Snadná cesta jak přestat kouřit

Allen Carr se dívá na kouření jako na jeden z typů drogové závislosti a odhaluje množství mýtů a falešných představ, kterými je cigaretový rituál opředen. Krok po kroku přesně vystihuje, kde jsou slabiny odvykání, a vysvětluje, proč je tak těžké dostat se z toho kola ven, i když je nikotinová závislost vcelku lehce odbouratelná.

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/53557/snadna-cesta-jak-pre-53557.jpg 4.740

The Easy Way to Stop Smoking (1985)

Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, EarthSave

P-Verca

Je pro mě složité hodnotit tuto knížku. Jelikož knížku jsem si koupila, když jsem ještě kouřila, ale dlouho mi ležela v knihovně, a začala jsem ji číst až v době, kdy jsem cca 3 týdny už nekouřila. Nebylo pro mě vůbec složité přestat kouřit, neměla jsem žádné abstinenční příznaky aj. Proto z knížky jsem si odnesla pouze jedinou myšlenku - "Kuřáci, kteří přestanou bez jakýchkoliv problémů kouřit, byli již vnitřně připraveni na skutečnost, že opravdu přestanou kouřit." Nicméně knížku bych rozhodně doporučila stávajícím kuřákům, kteří chtějí skoncovat s kouřením a již absolvovali neúspěšné pokusy přestat kouřit.

konstelanski

Výborná knížka.. devět dní jsem nekouřil.. ale neberte to zle.. on je to pravděpodobně možná i můj rekord.. :D

Michilinka

Díky této knížce to jsou už přes 4 roky, co jsem přestala kouřit :) od 11.9.2013 Doporučuji vsem kuřákům, co chtějí přestat.

Jeronym
30.11.2017

Čekal jsem chvíli, aby komentář nebyl psán v eufórii.
Kniha je čtivá a po přečtení jsem poprvé přestal kouřit v půlce dne a to bez problému. Vážné přesvědčení trvalo 6 dní a po celou dobu jsem neměl na cigaretu ani pomyšlení a když ano - jedině ve špatném světle.
Bohužel, kouření je drogová závislost a já opět vyměkl.
Uběhl nějaký čas a já přestal zas. Dost myšlenek mi utkvělo v paměti.
Rozhodně doporučuji a nejradši bych zavedl jako povinné čtivo pro všechny kuřáky! Opravdu to otevře oči.
Tak pokud zvažujete přečtení - jděte do toho! A jen si taky stůjte za svým i pár dní po přečtení...

Knihomol22
25.08.2017

Dal jsem palec všem komentářům, protoze si ho zasloužíte. A nechť přibývají dalsi a dalsi komentáře od těch, kterym se to podařilo, aby motivovaly k přečtení knihy ty, kteří ji potřebují ;)

katty-katka
29.06.2017

Knihu jsem četla pomalu a se sevřeným žaludkem, že se budu muset rozloučit s cigárem, i když jsem si moc přála přestat, bála jsem se, že budu trpět, kouřila jsem 16 let asi krabičku denně. Ale dočetla jsem jí, udělala si večer takový loučící rituál a ráno už si nezapálila, zatím jsou to pouze dva měsíce (ale už to je výkon), co nekouřim a je to děsná pohoda, netrpim, nechybí mi to a hlavně nemám ani chut, když si zapálí lidi kolem mě, protože já nejsem ten chudák, co si nemůže dát cígo, chudáci jsou oni, protože musí, přesně, jak to píše kniha. Je velká škoda, že knihu nedoporučují třeba lékaři.

goofeek
16.08.2016

I já patřím díky této knize mezi nekuřáky! Občas jsem se u ní musela i zasmát...hlavně sama sobě :o).
Na začátku je napsáno, že funguje jen po prvním přečtení. Tak doporučuji, milí kuřáci, kteří nejste přesvědčeni ještě přestat kouřit, nevyplýtvat si tuto šanci.
A moje oblíbená kapitola? Výhody kouření :o)

Janka5
27.07.2016

Díky této knize nekouřím již 5 let,všem kuřákům ve svém okolí ji doporučuji,ale pravděpodobně,ještě nejsou rozhodnutí s kouřením přestat,protože si knihu odmítají přečíst.Jen jedna kamarádka si ji přečetla a rok už také nekouří.Všem doporučuji.

MadlenkaM
19.05.2016

Můžu jen doporučit! Už 3/4 roku nekouřím a jsem maximálně spokojená. :-)

Frola9
12.01.2016

Knihu jsem, ačkoliv autor nedoporučuje, přečetla jedním dechem během jednoho dne. Chtěla jsem přestat kouřit a byla jsem už ze sebe nešťastná. V pondělí 16.2.2015 večer jsem si dala poslední cigaretu a spáchala "cigaretový pohřeb". Za měsíc budu slavit svůj první rok nekouření, rok nového života. Díky knize se dozvíte, že "je to jen v hlavě" a když přestat, tak přestat. Bez investic do náplastí apod., stačí jen "típnout". Samozřejmě dodávám, že já přestat chtěla.

Fifth Element
24.12.2015

Kniha boří všechny mýty týkající se odvykání kouření a v podstatě vysvětluje, jak se kuřák ke kouření staví a přemýšlí o něm a oproti tomu nabízí řešení, jak s tím přestat.. A víte co? Má pravdu.. :-)

paja.kraus
15.08.2015

Jak jinak , než že musím doporučit !!! Už je to půl roku :)
I přes nabádání autora jsem zkusil před dvěma měsíci jednu cigaretu - člověka , který přestane vlastní " silnou vůli " by to strhlo zpět k závislosti - a nic ! A nic ! :D
Užasná psychologie a hodně odvážný a vynalézavý autor . Kde mohu , tam doporučuji !

j.nick83
26.02.2015

Naprosto bez nadsázky - knížka, která vám zachrání život. Geniálně jednoduchý a příjemný způsob, jak jednou provždy přestat s kouřením, bez stresu, bez abstinenčních příznaků, bez pocitu, že se něčeho vzdáte. Jestli máte za sebou x pokusů a "zaručených metod", jak přestat kouřit, vykašlete se na to a přečtěte si tuhle knížku - překvapí vás, jak je to jednoduché a jak si to užijete. Jediné, čeho budete litovat, bude to, že jste si ji nepřečetli mnohem dřív.

Krabak
08.11.2014

Díky této knize nekouřím už přibližně třičtvrtě roku a bez problému pokračuji další dny.
Kdykoliv si vzpomenu, že to mám překonané a za sebou, vykouzlí mi to úsměv na tváři. Kniha vám jednoduchým způsobem zvýší chuť k přestání a sníží chuť na cigaretu, dané body jak přestat se opakují a tím se vám to nasadí do hlavy takovým způsobem, že si krásně uvědomíte, jak není tahle věcička ve vašem životě potřeba :) Rozhodně doporučuji a všem držím palce!

anatar
27.10.2014

Ac jsem to cetla JENOM protoze jsem byla zvedava a kourit jsem vlastne ani nechtela prestat, kniha mi otevrela oci. Posledni cigareta pri cteni posledni stranky a od te doby jsem nekurak :) bez stresu, nervu, v pohode. Velmi doporucuji pro vsechny, kteri chteji prestat kourit a nic jim nefunguje.

klarenzi
09.01.2014

Jděte do toho!! Za mě 100%!

sptak
03.03.2013

Dobrá kniha, přiměje čtenáře k tomu, že cigarety nebude chtít kouřit sám od sebe.
Tato kniha není o tom, že přestanete, ale že opravdu sami nebudete chtít ;)