knihomolka78 knihomolka78 komentáře u knih

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Dvojice příbuzných, co se nesnáší a vyrazí spolu do tropického ráje na líbánky místo novomanželů. To zní zajímavě a taky se to dobře četlo. Bavilo mě, jak se Olive s Ethanem hašteřili a postupně sbližovali.
Na jeden hotel bylo těch náhodných setkání docela dost, ale to je vlastně svedlo dohromady a bez toho by nebylo o čem psát.
Oceňuji také minimalistické popisy erotických scén, které nechávaly prostor fantazii a nepopisovaly vše do nejmenších detailů. To dnes moc autorů nedělá a je to škoda.
Olive a Ami měly úžasnou rodinu, musí být krásné, když všichni drží takhle pospolu a pomáhají si. Oddychovka s jasným koncem, ale určitě stojí za přečtení.

20.07.2021 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Pořád stejný příběh - bohatý, krásný, úspěšný verzus milá, chudá, pracovitá. Ale velmi čtivě napsáno. Hlavní hrdinové neustále srší vtipem, jejich dialogy mě prostě bavily. A když si vzpomenu na jejich kempování, řehtám se ještě teď. Oddychovka s jasným koncem, ale stojí za přečtení.

20.07.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle je teda dobrá fantasmagorie. Penelope mě zpočátku dost rozčilovala, ale pak jsem si zvykla nejen na ni, ale celkově na vyznění téhle knížky a musela to dočíst.
Příběh jako takový je velice jednoduchý, autorka zřejmě miluje Pretty Woman, akorát že z elegantní šílenosti Julie Roberts nemá tahle Penelope ani kapku. Je spíš šíleně divná, doslova střelená. Její hloupé poznámky, nevědomé prohlašování svých myšlenek nahlas, irský step a pistolky… Tohle bylo spíš sousto pro světce, než pro Chlapa snů. Oceňuji však, že věděla, co chce a snažila se o to, aby toho dosáhla. Ale upřímně, při jejím stylu jednání nechápu, že si svého Chlapa snů byla schopna vytvořit, a ještě ho přimět, aby ji miloval. Jake musel mít opravdu hodně trpělivosti a mozek v kalhotách, protože jinak by s tou totálně šáhnutou ženskou, co se mu vkradla do bytu prostě nemohl vydržet.
Taky musím zmínit jeho kamaráda Cama, který byl sice vedlejší, ale velmi sympatická postava. Byl milý, vtipný a dle popisu stojí za to.

18.07.2021 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Třetí díl se nese ve znamení války a autorka si dala na zpracování detailů střetu dvou světů opravdu záležet. Ale co mě zklamalo, byla dějová linka Feyre a Rhysanda, kterou autorka zřejmě vyčerpala už v minulém díle.
Feyre dostala do rukou moc a s ní spoustu možností, a tak má pocit, že může dělat úplně všechno, a z Rhyse se stal totální podpantoflák, který ji v tom až příliš podporoval. Z mocného a charismatického vládce se stal Feyeřin stín, který jí neustále poklonkuje, a přitom si neuvědomuje, že jen přihlíží tomu, jak Feyre dělá chyby, které by je mohly stát válku.
Také zapletení Fayeřiny rodiny do děje mi moc nesedělo, její sestry mě dost štvaly. A i postava Luciena zde byla, dle mého názoru, vsazena dost nešťastně. Mé sympatie k Tamlinovi se vytratily ve druhém díle, ale tady mi ho bylo chvílemi opravdu líto. Myslím, že Feyeřiny ublížené city v poměru k Tamlinovu rozpadlému dvoru nebyly úměrné.
Ani opakované vzkříšení už nebylo tak čtivé, jako poprvé (i když, kdyby k tomu nedošlo, asi bych autorku zaškrtila).
I přesto byl příběh velmi čtivý a já jsem z celé série opravdu nadšená, a rozhodně ji všem doporučuji.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

