knihomolka78 knihomolka78 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Mám ráda detektivky, které nejsou moc krvavé, a tohle tato kniha přesně splňuje. Příběh byl originální se zajímavým sousedským propletencem. Autorka celkem trefně vyjadřuje život v podstatě jakékoliv společnosti - ta se kamarádí s tou, ta spí s tím, ta nesnáší tamtu... A tak se do role pachatele hodil v podstatě každý a vy se spolu s detektivy snažíte odhalit vraha a stále nevíte, protože na povrch vyplouvají nová a nová tajemství lidí, ke kterým by se nikdy nepřiznali, kdyby nemuseli. Takže napětí, kdo je vlastně vrah, bylo až do konce knihy.
Nicméně rozjezd byl takový pomalý, a nestalo se mi, jako tomu bývá u jiných knih, že bych hned od začátku nemohla knihu odložit. Ale pak se příběh postupně rozjel a už stránky rychle ubíhaly. Kniha nebyla špatná, ale autorka má i lepší.

16.10.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Zatím nejlepší kniha od této autorky (teda četla jsem zatím jen 3:-)). Je neuvěřitelné, jaká svinstva dokážou únosci vymyslet, chudáci rodiny - strach o děti a ještě zničené přátelství, hnus:-(. Nicméně děj velmi zajímavý, stránky rychle ubíhaly, kniha se nedala odložit a to mám ráda. Jen bych možná ocenila, kdyby autorka ještě trochu rozvedla, jak dopadl poslední vzkaz od Matta.

15.10.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Příběh, sahající až do počátků Servazovy policejní kariéry. Zločin z r. 1993 byl dořešen až o 25 let později. Smrt sester Alice a Ambre vyšetřuje začínající policista Martin Servaz, a jejich smrt ho provází celých dvacet pět let. Trochu divné....
Návrat do minulosti a seznámení se s mladým Martinem (který je mi o něco sympatičtější než jeho starší verze), byl trochu zvláštní, ale na druhou stranu, právě tento návrat do minulosti má zřejmě pomoci pochopit, proč je takový, jaký je...
Všechny Minierovy knihy jsou strašně překombinované a často dost těžce uvěřitelné, přesto se nečtou špatně. Nicméně, stejně jako Servazovo supermanství, nechápu ani manželství paní Langové a její dobrovolné sebetrýznění kvůli pomstě. Vadila mi také autorova snaha udělat z Martina, přes jeho syna, za každou cenu trpitele, myslím, že to bylo zbytečné a kniha by si zasloužila jiný konec.
Také bych čekala nějaký posun v Servazově osobním životě, zmínku o Marianne, více o Gustavovi, štve mě, že je pořád stejný a nikam se neposouvá.
Jinak tentokrát hodnotím i obálku, která se k příběhu pěkně hodí.

