Knihomol22 Online Knihomol22 komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Za mě je Michaela Klevisova jedna z nejlepších novodobých autorek detektivek. Dílo opět nezklamalo. Představivost pracovala na plné obrátky, kniha si udržela vysoké tempo od začátku do konce. Detektivní zápletka zamotaná jak klubko vlny, se kterým si hrálo kotě. Žádné proudy krve, uřezané nohy, porno ani zbytečné vulgarismy, jako u severských krimi, což mi vyhovuje.

08.01.2024 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Je fajn, že i čeští autoři umí stále napsat pořádnou detektivku.

16.10.2021 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tak tohle bylo jednim slovem prostě boží, od začatku do konce. Sice trochu pritazene za uši, ale kdyby nebylo, nebylo by to ono :)

13.01.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tuto knihu čtu jako třetí, až po Domě na samotě a Ostrově šedých mnichů. Zápletka zajímavá, dějová linka slabší a tak dávám 4* z pěti. Je znát, že každý následující díl o Josefu Brgmanovi vybrušuje a vybrušuje a až bude poslední kniha, jistě to bude diamant mezi českými detektivkami. Už teď se těším, čím mě autorka překvapí v díle Zmizela v mlze

17.01.2024 4 z 5

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Dal jsem palec všem komentářům, protoze si ho zasloužíte. A nechť přibývají dalsi a dalsi komentáře od těch, kterym se to podařilo, aby motivovaly k přečtení knihy ty, kteří ji potřebují ;)

25.08.2017 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Skvělá detektivka plná napětí i přes to, že víte kdo je od začátku zločinec. Akorát ten konec byl trochu uspěchaný, proto 4* Uz se těším na Dokonalou kořist :)

05.01.2020 4 z 5

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

Od té doby co jsem objevil Bhagavadgítu pro mne jiné duchovní a new age knihy pozbyli významu.

04.03.2019

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po precteni spasitele, ktery me zase tolik neuchvatil, a kteremu jsem nedal prilis valny pocet hvezdicek, o komentari ani nemluve, jsem se rothodl dat Nesbovi jeste jednu sanci. A ejhle! Vyplatilo se.
Snehulak me udrzel v napeti od zacatku, az do konce. Vystihl bych to jednou vetou: "To byla tedy jizda"
Tak jsem se mrknul po mesici na film. Nedelejte tu samou chybu. Je to katastrofa :/

24.01.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Slyšel jsem, že druhý díl je horší. Málem mě to odradilo, ale díky kamaradce jsem se k druhému dílu dostal a zcela jiste mohu rici, ze toho nelituji. Kvalitou srovnatelne s prvnim dilem.
Takze se nenechte odradit a směle do čtení :)

02.10.2016 5 z 5

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Maximálně zdařilé dílo, které neodložíte, dokud ho nedočtete.

28.04.2013 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Při čtení některých částí jsem cítil tu bezmoc ve svém srdci tak silně, že jsem chvílemi musel knihu odložit. To nezažijete ani u čtení drsné severské krimi. Jen doufat, že historie se nebude opakovat, a že se nebude strkat hlava do písku.
Kniha dokáže opravdu zapůsobit a je čtivá.

25.04.2024 5 z 5

Sokrates Sokrates Josef Toman

(SPOILER) Tak toto dílo Josef Toman skvěle napsal. Ty proslovy , kdy Xanthippa vpadne do ložnice rodičů a křikne, že bude slavná, mě absolutně odzbrojila Jak dokázal vtěsnat dnešní znalosti o Zlaté době a postavách z ní do příběhu je bravurní. Celou dobu jsem se u knihy skvěle bavil a často i rozjímal. Například při dialogu s Hippiasem.

11.02.2024 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Spasitelem jsem se musel prolouskat. Druhou šanci jsem dal Jo Nesbu u Snehulaka a fakt drsny, ale Policie? Tak to byl fakt nářez!!! Nebo rozřez? ;)
Zkusil jsem Policii jako moji prvni audioknihu a pan Čermák, to čte fakt skvěle.

12.12.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Opravdu bravurne napsane dilo. Musim se poklonit i Janě Rečkové, ktera se s tim skvěle poprala a přeložila dilo do čtivé češtiny. Je to moje první fantazi kniha a jsem nadšen, tudiz doporučuji každému, kdo se s fantazi literaturou teprve seznamuje jako ja.

06.01.2018 5 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Kdo má rád typický anglický humor, tomu se jiště kniha bude líbit :)
Pár pasáží mě nudilo, proto jen 4 hvězdy. Jinak pohodové čtení na zasmání.

04.09.2017 4 z 5

Orlando Orlando Virginia Woolf

Experimentální román vhodný pro náročnější čtenáře. Metamorfózy, myšlenkové pochody, popisy prostředí a zároveň dějovost, to vše tato kniha obsahuje. Velice čtivé, ale náročné.

13.04.2013 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Právem si tato kniha zaslouží tolik procent. Velmi čtivé, dějově bohaté, plné zvratů. Četl jsem celou asijskou trilogii od Clavella z níž se mi osobně nejvíce líbil Šogun.

13.04.2013 5 z 5

Ozvěny Ozvěny Joshua Hale Fialkov

Komiks vytváří skvělou hororovou atmosféru svou kresbou. Akorát je dosti krátký a to zvláště závěr.

26.04.2024 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po Oběti bez tváře, přišlo pro mě zklamání a sérii Fabiana Riska jsem uložil k ledu. Snad za to může až příliš brutality a konec se mi vůbec nelíbil. Toť můj pocit. Někdo to může mít jinak, ale severské krimi se mi už začínají přejídat. Kam až jsou schopni zajít, aby upoutali naši pozornost? Přesedlal jsem teď na něco jiného a raději sáhnu po klasické detektivce se zajímavou zápletkou, např. od Michaeli Klevisové.

13.01.2024 3 z 5

Příběh samurajů Příběh samurajů Roman Kodet

Krásně zpracovaná kniha, kapitoly dobře rozdělené a seřazené, mnoho ilustraci a fotografií též chválím. Knihu jsem si koupil po přečtení knihy Taiko, abych si dokázal oddělit fikci od reálií. Což kniha splnila na 100%

25.02.2023 5 z 5