KnihomolkaKatka KnihomolkaKatka komentáře u knih

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Čekala jsem trochu víc. Kdyby tam bylo více ze života Wilda, byla by to větší pecka. Takhle musím hodnotit pouze 3,5 hvězdičky. Nebylo to nejhorší, ale také ne úplně něco, Z čeho bych byla odvařená. Rozhodně se ale chystám na jiné autorovy knihy. Konec to vylepšil.

12.11.2023 3 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Pěkné zakončení původní trilogie. Na konci mě čekal menší infarkt, ale přežila jsem :).

02.11.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Miluju Emmu. Miluju klasiku. Ale Jih proti Severu nepřekoná snad nic. Emma mi byla sympatičtější než Elisabeth z Pýchy a předsudku. Kniha mě vtáhla a já jsem prožívala všecko s touto slečnou z devatenáctého století. Během románu projde její postava obrovskou proměnou. Líbí se mi atmosféra, do kterého je román zasazen. Stejně jako všechny knihy Jane Austenové ani tento neoplývá nijak velkou akcí. Plyne pomalu, ale užíváte si každou stránku. Půjdu proti proudu, ale Emma je lepší než autorčina nejznámější kniha PÝCHA A PŘEDSUDEK. Je propracovanější a místy mi hodně připomínal román Jana Eyrová.

11.10.2023 4 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Tuhle knihu jsem začala číst v rámci společného čtení s holkama s Instagramu. Autorku mám ráda, před touhle knihou jsem četla už Dopisy ztraceným, Na co slova nestačí (výborná) a samozřejmě první díl této série - Temné a osamělé prokletí, ze kterého jsem byla tak nadšená, že se tehdy zařadilo do nejlepších knih roku.
Na druhý díl jsem se velmi těšila. Začátek knihy mě velmi bavil. Minula polovina a Najednou jsem z knihy nebyla až tak nadšená. Ale pořád mě to bavilo. A naštěstí mě to bavilo celou dobu, jenom jsem měla problém s tím, že se v některých kapitolách v podstatě jen mluvilo a navíc mi nesedla Nolla Verin. Veškeré zmínky o ní mě spíše vytáčely a otravovaly než cokoli jiného. Navíc se mi hrozně nelíbilo chování Rhena, kterého jsem v prvním díle celkem měla ráda a bylo mi ho spíše líto. Štval mě. Fakt mě štval. Hrozně. Nevím, co si o sobě myslí. Trochu mě mrzelo, že v knize skoro není Harper. Ta mi dost chyběla. Ale abych jenom nekritizovala postavy, musím říct, že z Greye se stal velký miláček a strašně se mi líbil Ísak. Nakonec knihu nehodnotím vůbec špatně díky konci - 4\5*.

11.10.2023 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Wau. Je to čtivé, je to napínavé, je to tak strašně zvrácené. Přesto nemůžete přestat číst. A doba, na kterou knihu odložíte, se stává dobou, kdy přemýšlíte nad dějem a vymýšlíte teorie, jak to mohlo být. Dle mého názoru se nedá odhadnout konec. Autor vytvořil naprosto mistrovsky napsaný kousek. Do detailu promyšlený román. Do nejmenšího detailu promyšlený (čti psychologický) thriller. Bylo to originální. Nikde jsem nic podobného nečetla, i když určitý prvek se samozřejmě shodoval s jinými díly jiných autorů stejného žánru. Moc ráda si přečtu i autorovy další knihy, i když si narovinu myslím, že Útočiště žádná jeho kniha už snad ani nemůže překonat. Vždycky bude v něčem jedinečné. Nemůžu jinak než dát 5\5*.

11.10.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

No, nebylo to úplně nejlepší, ale na druhou stranu ani nejhorší. Nejvíce mě bavilo posledních cca 100 stran, kdy jsem se i celkem bála. Asi nejhorší pro mě bylo celé to odhalení, jak to vlastně je.
Pořád se mi více líbí autorčina zombie série, ale další díl si rozhodně do čtečky pořídím, protože chci zjistit, jestli se neposunula i v této sérii. Hodnotím 3,5/5*

23.09.2023 3 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Zajímavý námět a super čtivá a tajemná kniha. Celou dobu mě nenechala chladnou. Dočetla jsem ji za dvě odpoledne. Jsem ráda, že mám doma už druhý díl a že se do něj budu moci brzy pustit. Doufám, že na závěrečný nebudu muset dlouho čekat, protože tohle je pecka. Hrozně mě bavila kombinace přítomnosti (pátrání po sestře) a dětství tří sourozenců. Z konce jsem byla mírně překvapená a říkala jsem co to sakra, je?! Určitě se mrknu i na další autorčiny knihy. Stojí za přečtení.