Noc Noc Bernard Minier

Přemýšlím, jak to vlastně zhodnotit. Inspektor Servaz je sympaťák, mám ráda geniální detektivy, kteří se nebojí nadřízených, stojí si za svými názory a jsou schopni jít proti pravidlům, když jsou přesvědčeni, že je to správné. Nicméně Servaz už se stává superpostavou, která přestává být reálná. Přestože je to neohrabaný medvídek, který neumí střílet a je v tak krátkém časovém úseku několikrát vážně raněn či operován, vždycky dokáže prakticky okamžitě pokračovat v práci... Prostě ani kulka do srdce či rozervané vnitřnosti ho neskolí, přežije úplně všechno.
Servaz byl vždy s Hirtmannem v jakémsi spojení, ale teď to autor ještě umocnil, když na scénu poslal dítě... No, proč ne, ale nepochopila jsem pak ani jednání ochranitelského a milujícího Hirtmanna (čím ho chlapec tak změnil?) ani rozhodnutí Servaze. (Pominu to, že lékaři v jeho stavu takovou věc dovolili.) Servaz je mi svými chybami a nedostatky sympatický, tak tady jsem jeho chování a rozhodování fakt nechápala a kroutila nad ním hlavou.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na prvotinu to nebylo špatné, ale rozjezd byl takový pomalejší, dlouho jsem se nemohla začíst, ale druhá část knihy rychle ubíhala a nedala se odložit. Kniha nabízí celkem zajímavou zápletku, a i když jde o detektivku, která odkrývala spoustu hnusu, není zde přemíra brutalit a vražd ani hektolitry krve, jak tomu bývá u jiných autorů. A pro mě byl docela překvapivý závěr.
Zpočátku mi hlavní hrdinka, inspektorka Kim, přišla dost arogantní, ale postupně jsem si ji oblíbila. Byla chytrá, stála si za svými názory a nebála se občas jít proti nařízením. Jen mě štve, že je to další série, kde je hlavní hrdinka sice geniální, ale "narušená". Řekla bych, že všichni autoři, od kterých nyní detektivní série čtu, mají superdetektiva, jehož genialitu a pracovní úsilí kompenzují psychickým traumatem. To mě děsně deprimuje. Protože kladná postava, by si přece trochu štěstí zasloužila. Ale asi je to teď moderní, stejně jako dvojčata.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další povedená kniha od této autorky. Je děsivé, že mohou existovat sociopati s takovou mocí. Nicméně přišlo mi, že jsou tu 2 příběhy, které spolu nesouvisí, a to mi vadilo. Ani jeden pak nebyl úplně douzavřený.
Postava detektivky Stoneové mě baví, ale zároveň mi jí je strašně líto a chtěla bych, aby se jí dostalo taky nějaké pomoci a trochy vlastního štěstí, tak doufám, že jí ho autorka časem poskytne. Tak trochu jsem doufala, že by mohla spřízněná duše přijít v podobě pracovníka ústavu...

11.10.2020 4 z 5

Tak tohle fakt ne. Banda sbevědomých byznysmenů s prachama a mocí x seznamka
staré panny posedlé sebekontrolou. Jako fakt? Nerada odkládám knihy, takže jsem se do čtení občas musela nutit, ale nakonec jsem to přelouskala...

03.08.2020 2 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Opět příběh pohádkově nereálný - slavný, bohatý, krásný a zkažený x hodná, nezkušená, naivní s nic moc hezká, ale vnitřně krásná. Děj podobný knize Něco skutečného od E. Watt, která se mi ale líbila víc.

Láska online Láska online Penelope Ward

Kniha mě zaujala svým popisem, zápletka byla jiná, než u knih tohoto typu (pokud se teda tady o nějakých zápletkách dá vůbec mluvit). Nicméně obětavá cam girl a pohádkově bohatý, krásný a empatický muž... Ve vztahu hlavních hrdinů nebyl sebemenší zádrhel, příběh byl tak hladký, že to byla nuda. Tohle se nemůže stát ani v červené knihovně. Nakonec je potřeba kousnout si do citrónu, jak je to přeslazené.

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Od začátku bylo jasné, že pravda bude všechny bolet, ale i to, že Rush a Gia skončí spolu. Autorky v tomhle díle žádným zvratem nepřekvapily, většina knihy je o Rushově vnitřním boji, jestli se přes bolestné zjištěním přenese a o Giině strachu, jak se Rush rozhodne. Druhý díl byl zbytečný, dal by se napsat do 2-3 kapitol na závěr prvního dílu. Tohle už bylo příliš sweet...

02.08.2020 2 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Předvídatelný děj s klasickou zápletkou šéf-podřízená, ale celkem čtivě napsáno, takový hořkosladký příběh o těhotenství po sexu na jednu noc. Hlavní postavy sympatické, jejich chování reálné, jen ta pravda bude teď asi dost těžká...

Tma Tma Bernard Minier

Zatím nejlepší díl série. Žárlivé ženské jsou fakt nebezpečné. To, co se dělo Christine bylo fakt příšerné, ta bezmoc, když o všechno přicházíte a nikdo Vám nevěří... Bylo mi jí strašně líto. Jsem ráda, že nakonec našla sílu se z těch "sraček" dostat, i když ne úplně se vším jsem souhlasila. Bylo trošku divné, odkud a jak mjr. Servaz vyšetřoval, asi by se mi zamlouvalo víc, kdyby se vrátil... Jinak oceňuji, že autor vynechal sériového vraha Hirtmanna, i když je jasné, že se ještě objeví (a já si samozřejmě přeju, aby ho Servaz dostal), ale když už se objeví, tak ať je to o něm a ne, jako v předešlém díle, kde se zmínil jen okrajově a zůstal po něm nevyřešený zmatek.

