knihomolka78 knihomolka78 komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

Po přečtení druhého dílu se mi do třetího moc nechtělo, ale jsem ráda, že jsem si knihu nakonec přečetla. Byl to zatím nejlepší díl ze série. Líbilo se mi, jak Allie toho sexuálního maniaka bez jakýchkoliv zábran zkrotila a udělala z něj docela milého kluka (který tak v předchozím díle a ani na začátku tohohle nevypadal). Naopak mě překvapilo, jak je holka jako Allie v posteli tak divoká. Potom docela chápu, že se někdo, kdo tak miluje sex a nemá absolutně žádné zábrany nechá zkrotit. Jen část s osudem Deanova fotbalového kamaráda bych asi vynechala, ta mi tam moc neseděla.

15.04.2020 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Zakončení série bylo lepší, než čtvrtý díl, ale podle mě měla série skončit po třetím dílu. Eastona jsem měla ráda od prvního dílu, ale postupně to vypadalo, že jeho játra už další díl nepřežijí, tak jsem ráda, že v pátém díle konečně dospěl. Felicity je větší mrcha, než byla v prvních dílech Jordan, člověk až nevěří, čeho všeho je schopna a co všechno jí projde. Smutné také bylo, jak se k Hartley chovala její rodina. Callum je skvělý, brání svou rodinu a blízké co to jde, ale i přes velikost jeho sídla myslím, že pokud budou ještě další pokračování (doufám, že ne, protože poslední 2 díly mi ji pokazily), nezbyde mu v něm už pokoj ani pro sebe. Z Elly a Reeda mám radost, ale nějak to sem nezapadlo.

10.04.2020 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Tak už je to tady. První 3 díly, byly naprosto úžasné a říkala jsem si, že je až nenormální, že autorka píše pořád tak poutavě. Třetí knihou to ale mělo skončit, tohle už není příběh, který je pokračováním Elly a Reeda.
Kniha je rozdělena do dvou částí. V první je popsán vztah Gideona a Savanny. Gideon byl v prvních třech dílech popisován jako vzorný, milující a obětavý, ale nebyl nikdy výrazná postava. Tady se jeho velká láska a oběť potvrdila a vysvětlila, ale bylo to napsáno strašně zmateně, vadilo mi střídání časů.
Ve druhé části je popsán příběh Eastona. Toho jsem měla ráda od začátku, byl první kdo se s Ellou sblížil a bylo jasné, že přes všechny kraviny, které dělá, se v něm skrývá dobrý člověk. Tady byl však namol častěji, než v prvních třech dílech a to mě pěkně vytáčelo. Líbilo se mi však, jak ho Hartley začala měnit.
Přestože to nebyla špatná kniha, pokračování mi nesedělo, podle mě mělo vysvětlení Gideona a Savanny proběhnout v prvních 3 dílech a tady jsem čekala pokračování vztahu Reeda a Elly (případně Eastona), které bylo na konci třetího dílu useknuté. Nelíbilo se mi také, jak autorky v tomto díle Ellu změnily a udělaly z ní úplně jinou, už ne tak sympatickou postavu, protože v předešlých dílech taková vůbec nebyla.

10.04.2020 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Je neuvěřitelné, že ani ve třetím dílu autorce nedošel dech a opět je to velmi čtivé.
Přestože se Royalovi často chovají typičtí rozežraní zbohatlíci, tuto rodinu jsem si od prvního dílu zamilovala a tak bylo trochu smutné sledovat, jak se nespoutané chování celé rodiny stalo nepřímými důkazy vstupenkou do vězení. Reed je od počátku trochu vztekloun, ale vždy pro něj byla rodina na prvním místě, což tady svými životními rozhodnutími, která ochrání především jeho blízké, jen potvrzuje.
Vrah mě moc nepřekvapil, byl mi nesympatický od první chvíle.
Trošku mě mrzelo, že byl konec tak useknutý, chyběla mi tam ještě jedna kapitola, ale rozhodně to stálo za přečtení.