01.07.2023 5 z 5

Dvě slunce Dvě slunce Iva Majerová

Krásná kniha nabitá emocemi, akcí a divokým západem. Chvílemi jsem ani nevěřila, že knihu napsala česká autorka. Knihu mám i s věnováním, čehož si moc vážím. Příběh je čtivý, je zde hodně rozhovorů mezi postavami a navíc hodně krátké kapitoly. Abych ze jeden den přečetla 230 stran bez toho aniž bych knihu během dne odložila, to se mi ještě nestalo. Miluju ten příběh. Dala bych mu tak 4,5* z 5.
Westerny a divoký západ nemám načtený, proto jsem ráda, že jsem do toho mohla proniknout právě s touto knihou. Díky tomu mám v plánu tento žánr zkoušet víc. Ještě jednou moc děkuju paní autorce za poskytnutí knihy. Určitě se objeví i menší článek na mém blogu. Stojí za přečtení. Na léto značka ideál. :)

28.06.2023 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

První kniha, kterou jsem od autorky četla a rozhodně ne poslední. Knížka čtiva, romantická, s lehkou erotikou, spoustou vyšetřování a tajemství. Líbilo se mi i to počasí v knize, i když v reálném životě ho naprosto nesnáším.
Pachatele jsem odhadla až tři kapitoly před koncem, takže pohoda. Super to bylo. Příběh jak má být. Nechyběla láska, napětí, emoce... Prostě nic, co má dobrá knížka mít.

21.06.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Pro mě celkem zklamání. Porovnám-li to s Božím hrobem, který je o 300 stran kratší za to nabitý akcí. Prvních 250 stran jsem se celkem zamotávala v postavách. Vadilo mi, že autorka kapitoly pojmenovala Východ, Západ atd., v tom jsem měla zmatek po celou knihu, kde kdo je. Pro mě bylo důležité, že jsou na moři nebo na souši. Je fakt, že jsem to četla jako e-knihu a možná, kdybych knihu měla ve fyzické podobě, užila bych si ji víc vzhledem k tomu, že jsem po dočtení zjistila, že má i soupis postav.
Přesto, že jsem se v postavách prvních 250 stran ztrácela, je první polovina knihy výborná a užila jsem si ji. Druhá polovina knihy pro mě byla taková těžkopádná, málo akční a posledních sto stran jsem se nemohla dočkat, až knihu dočtu. Škoda. Svět je promyšlený hezky.
Líbilo se mi číst o moři a děj ohledně Lotha. Myslím, že kdyby autorka knihu rozdělila do více dílů, tak by to bylo lepší. Mělo by to i větší spád. Obvykle mi tlusté knihy nevadí, ale tohle mi prostě úplně nesedlo. Hodnotím 3,5* za svět, vztahy a pěknou obálku.

20.06.2023 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Skvělý druhý díl, který rozhodně není vycpávkový. Je nabitý akcí, napětím, tréninky, krví, fantastickými stvořeními/nestvůrami a v neposlední řadě pak také vztahy a jejich problémy. Jak už jsme u Jaye zvyklí, najdeme zde dlouhé poznámky pod čarou, které mě však v tomto díle velmi bavily a zajímaly. Nijak mě nerušily. Každopádně ani v Božím hrobě není nouze o sarkasmus, provokace a vulgarismy, které se ovšem vzhledem k prostředí hodí.
Líbilo se mi, jak autor dokázal spojit skutečnou historii (gladiátoři) se svým smyšleným světem tak ,že to působí, že ty nestvůry do toho souboje vlastně patří. A je to opravdu masakr. Téměř co kapitola, to překvapení, nějaký zvrat. Snad jenom dvě kapitoly mi přišly slabší.
Ze začátku jsem nemohla vystát postavu Ashlinn, která mi přišla protivná a rušivá, ale pak jsem si jí nějakým zázrakem a pro mě dosud nevysvětlitelným způsobem oblíbila. Ano, tahle postava JE důležitá. Takže pokud jste na tom s ní stejně jako já, nezoufejte, zlepší se to. :)
Co se týče Mii, doufám, že se dočká toho, po čem touží. Doufám, že nějakým způsobem najde klid a útěchu, spravedlnost.
Je to drsné fantasy, ale skvělé. Takže pokud tento typ čtení máte rádi, s chutí do toho :)-

20.06.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Od autorky už jsem četla Žila jsem již před staletími, která se mi moc líbila, ale tahle kniha byla za mě lepší. Řadí se do mých TOP za tento rok. Propracovaný historický příběh, který je říznutý tajemstvím, láskou, touhou, duchy, nespravedlností, vztekem a tak trochu esoterikou. :) Naprosto mě příběh dostal po první kapitole. Miluju ten příběh, miluju Emmu, Beu, Simona a tak trochu chápu i Marka, miluju Ellisseda, (i když je škoda, že nedostal ještě více prostoru) a miluju Nestu. Krásný, i když smutný příběh o lásce a cestování časem. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy. Doma již mám tyhle dvě a plus ještě Údolí havranů, které mě také velmi láká a určitě dokoupím ještě minimálně Spáčův hrad. Ve čtečce mám i její Nejtemnější hodinu, na kterou se také velmi těším. Našla jsem další svojí velmi oblíbenou autorku. Miluju jí. :)