První díl mě nadchl, ale tenhle díl jsem si užila mnohem víc. Hlavní hrdinka projde obrovskou změnou. S novou mocí získá konečně i něco jako charakter (už není tak ukňouraná, jako v prvním díle), a zároveň se otevře úplně nový svět.
Na konci prvního dílu už bylo jasné, že ne vždy ten, co má pověst jako zloduch, opravdu zloduch je. A dobrák je opravdu dobrák.... A tak hned na začátku autorka zrušila „žili spolu šťastně až do smrti“ a obětovala postavu Tamlina, kterého vpasovala do role manipulátora, který dělá vše „pro vaše dobro“. Zpočátku mě trochu mrzelo, jak vztah Tamlina a Feyre dopadl, ale Rhysanda prostě nejde nemilovat (vlastně jsem ho milovala už jako "bad boye" v prvním díle), já prostě to škádlení mezi nimi „žeru“.
I když je tenhle díl celkem obsáhlý, děj svižně ubíhal, nové prostředí ve Velarisu, na Nočním dvoře sérii jednoznačně prospělo, stejně jako zajímavé vedlejší postavy Rhysandova vnitřního kruhu.
Rozhodně mi nic nechybělo. Skvělé postavy, romantika, boj i napínavý konec. Okamžitě jdu na 3. díl.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherný příběh na motivy krásky a zvířete. Tohle je má první přečtená kniha od autorky a naprosto mě pohltila. Její styl psaní mi neskutečně sedl a neuvěřitelně mě dokázala vtáhnout do děje. Musím přiznat, že prvních 100 stran se mi trochu vleklo, ale pak už jsem hltala každou stránku a nemohla jsem přestat číst. Autorka nasadila laťku velmi vysoko.
Svět Prythianu je úžasný - nádherná krajina, luxusní sídla, kouzelné bystosti, ale také temný les plný krvežíznivých nestvůr. Je to taková temná, dobrodružná pohádka. Mě fantasy moc nebere, ale ten svět a jeho složení se mi moc líbil a díky Maasové začínám svůj postoj k tomuto žánru přehodnocovat.
Hlavní hrdince, Feyre, je 19 a už je takřka hlavou rodiny, protože se stará o své dvě sestry a otce, kteří jí však za to moc vděku neprojevují. Feyre to vytáčí, ale je to rodina…. Jednoho dne zabije kouzelného vlka, a tak se dostane nenávratně do říše víl, kde se bude muset naučit žít. Pro Feyre je to, kvůli její nenávisti k vílám, nelehký úkol, ale nemá jinou možnost. A bude to jízda… Určitě doporučuji, jakmile se příběh rozjede, je plný zvratů a překvapení a Vy během chvilky zjistíte že oblíbený hrdina vlastně není ten, za kterého jste ho měli a naopak ten, kterého jste se báli, Vám nejvíc pomůže.
Tohle je moje první zkušenost s retelingem a jsem spokojená, nicméně, ke Krásce a zvířeti bych to vůbec nepřirovnala.

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

První díl série nabízí slibný začátek pohádky z prostředí monarchie. Emily je normální holka, která je násilně vhozena do úplně jiné dimenze - světa, po kterém v dětství toužila, ale nemohla ho mít. A pak, když se s tím smířila a nechtěla s ním mít nic společného, ji krutě dostihl. To, jak se jí během pár dní obrátil život muselo to být drsný. Bylo mi jí líto, ale fandila jsem jí.
Její kamarád Owen v tom byl až po uši, a po pravdě mě dost překvapilo, že si toho Emily nevšimla. Nicméně, to jak ji podrazil, mě příšerně naštvalo a mé sympatie byly okamžitě pryč. Velmi výstižný citát z knihy:
,,Nejvíc vám dokážou ublížit lidé, kteří vás milují. Koneckonců jim celé roky kousek po kousku předáváme munici a poskytujeme jim všechno, co potřebují ke spáchání maximálních škod."
Naopak Carter přišel na scénu velmi zajímavě a já si ho ihned zamilovala. Jeho ségra byla taky docela fajn, ale děsně mě štvala ta její záliba v drogách, takže já bych od ní dala ruce pryč. Co se týče jejich matky, tak to bych, být na místě Emily, šla brzy sedět.
A ten konec? Zrovna, když jsem té osobě začínala odpouštět…. Autorka nám připravila něco, díky čemu mám teď chuť vraždit. Nenávidím takové ukončení knih, v případě, že není možnost číst dál! Snad brzy vyjde další díl.

