knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Aaaaah! Shari se tímto dílem konečně zařadila mezi mé nejoblíbenější autory. Protože tohle bylo boží! Zbožňuju vyvražďovačky a tohle mi sedlo jak hrnec na pr...
Neskutečné, jak vás autorka donutí myslet si něco, co pak vyvrátí, převrátí a vy nestačíte koukat!

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Miluju, miluju, miluju! Už jsem zmínila, že to miluju? :D Tohle bylo naprosto skvělé! Neskutečně mi sedly hlavní postavy a konečně to po dlouhé době bylo fantasy, které mě fakt vtáhlo do světa! Neskutečně povedené dílo (a koneckonců i ta obálka)!
Mohu doporučit všema deseti a nemohu se dočkat autorčiny další knížky :)

Cela Cela Benjamin Oliver

Tak toto nebylo vůbec špatné! Vlastně mi. to trochu připomínalo Lockdown: Útěk z výhně, ale bylo to dosti dobré. Četlo se to úplně samo a zápletka byla suprová!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knížku jsem četla podruhé, tentokrát v originále. A jo! Čtení jsem si užila! Od prvního čtení jsem toho už spoustu zapomněla, takže to vlastně bylo, jako bych to četla poprvé. A bylo to super! Citra a Rowan jsou boží postavy a neskutečně jim fandím!

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Krásné rozloučení s Měsíčními kronikami... ach jak se mi po těch postavách bude stýskat :/ Krásně povídky, které se, ostatně jako všechny knížky série, četly úplně samy. Kéž by tato série nikdy neskončila :D
Mohu vřele doporučit všem!

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Já nevím, ale tohle mi nějak nesedlo...
Jsem velký milovník hate-love romantiky s takovým tím drsňákem, ale tohle? Eeeeh :/ Přišlo mi, jako by autorka dělala z hlavního hrdiny drsňáka až na sílu... zbytečné explicitní výrazy, ...
Nelíbilo se mi to, nedočetla jsem to... mrzí mě to :(

28.05.2022 1 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Vím, že tato série není mezi čtenáři úplně oblíbená. Na Selekci prostě nic nemá. Ale sakra! Mně se to fakt líbilo! Jooo... není to nejlepší knížka, co jsem kdy četla, ale vlastně jsem dostala, co jsem čekala! Fakt se mi líbila zápletka a její řešení. Navíc mě mrzí, že knížka (spíš ta první, sem se většina čtenářů nedostane :D) dostáva takový hate, který si podle mě prostě nezaslouží :)
Líbilo se mi to, takže za sebe mohu doporučit

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Uuuf! Shari to umí! Neskutečný psycho thriller, který mě na konci, ostatně jako všechny knížky Lapeny, nechal s ústy dokořán. Včele doporučuji :)

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Jde tento roztomilý komiks nemilovat? Tady už zabředáváme do vážnějších témat, ale plyne to tak nenuceně, že vám autorka předá spoustu informací, aniž byste si toho vlastně všimli :D Celou sérii mohu jedině doporučit!

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Skvělý nápad, skvělé provedení! Neskutečně čtivá záležitost, u které máte neustále nutkání se usmívat!
Už se těším, až si knížku za rok přečtu znovu

Příběhům o lásce věřit zakázáno Příběhům o lásce věřit zakázáno Javier Ruescas

Proč tahle knížka tak zapadla?!
Pokud máte rádi španělské seriály, je to u vás sázka na jistotu!
Skvělý děj, zajímavé postavy, skvělá romantická linka. Navíc je to neskutečně čtivé a plné zajímavých myšlenek. Co víc si přát?
MILUJU tuto knížku. Neskutečně si mě dostala jak charakterem postav, tak i celkovou atmosférou.
Velmi velmi doporučuji. Protože jestli máte rádi YA romantiku a Španělsko, je to něco pro vás a dokonce bych se ani nebála říct, že z tohoto žánru je to jedna z nejlepších knih (a to jsem jich četla fakt hodně )

31.12.2021 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nevím, jak knihu hodnotit… Když se na příběh podívám zpětně, je prostě bez debat skvělý a plný ponaučení! Taky se plánuji podívat na film od Formana, protože mě to skutečně nesmírně zaujalo.
Ale! Mě to čtení ták nebavilo. Nevím proč… formu dopisů už jsem několikrát četla a neměla s tím problém, ale tohle mi stylem psaní prostě nesedlo - je to ale prostě z jiné doby a to může být ten problém.
Příběh skvělý, zpracování (alespoň pro mě) bohužel nudné. I přes to jsem si to ale asi ve výsledku užila a knihu můžu jednoznačně doporučit :)

31.12.2021 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Ze začátku jsem od knihy neměla příliš vysoká očekávání. Byla ve slevě a na internetu okamžité ,,upadla v zapomnění” - prostě často recept na průšvih :D
Bylo to ale vlastně docela fajn! Styl humoru a celkově psaní knihy asi nemusí sednout každému, ale mě se to líbilo velmi! Je to neskutečně vtipné počtení, které však skrývá i spoustu ponaučení :)
Moc jsem si to užila a když jednou budu mít špatnou náladu, vrhnu se do této knížečky, protože ta mě z toho bezesporu dostane :)

