koolsavage koolsavage komentáře u knih

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Příběh se vypráví pomalu a pozvolna, občas uhne úplně jinam popisováním věcí, na kterých až tak nezáleží. Vše se rozjede a v podstatě vygraduje na posledních 50 stranách, docela pěkná pointa, na druhou stranu asi dost přitažená za vlasy. Takže za mě asi slabší průměr, kniha mě nenudila, ale ani mě nenadchla tak, že bych ji někomu chtěla doporučit.

17.03.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Říkejte si co chcete, ale to, jak se Hartl vyjadřuje o ženách, mi vadí. Jinak by to byl skvělý náhled do života lidí 35 +. Ale výrazy jako p**í farma, to pardon!

21.03.2020 3 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

"Tenhle autor je mistr hrozících osudových střetů".

Řekla bych, že se jedná o román bilanční, autobiografický a plný odkazů na předchozí díla autora. Klasický Irving, (velice) pomalu vypráví bizarní příběh Juana Diega od začátku, až k nevyhnutelnému konci. Za mě slabší dílko, určitě mám od Irvinga jiné favority.

02.01.2020 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Za mě trošku bizár, ale v dobrém. Vypointované, s dobrým tempem.

08.03.2019 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dostala jsem darem a můžu říct, že jsem se té chvíle stala fanynkou Kim Stone ;-)

01.01.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Anna jako hrdinka je zvláštní, nevíte, zda je chudák a oběť, nebo jen psychotický opilec. Dost dlouho nevíte, zda ji vůbec můžete věřit. Poslední třetina nám nabídne adrenalinový závěr. A s čistým svědomím můžu doporučit.

05.11.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čte se to dobře, i když styl vyprávění je takový strohý. Děj je předvídatelný, ale i přesto je knížka napínavá. /3,5*/

02.05.2017 3 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Napínavé. Mělo to spád. Pěkný jazyk. Díky rozdělení do krátkých kapitol to bylo hodně čtivé, navíc změny prostředí a postav v rychlém sledu tomu určitě přispěly. Sice mi přišlo, že když už si autoři nevěděli rady, tak použili "náhodu", ale myslím, že jako celek to bylo hodně fajn. (Ale nevím, proč knihu na tom otřesném přebalu označují jako milostný thriller).

25.04.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak já nevím... Podle zdejšího hodnocení jsem byla natěšená a čekala jsem něco víc...Líbily se mi změny vypravěčů, ale ta zápletka se dala už od začátku tušit, to mi zas neříkejte, že ne :-) Lepší průměr /3,5*/

30.03.2017 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Dobře napsaná sonda do hlavy sociopatky se zálibou v nezletilcích. Musím říct, že ač téma je poměrně znepokojivé, kniha se četla skvěle, vzhledem ke stylu a jazyku, který autorka zvolila. Upřímně mě fascinovalo, jak popsala Celestu a celý její šílený svět (představy, neschopnost udržet pozornost, drogování manžela i sebe...) a kam až je schopna ve své sebestřednosti zajít... A v neposlední řadě, podle mého názoru, dáva prostor se zamyslet; což není málo.

14.03.2017 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Hodně čtivé a napínavé! Na můj vkus sice docela dost náhod, které posunují děj příběhu, ale na druhou stranu mi sedl styl vyprávění. A samozřejmě vševědoucí Joona Linna :-)

07.03.2017 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Irving mě nikdy nezklame. Hodně zajímavá tématika, opět úžasně odvyprávěno, a jak je zvykem, pro tyto účely si Irving vytvořil svoje malé univerzum, kde se všechno odehrávalo na poměrně malém prostoru. Každopádně, toto je prostě rukopis tohoto spisovatele, a vůbec mi to nevadí - stejně jako staré známé klasické motivy - wrestling, Vídeň... /4,5*/

18.02.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Neurazí. Průměr.

19.10.2016 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Není to špatné, ale nechápu to vychvalování Nesba do nebes. Zápletka, konkrétně tady překombinovaná, zbytečné odbočky (maximalistická Anna), dialogy už nejsou alespoň tak šíleně prkenné. Oddychovka.

01.04.2016 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jak tady bylo několikrát zmíněno, kdyby toto byla má první kniha od autora, tak další nečtu. /2,5*/

30.10.2015 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Paralela k životu jako takovému.

26.09.2015 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Záměrně složitě popsaný propletenec jedné rodiny. Celou dobu to bylo dost smutné, i přes všechny rádoby vyšší cíle, nakonec všichni byli jen obyčejní lidé, co byli napořád nějakým způsobem odsouzeni k tomu, aby byli sami. Nejlepší pasáží je pro mě "prozření" Ursuly. Jak moc se spletla, a jak moc se mýlila, a jak dlouho ji trvalo, než na to všechno přišla. To až zabolelo.

15.07.2015 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Určitě dějově lepší, než první díl. každopádně mě překvapuje autorčina poměrně (alespoň literárně) slabá slovní zásoba.
Knihu jsem četla v originále, a opět si nedokážu představit, jak se poprat s překladem - ono někdy to, co unese angličtina, při překladu do češtiny v tomto konkrétním případě, musí vyznít vyloženě směšně.

06.07.2013 3 z 5

Päťdesiat odtieňov sivej Päťdesiat odtieňov sivej E. L. James (p)

Četla jsem v anglickém originále a nedokážu si představit, jak legračně musejí některé pasáže vyznívat v češtině. Prostě nedokážu.
Na druhou stranu, nebylo to nejhorší, prostě oddychovka a ve svém žánru průměr:-)

14.01.2013 2 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Moje první setkání s Kingem, a můžu říct, že se k němu určitě vrátím. Podle mě nejlepší a nejzábavnější současně : L. T. a jeho teorie domácích zvířat :-)
Doporučuju ještě Oběd v Gotham café a Pitevní sál 4.

17.06.2011 4 z 5