01.07.2021 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Konečně jsem se dočkala druhého dílu. Nesnáším, když musím čekat, než vyjde další díl a to ještě po takovém konci, jaký nám autorka v prvním díle přichystala. Teda, ne že by tomu v tomhle díle bylo jinak, ale aspoň na něj nemusím čekat...
Tenhle díl byl lepší, než první, kromě sexu se zda začíná budovat i vztah, což je pozitivní. Lachlan je hajzlík, ale při postupném odkrývání minulosti a po výletě do Dublinu začínám mít toho parchanta ráda. Je pěkné, a zároveň trochu komické pozorovat, jak se jeho osobnost mění a je zmatený, že existuje něco, nad čím nemá kontrolu. Keiřin vzdor a Lachlanova proměna mě prostě baví. Určitě stojí za přečtení. Těším se na další díl.

01.07.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Musím říct, že je to tak trochu šílenost, ale mě to bavilo.
Keira je sympatická, podnikatelka, která se snažila dostat z průseru, který si sama nezavinila. Tvrdě dřela a dokázala se postavit nejen práci, ale i muži, kterého se všichni báli. Bavila mě svou neposlušností, a vzdorovitostí.
Naopak Mount je král podsvětí a typický hajzl. Je svým způsobem brutální, má hroznou pověst, a přesto je zajímavý a přitažlivý. Něco na něm prostě je.
No a závěr knihy? Tak takový otevřený konec jsem opravdu nečekala. Je to skoro jako detektivka. Moc mě zajímá pokračování. O Kieře víme všechno, ale o něm skoro nic. Proč si vybral zrovna ji a jak to bylo doopravdy s Kieřiným manželem? Tohle pokračování si určitě přečtu.

18.02.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Autorka si zjevně své slabší chvilky už vybrala a konečně tu máme zase jednu partu a jeden velmi dobře promyšlený příběh. Řekla bych, že je to jedna z jejich nejlepších knih a doufám, že v tomhle stylu bude zase pokračovat. Jen ten konec mě šokoval a pořád jsem doufala, že to přece jen dopadne dobře... Tentokrát jsem si teda i pobrečela. Bylo mi to strašně líto, zvlášť když se charakter té osoby už nějakou dobu tak dobře měnil a já ji začala mít ráda...

19.11.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Hurá, stará dobrá Kim se svým týmem je zase zpátky a s ní opět i výborně promyšlená zápletka.
Autorka se v několika posledních knihách věnuje sociálním tématům a pracuje s nimi zajímavě. Smrt prostitutek, opuštěné miminko, život imigrantů. Řekli byste, že ty ženské ví, do čeho jdou. Matka, co klidně opustí své dítě a holky, co se bez problému prodají za pár korun. Ale co my víme, co se za tím skrývá, co všechno jsme ze zoufalství schopni udělat. Popsáno myslím celkem reálně.
Ale stále mi vadí, že je zde rozjetých několik dějových linek. Ty se navíc po každé kapitole střídají. A protože jsou kapitoly krátké, tak než se stihnete do jedné začíst, už přeskočíte do jiné. Nápad na vytvoření 2 vyšetřovatelských dvojic nezávisle na sobě sice má zřejmě ukázat na kvality ostatních členů týmu, ale kdyby pracovaly na jednom případu, byla by kniha přehlednější. Vždyť nemusí všechnu smetanu slíznout vždycky Kim. I když já osobně ji miluju. Přestože vypadá jako chladná tvrďačka, v tomhle díle opět dokázala, že to tak není. Nerozlišuje, jestli o život přišla holka z ulice nebo zbohatlík. Jde jí o to, aby každá oběť měla jméno a našla klid a ona zase jejich vraha. A udělá pro to cokoliv. Takže u mě má velký obdiv. Jen stále nemůžu pochopit, proč angličtí policajti nenosí zbraně. Vždyť už jí šlo tolikrát o život a ona zase půjde na dva úchyly neozbrojená?
Po tomhle díle konečně začínám mít ráda i Keva. Asi každého po přečtení předchozích dílů napadlo, co Kev po večerech asi dělá a proč chodí domů tak pozdě. Tohle ale asi nikoho nenapadlo a mě si tím získal.
Ještě bych měla výtku k závěru knihy. Zatímco první část je dotažena k logickému závěru (tedy až na odpověď na to, co se stalo se všemi těmi dívkami, jestli se je podařilo vypátrat a zda je vůbec někdo hledal…), ve druhé mi závěr chybí. Nicméně, vrah prostitutek mě trochu šokoval, protože mi byl docela sympatický.

