knihomolka78 knihomolka78 komentáře u knih

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Oceňuji neobvyklé téma detektivky. Drogový kartel je sice častý, ale děj zasazený do prostředí vody a vyšetřování policejními potápěči je originální. Začátek mě hodně bavil, bylo to něco nového a napětí se rychle stupňovalo, kapitoly byly krátké, takže se to četlo dobře. Zhruba od poloviny to ale začalo být moc komplikované, hodně techniky, navíc se tam motalo strašně moc skupin (FBI, SEALs, DIA, DEA, CIA, skupina K), takže to pro mě bylo takové nepřehledné a konec mi přišel už spíš jako sci-fi.

13.05.2023 3 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Místy to bylo moc sladký a místy se řešily úplné prkotiny. Ale o čem taky psát tolik stran tohoto žánru? Vlastně u téhle autorky už dlouho pozoruju, že vždycky, když už to vypadá na "žili šťastně až do smrti", vymyslí nějakou úplnou kravinu, kterou nafoukne na neuvěřitelný problém, který ve skutečnosti žádný problém není, ale hlavní hrdina se kvůli tomu hroutí a kaje, dokud není jeho vztah téměř v troskách, aby pak měla dramatický závěr v podobě červené knihovny. Jako oddechovka dobrý, čtivé to bylo, ale tyhle konce už mě začínají nudit. Myslím, že umí psát lépe.

12.05.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Konečně zase Erika. Ta mě zatím nikdy nezklamala. Autorova série kanibala sice není špatná, ale tohle je mnohem lepší série. Tentokrát je v životě Eriky taky hodně změn, za což autora chválím, protože už mi jí bylo fakt líto, takže se snad v příští knize dočkáme i jejího štěstí. Příběh se četl dobře, jen mě trošku zarazilo Eričino unáhlené jednání, které ji málem zabilo. Ale ono je to tak v jejich příbězích vlastně vždycky, že jí jde na konci o život.

11.05.2023 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Byla jsem ráda, že po dlouhé době autor vydal novou knihu, protože se mi jeho předchozí detektivky líbily. Ale tohle bylo, jako by to psal někdo jiný. Nejen, že mi úplně nesedí, že po 3 dílech se napíše první (to je teď asi nějaká móda, protože to dělá více autorů), ale hlavně mi to přišlo strašně utahané, vůbec jsem se do toho nemohla začíst, děj se vlekl, a když už se konečně rozjel, tak to pokazil konec, který byl useknutý. I když mě kniha zklamala, ve výsledku nebyla úplně špatná, ale každopádně nejslabší z celé série.

10.05.2023 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Opět velmi čtivá kniha, ale série s Erikou Fosterovou asi nasadila laťku příliš vysoko. Vyšetřovatelská dvojice Kate a Tristan je dobrá, ale Erika to prostě není. I když musím říct, že tato kniha je určitě o něco lepší, než předchozí díl.
Taky mi přijde trošku přitažené ze vlasy, že po 12 letech vyřeší dvojice soukromých detektivů, která nemá k dispozici téměř žádné moderní technologie policie, tak snadno případ, ve kterém prakticky většina stop zmizela. To mi přijde k policii trochu nefér, jsou postaveni do pozice ještě větších pitomců, než za jaké je lidi mají. Chtělo by to něco trochu uvěřitelnějšího, řešit případ ze současnosti.
Ale jinak knihu hodnotím kladně, určitě stojí za přečtení.

26.04.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Konečně další kniha, a opět výborná, nechybí napětí, čte se sama. Ale zase Jurek. Jak píšou čtenáři níže, Jurka už bylo dost. Myslela jsem, že když konečně zemřel, tak se objeví nové příběhy. Mám pocit, že téma už je vyčerpané, a že z toho už nejde těžit, aby to ještě nezačalo nudit. Autoři píšou skvěle, mám ráda jejich vyšetřovatelský tým, těším se na ně v dalších akcích, ale proč ve Stockholmu musí vraždit jen Jurek a to i po smrti?

26.04.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

I když už jsem od autorky četla lepší kousky, kniha opět nezklamala, téma sekty a jejího vlivu na psychiku bylo výborně promyšlené a velmi reálně vylíčené.
Jen ta vedlejší linka s Bryantem mi přišla zbytečná.

