Cesta kostlivců

Cesta kostlivců obálka knihy
Mé hodnocení:

Nejnovější napínavá kniha Val McDermidové nás zavádí do současného Edinburghu. Ve zdánlivě nepřístupné gotické věžičce zchátralé školy je objevena kostra. K případu je povolána specialistka na staré nevyřešené případy Karen Pirieová. Prvním těžkým úkolem je nevyhnutelně identifikace těla, která odhalí nečekanou spojitost s válkou na Balkánu z devadesátých let minulého století. Když zlo nezná hranice a minulost odmítá zůstat minulostí, všichni zúčastnění čelí novému a nepředvídanému nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242394/cesta-kostlivcu-D1Y-242394.jpg 3.638

Karen Pirieová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

The Skeleton Road, 2014

Kniha Cesta kostlivců

ArwenAragorn

40%

Tak tohle nějak nebylo ono. Vleklý a nudný příběh s návazností na balkánský konflikt. Téma mi vůbec nevadilo, ale autorka skáče od vzpomínek z různých let k současnosti, každou chvíli řeší problém někdo jiný a do toho vstupovaly pro mě nezáživné pasáže. Pořád jsem čekala na to, kdo je vrah, ale konec tomu nasadil korunu.
Přečíst se to dá, ale na autorku slabé.

jprst
30.07.2020

Podle mne nejslabší díl této série. Zajímavá zápletka, kterou ale autorka proměnila ve vleklý až nudný příběh ještě navíc korunovaný nelogickým a překombinovaným závěrem.

Baiba
21.10.2019

Jsem nepoučitelná, opět jsem naletěla na slibnou anotaci. Autorka bohužel nevyužila potenciál, který téma války v Jugoslávii nabízelo. Nezaujaly mě ani hlavní hrdinky, počínaje vyšetřovatelkou (je fajn, že je to obyčejná ženská a ne vyzáblá superhrdinka, ale chybí ji charisma) konče dalšími ženskými postavami, které byly nepřesvědčivé a otravné. O chlapech ani nemluvím, vůbec jsme si nevšimla, že by tam nějací byli :) Vraha jsem odhadla už v půlce knihy, takže napětí veškeré žádné. Nejvíce líto je mi ale pasáží z obléhaného Dubrovníku, které otevíralo možnosti, jež se nerealizovaly a moc jsme se toho nedozvěděli. Takže za mě jedna hvězdička za to, že se to dalo vůbec dočíst. Povrchní, nudné a promarněné.

moudivlacek
08.01.2019

Staré případy mají dost staré stopy, někdy jsou již i mrtví svědci, někteří si již danou událost nepamatují, ale detektiv Karen umí z lidí vydolovat i tu nejhlubší vzpomínku. Docela mě zde překvapil i její podřízený, který také přijde na pár důležitých stop. Líbí se mi i Karen ve vztahu ke svému nadřízenému Makronkovi, který by ji nejraději zničil, protože ji prostě nemá rád.
Tak jsem na konci druhého dílu byla ráda, že se Karen dala dohromady s Philem, ale závěr tohoto vztahu mě docela vzal. Z toho jsem moc smutná.
Každopádně - pro skvělá série a těším se na další díl.

Klarinecka
02.09.2018

Nápad dobrý, zajímavý, jen se to místy tak šíleně a nudně vleklo, že jsem knihu musela odkládat a šla jsem radši mýt nádobí.

Mickey103
28.02.2018

Nezaujalo, nedočetla jsem bohužel.

intelektuálka
09.01.2018

Od nálezu kostry v Edinburghu až po následky balkánské války - tady autorka dává do děje i spoustu skutečných událostí v občanské válce v bývalé Jugoslávii. Vraždění, pronásledování, masakry - toto čtení mi nepřineslo radost, protože pobřeží Jadranu se skalisky a borovinou je mé oblíbené...

konicekbily
19.07.2017

Propletenec s návazností na mezinárodní soudní tribunál v souvislosti s válkami v bývalé Jugoslávii a mezilidskými vztahy je průměrnou anglickou detektivkou.