že pokud se z toho táta dostane, bude dělat dobré skutky. A tak se dostane k panu Bowditchovi a hlavně k Radar - starší feně - ano Radar je fenka :-D, kteří mu nečekaně vstoupí do života :-)

A tak dny plynou až do doby, než Charliemu pan Bowditch svěří své největší tajemství.

Charlie se díky tomu vydává na dobrodružnou cestu za záchranou Radar a také za poznáním nejen spousty nových věcí, ale také sebe sama :-)

Není to typický "Kingovský" hororový příběh, ale je to nádherný příběh s fantasy prvky, místy trošku temný, ale plný lásky ke zvířatům, napětí, důvěry, přátelství a prostě jako vždy originální a geniální :-)

"Myslím, že každý má v sobě temnou studnu, která nikdy nevysychá. Pít z ní je ale nebezpečné. Voda je jedovatá."

Určitě můžu doporučit i lidem, kteří s Kingem teprve začínají :-)

17.11.2023 5 z 5

Pád do ticha Pád do ticha Martina Jakubová

Tohle byla má první knížka, kterou jsem četla ve slovenském jazyce. Myslela jsem, že mi to bude dělat potíže, že budu číst pomaleji... naštěstí se nic z toho nepotvrdilo a já jsem knížku slupla jako malinu :-)

Od děje jsem neměla žádné velké očekávání, většinou nečtu ani anotace, abych pak nebyla zklamaná, nečetla jsem ji ani v tomto případě :D

A musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila :-) Ano zápletka v džungli asi měla své mouchy, občas mi jednání Stana a jeho kumpánů přišlo zvláštní, Terka mi taky párkrát lezla pěkně na nervy, ale když vezmu ten skvělý sarkastický humor a moc pěkně stupňované napětí, prostě jsem se poddala příběhu a jen četla a četla.

A to je přesně to, co já od knihy očekávám, aby mě vtáhla do děje takovým způsobem, že z něj nebudu chtít vystoupit, že prostě musím číst až do úplného konce, a to se tady Martině opravdu povedlo a já za to velmi děkuji :-)

Knihu bych určitě doporučila všem, kdo má rád sarkastický humor, napětí a taky trochu té erotiky :-D
Za mě opravdu velmi povedené :-)

27.10.2023 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Kniha se zaobírá ne zrovna jednoduchými tématy, převažuje ovšem sexuální zneužívání, tudíž to není opravdu jednoduché čtení :-(

Kniha je rozdělená do několika částí, v jedné z nich se věnujeme do hloubky i životu a hlavně dětství hlavního vyšetřovatele Anthonyho Raucha (který je bohužel někdy překládán jako Hruška), tohle byla jedna z věcí, která mi opravdu vadila, v jedné větě o něm mluvili jako o Rauchovi a hned vzápětí jako o Hruškovi, docela nepěkná korekce :-/

Velmi zajímavé pro mě byly pasáže, kde se řešila psychologie postav ať už vyšetřovatelů či samotných pachatelů nebo obětí. Nejzajímavější postava byla z tohoto hlediska Anthonyho matka, pracující jako právnička.

Musím říct, že mě kniha bavila, byla velmi čtivá, jen závěr jsem si představovala jiný, proto nedávám plný počet. Ale určitě můžu s klidným svědomím doporučit jako velmi čtivý psychologický thriller.

Jedna z nejzajímavějších myšlenek příběhu pro mě byla, že všichni násilníci měli komplikované dětství, ale ne všichni, kdo měli komplikované dětství skončili jako násilníci :-)

13.10.2023 4 z 5

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Tahle knížka je malá formátem, ale je to velikán svým obsahem :) Už na základní škole jsem se zamilovala do Stephena Kinga a jeho tvorby. Od té doby je hororové čtení můj oblíbený žánr, jen těch knih, které by opravdu stály za to, moc není :/

Ovšem v této knize povídek jsem měla tu čest na pár stránkách čelit svým strachům a fobiím a hrozně jsem si to užívala :D

