kob kob komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Straaašně ukecané. Spousta postav, které vedou nezáživné debaty a většinu knihy se nic zajímavého neděje.

20.08.2020 2 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Audiokniha - nasmála jsem se vrchovatě... a Miroslav Donutil jako pan Kaplan je nepřekonatelný. Kdybych si knížku četla sama, asi by mě tak nebavila.

27.07.2020 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Přečetla jsem knihu i poslechla audio skvěle načtené Simonou Pekovou.
Adina se s ničím moc nepárala, hlavně s muži. Komunisti s ní zatočili, ale vždycky si nějak poradila a zachovala si svou důstojnost, humor i sarkasmus, který mi na ní byl vždycky sympatičtější než vzdychání některých jejích kolegyň.

23.03.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížka se četla dobře, ale hlavní hrdina je zoufalec, kterému jsem rozhodně nefandila. Navíc teď doufám, že nebudu nucena navštívit chirurgii dříve, než na popisované nemocniční praktiky a komentáře doktorů zapomenu.

28.02.2024 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Chvíli trvalo, než si hlava zvykla na ten zpětný chod, ale pak super - obzvláště velmi překvapivý závěr.

23.12.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Některé situace už jsou sice daleko za hranicí uvěřitelnosti, ale příběh je skvěle napsaný a pořádně napínavý.

29.11.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Mám tragickou historii Životic načtenou, tak se mi možná v příběhu lépe orientovalo. Kniha určitě stojí za pozornost.

30.10.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. Jen to, jak brutální útoky postavy přežijí a ještě dál fungují, mi už občas připadá málo uvěřitelné. Normálně už by byl člověk třikrát mrtvej

28.06.2023 5 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Na tak jednoduchou zápletku je tam dost postav, ale zase se tím pádem nic hrozného nestane, když si je všechny nepamatujete ;)

07.06.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Zajímavý příběh, jen té omáčky kolem Laury už na mě bylo zbytečně moc.

04.06.2023 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Ač tenhle žánr příliš nevyhledávám, poslech audioknihy jsem si opravdu užila. Tak dokonale vykreslené postavy se hned tak nevidí (neslyší ;)
Příběh byl zajímavý - moc se mi to líbilo.

19.05.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Zajímavé, napínavé - skvělé!

04.05.2023 5 z 5

Napsáno tak skvěle, že nešlo přestat číst. Pak mně bylo líto, že už je konec, že jsem si to trochu nešetřila :)

22.04.2023 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Moc příjemné čtení - a ten závěr se autorovi mimořádně podařil!

20.02.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Příběh je tak přeplněný dramatickým dějem, že jsem z toho měla chvílemi zamotanou hlavu. Kdybych nečetla předešlé knihy série, asi bych se těžko orientovala.

17.02.2023 4 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Velké časové rozpětí, různé rodiny, několik generací... Některé příběhy by si zasloužily více prostoru, aby to nebyl takový telegrafický průlet několika stoletími a čtenář se neztrácel v souvislostech mezi postavami. Ale to by asi pak bylo na několik dílů.

21.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělá jízda - z tohoto setkání s Erikou Fosterovou jsem nadšená a těším se na další.

21.01.2023 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Pohnuté osudy postav v nelehkých časech - zajímavě napsaná kniha, která se moc hezky čte.

10.11.2022 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Místy hodně nereálné, místy trošku zdlouhavé, ale stejně je čtenář děsně zvědavý, jak se ten zapletený příběh nakonec rozplete. Hvězdičku přidávám za originální námět.

14.08.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Řešit kriminální případ se třemi věčně vřeštícími dětmi za zadkem - to mi přijde hodně nereálné a pro čtenáře poněkud únavné. Krimi zápletka byla zajímavá.

01.07.2022 4 z 5