Peklo z Araratu

Noční můra biblických proporcí. Puklina, vzniklá při zemětřesení, odhalí ve svahu turecké hory Ararat jeskyni a v ní cosi podivného – prastarou loď pohřbenou v masách zeminy. Mezi odborníky i laickou veřejností vypukne poprask: vážně se vynořila biblická Noemova archa? Tým badatelů, archeologů a dokumentaristů, vyslaný na místo, objeví v jejích útrobách záhadnou zdobenou truhlu… Silná sněhová bouře uvězní všechny vysoko v horách a dávno pohřbené zlo se dává do díla!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360475/peklo-z-araratu-mtU-360475.jpg 3.426
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Baronet

Ararat, 2017

Kniha Peklo z Araratu

nhima

Ve výsledku to bylo vlastně docela fajn. I když mě poměrně často rozčilovalo, jak jsou některé postavy superhrdinské, nesmrtelné a zranění se jim záhadně vyhýbá, zatímco ostatní padají jako mouchy... Už trochu poznamenané Hollywoodem, říkám si (zejména v těch nešvarech). V podstatě to na mě působilo, jako by to autor psal se záměrem, aby došlo ke zfilmování, a proto ty mnohé akční "scény", aby měli scénáristé méně práce. Ale k těm pozitivům - příjemná mysteriózní atmosféra mě bavila, mrazivé prostředí hor a nehostinných podmínek tomu ještě přidávalo. Sice se to rychle přehouplo do slušné vyvražďovačky, ale její tempo a různorodost byla vlastně taky poměrně zábavná. V mezičase to trochu zahrálo na psychologickou notu, takže jsem se ani trochu nenudil a přečetl to za pár večerů. A i když jsem byl smířen s typickým Hollywoodským závěrem, i tak mě dokázal překvapit a přesvědčit mě o čtyřech hvězdách.

A mám dojem, že než jsem se do knihy pustil, měla tu uvedený jako žánr také horor. V době psaní příspěvku to tu nevidím, ale myslím, že to do hororů patří.

katy238

Knihu Peklo z Araratu bych přirovnala k béčkovému hororu přenesenému na stránky knihy. Dva hlavní hrdinové, Adam a Meryam, se vydají na horu Ararat, aby si splnili jednu z životních tužeb, a to být objeviteli té bájné lodi, Noemovy archy. Což se jim nakonec dílem štěstí, byt možná později i smůly, podaří, a započnou s týmy vědců ve vraku archy solidní vědeckou práci. Při té se jim bohužel povede vypudit ze své skrýše bájné zlo. To se ani po tisících letech izolace s ničím nemaže a mezi členy výpravy se rozjíždí masakr…

Pokud jste citlivá duše, tuhle knihu nečtěte. Pokud jste milovník náročnějšího čtení, tuhle knihu nečtěte. Pokud máte rádi knihy s historickým bonusem navíc, tuhle knihu nečtěte. Pokud hledáte nenáročnější čtení a nevadí vám, že to může být chvílemi i trochu „blbý“, je to kniha právě pro vás. Peklo z Araratu umí vzbudit ve čtenáři nepříjemný pocit i navodit atmosféru hnijícího dřeva uprostřed pohodlné postele, a přitom chytne a nepustí. Za mě dost dobrá kniha, pokud chcete být chvíli nenároční a nepřemýšlet. Což se taky někdy může hodit.

GYROTOURBILLON
07.11.2020

Ale jo , nebyla to špatná četba. Autor dobře vykresllil ďábla , atmosféru , prostředí. Plně souhlasím s 1Tos_.

1T0S_
22.06.2020

Dle hodnocení jsem čekal něco tragického, protože 66% na databázi obvykle znamená katastrofa, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Peklo z Araratu není vůbec špatné. Jistě, koncept biblické archy a démonů není nějak extra originální, ale musí se nechat, že jej Christopher Golden podal povedeně. Paranoidní atmosféra funguje vážně skvěle, kniha je napínavá. Jen škoda, že ke konci s tím autor sekl a ze slušného psychologického thrilleru udělal tuctovou vyvražďovačku. Samotný dovětek si též mohl odpustit, protože se jedná snad o největší klišé podobných děl.
Nic přelomového, ale jako thriller na zabití času fajn. Mohlo to ale být lepší, kdyby autor omezil vyvražďování a zaměřil se spíše na psychologický aspekt.

Calinda
27.04.2020

Průměrná knížka, pokud máte chuť na trochu (pro někoho i dost) napětí a lehce mrazivý pocit a nechcete číst nic složitého, je tahle kniha to pravé.

CharlesWard
24.03.2020

Prvních několik stran nezaujalo. Aplikuji pravidlo o nedočítání knih.

Stanas513
05.02.2020

Knihy si obvykle vybírám podle oblíbených autorů, ale tady mě do očí jednoznačně padl název knihy. Výběr mě nezklamal. Příběh je tak trochu nadpřirozený s otevřeným, ale očekávaným koncem. Opravdu je ďábel zpět mezi námi?

gad
16.09.2019

Nebylo to úplně nejhorší. Biblický námět velmi zajímavý, jen děj se mi zdál občas poněkud uspěchaný. Závěr očekávaný. Trochu mi to připomínalo horor Jeskyně.