knihomolka78 knihomolka78 komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Na autorovu prvotinu velmi pěkná kniha, nedá se jí vytknout napětí, je psána chytře, logicky a je zde patrná odbornost. Hlavní hrdina byl vysoce inteligentní člověk s vědeckým myšlením, a tak mě docela vytáčelo, že Theovi žádní policisté nevěřili ani v okamžiku, když přinášel věrohodné důkazy. I když myslím, že některé věci byly dost přehnané, na to, že i vrah byl velmi inteligentní, tak myslím, že kopnout do země a hned objevit mrtvolu, bylo dost nepravděpodobné a při inteligenci vraha dost hloupé. Začátek knihy se trošku vleče, potom děj pěkně graduje, ale na konci mi to přišlo zase rychle useknuté, chyběl mi motiv a alespoň krátký pohled do pachatelova života.

18.05.2020 4 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

(SPOILER) Tak tohle se fakt nepovedlo. Začátek byl docela slibný, ale poměrně brzy se z něj stává blbost. Hlavní postavy zcela nahodile mění charaktery - velmi pohledný, ale arogantní šéf se během pár dní stane docela milým chlapem toužícím po rodinném zázemí, inteligentní sekretářka, se stala domácí husičkou, aby zajistila sebe a dítě, nebo arogantní nezájem otce dítěte je najednou nahrazen láskyplnou péčí...?
Takových příběhů, kde důvody proč ten chlap nabídne neodmítnutelnou sumu, po které nelze neskočit už tu pár bylo (třeba Kontrakt, který sice není nic moc ale mnohem lepší, než tohle) a i když je to nereálné, daly by se možná ty důvody nějak pochopit, ale nedokážu si představit chlapa, který by tohle udělal a pak ještě překousl cizí dítě a nakonec se ještě on jel omluvit...? Bylo to zmatené, přehnané, příliš komplikované a nereálné (ani v červené knihovně ne). Ztráta času.

12.05.2020 2 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Cole je prostě úžasný! Byl mi sympatický už od dílu věnovaného jeho sestře Jo. Tenhle příběh je jeden z nejlepších ze série. Celá Colova rodina je mi velmi sympatická. Většinou jsou v těchto typech knih krásní chlapi děvkaři, kteří se kvůli lásce svého života změní. Cole ale mezi děvkaře rozhodně nepatří. Přestože je obrovský, krásný, sexy a potetovaný, je to trpělivý, laskavý a hodný romantik s úzkými vztahy s jeho milující rodinou (ne nadarmo se říká nesuď knihu podle obalu). A když už jsme u rodiny, jak je tu řečeno, jde spíš o klan. Je to svazek několika rodin, které se postupně rozrůstají o jejich partnery, děti a příbuzné. Ještě ve třetím dílu se mi líbilo, že jsou postavy propojeny a nenásilně se objevují i v dalších dílech, ale nyní už je toho příliš. Děti se rodí jak na běžícím páse, příbuzných už je příliš (netuším, jak velkou musím mít Elodie jídelnu, aby se tam všichni vlezli) a i když čtu knihy postupně, tak v tom začínám mít zmatek. Myslím, že dílů už je moc, přestože jsou velmi čtivé, jsou to pořád podobné zápletky, stejný sex a podobné dialogy. To by nevadilo, kdyby to nebylo vše v jedné sérii. Je ale divné, že všichni členové klanu měli k sobě tak těžkou cestu. Zřejmě je to při vstupu do klanu nutnost, tedy kromě toho, že každý pár má neuvěřitelně kladného sexy chlapa. Přesto je to úžasná parta, jejíž součástí být musí být krásné.