Všechny povídky měly něco do sebe, ovšem ta jediná, při které jsem měla opravdu husí kůži byla Houpací křeslo od Karin - tam bylo vše, napětí, duchařina, i takový ten wtf moment, který prostě v knihách miluju :)

Další povídka, kterou bych si klidně přečetla i jako knihu, byla Nekoukej ven, opět od Karin - a wow, brutální postapo hororové sci-fi či kam tohle zařadit, ale svým způsobem reálné a o to víc děsivé :O

Dále na mě velmi zapůsobily povídky od Jarky Pelikánové, Márnice i Výzkumná činnost byly skvělé. Márnice byla strašně smutná, Filipa mi bylo celou dobu hrozně líto :( A Výzkumná činnost? Brutální a syrové morální dilema jako blázen, korporát a co vše jsou lidé ochotní udělat když jsou ve finanční tísni a chtějí ochránit své blízké? Hodně povedené :)

V neposlední řadě musím vyzdvihnout i ilustrace, které naprosto geniálně dokreslily celou atmosféru :)

Knihu doporučuji všem fanouškům hororů všeho druhu, bude se vám to líbit, každý si tam najde to své :)

06.10.2023 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Tak musím přiznat, že tohle byla jízda :-)
Už dlouho se mi nestalo, že bych opravdu seděla a otáčela stránku za stránkou a prostě potřebovala znát, nejlépe hned, jak to všechno bylo ;-)

Protože vám můžu prozradit, že v tomto příběhu není nic jak se zdá. Kdo lže a kdo mluví pravdu ? Jak to všechno bylo? Kdo za tím vším stojí?

Po přečtení prvních pár stránek můžeme vidět dvě dějové linky, jednou z nich nás provází třicetiletá Maggie, tato se odehrává v současnosti. Druhá linka je zasazená do minulosti před 25 lety a je psaná formou Knihy v knize - geniální :-)

Druhá linka, je psaná z pohledu tatínka Maggie, který vypráví svůj příběh o strašidelném domě Baneberry Hall, který jako rodina koupili a ve kterém celých 20 ! dnů žili :-)

Maggie v současnosti řeší pozůstalost po svém tatínkovi a zjišťuje, že dům nikdy neprodal, i když jí tvrdil, že ano.
Proč jí lhal ? Byla to jediná lež? Koho chtěl chránit?
Je vše, co napsal v Knize, která Maggie celý život pronásleduje a formuje, pravda ? Jak Kniha ovlivnila život Maggie, její mámy Jess, i obyvatel v okolí "domu hrůzy" ?

Maggie se vydává zpět po vlastních stopách zjistit pravdu. Zjistit co se vlastně tehdy stalo a jakto, že si nic nepamatuje...

Příběh je skvěle vystavený, je v něm několik WTF (to co kruci) momentů :-D A já jsem si ho neskutečně užila :-)

"Každý dům má svůj příběh a tajemství".

Knihu můžu doporučit všem, kdo milují thrillery, napínavé příběhy a mají pro strach uděláno :-)

21.09.2023 5 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Jak už samotný název knihy napovídá, kniha vypráví více samostatných příběhů čtyř spolužáků a jejich manželek, příběhů o tom, co se stane, když se váš život otočí vzhůru nohama, o 180 stupňů aneb když se pokazí vše co může...

Jednotlivé kapitoly jsou krátké, svižné, velmi čtivé a hlavně každá kapitola má ještě svůj hlubší podtext.

Projdete si různými vážnými tématy ať už je to bezdomovectví, nevěra, prostituce, vydírání, nemoc, smrt....projdete si ale také určitou symbolickou duchovní očistou a je jen na vás, jaký výstup z toho všeho vás čeká.

Já musím říct, že se mi kniha nesmírně líbila, a neskutečně jsem si ji užila. Už úplný začátek knihy, mě donutil přemýšlet a byla zde spousta úžasných věcí k zamyšlení. Každý jeden příběh byl originální a uvěřitelný, narazila jsem na sympatické postavy, ale i ty méně sympatické nebo také postavy vyloženě "na facku" :-D

Jediná věc, která mě malinko brzdila bylo celkem dost postav, ve kterých jsem se ze začátku trošku ztrácela, ale to se pak spravilo a občas jsem musela chvilku přemýšlet nad časovou osou, jinak nemám co bych vytkla ;-)

"Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít."

