kramlinka88 kramlinka88 komentáře u knih

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

(SPOILER) Co říct k této knize? Četla se skvěle, téma šílené, to co musela dva roky zažívat Sally, to si nikdo neumí představit :-( Trošku mě štvala postava Elle.....a taky to fungování systému....hlavně ta církevní škola, nikdo jí nepomohl :-( A ten konec mě úplně rozsekal, jako by nestačilo, čím si prošla :-( Bylo mi celé rodiny hrozně líto..... strašně smutný a silný příběh :-(

17.04.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvělá knížka :-) Úplně jsem se zamilovala do Zibiho humoru :-D
Popis jeho putování hlavně po Turecku mě úplně uchvátil :-) Určitě si přečtu i další jeho knihy. :-)

16.04.2023 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Knížka se četla velmi svižně díky krátkým kapitolám, ale bylo to velmi náročné čtení :-(

Sledujeme příběh Alice, která se narodila s Cystickou fibrózou a každý jeden den, nádech, je boj o přežití.

Alici je 26 let, když začínáme sledovat její příběh detailněji, končí s dráhou modelky a hrozně ráda by se stála zpěvačkou, je vůbec něco takového možné?

Alice se ale nevzdává a přes všechny překážky se jí nakonec její sen splní.

Je to velmi srdceryvný příběh, kdy sledujeme Alicin každodenní boj, všechny její procedury, dopad na její rodinu, přátelé, přítele....

Autorka se inspirovala skutečnou postavou Alicí Martineau - poslechněte si její album, ať už u čtení této knihy nebo prostě jen tak, nebudete litovat :-)

12.04.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

(SPOILER) Wow tak tohle byla opět jízda :-) Už Marcelova první kniha Ukaž mi, dávala tušit, že se objevil skvělý spisovatel :-)
V knize Temná tajemství sledujeme osudy zhruba šesti lidí, vyprávění se vždy odvíjí z pohledu jednoho z nich a na konci se nám ty osudy pěkně propletou :-) Každý z nich si nese svá temná tajemství, ať už je to tajný sexuální život, boj o peníze, pád na úplné dno nebo třeba vražda....
Miluju, když po dočtení knihy sbírám bradu ze země a tady se to opět stalo :-)
Kniha byla za mě opět skvělá, krátké kapitoly, děj krásně odsýpal a najednou byl konec a že Marcel ty konce prostě umí :-)
Určitě velmi doporučuji a hrozně moc se těším na další knihu a tímto mám dalšího oblíbeného autora a těší mě, že ani není z daleka :-)

08.04.2023 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Nádherná, smutná kniha inspirovaná skutečnými osobnostmi, institucemi...Příběh nám vypráví Rill - asi jedenáctileté děvče, které se snažilo zachránit všechny své mladší sourozence ze spárů šílené Giorgie - Zlodějce dětí :-( Druhou dějovou linku nám vypráví Avery, která pátrá po své minulosti a minulosti celé své rodiny :-)

06.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha nebyla špatná, ale bohužel nebyla ani skvělá, potenciál měla, ne že ne, ale nějak ho autorka nedokázala plně využít :-/
Postavy mi přišly zajímavé, jsem zvědavá zda se nám nějak rozvine příběh Jess a Griffina - má to být série, tak uvidíme s čím autorka přijde, určitě ji šanci ještě dám :-)
Zklamalo mě, že jsem pachatele odhalila už cca v půlce příběhu a ani epilog nic nezměnil, tušila jsem to :-)
Zápletka a námět dobře vymyšlené, jen ne úplně dotažené, bohužel :-/ A zklamalo mě takové to klišoidní - zneužívány, týraný chlapec, temná minulost atd...no nebylo to úplně originální :-/
Ale kniha byla čtivá, kapitoly krátké, velmi dobře se to četlo. Pro začínající čtenáře thrillerů, či nenáročné čtenáře bude určitě větším zpestřením :-)