17.11.2020 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak nevím, začínám mít pocit, že autorka změnila styl psaní, který už mi nesedne tak, jako dřív. Už v minulém díle jsem se nemohla do knihy začíst a tentokrát tomu bylo stejně. Mně tam prostě vadí těch několik případů naráz. Skoky z jednoho vyšetřování na druhé a mnoho postav, to je velký chaos, ve kterém se mi špatně orientuje. Nicméně, druhá polovina opět super, příběh zabývající se rasismem byl velmi dobře promyšlený, a člověku se dělalo zle z toho, jaká zvěrstva jsou lidé na člověku schopni spáchat.
V tomto díle je Kim nucena spolupracovat, bez svého týmu, s bývalým kolegou, se kterým se v minulosti nerozešli v dobrém. Na začátku mě to štvalo, stejně jako Kim, a také mi chvíli trvalo zvyknout si na druhý tým vyšetřovatelů, ale nakonec to nebyl tak špatný nápad, protože si aspoň Kim vyřešila zase kousek své minulosti a získala tak zpět svého přítele. A v Kimině týmu tak dostali prostor také ostatní členové. Bryant musí pracovat s Dawsonem, o kterém zjišťuje, že není takový trouba, jak si o něm myslel, a Stacey se pomalu učí pracovat se svým skvělým instinktem venku, nejen u počítače. Sice přijde na kloub opravdu velké věci, ale sama se díky tomu dostane do pořádného průšvihu. Doteď nechápu, jak se tak chytrá holka mohla zachovat tak hloupě.
Díky rozdělení týmu se styl pátrání oproti dosavadním knihám změnil, což mělo být pro čtenáře zřejmě oživení z jinak zaběhlých stereotypů vyšetřování. Špatné to nebylo, ale mně to úplně nesedlo, chyběla mi spolupráce Kim a Bryanta. Těším se zase na klasiku, na kterou jsme zvyklí.

16.11.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Moje 5. kniha této autorky, ale tady se mi poprvé stalo, že jsem se do čtení musela chvílemi nutit. První polovina byla taková nijaká, ale druhá polovina opět super. Vrah, který nezanechává stopy a oběti jsou každá úplně jiná. Těžký případ k rozlousknutí. Zaujalo mě myšlení vraha - ublížit blízkým, protože to bolí mnohem víc, než zabít je samotné. U Angeliných knížek musíte opravdu podezřívat každého.
Co mi ale vadilo, že zde bylo několik dějových linií, které mě spíš rušily, než aby vzbuzovaly více napětí a touhu číst dál. Bylo tam strašně moc postav a já jsem se v tom, přestože jsem četla všechny předchozí díly, chvílemi ztrácela. Nejprve mi trochu vadilo, že se tam objevila psychopatka z předchozího dílu, jejíž děj jsem považovala za uzavřený, ale když se Kim konečně vzpamatovala a dala té mrše co proto, tak jsem byla v podstatě ráda, protože to pomohlo k posunu hlavní postavy. Nicméně, teď doufám, že už je to opravdu uzavřené, a už se znovu neobjeví. Ale zase aspoň můžeme vidět, co vše je možné zorganizovat z vězení. Sice to je podle mě trošku přehnané, ale fakt, že i z vězení se dá ovládat, není zase tak úplně nepravdivý.
Autorka má vždy originální příběh, a nikdy se nestalo, že bych si řekla, to už jsem někde četla. Kim mám ráda a autorka umí vtáhnout do děje, ale už od prvního dílu mě štval Kimin životní styl a její břemeno z dětství. Takže jsem ocenila, že na konci knihy autorka sama uznala, že cítila potřebu Kim posunout dál. Jsem ráda, že to konečně udělala a doufám, že příště ji posune zase o kousek dál.
Možná bych ještě vyřešila ty zbytečné přechody mezi vykáním v práci a tykáním mimo práci. Mají malý kolektiv a prožívají psychicky dost náročné situace, vyžadující důvěru, tak je jejich vztah poněkud divný, minimálně s jejím, v podstatě jediným, nejbližším přítelem.