15.09.2023 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Angele je normální, zdravá, pracující žena ve zralém věku. Fyzicky v dobré kondici a přece se jednoho dne zhroutí a ocitne se z minuty na minutu v péči lékařů.

Ovšem v péči takového rázu, že manželovi řeknou, aby na nic nečekal a zařizoval pohřeb!

Říkáte si jak je něco takového možné ? Co se stalo ? Angele ochrnula a její tělo se tvářilo, že je v kómatu i když nebylo.....nemohla se hýbat, ani otevřít oči, prostě nic :-/

Ten pocit bezmoci musel být šílený, boj s neznámou nemocí musel být nesmírně těžký :-(
A ano opravdu ji zachránila slza, když už to všichni chtěli vzdát.....zachránila ji život :-)

Sledujeme tedy i následný boj - postavit se znovu zpět na vlastní nohy....podařilo se to Angele ?

Příběh byl fascinující, podání už bohužel tak moc ne. Autorka / pacientka mluvila i nepěkně o nemocničním personálu a prostě se mi to její podání příběhu moc nelíbilo :-/

Každopádně kniha má pouze okolo 180 stran, tak si můžete obrázek udělat sami :-)

31.08.2023 3 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Jak už samotný název napovídá, děj knihy se odehrává za 2.sv. války, konkrétně v lednu 1945.

Na pozadí války v prostředí koncentračního tábora sledujeme příběhy Anny a Izáka, kteří měli vlastně svým způsobem štěstí, že se vymanili z každodenní rutiny v táboře a dostali se do "služby" v domě Becherových.

Anna je pomocná síla v kuchyni a Izák dostane za úkol opravovat různé věci, nejen hodinky :-)

Po pár setkáních se mezi nimi vyvine silné přátelství, což je v té době velmi ošemetná a nebezpečná věc :-(

A jak to s nimi dopadne ? To už si musíte přečíst sami ;-)

Každopádně knihu velmi doporučuji, byla velmi čtivá a hezky napsaná.
Mám raději příběhy dle skutečnosti, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo ;-)

30.08.2023 5 z 5

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Tyhle jednohubky od @goldendogbooks mě vždycky dostanou na kolena. Vždy dostanu nějaký brutální, syrový příběh a vždy si říkám, že horší už to být nemůže...

Inu....Billy je všechno jen ne hodný kluk. Upsal by se ďáblu, jen aby měl na další dávku.
Tak tedy sledujeme jeho nechutný každodenní boj o přežití.

Čteme nechutnosti, o krvi, a dalších tělních tekutinách, o násilí, prostituci, je to bizarní, hnusné a zvrácené a stejně vás to nutí přečíst až do konce :-P

Knížka je opravdu jen pro silné povahy a žaludky, ale kdo zná knihy od Golden dog, tomu musí být jasné co očekávat :-)

29.08.2023 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tohle bylo geniální čtení :-) Nejsem moc na romantiku, navíc zkombinovanou s mafiánským prostředím :-) ale bála jsem se zbytečně....tohle mělo vtip, šmrnc, skvělou zápletku, prostě vše co má mít skvělý příběh ;-) A četla se úžasně :-)

Postavy byly super, Paige mi hrozně připomínala, nebo jsem si ji tak představovala jako Luisu z knihy "Než jsem tě poznala" ;-) Taková trošku ztřeštěná, ale v dobrém :-)
No a Michaela jste prostě museli milovat :-D
Za tu jeho bezprostřednost, trošku naivitu a prostě za to jaký byl ;-)

Asi už nelze dodat nic dalšího bez vyzrazení zápletky, tak si to prosím přečtěte a uvidíte sami, že to stojí za to :-)

Příběh byl opravdu skvěle napsaný a já nemám co vytknout. Jako první díl trilogie opravdu skvělé - doufám, že se dostanu i k dalším dvěma dílům, zajímá mě, jak to vše bude pokračovat :-)

Strašně mě překvapilo, že tato kniha byla napsána českou autorkou a opět se ukázalo, jaká spousta kvalitních knih vzešla z per českých spisovatelů a já jsem nadšená :-) Držím moc pěsti i do budoucna :-)

29.08.2023 5 z 5

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Kniha vypráví skutečný příběh o tom, jak se vám nešťastnou náhodou ve vteřině může změnit celý život :-(

Monika je normální maminka malého chlapečka, žije v úplně normální pohodové rodině, ovšem jednoho dne se jí ve vteřině změní život, když její chlapeček spadne a zraní se.