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Výborné pokračování, stejně poutavě napsané, jako první díl. Je až fascinující, jak kluci Royalovi dokáží držet spolu, když se v podstatě vychovávají sami. Sice jsou to pěkní parchanti, typičtí zbohatlíci, kteří vědí, že peníze všechno vyřeší, ale pokud o něco opravdu jde, dokáží se rozhodnout správně a táhnou všichni za jeden provaz. Už v prvním díle jsem si kromě Elly a Reeda velmi oblíbila Eastna, který se k Elle choval jako opravdový brácha (i když jeho některé zvyky byly dost přes čáru). Také Ellina kamarádka Val je mi sympatická od prvního dílu a Callum je i přes svou pracovní vytíženost celkem dobrý otec (pravda toleruje toho více, než by měl), který má o svých dětech překvapivě větší přehled, než jsem čekala.
Naopak od první chvíle nesnáším zlatokopky Brooke a Dinu.
Vztah dvojčat a Lauren naprosto nechápu, no a Steve - to jsem nečekala, každopádně je mi od začátku nesympatický. Opět otevřený konec, který nutí k dalšímu čtení.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Naprosto úžasná kniha. Sice je celkem jasné, jak se děj vyvine, ale kniha je napsána velmi poutavě, nedá se odložit. Je zde také velmi sympatická hlavní hrdinka, která je díky své minulosti velmi samostatná, vyspělá, ale také vtipně jízlivá, stejně jako její noví "bratři". Otevřený konec vás nutí okamžitě začít číst nový díl. Kniha určitě stojí za přečtení.

Pouto Pouto Anna Todd

Zakončení této série se mi vůbec nelíbilo. Kniha byla sice výrazně kratší, než předchozí díly, ale i tak byla docela zdlouhavá a to, co by čtenáře opravdu zajímalo (jejich vztah, který byl v předchozích dílech řešen dost dopodrobna), bylo naopak dost zkrácené. Nelíbilo se mi, jak se na konci knihy děj několikrát posouval po několika v letech. Závěr se dle mého názoru vůbec nepovedl. Chybělo tam napětí.

07.04.2020 2 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Když jsem dočetla druhý díl, sáhla jsem po třetím jen z nudy a taky trochu proto, že nemám ráda, když začnu nějakou sérii číst a pak ji nedočtu (i když i to se občas bohužel stává).
Nicméně tohle byl asi nejzajímavější a nejakčnější díl série, plný zvratů, konečně se dělo i něco jiného, než jen sex a hádky. Hrdinové konečně začínají trochu dospívat.

07.04.2020 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

První díl měl spád, byl v něm nějaký děj, ale tohle bylo pořád dokola - hádka, sex, odpuštění...
Tessa je hloupá, co si všechno nechá líbit, Hardin je naoko tvrďák, přitom pak kňučí jako malej kluk a poníženě prosí o odpuštění, takhle si teda chlapa nepředstavuju.
Vzhledem k současnému korona domácímu vězení jsem ráda, že má kniha 4 díly, ale doufám, že ty další budou mít zase nějaký děj.

07.04.2020

Polibek Polibek Anna Todd

V době koronaviru čtu už i to, po čem bych normálně nesáhla, ale občas nějaká oddechovka není špatná. Tohle teda bylo spíš 50 odstínů šedi pro náctileté. Kniha byla překvapivě dobře čtivá, ale Tess nemá kousek sebeúcty. Jo, je to naivní holka, která touží po lásce se sexy klukem, ale kdyby mi někdo provedl to co jí, v životě už se na něj ani nepodívám. Hardin je magor s osobními problémy, ale umí být přesvědčivej a občas v sobě nějaké city najde. Každopádně jejich vztah je naprosto nezdravej a nechápu ho.
Ale kniha je rozhodně lepší, než film, ten je příšernej.

07.04.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Hlavní hrdinové to měli v životě těžké a chtějí změnu, nový začátek. Přitom se sbližují, ale nechtějí si říct nic o své minulosti, za kterou se stydí, čímž si mezi sebou tvoří barikády, které ale samozřejmě překonají.... Děj celkem předvídatelný, nepřekvapí, neurazí, nijak zvlášť nenadchne.

