KolSkřítek KolSkřítek komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice se mi líbilo, jak je kniha časově poskládaná. Tím, že vyprávění nejdou přesně za sebou, hezky se skládají informace dohromady. Pěkně popsáno, jak naše chování ovlivňují dávné zážitky.

07.02.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kolikrát se člověk v životě rozhoduje... Kolikrát stojí na rozcestí... Přemítá všechna pro a proti... Váží, co získá a co ztratí... A když zvolí a jde, někdy si říká, jaké by to bylo, kdyby se vydal jinou cestou...
Tohle by bylo něco pro mě. Hrdince závidím, že se mohla dozvědět, jak by ta její rozhodnutí dopadla. My, co nemáme "půlnoční knihovnu", musíme žít naplno náš současný život a dávat do něj vše. Neboť vrátit se již nejde.

11.05.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji! Super knížka, zvláště v dnešní době, kdy se cítíme omezeni v tom, co můžeme dělat. Díky za ni.

10.12.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha napínavá od začátku do konce. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o statečných ženách za války. Dvě časové roviny - svět je malý a často se divíme, jak má minulost spojitost s přítomností.

18.08.2020 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Deník je milým povzbuzením k tomu žít svůj život s odvahou a otevřeností. Nenechat se svázat předsudky a zakořeněnými zvyky. S otevřeným srdcem lze dojít hodně daleko. Držím palce!

11.05.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

"Zavřete na chvíli oči a představte si linii žen, vašich předkyň... Můžete se o ně opřít? Co cítíte?"
"Ne, opřít se o ně nemůžu, ale ony se opírají o mě."
Věta, která je na začátku knihy, se zhmotňovala s dalším a dalším čtením. Příběhy 3 generací žen, které každá jinak, ale přesto stejně uvnitř, touží po jakémkoli teplém slovu... Celou knihou také prostupuje velká skromnost. Žádná z žen netoužila po nějakých velkých a nereálných "zbytečnostech", ale pouze jen po naplnění základních lidských potřeb.
Nutí mě to k přemýšlení, jestli naše děti budou moci říct - mohly jsme a můžeme se tebe opřít...

15.06.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Kniha popisuje zajímavě osudy lidí od roku 1947 do roku 1971 - jak se měnila doba a jak obyčejní lidé nechápali, co se to vlastně děje. Moc hezky napsané, jen konec mi přišel uspěchaný. Pěkná oddechovka.

18.07.2022 5 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Nádherná kniha o posledních chvílích života. Také o inspirativní a odvážné ženě, která umí naslouchat druhým, sobě i Bohu. Možná více řekne věřícím lidem, ale i pro nevěřící je velice dobré si uvědomit, že poslední dny člověka jsou velice důležité. Narovnání vztahů je možné u kohokoli a kdykoli. Držím palce nám všem, abychom byli připraveni.

28.02.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moc pěkná kniha, která nám pomáhá si uvědomit, že se máme dobře. Člověk by se měl snažit prožít každý den, jako by to byl ten poslední...

11.07.2020

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

I druhý díl se velice dobře čte. Člověk si uvědomí, jak lehce se dalo tahat za nitky v pozadí.

21.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Uvědomila jsem si, jak se mohou beznadějně cítit lidé, kteří se 1x v životě dostali do maléru a žijí od výplaty k výplatě bez vyhlídek na zlepšení. Pokud nemají vedle sebe lidi, kteří je podrží, cesta k závislosti je otevřená....

11.07.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na knihu jsem byla zvědavá, pobavila mě, ale asi jsem očekávala víc. Nevím, jestli se pustím do dalších dílů.

11.07.2020 4 z 5

Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Ladislav Heryán

Další pěkná kniha, která nám ukazuje, že život není černobílý. Děkuji za povzbuzení pro všechny, kteří poslouchají své srdce při pomáhání druhým.

08.02.2020 5 z 5

Deset kroků k radosti Deset kroků k radosti Max Kašparů (p)

"Existují kolem nás lidé a věci. Lidi bychom měli milovat a věci používat. Bohužel došlo k tomu, že lidé milují věci a používají člověka. Zaměnili jsme prostředek a cíl."
Aktuální v dnešní době....
Kniha je malá formátem, ale velkým povzbuzením pro současný svět.

03.04.2022 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Milé pohlazení... Po přečtení knihy chápu, že v té době byla něčím podobným, jako jsou nyní Rychlé šípy. Různá skrytá doporučení ohledně zdravého životního stylu a dobrého života se objevují ve všech situacích. Je to klasika a i když byla napsaná před 150 lety, má nám co říci i nyní.

23.10.2020 5 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Prosím nenechte děti číst samotné... Je to velká nálož a je potřeba s nimi o tom mluvit. I v dnešním světe můžeme pěstovat v dětech všímavost a odvahu.
Až je mi líto, že skutečnost je právě taková. Je potřeba spolu mluvit, jinak vzniká strašně moc nedorozumění, a to i mezi dospělými.

17.01.2022 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Velice čtivě napsané. Oceňuji konkrétní a jednoduchá doporučení.

14.08.2019 5 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Děj byl zajímavý, ale nevím, zda bych doporučila dětem. Spíše až kolem 14-15 let.

09.06.2020 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Kniha byla zajímavá, ale mohla mít o 100 stran méně. Děj se opravdu rozběhl až ke konci.

09.06.2020 3 z 5

Fiorella a záhada mrtvého netopýra Fiorella a záhada mrtvého netopýra Vlastimil Vondruška

Příběh dobrý, ale od autora - historika bych očekávala přesnost v základních údajích. Modlitba Růžence neobsahuje 50 "otčenášů". Zároveň tvrzení, že v Bibli není nikde zmínka o ďáblovi - minimálně v Novém zákoně je o pokušení Ježíše na poušti. Nevím, jestli to byl záměr, ale v knize pro děti bych podobné chyby nečekala.

16.05.2020 3 z 5