Začíná kolotoč lékařů, nemocnice, úřadů, policie, soudů, ale nikdo nechce poslouchat, nikdo nevnímá, nechce slyšet :-/

A tak chudák Monika musí podstupovat potupné výslechy a kontroly sociálních pracovnic. Musí snášet řeči o tom, jak špatná je matka, musí jít proti svému přesvědčení, proti své výchově, proti proudu .... :-(

Je to smutná knížka a vlastně odstrašující případ, kdy vám nešťastná událost změní celý váš svět a vy s tím nemůžete dělat vůbec nic :-/

Kniha se četla skvěle, jen mi trošku nesedl ten styl, proto jedna hvězdičkadolů, ale určitě moc doporučuji a jsem ráda, že jsem knihu četla :-)

29.08.2023 4 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Nelze hodnotit něčí život - proto Peti ber prosím tyhle hvězdičky jako odměnu za ten obrovský kus cesty, který jsi ušla, za ten obrovský kus práce, kterou jsi na sobě za ty roky udělala :)

Neskutečně si vážím Tvé odvahy vystoupit se svým dlouholetým trápením na veřejnost, ukázat světu kůži a vhled do své trpící náctileté dušičky :)

Kniha se mi velmi těžce četla, když víte, že před sebou máte skutečný život skutečného člověka, jeho bolesti a prohry, vidíte co vše musel překonat...

Tato kniha není jen o boji s "Annou", jak ji sama autorka nazývá, je to o boji s vnitřními démony, je to o neskutečné bolesti fyzické, ale i psychické, o neskutečném sebeovládání, ale i o selhání, o vzestupech i pádech, o lásce i nenávisti - nejen k sobě samé, ale i lidem okolo :(

Při čtení mi bylo neskutečně smutno, z Petry, z její maminky i z lidí, kterými se v tom nejzranitelnějším věku obklopovala :(

Přitom stačí své dítě zahrnovat láskou a ochranou a ne slovy, které ač nejsou většinou myšleny zle, tak ubližují a zraňují.

Nad propastí se může ocitnout každý z nás, nikdo nemůže říct mě se to netýká, nebavíme se pouze o závislosti na jídle, jsou i jiné....

Jsem velmi ráda, že jsem knihu četla a všem ji vřele doporučuji, měla by se dostat mezi co nejvíc lidí, ano má své mouchy, ale obsah a to, co má kniha předat je mnohem mnohem důležitější, než nějaký slovosled a jiné prkotiny.

DĚKUJI...

02.08.2023 5 z 5

Hotel času Hotel času Emilly Ross

Knížka je skvělá, na to, že je to autorčina hororová prvotina mám výtku pouze k jedinému a to je jedna z romantických linek, která graduje před koncem....díky ní se mi to hodilo spíš do YA hororu, ale vlastně i chápu, proč tam byla :)
V knize sledujeme partičku kamarádů, kteří chtějí oslavit s Nikou její narozeniny velmi originálním způsobem a to přespat v neobydleném a strašidelnými historkami ověnčeném hotelu kdesi v Polsku. Už jen cesta k němu je dobrodružství a to ještě ani zdaleka netuší co je čeká uvnitř :O
Děsivé představy, mizející lidé, dveře nebo celé místnosti? A pak taky ty hodiny...... Čas - zajímavá veličina, jak je možné, že každému jdou hodinky jinak, baterie mobilů se vybíjí neskutečnou rychlostí a opravdu odbíjejí hodiny půlnoc teď ? A už zase ? Po kolikáté už ?
Opravdu se to děje nebo to slyším jen ve své hlavě ? A co se to plíží z temných stínů?
Kniha má prostě grády, má náboj, napětí, zvraty a skvělý konec, který vás prostě dostane :)
Vysvětlení minulosti hotelu vás uchvátí a příběh vás prostě pohltí.
Já se nenudila ani vteřinu.
Existuje spousta spisovatelů hororů, ale takhle bravurní zakončení zvládne málokdo :) I když byl konec malinko uspěchaný, přesto byl excelentní :)
Výňatek citace z knížky:
"Čas - Je nemilosrdný, krutý a zákeřný. Zároveň přináší radost, lásku a krásné vzpomínky. Ať jsi mladý nebo starý, ať jsi chudý či bohatý, každému z nás ubíhá stejně bez vyjímky. Určuje náš život, ať se ti to líbí, nebo ne."