India Place India Place Samantha Young

No, tohle bylo trochu jiné, než jsem čekala... V předchozích dílech byla Hannah vylíčena úplně jinak a tak i mé očekávání bylo také zcela jiné. Hannah dospěla a to, čím si prošla v minulosti nebylo jednoduché a dost ji to změnilo. Stejně tak Marco. Z původně zakřiknutého slušňáka se stal po narození syna sebevědomý a arogantní chlap, a i když se povahou zcela změnil, tak ho Hannah pořád zbožňuje. Nechápu. Dlouho jsem nevěděla, jak se mám k Marcovi postavit. Sice některé věci hrály v jeho prospěch, ale jiné věci jsou neodpustitelné...., takže jsem mu na rozdíl od Hannah úplně neodpustila. Myslím, že Cole by se k ní hodil daleko víc, toho jsem si v tomhle díle oblíbila ještě víc, stál vždy po boku Hannah, se vším jí pomáhal a ještě byl tak krásnej… Neváhala bych. Tento díl sice nebyl špatný, četl se dobře, ale v porovnání s předchozími díly jsem byla trochu zklamaná, byl to pro mě asi zatím nejhorší díl série.

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Další povedená kniha od téhle autorky, která nepíše jen bezduchou červenou knihovnu, ale romantické příběhy kořeněné sexem a opravdovými problémy. I když Oliviina představa naučit se umět.... to bylo trochu přitažené za vlasy. Nevím, jestli by tohle někdo kamarádovi navrhl...? Nicméně jinak velmi pěkný příběh, i když první dva díly se mi líbily víc.
Líbí se mi také, že autorka nevykreslila hlavní hrdinku jako úplnou manekýnu z přehlídkového mola, ale její krása je přirozená a krásnému klukovi, jako je Nate se líbí i přes širší boky, bříško a stehna. Myslím, že nízkého sebevědomí na základě fotoshopů máme všichni dost. Sympatické je také, že se zde nenásilně objevují i postavy z předchozích dílů a jejich příběhy tak lehce pokračují.

London Road London Road Samantha Young

Další moc pěkný příběh od této autorky, založený nejen na sexu, ale také na vztazích a skutečných problémech. V prvním díle byla Johanna veselá kamarádka, ale jasná zlatokopka, ale nikdo by neřekl, jaké hrůzy řeší. Je to neuvěřitelně silná dívka, která si své štěstí s nádherným sexy mužem zaslouží.
V knize bylo opět vše od romantiky, sexu, přes komplikované vztahy až po šťastný konec. Velmi pěkně napsáno.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Moje první kniha od Samanthy Young a musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena. Je to sice slaďárna s předvídatelným šťastným koncem, ale jsem ráda, že se nejednalo jen o sex, ale taky o vztahy, celý příběh měl hlubší podtext. Byl tam krásný, sexy, bohatý a sebevědomý muž, kterého by chtěla každá žena, a krásná, ale komplikovaná "popelka" (byť tahle chudá nebyla). Děj plyne lehce, s humorem, napětím i se správnou dávkou romantiky a erotiky. Samozřejmě, náhody jsou pohádkové a sexuální scény mnohdy přehnané, protože několik orgasmů za sebou a ještě ve stejnou chvíli... No, možná to tak někdo má...? Ale kniha se četla dobře, stránky rychle ubíhaly a tak si další díl určitě přečtu.

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Knihy Samanthy Young mají, na rozdíl od stejného žánru jiných autorů, nějakou zápletku. To se mi líbí, protože mám ráda, když se v knihách neřeší jen sex, ale taky vztah lidí, ideálně nějaký posun a dozrávání postav. Ale myslím, že 6 dílů už bylo moc. Naštěstí jsem díly četla postupně, takže jsem se jakž takž orientovala v tom množství lidí a jejich vztazích, ale i ve správné časové posloupnosti jsem s tím občas měla problém. Také erotické scény byly ve všech dílech stejné... Navíc hlavní postavy mi tentokrát nebyly tak sympatické, jako dřív. Tento díl byl absolutně nejslabší a navíc mi strašně vadily mnohé překlepy, ale hlavně hrubky (které ovšem v prvních pěti dílech nebyly, tak nechápu proč teď ano). Toto by korektoři opravdu neměli dopustit.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tak tohle fakt nebyl povedenej díl, sice jsem to dočetla, ale byla to nuda. První 2 díly byly dost odvážné, ale líbila se mi ta divokost a nespoutanost, spontánnost. Hanna ale do jejich party vůbec nezapadá. Chloe a Sára jsou divoké, ale chytré a byť jsou určitým způsobem nemravné a zvrhlé, mají nějakou "úroveň", vědí, co chtějí. Hanna se jim vůbec nepodobá. Bylo mi za ni i Willa trapně. A Pašák a Švestička? To snad ne!

