Hračkář ekniha

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/big_hrackar-IET-409345.jpeg 41164

Naturalista 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Kalibr

Looking Glass, 2018

Kniha Hračkář

Čmeláček

O něco lepší než první Theův případ, ale pořád ještě tomu něco chybí.

Toledo

Mně se i druhy díl o profesoru Theovi líbil. Je tam tedy hodně vědeckých (?) poznatků, ve kterých se nevyznám, ale neruší to požitek z knihy.
Povedena série, těším se na další dil pokud přijde.
Kvituji krátké kapitoly, to se mi moc dobre čte.

Meda77

Kniha je psána stylově dobře a lineárně a to hlavně díky krátkým kapitolám, ale to je asi tak všechno. Napětí nebo zábava naprosto nulová. Pokud tedy nehledáte napětí mezi navzájem se osahávajicími se dvěmi sekvencemi DNA a nebo tulícími se chromozomi. Kniha působí více jako manuál biochemie a biologie než jako zábavná literatura. A cesta přes magii jakou se dostal hlavní hrdina k vrahovi je leda tak k smíchu, jenže ke smíchu tu opravdu nic není, téma dětské pedofilie v kombinaci s nudnou dějovou linkou vede tak max k frustraci. Kniha v beletrii mimo mísu a čtenářům hledajícím krimi zábavu naprosto nedoporučuji. 2starsy za styl psaní jsou až moc.

Rade

Informace na úvod: Pokud se chystáte na tuto knihu a „Šelmu“ jste ještě nečetli, vězte, že pak už asi nebudete mít chuť se do ní pustit, tady je uvedeno tolik spoilerů k prvnímu dílu série, že budete vědět z obsahu vlastně skoro vše, včetně jména vraha a způsobu jeho vypátrání…
-------------------
Osamocený vědec, možná i lehký sociopat, bojující nejen se zločinci, ale tak trochu i se zkorumpovanou, mnohdy línou či lhostejnou policií či státní mocí. Potud obdobný scénář, jako v Šelmě. Pátrání po tajemném Hračkáři, strašidelném fantomu chudinských čtvrtí, za pomoci vědy a nic než vědy, bylo pro mě na hranicích sci fi; absolutně neumím posoudit, do jaké míry jsou tyto postupy při hledání masového vraha použitelné a reálné. Ale chytře až geniálně to rozhodně vypadalo, a to je asi to hlavní. Bavily mě některé záměrně nevysvětlené odkazy /např. (ne)související vztah knihy „Kdo chytá v žitě“ a vražd/. Takže potud pro mě plusy.
Závěr byl ale podle mě hodně zamotaný a zbytečně komplikovaný, těch bídáků na všech stranách bylo až moc, a toho zla nakonec taky. A Theo až příliš dokonalý a nezničitelný… Trochu zamrzelo, že skutečná motivace zločinů zůstala poněkud zamlžená. Přítelkyně mi tu přišla nadbytečná (naštěstí se vyskytovala jen „na telefonu“), Thea bych asi raději viděla jako samotářského umanutého vědce, jakým byl v prvním dílu, víc by se mi to hodilo k jeho svéráznému individualistickému pátrání.
Přesto nakonec hodnotím spíš kladně, hledání vraha bez policejního zázemí jen vědeckými postupy s odkazy na skutečné případy s použitím vlastního geniálního mozku mě vlastně docela bavilo.
Moje hodnocení: tři až čtyři hvězdy, zaokrouhluji nahoru na horší čtyřku. (70 %)

zdendula31

Šelma se mi líbila víc.Tento díl mi připadal takový nedotažený,hodně vědy ale o vrahovi nic moc žádné informace.

TeaPeter

Děj se vyvíjel úplně skvěle. Nápad na nalezení reálného kořene urban legend je fenomenální. No jo no... Ten konec... Všechno se zvrhlo v takovou nepravděpodobnou kovbojku, až jsem jednu hvězdičku sundal a ještě přemýšlel, jestli neodpustit ještě jednu. Taková škoda...

pch1976
11.12.2021

Napínavá knížka, dobře napsaná, pěkně se četla. Závěr byl bohužel velké zklamání. Po celkem napínavém čtení bych očekávala od autora víc.... Některé zbytečně rozpitvávané vědecké úseky jsem přeskakovala to byl fakt opruz.

Tereza0107
09.12.2021

Druhý díl Šelmy se mi líbil o trošku méně než ten první. Ze začátku mi trvalo, než jsem se prokousala všemi těmi protiteroristickými řečmi. Poté příběh nabral na obrátkách, zápletka byla zajímavá a profesorovo vyšetřování mě bavilo. Musím říct, že jsem byla celá napnutá a očekávala jsem nějaký grandiózní konec. Ten však bohužel nepřišel. Byla to extrémní rychlovka, až jsem si říkala, že je to škoda, protože potenciál tam byl. A když jsem mohla takovou dobu pročítat všechny Theovi chytré a odborné monology, tak si autor mohl dát s koncem trochu více záležet. Prostor ve stránkách tam určitě byl, protože knížka je to relativně tenká. No tak uvidíme s čím přijde v příštím díle.