23.04.2023 5 z 5

Poškození Poškození Tijan (p)

První díl mě bavil, ale druhá kniha byla o ničem. Byly tam vlastně 2 situace pořád dokola. Buď se na každém místě, kde se Bailey ocitla, ocitl taky někdo, kdo ji měl ohrozit a tudíž byly pořád nutné "gorily" anebo tam byl nadržený Kash, který veškeré problémy řešil v ložnici, a pak se většinou zase někam důležitě vypařil. Místy jsem se musela do čtení nutit. Jako by knihu psal někdo úplně jiný. Jsem opravdu zklamaná.

02.02.2023 2 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tahle série je opravdu dobrá, líbí se mi romantická linka od nenávisti k lásce v kombinaci s akcí a napětím. Autorka má velkou fantazii, když dokáže vytvořit takovýto svět, ale místy mi to přišlo už dost komplikované a málo vysvětlené. Občas jsem se v těch stále nových postavách a rozdílech mezi bohy a božstvy nebo dalšími a dalšími liniemi Atlanťanů ztrácela.
Poppy získala neskutečné koule a v mých očích velmi stoupla. Už to není ta naivní Vyvolená, ale žena, která dospěla a umí se správně rozhodnout. Nicméně je trošku překvapivé, že na své nové schopnosti nepotřebuje žádný výcvik. Použije je jednou nevědomky a už je dokonale ovládá... Taky mě zarazilo její spojení s vlkodlaky. Ve dvojce mi přišlo zajímavé, že má Atlanťan za ochránce vlkodlaka a mají mezi sebou hluboké pouto. To, že ho Poppy zrušila ve svůj prospěch a kluci s tím byli v pohodě... Kdybych já měla s někým pouto tak hluboké, že bych fyzicky cítila, kdyby toho druhého někdo mučil, a to se potom přetrhlo, zuřila bych nebo bych byla minimálně rozhozená... Přiznám se, že jsem byla naštvaná za ně.
Naopak z Casteela se v tomhle díl stal nadržený puberťák. Mám pocit, že mu změkl mozek a byl tak sladký, až to občas bylo trapné, stejně jako neustálé narážky na Willin erotický deník. (Mimochodem, nejsem žádná puritánka, ale pokus o začlenění trojky do této knihy mi přišel nevhodný a doufám, že k němu ve čtvrtém díle nedojde.)
Postavu Kierana miluju od první chvíle, jen mi trochu vadí neustálé narážky na Poppiny dotazy. Upřímně, nedivím se, že měla tolik otázek když zjistíte, že téměř nikdo tam není tím, za koho je měla, vlastně ani ona sama ne.
Přestože bylo v knize opět několik stovek hluchých stran, které se daly shrnout do 3 kapitol, musím říct, že vývoj děje překvapil a těším se na další pokračování. Jen doufám, že vyjde brzy, protože potřebuju číst dál...

04.12.2022 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Za mě velmi povedená kniha, ve které se střetly dva světy - mafie a organizace na ochranu svědků.
Bylo tam vše - napětí, láska, dobro, zlo a samozřejmě nechyběl ani sex. Miluju v knihách spojení akce a lásky. Kniha byla velmi čtivá, i když bylo předem jasné, jak to dopadne, přečteno jedním dechem, mohu doporučit. I když ten konec byl na mě zbytečně trochu moc zdramatizovaný a taky ten přebal mi ke knize moc nepasuje.
A na závěr: "Teď tě ale nemůžu nechat jít. Poprvé, když jsem to udělal, mě to skoro zabilo."....ach...:-)

21.11.2022 5 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Tak tohle bylo utrpení. Emminy myšlenkové pochody jsem fakt nepochopila a její chování mě rozčilovalo celou knihu. Carter, byť záporák, mi byl sympatický, byl naprosto oddaný a zabíjel vše, co by mohlo ohrozit bezpečí jeho vyvolené. Nicméně, někdy jsem nechápala, proč mu z té slepice tak měkne mozek.
Po přečtení autorčiny Zakázané lásky nebo Zasvěcení vůbec nechápu, že tohle napsala ta stejná osoba. Další díl si nechám ujít.
A ještě jedna věc. Proč se kruci někdo, kdo dělá přebaly, neseznámí s obsahem knihy? Copak na fotce je blonďák?