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Páni… už dlouho jsem se u knihy tak nebála! Při čtení jsem měla celou dobu nepříjemný pocit, že mě někdo sleduje :D
Bylo to geniálně vymyšlené, ale ten konec zvláštní. Kdyby se to drželo ,,reality”, neváhala bych dát plný počet, ale ten konec za mě teda ne.
Nemůžu ale knize vzít neuvěřitelnou čtivost a skvělý nápad :)

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Skvělá knížka! Fakt že jo! Kdyby tu nebyla jedna nesrovnalost, dám jí bez váhání plný počet, ale... nesedí mi tam ty osudy... není tam vysvětlené, jak se spojí dohromady - jestli to je tím nárazem a odehrál se tedy jen jeden příběh a ten druhý byl smyšlený... jak to navazuje... a jak skončil ten druhý? Nebo byli nějak propojené? Nebo to bylo vše jen představa? Ale jak by se pak vysvětlil ten konec? :D Prostě mi to nedává smysl, ale možná se nad tím až moc zamýšlím :D
Jako skoro vždy dávám přednost chlapíkovi číslo dva a Harry, ten tady byl úplně boží! Fitz mi ze začátku nesedl na takového lamače srdcí (když se řekne jméno Fitz, představím si toho z Agents of S.H.I.E.L.D. - a ten není lamačem ani omylem :D), ale nakonec jsem si i k němu našla cestu.
Problém hlavní hrdinky mi přišel celkem blízký - i já mám s tímto občas trochu problém a přišlo mi hezké, jak se to tam vyřešilo a nemávlo nad tím rukou :)
Ve výsledku mohu knihu doporučit a příští rok ji na Vánoce plánuji číst znovu :) ale předem varuji stejné přemýšlivce, jako jsem já sama, před koncem - ten by šel totiž určitě vymyslet i lépe :D

28.12.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak tahle kniha mě neskutečně chytla. Kdysi dávno mi máma z knížky předčítala, nesčetněkrát jsem viděla tu pohádku (kterou moc moc doporučuji - je to ta z roku 2015, kdyby někdo chtěl kouknout :), ale ke knize samotné jsem se dostala až teď. A musím říct, že nemám slov.
Jak v sobě může tak tenoučká knížečka skrývat tak velké poselství?
Asi nemá cenu zatajovat, že jsem si spoustu známých pasáží s rukou na srdci odříkávala zpaměti a taky jsem si pěkně poplakala.
Už teď můžu říct, že příběh Malého prince bude asi jedna z mých životních knih a k jeho příběhu se chci ještě mnohokrát vrátit :)

28.12.2021 5 z 5

Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark William Shakespeare

Když jsem se do toho pouštěla, vůbec jsem si nepředstavovala, že se mi to bude až tak líbit! Moc moc jsem si to užila a jednoznačně to můžu zařadit mezi nejlepší knížky ze seznamu k maturitě!
U knihy jsem si i lepíkovala a vyplýtvala sloupeček a půl lepíků! Nejradši bych ale zalepíkovala úplně všechno :D
Mohu jen a jen doporučit!

28.12.2021 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Čtu ji již podruhé, protože se chci pistit do druhého dílu a už si ji moc nepamatuji.
Jo… není to Selekce, ale tato kniha není vůbec tak špatná, jak spousta lidí tvrdí. Fakt nechápu, co je na ní tak špatného (a to jsem to četla 2x!)
V knize je klasicky milostný trojúhelník, co jiného od Kiery čekat, že Jsou tu vtipné i smutné chvíle. Hrdinka se občas sice chová dětinsky, ale musím říct, že jsem četla i knížky s mnohem horší hlavní hrdinkou.
Prostě mi to nepřijde tak hrozné a celkem se těším na druhý díl.
Možná je ale lepší jít do knihy bez očekávání, to vám pak možná nepřipadne až tak hrozná

24.12.2021 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Asi souhlasím s názorem, že tato kniha je až na výjimku 2-3 povídek víceméně depresivní. Mně to ale ani tolik nevadilo. Některé povídky sice nebyly tak dobře podané jako jiné, ale jiné zase fakt stály za to (a to i přes jejich depresivní nádech, který k Vánocům úplně nesedí, ale tak zase to alespoň ukázalo druhou stranu věci a taky to, že ne vše je vždy krásně růžové - nebo když už jsme u těch Vánoc červení-zelené ). Některé povídky by si zasloužily vlastní knihu. Ta od Thea se mi líbila taky dost - jeho Muffin & čaj a Koláčky & Spiklence jsem totiž svou dobu úplně zbožňovala
Nejlepší povídku napsal bezpochyby Aleš Novotný. Jeho styl psaní (i knihy celkově) miluju, proto nebylo překvapením, že se mi líbila nejvíc a že mě taky celkem rozplakala

24.12.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Neskutečně vtipné, odpočinkové čtení na zvednutí nálady! Určitě si to přečtu ještě několikrát! ️

24.12.2021 5 z 5