02.08.2020

Kruh Kruh Bernard Minier

Druhý díl série o mjr. Servazovi byl mnohem lepší, ale stále mám pocit, že 600 stran je zbytečných. Rozjezd je stejně jako u první knihy pomalý, spousta věcí je tam zbytečná a trochu mi vadí, že to od počátku není 1 příběh, ale že je jsou paralelně popisovány 2 až 3 příběhy, které se pak sice spojí v jeden (i když ne úplně, protože situace se sériovým vrahem Hirtmannem, který uprchl v minulém díle, je stále nevyřešena a některé věci zůstaly neobjasněny), ale mě to tam ruší. Zápletka byla dobře vymyšlená, ale byla velmi složitá a zdlouhavá.

02.08.2020

Mráz Mráz Bernard Minier

Na prvotinu to nebylo špatné, ale zase ani žádná bomba. Děj se na začátku strašně táhne a je to zbytečně komplikované. Zpočátku se mi zdálo, že se jedná o 2 možná i 3 příběhy v jedné knize, protože se pořád přeskakovalo od jednoho děje k jinému (díky tomu se mi taky pletla jména), ale asi po 200 stranách se to konečně sjednotilo do jednoho příběhu. Začátek se dal rozhodně minimálně o polovinu zkrátit. Nějaký posun ve vyšetřování nastal až po půlce knihy, což je podle mého škoda. Konec to ale vylepšil, najednou se všem rozsvítilo a střípky informací z jednotlivých příběhů do sebe zapadly. Vadilo mi také, že kapitoly byly strašně dlouhé. Připadalo mi, že v jedné kapitole bylo vlastně několik kapitol, protože se psalo o nějakém situaci a za chvíli o nějaké jiné, takže to mohlo být rozloženo do samostatných kapitol, ne jen do dalších odstavců. Slyšela jsem na tuhle sérii chválu a taky má vysoké hodnocení, tak jsem si koupila hned box 5 dílů, tak snad jsem neudělala chybu... Ale je to prvotina, tak dám autorovi ještě šanci, snad budou další díly lepší.

25.07.2020 3 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Tohle je asi nejslabší díl série. Vadilo mi, že Ben nemusel o Lizzy vůbec bojovat a ona se mu pořád vnucovala. Holka by se neměla klukovi takhle nabízet, měla by dělat trochu drahoty a znát svou cenu. Ben se choval jako pitomec, nakonec sice v té své makovici našel trochu rozumu, ale že mu to trvalo...:-(. Líbil se mi ale "rodinný" vztah členů kapely a jejich poloviček.

03.06.2020 2 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tento díl byl asi nejlepší z celé série, řeší i ne neobvyklé téma drog a alkoholu u slavných lidí (+ ještě nějaké osobní). Jimmy je bručoun, ale Lena je skvělá a postupně jsem si oblíbila i Jimmyho. Je zvláštní, že úplně všichni členové kapely jsou "porouchaní" a nejen, že mají problémy, ale také mají všichni tito krásní, slavní a bohatí kluci docela obyčejné chudé holky, žádné modelky a ještě jsou ty holky sestry nebo kamarádky (nereálné, ale sympatické). Líbí se mi také, že všichni drží pohromadě, jako jedna rodina, včetně jejich partnerek.

03.06.2020 3 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Mal byl z celé kapely největší komik a jeho hlášky mě hrozně bavily. V tomto díle mě ale Mal zklamal, v jedničce vystupoval fakt úžasně, tam žádné labilní sklony neměl. Tady bych ale řekla, že měl buď maniodepresivní stavy nebo na něčem pořádně jel... Ale přesto to byl takovej krásnej, milej, exot...:-). Nicméně, říkat mi Tykvičko, to bych teda nedala...a on asi taky ne...:-).

