Slyším sirény v ulicích

Slyším sirény v ulicích obálka knihy
Mé hodnocení:

Nic takového jako dokonalý zločin neexistuje. Všichni lžou. Věř svým instinktům. Dober se pravdy. To všechno inspektor Sean Duffy dobře ví. Po dlouhé rekonvalescenci se vrací do práce a je připraven čelit novým výzvám, které na něho čekají. A hned první je mrtvola bez hlavy a končetin, pohozená ve starém kufru na skládku v opuštěné továrně. Duffy se urputně vydává po sebenepatrnějších stopách, které by ho mohly dovést k vrahovi. Indicie vedou do vysokých pater nadnárodního kapitálu, ke krásné mladé vdově v zapadlém koutě nehostinného severoirského venkova i ke špatně odvedené policejní práci v minulosti. Jenže jsme v Severním Irsku osmdesátých let dvacátého století a veškeré dění, a to kriminální především, se odehrává na pozadí nesmiřitelného sektářského násilí, v prostředí, kde víc než pravda platí příslušnost ke „správné“ straně. A zastání navíc detektiv nenachází ani u všemocné FBI. Ve hře jsou totiž ještě jiné, „vyšší“ zájmy. A motivy staré jako lidstvo samo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371345/slysim-sireny-v-ulicich-oAo-371345.jpg 4.340

Detektiv Sean Duffy 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Vyšehrad

I Hear the Sirens in the Street, 2013

Kniha Slyším sirény v ulicích

Ajinka79

Vlastně nevím, jak knihu ohodnotit. Už první díl jsem četla na hraně - dočíst, či odložit..? Dočetla jsem i tento druhý.
A možná se nakonec vrhnu i na třetí.
Ale je to o dost jiné čtení, než na které je čtenář detektivek zvyklý. Viz komentáře níže - kniha je chaotické, chvilkama zbytečně utika směrem, který vlastně nemá žádné souvislosti se zbytkem příběhu, ale... Něco to do sebe má!

Jana92

Chvilemi mi prisla kniha nudna,nesmyslna a nemohla sem se na ni soustredit a poradne zacist a z toho jsem se zacetla,byla napnuta a prekvapena zaverem..Takze pro me kniha tak pul na pul :)

Lavender756

Jak už předchozí komentátor zmiňoval... Přijdou američtí agenti a je po sarmatnosti příběhu. Konec mě trošičku zklamal.

derrry
29.10.2020

Sean je omlácenější, vyzrálejší, ale pořád stejně sarkastický a bystrý. Jen ta chuť zachraňovat svět a padnout za královnu mu nějak začíná chybět.Reálie 80. let v Irsku, ale autor ubral na politice a přidal na příběhu. Ten je sevřenější, vypointovanější, a pak si přijdou agenti - to se ne úplně povedlo.

mgeisselreiter
29.09.2020

Skvěle skloubené reálie divokého Irska roku 1982 s celkem zajímavým detektivním příběhem, který je navíc dle skutečnosti. Moc pěkně se mi to čte a vychutnávám si to. 85%, 29. 9. 2020.

Francois17
11.08.2020

Druhý díl je stejně skvělý jako ten první. Vtipné dialogy, černý humor, moc pěkně vykreslené charaktery a atmosféra Severního Irska 80. let. Opět jsem byl nadšen a jsem rád, že většina čtenářů je stejně nadšená jako já. Komentáře jsou toho důkazem. Bohužel třetí díl už u nás v knihovně nemají což začíná být stejně nepěkná praxe jako u našich nakladatelů - pár dílů ano, další už ne. Budu muset všechny tři díly koupit a dát je jako dárek, ten třetí si samozřejmě před tím přečíst. Měla to být trilogie, ale autor vydal se stejným hrdinou ještě další tři díly, tak doufám, že nás Vyšehrad nezklame.

hanzmb
09.06.2020

I ve 2. díle si čtenář užije toho, čím mě nadchnul ten předchozí. A to neopakovatelných reálií Belfastu z počátku 80.let. Vlastní kriminální příběh je pak ještě lepší. Udržuje čtenáře v napětí až do závěru. Ten je pak bohužel jedinou slabinou knihy. Ty zásahy tajných organizací opravdu nemusím. Devalvuje se tím celá logika a výstavba vlastního krimi příběhu.

Katania
27.05.2020

Opět směsice černého humoru a temných osmdesátých let v Irsku. Skvělá četba!