04.04.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Většinou se snažím od knih nemít vysoká očekávání, tady jsem to trošku porušila a nebyla jsem zklamaná, ani trošku, právě naopak - já se do toho příběhu, který podtrhují naprosto úchvatné kresby, zamilovala :-)
Knihu jsem četla v rámci knižní štafety, kterým jsem poslední dobou tak nějak propadla :-D Ale už zdobí i jednu z políček mé knihovny :-)
Knihou nás provází dívka Mallory, bývalá narkomanka, toho času 18 měsíců čistá. Mallory se uchází o práci v domě Maxwellových jako chůva, pro jejich pětiletého syna Teddyho.
Hned si padnou do oka a Mallory začne Teddymu dělat chůvu a zároveň se nastěhuje k Maxwellovým do jejich přestavěného zahradního domku.
Pár dnů plyne v poklidu, ale pak se začnou všude zjevovat záhadné obrázky...opravdu je všechny kreslí Teddy ?
Mallory začne pátrat a chce přijít všemu na kloub. Kdo je záhadná Anya - je to opravdu jen Teddyho imaginární kamarádka ?
Úžasná kniha plná překvapení, zvratů a hlavně to vše dává smysl :-)
Jedna jediná maličkost, kterou bych vytkla, je označení horor. Je to za mě spíš thriller s prvky hororu :-) Ale geniální - přesvědčte se sami a nebude litovat ;-)

03.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc pěkný příběh, o jedné opuštěné holčičce a jejím sžíváním se s přírodou :-) Chápu, že někomu se to mohlo zdát nudné, neuvěřitelné, ale vzhledem k tomu, že děj knihy je zasazen do zapadlého koutku Ameriky a to téměř před 50-70 lety, tak aspoň pro mě je tam vše uvěřitelné :-)
Jen ten soudní proces se mi moc nelíbil, ten byl takový méně uvěřitelný.....a závěr ??? Knihu určitě doporučuji :-)

28.03.2023 5 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Musím říct, že jsem nad hodnocením hodně dlouho váhala, nakonec tedy zvítězil obsah nad formou :-) Což tady platí opravdu doslova.
Richard Ramirez byl bezohledný vrah, lupič...atd. To už víme, kniha popisuje souhrn všech jeho zločinů, Richieho dětství, dospívání, vše co jej formovalo. Popisuje jeho zálibu v Satanovi a krutosti....popisuje přípravu na soudní proces a pak samotný zdlouhavý proces, který trval téměř dva roky :-O
Co mě paradoxně zaujalo v tom všem úplně nejvíc, byly ty jeho davy fanynek.....fandí člověku, který znásilňoval, zabíjel ženy....chtějí být s ním..... milují ho.... neskutečné, nepochopitelné.....
Stojí za přečtení, i když je to velmi náročné čtení nejen obsahem, ale právě tou formou :-)

20.03.2023 4 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Bohužel mě prostředí a kniha celkově úplně nenadchla :-/ Jako zápletka super, ale Heller mě občas dost štval, jak pořád riskoval vlastní život a kvůli čemu vlastně :-(

11.03.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Geniální a velmi povedený příběh, který se nám kousíček po kousku otevíral a napětí se stupňovalo. Jamie s Victorií se rozhodnou prožít poslední společný víkend před porodem jejich vytouženého syna Dannyho v zapadlém penzionu. Ale vše se nějak zvrtne, Victoria předčasně porodí a oběma rodičům zůstane jen prázdná náruč a srdce pro pláč.....nebo je to všechno trošku jinak ? To už si přečtěte sami ;-)

10.03.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Kniha byla skvělá, velmi napínavě zpracované téma ztroskotání malého letadla na opuštěném ostrově.
Díky krátkým kapitolám se četla velmi rychle a napětí se krásně stupňovalo :-)
Příběh nezlomné sesterské lásky, mateřské lásky, partnerské lásky, odpuštění, naděje a vytrvalosti asi takto by se dala kniha shrnout.
Každý občas potřebuje mít svůj ostrov....