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tak tohle má ještě větší tempo než jednička. Keira je tu odvážnější, provokativnější a dočkáme se i více kapitol z pohledu Mounta. Opět super. Erotické scény jsou tu ještě lepší, tak jako propracovanější. A ten konec? Opět pecka. A nyní už mě čeká pouze poslední díl a pak se vrhnu na ostatní autorčiny knihy, protože její psaní stojí za to. Tak neváhejte a přečtěte si to. Je to super kniha na relax.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tohle je první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Snad během dvou dní. A hned jsem se pustila do dalšího dílu. Nemohla jsem jinak. Erotika, napětí, dominance a celé to tak jako zavání mafií. Po celou dobu si to udržuje sexy a svižné tempo.
Na blogu jsem napsala recenzi, kde jsem dokonce zpracovala postup výroby whiskey, která je v této knize také okrajově a velice lehce nastíněna. Velmi doporučuju všem fanynkám žánru a garantuju vám, že po tom zvratu na konci hned sáhnete po dvojce. :)

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Pěkná detektivka týkající se uprchlíků ze Somálska. S tímto tématem (čti o Somálsku), jsem ještě nic nečetla, proto pro mě bylo překvapivé a velmi šokující, jak se druzí lidé chovají právě k Somálcům v uprchlickém táboře. To je fakt hrůza.
Knihu jsem si koupila na Světě knihy dva roky zpátky a těsně před tím letošním jsem ho dočetla. A koupě nelituju. Autorčin styl psaní mi sedl, i když je spíše pomalejší, obohacený o informace o místní situaci a všechno to do sebe krásně zapadá. Byla to moje první kniha, kterou jsem od autorky přečetla a rozhodně si chci přečíst ještě nějakou. Třeba právě Spálenou oblohu. Jedná se o detektivku, kterou jsem měla přečtenou snad během tří dní a konec mě rozbrečel. Opravdu doporučuju, pokud máte rádi vyšetřování a nevadí vám pomalejší tempo. :)

18.06.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bravurně napsaná kniha se závažným tématem. Strašně mě mrzí a štve tahle kauza kolem knihy. Co se týče kauzy, stojím za autorkou a stát budu. Alena Mornštajnová je skvělá spisovatelka, nemá za potřebí někomu krást příběh. Už jenom proto, že napsala Hanu. Po osobním setkání můžu tvrdit, že je úžasná i jako člověk.
Celou knihu mi holčičky (cácory) bylo strašně líto. Už jenom z toho důvodu, že se nedozvíme její jméno. A celkově to měla strašně těžké. Rodinu měla s odpuštěním na úplné ho... Od AM jsem zatím četla pouze tři knihy (tuhle, Hanu a Tiché roky), ale vím, že se rozhodně chystám i na Hotýlek, Slepou mapu a Listopád. Doufám, že se v brzké době dočkáme dalšího jejího literárního skvostu.

07.05.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha české autorky, od které jsem si už dlouho chtěla něco přečíst. A začala jsem rovnou tímto jejím (zatím posledním) románem, který je obsáhlý, propracovaný a informacemi nabitý. Autorka si s knihou dala neuvěřitelnou práci, protože se zde nachází nejen příběh, ale i dobové dokumenty a hodí se i pro náročnější čtenáře. Na mě těch dokumentů bylo někdy až trochu moc, ale chápu, že kdyby tam nebyly, kniha by se bez nich neobešla a nedosáhla by současných kvalit. Určitě se k ní po nějaké době zase vrátím a zkusím i jiná její díla. Stojí za to :)

05.05.2023

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Rozhodně nejlepší díl. Miluju to. Vztah mezi Paulem a Marií dostal zabrat a byl podroben zkoušce. Na druhou stranu jsem si konečně oblíbila linku Elisabeth, kterou jsem až do teď moc nemusela. Její dějovou linku miluju na téhle knize nejvíc. Kromě teda linky dětí a jejich lumpáren. A vůbec Anne Jacobsová zkrátka umí psát a já se budu těšit na každou její knihu. Jsou nenáročné, čtivé, romantické a nenudí.

05.05.2023 5 z 5

Přízraky Brynn Wilderové Přízraky Brynn Wilderové Wendy Webb

Kniha s mysteriózními prvky. Je to pěkná kniha se zvláštním koncem. Až bych řekla i originálním, alespoň si nevzpomínám, že bych ho četla už v jiné knize. Je to moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

05.05.2023

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Po přečtení prvního dílu, ze kterého jsem byla naprosto nadšená, jsem se hned vrhla do druhého dílu, který byl díky určité postavě a záležitostmi s nimi spojenými, alespoň pro mě trošku slabší. Hodnotila bych 4,5*. Na druhou stranu se zde dozvídáme pravdu o tom, jak celá apokalypsa vznikla a je děsivé, že se to může stát. Ale ten konec? Co to sakra bylo?! (Jen pro pořádek, jsem to trochu čekala, ale ne až tak drsné.)
Na další díl se těším a jsem ráda, že je mám ve své knihovně, (ty, které zatím v ČR vyšly.)

05.05.2023 5 z 5