24.07.2023 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Tak tohle byla jízda dámy a pánové :)
Přemýšlela jsem, jestli mě tohle téma chytne, ale byla jsem naprosto nadšená :)

Na začátku knihy se Gleb dozví, že je nevyléčitelně nemocný a zbývá mu pár dnů/ týdnů života :(

Náhodou se dozví o tzv. Vtažení, vybere si hru a jde o něj usilovat.

Nikdy bych neřekla, že mě bude bavit popis "levelování" a vůbec celkově ten herní svět, ale v okamžiku kdy se seznámite s Humungusem tuhle knížku prostě musíte milovat :D

Knížka je plná dobrodružství, přátelství a vlastně i romantiky :) Glebovi držíte pěsti od začátku do konce a slibuji, že se i zasmějete :)

Úžasně napsaná kniha a jako první díl série je opravdu skvělá a hezky vás naladí na pokračování a vy se těšíte na další dobrodružství Gleba a jeho přátel :)

Pokud jste fanoušci knihy Ready Player One, tak neváhejte ani vteřinu a na knihu se vrhněte. A pokud ne, nevadí, i tak vám doporučuji dát ji šanci, nebudete litovat ;)

Na závěr oceňuji taky slovníček herních pojmů, velmi užitečná věc, když se v herním světě nepohybujete :)

28.06.2023 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety :-)
Příběh byl velmi chytlavý a čtivý :-)
Není to žádný x-set stránkový román, ale na cca 250 stránkách dostaneme vše :-)

Dostaneme detektivku, thriller a zároveň psychologicky laděný příběh s hlavní postavou Rory, která je velmi inteligentní a zároveň tak trošku podivínka :-) Je to složitá osobnost s autistickými sklony, kterou prostě musíte mít rádi :-)

Prolíná se nám zde v krátkých kapitolách minulost s přítomností, což já mám osobně moc ráda. Děj je díky tomu svižný, nejsou tam žádné šíleně dlouhé popisy všeho možného, ale můžete se soustředit pouze a jen na to, jak to všechno bylo a kdo za tím vším stojí :-)

Na to, že je to první díl série, tak opravdu skvělý rozjezd :-) A moc se těším na další díly s tajemnou a originální Rory v hlavní roli :-)

27.06.2023 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Kniha se mi moc líbila :) Velmi originální a zajímavý příběh odehrávající se na pozadí skutečných událostí :)

Malinko mi to stylem připomnělo Dana Browna, hlavně tím cestováním z místa na místo, a vlastně i tématem - kdo četl jeho Počátek, tak pochopí, ale nevadilo mi to. Příběh začíná v psychiatrické léčebně a kde skončí? To se nechte překvapit :)

Inspektorka byla někdy fajn a někdy na facku, ale byla svá :) Z postav zde nebyla žádná, která by mě vyloženě iritovala, jak se mi poslední dobou často stává :D

Téma - v podstatě celé naší existence a hlavně posmrtného života, které se prolíná celým příběhem mě velmi zaujalo a napnutě jsem čekala, jak to celé dopadne :)

Příběh celkově měl asi své trhliny, nebylo to dokonalé, ale celkově hodnotím plným počtem, protože to bylo originální a čtivé a prostě se mi to moc líbilo :)