14.11.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Protože už je to čtvrtá kniha, kterou od autorky čtu, tak už jsem ke konci tak trochu tušila, kdo bude vrah. Nicméně, kniha je čtivá, napínavá, bez hluchých míst, jen ty konce začínají být všechny stejné. Kim sama s vrahem, neozbrojená, prakticky mrtvá, ale vždycky vše bez újmy vyřeší a přežije. Ale já jí to odpustím, protože jinak je kniha pěkně promyšlená. Ještě mě teda štve to její věčné sebemrskačství, myslím, že už by se mohla v životě taky někam posunout.

12.11.2020 4 z 5

Borec odvedle Borec odvedle Alexander Stainforth (p)

Začátek knihy se strašně vlekl, až jsem ji chtěla odložit. Když jsem konečně dočetla, jaká je Laura nesnesitelná kráva, tak jsem se na chvilku dostala i k lepší části - seznamování s Lukášem. Laura si začala si své chování uvědomovat, a tak jsem si říkala, že tomu dám šanci. Zápletka ohledně práce je jasná hned od začátku, ale není to úplně nereálná životní situace. Stejně tak zápletka s Irenou. Ta mě sice trošku překvapila, ale taky není nereálná, ženský jsou mrchy i v normálním životě. Lukáš byl naopak sympaťák, ale trochu mi vadilo, že lhal. Když to nevěděl, tak se na něj neměla právo zlobit. Vždyť ji neznal... Konec byl useknutý, chtělo by to trošku více popsat vyjasnění vztahů na srazu (nejen nehezké vylíčení stereotypních matek po třicítce) i vztah s Lukášem. I když to všude jiskřilo, oceňuji, že zde nebyly přehnaně popisovány erotické scény, jako tomu v tomto typu knih, často bývá, a že byl ponechán prostor pro fantazii.
Kniha mě nijak nenadchla, nejlepší postavou byl jedenáctiletý Tomáš, který co slovo, to perla.

11.11.2020 2 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Absurdní situace - nemáte na nájem ani na jídlo, snídani si pravidelně kradete v luxusním hotelu a najednou vrazíte do nadpozemsky krásného, nechutně bohatého sexy chlapa, který místo toho, aby zavolal policii, že jste ho okradla, Vám dá sakra dobře placenou práci. Myslím, že kdyby Tara ten den věděla, jak úžasný bude její šéf, tak se raději nechá zavřít.
Tara byla přesně ten typ asistentky, kterou by chtěl mít ve své firmě každý šéf – velmi schopná a ještě krásná. Preston naopak přesně ten typ šéfa, kterého si žádný zaměstnanec nepřeje – velmi náročný a ještě arogantní. To Tara pocítila opravdu tvrdě, protože jí svým úkolováním prakticky znemožnil veškerý soukromý život. (Trošku mi to připomínalo film Ďábel nosí Pradu.)
Přestože byl Preston arogantní, bezcitný a skoro pořád se choval jako kretén, užívala jsem si kapitoly, kdy si s Tarou dělali naschvály. A i když se zdálo, že nemá žádné srdce, bylo hezké, jak se mu Tara postupně dostávala pod kůži, a nakonec tam to srdce někde našla. Líbilo se mi také, jak dlouho byl schopen své city kočírovat, protože Božský bastard (C. Lauren) by tak dlouho hubu nesušil a do těch kalhotek by se dostal mnohem dřív. Tady nebyly sexuální scény tak přehnané jak v Božském bastardovi. Preston byl blbec, ale když vyšlo najevo, co všechno zařizoval, dost mě to překvapilo a trošku obměkčilo.
Zábavná a vtipná, místy absurdní a úsměvná, ale čtivá oddechovka.