10.03.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Kniha se mi líbila, jen za mě bylo rozuzlení celkem předvídatelné. Ale četlo se to moc dobře a hodně rychle, díky krátkým kapitolám a z pohledu více postav.
Všechno bylo krásně propojené, jak už nám nabízí název knihy a na konci se to vše skvěle rozmotalo a zapadlo do sebe :-) Určitě doporučuji a autorku budu mít odteď v hledáčku a budu se těšit na její další knihy :-)

28.02.2023 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Nesmírně nádherná a nesmírně smutná kniha :-( Příběh, který vás chytne za srdce a už nikdy nepustí :-(
Vypráví nám příběh Jessicy a Dannyho a vlastně ještě Christiny, která v celém příběhu hraje hodně důležitou roli, byli krásní, mladí, jediné co jim chybělo byl čas :-(
Miluju příběhy dle skutečnosti, a tenhle se posunul momentálně na top pozici, zamilovala jsem si hlavní hrdiny a jejich příběh, neskutečné, co byli nuceni řešit ve dvaceti letech....
Kniha se čte opravdu sama, kapitoly jsou rozdělené vždy názvem měsíce a roku, což mi vyhovovalo. Některé byly kraťoučké a některé docela dlouhé, ale tady mi to vůbec nevadilo, četla bych klidně dalších 400 stránek :-)
Určitě moc doporučuji, tato kniha by se měla dostat mezi širokou veřejnost, protože je prostě skvělá a stojí za to :-)

24.02.2023 5 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Bohužel tahle kniha mi tolik nesedla :-/ Nejistá oběť se mi líbila více. Hrozně jsem se s ní trápila i když se to nečetlo špatně, díky kratším kapitolám to bylo ok, ale mě všechny ty postavy neskutečně štvaly, ale fakt všechny :-/ To už se mi dlouho nestalo....Příběh celkem předvídatelný, pachatele jsem podezřívala celkem dopředu. Za mě bohužel celkem zklamání :-/

20.02.2023 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha se mi líbila, příběh měl spád :-) Nejlepší bylo celkové rozuzlení celého případu, jen se mi teda nelíbila vůbec práce policie - jako aby pozůstalá matka chodila k výslechu, vyšetřovala si na vlastní pěst.....tohle mi přišlo malinko přitažené za vlasy.....jinak těžké téma šikany, kyberšikany :-/
A Zadie jsem neměla ráda :-D

14.02.2023 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

(SPOILER) Wow, tohle bylo naprosto geniální :-O Vůbec jsem nečekala, co všechno se z tohoto příběhu může vyklubat a jako ten konec byl totální mindf***, to se jinak vyjádřit nedá...i na slzy došlo....už dlouho jsem po dočtení knihy neměla tolik otázek, jsem jako ti studenti na konci....sedím a přemýšlím a mám v hlavě totální chaos....Knihu jsme četli společně v rámci společného čtení a už se nemůžu dočkat až to všichni probereme.... :-)
Autor je geniální, já mu to žrala i s navijákem, úplně si mě omotal a já pořád nechápu jako WTF :-D
Víc takových knih prosím, kdybych mohla dám 10 hvězd, doporučuji na 100%

13.02.2023 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Skvělý začátek série :-) Kniha se mi moc líbila, zápletka opravdu originální, vraždy a jejich provedení tedy taky, brrr....vraha jsem vůbec neodhadla, ale skvěle zamotané to bylo :-)
Karla mi bylo opravdu líto :-( Malou Márgret jsem si oblíbila, chuděrka malá :-/
Moc se těším na další díly a doufám, že Huldar s Freyou nakonec skončí spolu :-D

12.02.2023 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha měla za mě velký potenciál, který bohužel nakonec úplně nenaplnila. Ale celkově se mi příběh a hlavně svět líbil :-) První třetina knihy byla úžasná, pak už to grády trošku ztrácelo, ale hvězda navíc je za nádraží a pár myšlenek, které stále ještě rezonují v mé hlavě, a tak to má být ;-) určitě je to velmi originální čtení, nemusí sednout každému, ale fantazie pana Bečana je neskutečná :-)

08.02.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Vynikající thriller :-)
Sledujeme příběh malé Kiery, která se ztratí během nějaké přehlídky a rodiče po ní nepřestávají pátrat celých 12 let, po kterých se celý příběh odehrává.
Co všechno dokáže snést člověk zlomený žalem, co vše jsou rodiče ochotní obětovat, co stálo za celým únosem? Určitě si knihu přečtěte a uvidíte :-)

03.02.2023 5 z 5