27.04.2020 2 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Na můj vkus dost odvážný pár, první polovina knihy je jen plná sexu. Ve druhé části pak přišly na řadu i city. V první polovině jsem si říkala, že 1. díl byl lepší, ale od druhé poloviny už si tak jistá nejsem, myslím, že tenhle díl byl lepší. Objevila se tam i ta potřebná romantika, a najednou se mi zápletka zdála daleko citlivější, než u prvního dílu, kde šlo už jen o to, aby hlavní hrdinové na základě dost divokého sexu došli k zjištění, že ten děvkař je vlastně úžasně citlivý chlap. Navíc, hned od začátku to chtěli oba, v prvním dílu se nechala hlavní hrdinka nejprve ojet někým, koho nesnášela, to nepochopím. A na závěr musím říct, že hlavní hrdina byl v sexuálních hrátkách opravdu velmi kreativní, ale vždy přitom myslel hlavně na partnerku, ne jen na sebe:-).

26.04.2020 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Prokousat se začátkem bylo teda dost náročné, protože to byla fakt nuda. Potom se příběh trochu rozjel, ale nijak mě neoslovil, kniha postrádá hlad po obracení stránek. Nejvíc se mi líbilo rande přes telefon. Sice sendvič, který putoval poštou bych asi jíst nechtěla, ale tahle scéna se mi líbila. Jinak příliš červená knihovna.

25.04.2020 2 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Chloe a Bennett - asistentka a šéf. On dominantní, stále nespokojený a náročný blb, který místo aby se její přitažlivosti postavil nějak důstojně (ať už by ji chtěl nebo nechtěl), řeší ji nesmyslným úkolováním a provokací. Ona inteligentní, pracovitá a zdánlivě klidná blbka, která se nechá ponižovat a pak ještě ohnout přes stůl… Dobře, chemie, ale mohla odolávat déle, než prvních pár stránek, dala se moc lacině a rychle. Vždyť ten chlap byl úplnej kretén a pak najednou zase nebyl… No a pak už to bylo jen o sexu. Neříkám ale, že se to četlo špatně.

25.04.2020 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Příběh pohádkově nereálný, ale četl se dobře, byl plný jiskření, a přitom bez přílišných sexuálních scén. Mám raději knihy, kde se moc neřeší sex, ale spíše vztah těch dvou a v ideálním případě i nějaký posun a dozrávání postav, než když vám některé autorky popíší všechny detaily, často dost obscénně. Sice bych nikdy na nic takového, jako Vaughn nekývla, ale důvod jsem chápala a líbilo se mi, že i přes to všechno si dokázala zachovat svůj styl. No a Oakley – chudáček milionář:-(, i když chápu, že to v téhle branži musí být těžké a v jistých věcech mi ho líto bylo (byl zkaženej, ale hodně lidí ho využívalo), no naštěstí se vzpamatoval… :-)

22.04.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

No, nebylo to špatné, ale tenhle díl byl asi nejslabší. Začátek i konec knihy byl fajn, ale střed mě nebavil. Demi byla velmi zvláštní, chvílemi mi připomínala moji oblíbenou, jízlivou Brennu, ale chvílemi byla hrozně ukňučená, a to mě nebavilo. A ten hokejový maskot...to jako vážně? A to oslovení kapčo? Brr! No a ta obálka se teda taky nepovedla. První 2 díly mají na obálce pěkné holky, ale tahle teda fakt pěkná není. Copak takhle vypadá krásná Kubánka? No a Hollis a Rupi? To je fakt dílo, to fakt nechápu. Když byl Hollis bez ní, byl to milej idiot, ale s ní je to jen idiot...