11.11.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Opět příběh pohádkově nereálný - slavný, bohatý, krásný x hodná, naivní, duševně krásná. I když je příběh Popelky nereálný nemusí být nutně špatný, ale tohle špatné bylo. Myslím, že je to jedna z autorčiných nejhorších knih. Začátek mě pobavil, situace v hotelu byla nereálná, ale vtipná, ale poté, co se jí Ben vnutil do bytu, už to byla nuda. Naštěstí byla kniha tenká, tak jsem se dlouho netrápila. Nesedly mi ani hlavní postavy, Maggie byla posedlá sebekontrolou (i když chápu, že člověk musí nějak přežít) a Ben byl manipulativní, egoistický sobec.

11.11.2020 2 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Nenápadná puťka si vyrazí s kámoškama oslavovat do Vegas a samozřejmě tu sbalí vášnivého svůdníka. Není to úplně originální téma, naposledy jsem tohle četla v knize Rocková hvězda od K. Scott. Jednání hlavních postav je impulzivní a není úplně reálné, ale jsme v červené knihovně… Takže pokračujeme, chytíme se šance a jedeme do Francie. Tím je šokováno okolí, vášnivý svůdník i hlavní hrdinka sama, čtenářky však ne. Viděla jsem velký potenciál s létem v Paříži, ale jako čtenáři jsme z Francie neviděli téměř nic a z romantiky Mii a Ansela taky ne. V knize bylo celkově hodně sexu a nebo čekání na něj. Nicméně čas mezi sexem autorky nevyplnily ničím zajímavým. Oceňuji kostýmy a taky to, že se autorky (nebo možná překladatelka?) vyhnuly výrazům jako kláda, klacek a jiné hrůzy, které se v tomto žánru často vyskytují, ale jinak se sexuální scény hodně opakovaly. Co se týká Ansela, prvních pár kapitol byl velmi zajímavý, ale poté, co se děj přesunul do Francie, pro mě ztratil své kouzlo. Nicméně kdo chce něco nenáročného, co ho zavede do říše snění, pak dostane, co žádá.

27.10.2020 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

U tohoto žánru nemůžete čekat nic oduševnělého, takže příběh splňoval, co měl, ale žádné wau to nebylo. Kniha je rozdělena na dvě části. První část plynula docela hladce, u Gavina i Raven nastala hned láska na první pohled. Gavin tedy působil svým chováním a řečmi až moc dokonale, ale proč ne, tohle se v takových knihách přece očekává... Pak však přijde přímý zásah nepřejících lidí a období zlomených srdcí. V tu chvíli končí první část a příběh pokračuje po deseti letech, kde jsou hlavní hrdinové již dospělí, mají svoji práci a život, ale osud jim přichystá nové setkání. A tady začíná nuda. Oba zjišťují, že mezi nimi stále visí nevyřešená minulost, ale místo toho, aby někdo konečně udělal další krok, aby pravda po letech vyšla najevo, tak se pořád jen utápí v sebelítosti. Nakonec to samozřejmě dopadne dle očekávání, ale těch zbytečných stran... Přeslazené a utahané.

24.10.2020 2 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Většinou čtu spíš detektivky, ale občas potřebuju změnu a tak šáhnu i po něčem jiném. Nebyla to moje první kniha od této autorky, takže vím, že v rámci žánru přichází s těmi lepšími tituly. Ale tady jsem byla trochu zklamaná. Začátek vypadal slibně, líbil se mi autorčin typický humor mezi hlavními postavami, plný vášně (a to nejen sexuální).
Zajímavé bylo i spojení s minulostí, ale asi od poloviny knihy mě začínalo nudit, jak se tak sebejistý a místy arogantní chlap neustále utápí v nějaké vině, která tam zjevně žádná nebyla, protože kdyby se do toho před lety nevložil asi by to dopadlo hůř... Nicméně, musím vyzdvihnout nápad se sluchátkovým sexem:-).

23.10.2020 3 z 5