Fiorella a záhada mrtvého netopýra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní příběh pro mládež z pera úspěšného autora historických detektivních románů pro dospělé. V hlavní roli dcera alchymisty Giovanna da Ponte, s níž se laskavý čtenář mohl seznámit již v první knížce z Prahy rudolfínské (Fiorella a Bratrstvo křišťálu). (druhý tajemný příběh alchymistovy dcery z Prahy císaře Rudolfa II.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37807/fiorella-a-zahada-mrtveho-netopyra-6tU-37807.jpg 4.2103
Série:

Fiorella (2.)

Žánr:
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Fiorella a záhada mrtvého netopýra

Přidat komentář
Jana8774
10. dubna

Četla jsem ji jako dospělá, pro děti je tak vhodná od 10 let. Je dobře napsaná

Orange8knihomol
30. března

Tento díl byl dle mého názoru daleko lepší než předchozí, neboť byl více tajemný a akční. Líbí se mi autorův nápad-zasadit děj do rudolfínské Prahy, přidat detektivní pátrání a špetku lásky. Ilustrace nebyly špatné, avšak postavy nevyobrazovaly tak, jak jsem si je představovala já. Jinak DOPORUČUJI všem, kteří se zajímají o historii Česka a třeba i alchymii.

Jaruš7
04. ledna

Od mistra jen špičková kvalita a spolehlivost výjimečnosti zaručena.
Popravdě - jedním dechem, lehce jiná rovina pro mládež, ale úžasně svěží coby četba pro dospělé.
Další díl v sérii s variací detektivní zápletky , kdy je třeba obhájit čest cechu.
Citace:"...čestně se vládnout nedá a čím větší ovládáš říši, tím méně se můžeš ohlížet na své svědomí."
Pocit ze symbolu křišťálu - čistota pro správný vývoj dětské osobnosti - je silný.
Bravo.:-)

Joges
03.12.2018

Fiorella mě nepřestává udivovat. Na její jedinečné, málem neuvěřitelné schopnosti si nejspíš nezvyknu. Zároveň mě překvapuje i Vondruškova nápaditost a fabulace v příběhu a v historických reáliích, takže genialitu hlavní hrdinky přehlížím. Nakonec, ta holka není nijak nesympatická. Celý příběh se mi líbil ...i se slovníčkem pojmů na konci.

Isew
14.11.2018

Zatím jsem nedočetla, ale po velmi povedeném prvním díle je to sešup ve velkém. Fiorella, ačkoli je jí čtrnáct let, je žárlivá jak Othello, přechytralá jak Oldřich z Chlumu a všichni dospělí jsou pitomci, kteří si nevědí rady a šetřením zločinu pověří děti. Vážně nevím, jestli to dokončím. Zkouším to pomalými krůčky. Uvidím, jestli iritace z této knížky překročí mou stanovenou mez. (Edit: překročila, nedočetla jsem)
Moc mi nepřidala ani její přednáška Martinově mámě (prosté to ženě) o tom, proč nevěří v ďábla. Argumentovala tím, jak přečetla celou Bibli - Starý a Nový zákon a nikde o ďáblovi ani slova. Tak nevím, kdo vlastně Ježíše na poušti pokoušel, ale když to říká tak přesvědčivě Fiorella, tak to asi bude pravda. Nevím, jestli to Vondruška vážně neví, nebo proč to tam vlastně je.

Rup
04.09.2018

Bohužel je celá tato řada psaná nejen pro děti, ale jako by dítětem. Mám svůj rodný jazyk rád a nedokážu se přenést přes jeho tak, mírně řečeno, chudou formu. S chutí bych doporučil a neváhal dát pět hvězd, leč nemohu jinak, zvláště vím-li, že autor psát umí.

Vendula39
26.05.2018

Detektivní knížka nejen pro děti, a proto doporučuji přečíst.

Riccia
03.05.2018

Knížka pro děti, ale své si v ní najde i dospělák. Příjemné čtení na pár milých večerů.