21.11.2022 2 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Rozjezd knihy byl dost slabý, dlouho jsem se nemohla zorientovat ve světě, který autorka vytvořila, vadilo mi neustálé opakování slov Panna, Vyvolená, Povznesení, nasazování závoje, ach bohové..., nechápala jsem rozdíl mezi Atlanťany a Padlými... A strašně mě štvalo neustálé rozebírání Poppyiných pocitů. Na jednu stranu byla velmi odvažná, na druhou stranu strašně naivní. Hawke mě bavil, byť jeho dolíčky a opakované hlášky "tak agresivní" nebo "vzrušuje mě s tebou bojovat", mi neskutečně vadily. Ale po asi 300 stránkách se příběh slušně rozjel a já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Konec mě překvapil, byť jsem ho tak trochu čekala. Knihu hodnotím kladně, ale kdyby autorka ubrala na květnatém popisu Poppyiných emocí, Hawkeovy krásy a máchání zbraněmi, určitě by vznikl daleko svižnější a čtivější příběh. Každopádně další díly si nenechám ujít.

17.11.2022 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Tijan (p)

Moje první knížka od autorky a musím říct, že dějová linka byla zajímavá a určitě si přečtu další díl. Nicméně doufám, že překládat ho bude někdo jiný, protože to bylo chvílemi strašně zmatené a dost to kazilo celkový dojem z knihy.

07.10.2022 4 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

O čem kniha bude, a jak skončí je u tohoto žánru jasné, ale tady se autorka nenamáhala ani s žádným dějem, vystačila si jen se sexem, a to prakticky na každé třetí stránce.
Navíc je to psáno jen z pohledu muže, a to dost sebevědomého (aspoň zpočátku).

18.08.2022 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Samozřejmě je hned na začátku jasné, jak to všechno dopadne, ale nápad byl zajímavý, jiný než u ostatních knih. Nicméně zpracování se mi nelíbilo, vůbec jsem se nemohla začíst a knihu jsem chtěla odložit. Nakonec se mi to povedlo a knihu jsem dočetla, ale strašně mi vadila absence přímé řeči.

10.08.2022 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Předvídatelné, ale velmi čtivé, sympatické hlavní postavy. Jen mi vadilo, že Dauphine neodpovídala svému věku. Nevím, zda má autorka děti, ale desetileté dítě se chová jinak. Kdyby dítěti tak 3-4 roky ubrala, bylo by to uvěřitelnější. Také konec byl trochu uspěchaný, ale jinak to bylo příjemné letní čtení.

09.08.2022 4 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Jako čtení na pláž OK, ale jinak naprosto nereálné. Už jen to, že spisovatelce nedošlo, že žena by měla rozpoznat muže už jen podle vůně. Ale Vivien nepoznala ani Itala od Skota. Další díl si nechám ujít.

27.07.2022 2 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Knihy typu - miluji tě, nenávidím tě, mě baví, ale tohle už bylo fakt moc. I když chápu, že Delila svou matku a svým způsobem i sestru milovala, fakt byste tohle udělali? Vím, že v tomto typu knih jde o pohádkové náhody, ale tohle už bylo příliš neuvěřitelné.

15.06.2022 2 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Průměrná kniha, děj skoro žádný, Julia neví co chce, nejprve brečí, že sex nechce a pak se sama vnutí... S Bradyho názory na polyamorii nesouhlasím a docela mě štvaly (to ale asi bude můj osobní problém, holt každý má rád něco jiného), ale aspoň byl upřímný a stál si za svým. Ale největším zklamáním pro mě byl Juliiin zvrat na konci knihy, za to hvězda dolů.

15.06.2022 2 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Přesně jak napsala níže JanaDor: "Co je to za rande, když si za ně zaplatíte, určíte úlohy a víte, že je to hra? Prostě je to podvod a moc jsem nepochopila, proč jsou ženy šťastné a spokojené, když absolvují rande snů, ale není to doopravdy."
Jasně, v reálu je to blbost, ale je hezké o tom číst. Všechny Paulovy role v kůži pana Romantika chce zažít snad každá žena. Romantika čiší doslova z každé stránky a vy chcete číst pořád dál. Knížky tohoto žánru bývají všechny stejné (arogantní, krásný, bohatý x chudá, pracovitá, žádná krasavice, ale zato duševně krásná...) a většinou po dvou dnech zapomenu o čem byly, ale tuhle si budu pamatovat.
Bylo to čtivé, vtipné, romantické a byla jsem mile překvapená, když se sex objevil až skoro na konci knihy. To teď taky není moc moderní. Většinou Vám to autoři naservírují tak, že nemáte žádný prostor pro fantazii...
Děj je předvídatelný, ale určitě stojí za přečtení.

20.07.2021 4 z 5