O knize jsem vůbec nevěděla, že existuje a jsem moc ráda, že jsem se k ní v rámci knizni stafety dostala :)

20.06.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Tak krátká kniha a tolik emocí dokázala vzbudit :-( Už dlouho se mi nestalo, že bych měla husí kůži od hlavy až po konečky prstů a paní Dvořákové se to povedlo....delší dobu jsem čtení této knihy odkládala a teď naopak sháním všechny ostatní od paní spisovatelky, prostě si je musím nutně všechny přečíst.....
Postava matky mě úplně neskutečně vytáčela a Barunky mi bylo neskonale líto :-( Konec jsem obrečela a jen si na to vzpomenu mám opět slzy v očích :-( Smutný příběh o rodině, dospívání, nepochopení a tragédii....Jen doufám a modlím se, aby se mé děti nikdy nedostaly do situace, že by měly strach s čímkoliv za mnou přijít a na cokoliv se zeptat....Je mi hrozně smutno :-(

12.06.2023 5 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Elias a Kenneth, Kenneth a Elias....Dramatický příběh jedné mladé lásky, která je vášnivá, úžasná a zničující :-(

Elias je grázlík, průserář, který se zamiluje. Zamiluje se do kluka, zamiluje se do kluka své sestry a pak to s nimi jde z kopce.

Knížka je místy hodně smutná, až depresivní. I když je vlastně o lásce, ale o lásce svým způsobem toxické a "závadné". O lásce, která nezná hranice, dokonce ani hranice sebezničení :-(

Knížka se mi moc líbila, láska a ano i sex dvou kluků - mladých mužů, tady byl popsaný celkem explicitně, ale do tohoto příběhu to prostě sedělo. Bylo to jeho nedílnou a podstatnou součástí, abychom pochopili tu vášeň, abychom pochopili jak byli jeden pro druhého důležití.

Co dodat, co ještě nebylo řečeno? Určitě si knihu přečtěte a udělejte si názor sami, zaručuji vám, že nudit se opravdu nebudete :-) Jen vám možná během čtení nějaká ta slzička ukápne, stejně jako mě :-(

06.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

"Myslela jsem si, že když budu taková, jakou si mě lidé přejí mít, když budu říkat, co chtějí slyšet, přijmou mě mezi sebe." :-(

Nečekaně mrazivý román, ano tento popis opravdu sedí. Přijde mi, že každý další autorčin román je temnější a depresivnější, než ten předchozí :-/

Příběh je strašně smutný :-( Tak strašně smutný, že mi po dočtení tekly slzy, nad osudy všech postav v knize, nad bolestí, kterou zažívaly a nad tou bezmocí, kterou musely cítit během svého života...

Nad chováním babičky a maminky mi zůstával rozum stát :-( Osud Jakuba a Adama byl velmi smutný a nespravedlivý.

Když vám celý život budou všichni tvrdit, že lhát je jediná možnost, že je to v pořádku, že je to jediná možná cesta..... zastrašování malé nevinné holčičky, další a další lži.....budete umět vůbec někdy mluvit pravdu? Uvěří vám vůbec někdo ?

"Místnost náhle potemněla. Les v dálce se zachvěl očekáváním. Copak to nikdy neskončí?"

P.S. O sporu vím, na mé hodnocení vliv nemá. Paní Mornštajnová již dříve ukázala, jak skvělá je paní spisovatelka, proto se kauzou nezabývám.... věřím, že v tomto bolestivém tématu se bohužel najde více obětí :-( Už jen z toho důvodu je třeba o tom mluvit.....i kdyby to zachránilo byť jen jeden dětský svět.

11.05.2023 5 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Tahle útlá knížečka byla vším.....byla skvělá, šílená, nechutná, smutná, plná násilí, ale bylo tam vše, co by mělo v dobrém příběhu být. Hlavního hrdiny mi bylo neskutečně líto a jednoduše jsem mu fandila na jeho cestě za pomstou :-)
* Vzdát to, znamená nechat ty parchanty vyhrát....

30.04.2023 5 z 5