18.04.2020 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Opět povedená kniha, i když první díl se mi líbil víc. Přestože v prvním dílu se mi Brenna líbila víc, než hlavní postava Summer, tady už nebyla vykreslena úplně stejně (v prvním díle byla ostřejší"). A taky mě trošku zklamalo, že se aspoň částečně nesvěřila své nejlepší kamarádce. Nicméně, myslím, že se k sobě s Jakem dobře hodili. Na rozdíl od jiných knih této autorky, ve kterých jsou hlavní hrdinové dost odlišní, tady se hlavní hrdinové svým temperamentem k sobě hodili. Musím ještě zmínit Hollise, to byl fakt cvok, i když na rozdíl od Rupi aspoň milej. Ta holka...hrůza!

17.04.2020 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Velmi pěkná kniha. Sice předvídatelná, jako všechny knihy tohoto žánru, ale tahle spisovatelka to prostě umí podat úplně jinak - s humorem, což mě baví. Líbí se mi slovní přestřelky hlavních hrdinů (což se vyskytuje ve všech knihách této autorky). Summer je prostě tornádo, přesně jak si ji pamatuju z toho mála, co o ní bylo napsáno ve 3 dílu Off Campus, kde byl hlavním hrdinou její bratr (Tuhle sourozeneckou dvojici jsem si fakt oblíbila.), no a Fitzy je jako vždy naprosto nereálný dokonalý chlap, kterého chce každá ženská. No ale můžeme snít aspoň v knihách, že:-)? Nicméně, vzhledem k pravidlům v týmu udělal na Huntera fakt podraz. Měl mu o svých citech říct. Další postavou, která stojí za zmínku, je Summeřina kamarádka Brenna. Ta mi byla hodně sympatická (zvlášť její vtipné hlášky a ostrá pusa), možná i víc, než Summer.

17.04.2020 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Fajn, takže Tyler se vzpamatoval, zato Eden, která v prvním díle kritizuje Taylera za jiné vztahy, když má být s ní, teď udělá to samé? A ještě tím ublíží někomu, kdo ji má opravdu rád. Proč s ním tedy byla, když věděla, že pořád chce Taylera a o prázdninách za ním pojede? Potřebovala vyplnit čas, než Taylerovi doběhne doba "uzdravování"?

15.04.2020 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Nápad dobrý, zpracování nic moc, přišlo mi, že autorka ne příliš povedeně napodobuje příběh Royalů. Postava Eden je jako dvojí osobnost, která na jednu stranu není typ povrchních holek, na druhou stranu se přesně tak chová. Co vidí na Tylerovi, který se k ní chová příšerně, je agresivní a neustále je pod vlivem všeho možného, nechápu. Možná to jeho krásné tělo bere jako výzvu k jeho spasení...? Tyler má sice své důvody, proč se chová jako blb, ale stejně se Eden divím. V druhé půlce aspoň docházelo k několika zvratům, tak se to dalo číst. Aspoň, že se nakonec Tayler nechá přesvědčit k rozumnému závěru.

15.04.2020

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Sice se na konci série povedlo, že oba hrdinové dozráli a zapracovali i na řešení problémů s rodinou, ale tohle má být bestseller? Po prvním díle bych dala do 2 kapitol další 2 díly a konec, tohle bylo jen nudné natahování.

15.04.2020 2 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Nebylo to tak zlé, ale proboha, vlézt omylem na cizí pokoj a hned se s ním vyspat, to snad ne?!
První půlku knihy se Logan choval jako debil, ve druhé už se konečně vzpamatoval, stejně tak tak naivní husička dostala naštěstí po prázdninách rozum. Úkoly trošku přitažené za vlasy - jak z nějaké pohádky, princ plní nemožné...i když chápu proč mu je Grace dala (a on je samozřejmě, jako správný sportovec, bral jako výzvu). Kladné body dávám trenérovi, co dokázal pro Logana udělat, takže vše nakonec dobře končí.

15.04.2020 3 z 5