03.06.2020 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Téma netradiční (a nereálné), tak jsem si říkala, že to bude oproti jiným knihám tohoto žánru aspoň trochu změna, ale postupně se objevovaly momenty, které mě štvaly a nenechala bych si je líbit jako Evelyn. Navíc by asi většina pannen nešla do takových sexuálních praktik jako Evelyn. No, pravda kdo z nás by se tak sťal, aby učinil tak lehkomyslné rozhodnutí a ještě si nechal doživotně vytetovat na zadek jméno osoby, se kterou se poznal v ten den...? A taky nechápu, proč byl David tak zoufalý, že si vzal úplně tuctovou, opilou holku, když očividně nebyl tu noc namol jako ona...
Příběh předvídatelný, ale jako oddechovka se to čte docela dobře. Nejvíc se mi líbil Mal, to byl takovej veselej, milej exot:-).

02.06.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

První 2 knihy ze série byly moc pěkné, i když mi trochu vadil pomalejší rozjez a useknutý konec, bez vysvětlení, proč se tak pachatel choval. Ale tahle kniha mi fakt nesedla. Tady bylo prvních 100 stran neskutečně nudných, pak se teprve začala pořádně rýsovat nějaká zápletka, kde jsem ovšem nestačila zírat, jak se z milého, trošku asociálního, ale geniálního vědce stává arogantní pitomec, který je při pátrání po vrahovi ochotný udělat doslova cokoliv. Nejen, že z profesionálních vyšetřovatelů z řad policie a dalších bezpečnostních složek dělá nekompetentní idioty (to už bylo patrné v prvních dvou dílech), ale on sám jde za svým cílem doslova a do písmene přes mrtvoly. To, co udělal s Ukrajinci bylo příšerné a úplně jsem díky tomu na něj změnila názor. Navíc autor začíná v knihách psát o biologických zbraních, což mě trochu děsí. Ve druhém díle šlo o neškodné bakterie, ale nyní začíná autor přitvrzovat. Konec byl opět useknutý, i když tentokrát jinak (spíše otevřený, než ukončený), patrně bude příběh pokračovat v dalším díle. Další knihu si přečtu asi jen kvůli dokončení tohoto příběhu, ale nevím, jestli pak budu v tomto autorovi pokračovat (pokud tedy ještě nějaké knihy vyjdou).

24.05.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Další pěkná kniha od tohoto autora. Musím říct, že se mi líbila více, než první díl, protože byla mnohem více reálná. A to nejen děj, ale i konec knihy. U obou dílů má Mayne pomalejší rozjezd a useknutý konec, kde mi prostě chybí alespoň krátké vysvětlení proč se tak pachatel choval (a v případě Hračkáře i proč se mu to tolerovalo).
Vraždy se z lesů přesunuly do džungle velkoměsta, a pátrání se rozrostlo z honby za jedním pošukem na směřování k tajným službám a terorismu.
Hlavní hrdina Theo je vědec, profesor bioinformatiky, je trošku asociální, ale už není tak nesmělý jako v prvním díle. Podivín, který si žije svůj vlastní svět mezi DNA není vyloženě sympaťák, ale díky jeho inteligenci a tvrdohlavosti, jak se vrhá po hlavě do pátrání, přestože ví, že velmi tvrdě narazí, si ho brzy oblíbíte. Boj Thea s policií mě vytáčel už v prvním díle. Theo je vylíčen jako hotový superagent a génius snad ve všech oborech, s přístupem k nejnovějším technologiím a databázím, a je v podstatě nezranitelný i při střetu s cvičenými zabijáky. Je v podstatě neporazitelný, vše vyřeší prakticky sám, zatímco profesionální vyšetřovatelé z řad policie a dalších bezpečnostních složek jsou vylíčeni jako nekompetentní idioti. To mi přijde trochu přehnané, i když z pohledu příběhu s Theem sympatizuji, vadí mi, že mu nikdo nevěří.
Líbí se mi rozdělení do kratších kapitol, protože díky vysokému počtu vědeckých informací je mnohem snadnější je vstřebat.

23.05.2020 5 z 5