Klarinecka Klarinecka komentáře u knih

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Jako první knížku od autora jsem přečetla Kavky a úplně mě to nadchlo. Kolo štěstěny bylo rovněž velmi povedené, takže si určitě přečtu i další knihy. Musím uznat, že postavy má autor skvěle propracované, protože ani v reálném životě mě už dlouho nikdo neštval tak jako Micky Miranda, během čtení jsem nejednou litovala, že je fiktivní, protože jsem cítila nutkavou potřebu mu dát na budku :)

28.10.2018 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

No pane jo, tak tohle bylo vážně super. Přečteno za dva dny, v práci jsem si nosila tajně čtečku na záchod :) Nemohla jsem přestat číst.

23.10.2018

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak tohle bylo zklamání. Emily jsem si docela oblíbila, Hadrový panák se přečíst dal, ale tohle už byl docela děs. Přišlo mi to napsané šíleně chaoticky, nesouvisle, místy jako by “skokem”, měla jsem šílený guláš v postavách, které se tam zjevily skoro odnikud a místy to bylo zcela nereálné. Musela jsem to každou chvíli odkládat, jak mě to štvalo.

15.10.2018 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Přečíst se to dalo, ale že bych kvůli tomu ponocovala, protože bych se nemohla odtrhnout, tak to tedy rozhodně ne. Za mě průměr.

13.10.2018 1 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Docela jsem se na knížku těšila. Ale ve výsledku jsem docela zklamaná. Šíleně moc postav, propletenec několika dějových linek, kdy jsem musela listovat zpět, protože už jsem v tom měla bordel :) A jako “bonus” rozuzlení o motiv - oboje bylo fakt ujeté a celé to prostě bylo takové divné. Některé věci navíc zůstaly nedovysvětlené, no prostě jsem zklamaná.

10.10.2018 2 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Musím říct, že jsem čekala víc. Nějak mě to nenadchlo. Psycho možná, thriller ne. Velká slátanina propletených vztahů a jinak nic. Jsem si jistá, že za týden nebudu tušit, o čem to vlastně bylo.

05.09.2018 3 z 5

Cesta kostlivců Cesta kostlivců Val McDermid

Nápad dobrý, zajímavý, jen se to místy tak šíleně a nudně vleklo, že jsem knihu musela odkládat a šla jsem radši mýt nádobí.

02.09.2018 2 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Nějak uz jsem Camilly asi přesycená, ale tahle kniha se mi teda moc nelíbila. Už mi to přišlo dost ujeté.

02.09.2018 3 z 5

Střepiny ticha Střepiny ticha Val McDermid

K mému velkému zklamání musím řict - obyčejný průměr. Obzvláště první půlka se vleče a pak hurá kvapný konec :(

14.08.2018 3 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Už jsem několik knih od autorky přečetla. A tahle mě nějak extra nenadchla. Vleklo se to jak smrad, žádný spád a konec úplně debilní.

06.08.2018 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Knížka mě od začátku bavila, nápad s geocachingem originální. Co to ale totálně zabilo, byl konec a odhalení pachatele, to mi přišlo už poněkud přitažené za vlasy a zkazilo to celkově hodně dobrý dojem.

06.08.2018 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Všechny tři první knihy série s Kim Stoneovou jsem přečetla za 4 dny. Všechny jsou skvělé.

31.07.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi dobře se mi to četlo, Kim Stoneová je prostě boží, právě proto, že je to těžká asociálka, ale i tak mi přirostla k srdci. Zápletka dobrá, celkově mě to velice příjemně překvapilo a potěšilo.

31.07.2018 5 z 5

Slyším sirény v ulicích Slyším sirény v ulicích Adrian McKinty

Tohle bylo opravdu parádní počteníčko. Duffy je fakt borec a konec mě teda pěkně nakrknul, protože si mě opravdu získal :)

27.07.2018 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Tohle bylo opravdu velmi povedené.

22.07.2018 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Lisa se měla rozhodnout, zda chce psát detektivku nebo slaďák. Protože obojí najednou psát nejde. Byla to “pěkná” slátanina a jednu * jsem dala pouze z nostalgie, protože bývala mou oblíbenou spisovatelkou a její detektivky bývaly fajn. Tohle ovšem bylo tristní a pěkně nudné. A ani přehršel sexu tomu moc nepomohla. Prostě brak všech braků. A já jsem z Lisy vážně moc zklamaná.

17.07.2018 1 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Jelikož jsem již pár podobných knih přečetla, mohu srovnávat. O co jde, mi bylo proto poměrně brzy jasné, celkově to na mě nijak valný dojem neudělalo a ten konec mě taky neohromil. Dvě třetiny knížky se táhly jak smrad a konec byl v porovnání se zbytkem výrazně zrychlený a zestručněný. Další dílo tohoto autora ze série Lesní kliniky si odpustím.

17.07.2018 2 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Třetí knížka od autorky. Je to fajn čtení na léto, nemusí se nad tím moc přemýšlet, už od půlky mi bylo jasné, kdo za co může, takže trocha zklamání. Ale zase musím ocenit i osobní příběhy jednotlivých postav. No prostě když netoužíte po žádném čtenářsky náročném veledíle a chcete si příjemně odpočinout, tak jsou knížky téhle autorky to pravé ořechové.

07.07.2018 3 z 5

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Vyhozené peníze. Čekala jsem teda něco víc. Ne takovouhle nudu.

03.07.2018 1 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Druhá knížka od autorky. Byly mi sympatické jednotlivé osoby policejních vyšetřovatelů. Zápletka byla dost divná, čarodějnické “prostřihy” byly uvěřitelné, ale co mě iritovalo, byla “uprchlická dějová linka”, která vypadala, že je snad napsaná na zakázku nějaké neziskovky. Poněkud čenobíle vykreslení chudáci uprchlíci, mezi nimiž je několik hrdinů, oproti nim zkažené a zlé bílé děti. Já nechápu, proč se to poslední dobou musí zakomponovat do každé nové knížky a pokaždé trapně jednostranným způsobem, který vypadá jako politické zadání. Proč se o tom nepíše tak, jak to je? Přece mezi všemi skupinami lidí jsou dobří i špatní. Tohle zjednodušováni všeho už mi leze krkem a tato “dějová linka” mě vážně otrávila. A to natolik, že s touto paní spisovatelkou na nějakou dobu končím.

28.05.2018 2 z 5