Knihomol22 Knihomol22 komentáře u knih

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Začátek je vlažnější, ale komiks zrychluje a zrychluje a nasazuje i filozofickou rovinu, takže ke konci je to nářez.

15.03.2024 4 z 5

Sokrates Sokrates Josef Toman

(SPOILER) Tak toto dílo Josef Toman skvěle napsal. Ty proslovy , kdy Xanthippa vpadne do ložnice rodičů a křikne, že bude slavná, mě absolutně odzbrojila Jak dokázal vtěsnat dnešní znalosti o Zlaté době a postavách z ní do příběhu je bravurní. Celou dobu jsem se u knihy skvěle bavil a často i rozjímal. Například při dialogu s Hippiasem.

11.02.2024 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Fakt drsná manga, kterou bych asi dětem nedal číst

18.01.2024

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Musím každopádně ocenit kresbu. Ta je úžasna. S komiksem teprve začínám, tak ještě nemohu jinak posoudit

17.01.2024 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tuto knihu čtu jako třetí, až po Domě na samotě a Ostrově šedých mnichů. Zápletka zajímavá, dějová linka slabší a tak dávám 4* z pěti. Je znát, že každý následující díl o Josefu Brgmanovi vybrušuje a vybrušuje a až bude poslední kniha, jistě to bude diamant mezi českými detektivkami. Už teď se těším, čím mě autorka překvapí v díle Zmizela v mlze

17.01.2024 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po Oběti bez tváře, přišlo pro mě zklamání a sérii Fabiana Riska jsem uložil k ledu. Snad za to může až příliš brutality a konec se mi vůbec nelíbil. Toť můj pocit. Někdo to může mít jinak, ale severské krimi se mi už začínají přejídat. Kam až jsou schopni zajít, aby upoutali naši pozornost? Přesedlal jsem teď na něco jiného a raději sáhnu po klasické detektivce se zajímavou zápletkou, např. od Michaeli Klevisové.

13.01.2024 3 z 5

Média, lži a příliš rychlý mozek Média, lži a příliš rychlý mozek Petr Nutil

Tato kniha byla jen začátkem, takovým impulzem, aby se člověk ponořil hlouběji do témat.

13.01.2024 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Za mě je Michaela Klevisova jedna z nejlepších novodobých autorek detektivek. Dílo opět nezklamalo. Představivost pracovala na plné obrátky, kniha si udržela vysoké tempo od začátku do konce. Detektivní zápletka zamotaná jak klubko vlny, se kterým si hrálo kotě. Žádné proudy krve, uřezané nohy, porno ani zbytečné vulgarismy, jako u severských krimi, což mi vyhovuje.

08.01.2024 5 z 5

Příběh samurajů Příběh samurajů Roman Kodet

Krásně zpracovaná kniha, kapitoly dobře rozdělené a seřazené, mnoho ilustraci a fotografií též chválím. Knihu jsem si koupil po přečtení knihy Taiko, abych si dokázal oddělit fikci od reálií. Což kniha splnila na 100%

25.02.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Je fajn, že i čeští autoři umí stále napsat pořádnou detektivku.

16.10.2021 5 z 5

Egypťan Champollion Egypťan Champollion Christian Jacq

Doporučuji knihu každému, kdo se zajímá o starověký Egypt

02.03.2021 5 z 5

Egypt: symbolismus a archeologie Egypt: symbolismus a archeologie Juan Martín Carpio

Skvělý základ kdo chce proniknout do taju stareho Egypta.

01.03.2021 5 z 5

Mumie zevnitř: Rozbal egyptskou mumii vrstvu po vrstvě Mumie zevnitř: Rozbal egyptskou mumii vrstvu po vrstvě Lorraine Jean Hopping

Kniha sice není přiliš podrobná. Dokonce připomíná dětské leporelo, ale jinak je skvele zpracovana. Bral jsem z ni dokonce inspiraci při přípravě na přednásku

07.01.2021 5 z 5

Mumie před soudem Mumie před soudem Christian Jacq

Skvělá kniha. Akorát jsem se trochu ztrácel v postavách. Ale to bývá, kdyz jich je hodne a jmena jsou cizi :)
Krasne propojeni historie a skutecnych postav do detektivni zapletky :) Navic hezky jazyk, zadna zbytecna brutalita a vulgarita, ktera vladne kniznim svetem.

19.10.2020 5 z 5

Théby Théby Jorge Ángel Livraga

Čtivou formou seznámí autor čtenáře se starovekym Egyptem. Popisuje zde nejenom pamatky, ale mozný zpusob zivota i duchovni odkaz Egypta. Jen škoda, že je kniha tak útlá, protože bych zkousnul hlubší rozbor.

17.10.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Jorge Ángel Livraga

Ze začátku se mi zdál děj slabý, ale pak jsem pochopil, že ta omáčka okolo by odpoutávala pozornost od jádra věci.

12.09.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tak tohle bylo jednim slovem prostě boží, od začatku do konce. Sice trochu pritazene za uši, ale kdyby nebylo, nebylo by to ono :)

13.01.2020 5 z 5

Funkční diagnostika pohybového aparátu Funkční diagnostika pohybového aparátu Miroslav Tichý

Jedná se o knihu vhodnou spíše pro laickou veřejnost než odbornou. Jedná se opravdu o základy.

06.01.2020 3 z 5

Temné noci Matky Terezy Temné noci Matky Terezy Greg Watts

Kniha je čtivě napsána a dobře chronologicky seřazena, obohacena o fotografie. Trochu mi vadily domněnky a názory autora, ale těžké se tomu asi vyhnout. Toť vše z literarniho hlediska.
Co se Matky Terezi týče, tak to byla obdivuhodná žena a knihu bych jisto jistě doporučil každému, kdo se chce o Matce Tereze něco dozvědět blíže.

05.01.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Skvělá detektivka plná napětí i přes to, že víte kdo je od začátku zločinec. Akorát ten konec byl trochu uspěchaný, proto 4* Uz se těším na Dokonalou kořist :)

05.01.2020 4 z 5