28.03.2020 1 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je skvělý hokejista, sexy, je s ním legrace a samozřemě dělá jeho egu dobře velké množstvím sexuchtivých fanynek. Ale když se objeví švagrová jeho spoluhráče, kterou nic z jeho zbraní nezajímá, je jasné jak to dopadne. Kniha je svým obsahem jednodušší, ale přesto má své kouzlo.

27.03.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Opět velmi pěkná detektivka od této autorky. Děj rychle ubíhá, napětí nepolevuje a vrah zůstává dlouho v utajení.

22.03.2020 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tuto dobu, kdy je vše zavřené a člověk nemůže nic moc dělat trávím často čtením. Už mi docházejí knížky a tak jsem sáhla po něčem, co normálně moc nečtu. Kniha měla vysoké hodnocení (proč?, nechápu...) a tak jsem si říkala, že to bude příjemná oddechovka.... s jasným koncem, jak to u tohoto žánru bývá...
Ale něco tak příšerného jsem hodně dlouho nedržela v ruce. Kniha opravdu dělá čest svému jménu! Katastrofa, ale krásná teda ne...!
Proboha, to přece nemůže existovat ani v červené knihovně.....majetnický násilník, který se chová jako dítě a oslovuje svou přítelkyni holoubku? Občas jsem myslela, že se pozvracím. Na závěr nemůžu nezmínit nejen četné překlepy, ale také příšerné hrubky, kterých se s délkou textu vykytovalo stále víc a víc....

22.03.2020 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi pěkná kniha, dobrá zápletka, napětí gradovalo, vraha jsem sice odhadla dříve, ale stejně jsem byla koncem překvapena.

15.02.2020 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Super pokračování. Líbilo se mi dokonce víc, než první díl. (U většiny knih to bývá naopak.) Stejně tak nový Davin kamarád byl pro mě mnohem lepší. Překvapil mne konec. Tedy, ne Daviino rozhodnutí, ale to politické. Možná bych ještě maličko víc rozepsala konec, ten byl zbytečně rychlý.

18.01.2020 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Velmi pěkná kniha. Zajímavý námět, kde člověk během chvilky spadne ze samotného vrcholu až na spodek společnosti. Odvoz do speciálních táborů mi teda trochu evokoval koncentrační tábory, ale příběh se mi moc líbil a hned jsem sáhla po druhém díle.

18.01.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Můj oblíbený autor nezklamal, i když téma kanibala bylo na mě trochu moc. Co mi ale trochu vadí je, že i v druhé sérii má hlavní hrdinka (vyšetřovatelka) problémy s alkoholem. Myslím, že v nové sérii by mohla být hlavní postava trochu šťastná nebo aspoň jinak komplikovaná...

18.01.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Třetí kniha od této autorky, mě přesvědčila, že už po žádné další nesáhnu. Červenou knihovnu většinou nečtu, ale říkala jsem si, že je občas změna dobrá... Sáhla jsem tedy po Šéfovi, který se mi překvapivě moc líbil. Tak jsem si říkala, že to tahle autorka asi umí napsat méně přeslazeně, pro mě tudíž zajímavěji. Sáhla jsem po Milá Bridget, chci Tě, což nebylo úplně špatné, ale už se mi to moc nelíbilo, ale tohle už bylo moc. V první knize se mi líbilo, jak se pár popichuje, což se dělo (sice méně) i v druhé knize, ale tady se ženská doprošovala chlapa o trochu náklonnosti... To fakt ne:-(.

18.01.2020 2 z 5

Břetislav a Jitka - Klášterní intriky Břetislav a Jitka - Klášterní intriky Veronika Válková

Opět pěkně zpracované jedno historické téma pro děti. Ale s přibývajícím počtem knih mám pocit, že poslední díly už bohužel nejsou tak zajímavé jako první desítka. Chtělo by to nějak zpestřit, začíná to být trochu nuda.

18.01.2020 3 z 5