Mimo hranice

Rozlousknutím každého odloženého případu je učiněno zadost spravedlnosti. Někdy pomůže i kuriózní náhoda. Nezletilý řidič při jízdě v ukradeném autě skončí v kómatu. Rutinní test DNA se stane zdánlivě jednoduchým klíčem k vyřešení dvacet dva let staré vraždy. Hledání pravdy je nakonec stejně složité jako šroubovice DNA. Karen mezitím neodolatelně přitahuje jiný případ, s jehož vyšetřováním nemá mít nic společného a který má své kořeny v bombovém útoku, k němuž došlo před mnoha lety. Opět zjišťuje, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. A jak skládá dohromady desítky let staré důkazy, objevuje velice nebezpečná tajemství. Tajemství, pro která je někdo ochotný vraždit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336550/mimo-hranice-Koj-336550.jpg 3.949

Karen Pirieová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Out of Bounds, 2016

Kniha Mimo hranice

kacenka075
23.10.2020

Docela dobrá detektivka, ne úplně obvyklá, bohužel platí totéž jako u mojí první knížky od téhle autorky, totiž že překlad do češtiny vykazuje řadu nedostatků, které četbu místy znesnadňují. V BB art by se měli asi začít víc věnovat kvalitě textů.

Vendis
05.07.2019

Knížku jsem dostala k Vánocům a ke čtení se rozhoupavala fakt dlouho. Nakonec jsem ji sbalila na dovolenou. Příběh se mi líbil, ale nejak mi prijde ze jsou všechny detektivky ted stejné. Komisař, kterému zemře spříznena duše a který postupuje tak trochu proti celému odděleni. Vsichni spolupracovnici kolem jsou trdla a tak on sam musi hledat dukazy, nekdy i trochu neortodoxnimi metodami.

moudivlacek
12.06.2019

Chamtivost a touha po bohatství je pro někoho více jak lidský život, a vůbec nezáleží někomu, jestli je to blízký člověk nebo ne. Karen se nevzdává a skládá střípky pravdy, aby vrah dostal to, co si zaslouží.

Dita333
19.11.2018

Detektivka, která má spád A obejde se bez zbytečných krvavých a přehnaně násilných scén. Za mě perfektní oddychove čtení.

ArwenAragorn
23.09.2018

Byla jsem spokojená. Kniha je čtivá a napínavá. Přestože možná nepatří k nejlepším detektivkám od autorky, zaujala mě a mohu ji doporučit.

cloughie79
17.09.2018

Paní McDermidová opět zaslouží pochvalu. Skvěle napsaná detektivka, napínavá, i přes trochu zamotanější děj má spád, velice dobře se čte. Ano, tradičně dává prostřednictvím svých hrdinů najevo své doleva posunuté vidění světa, ale budiž, na to si u jejích knih lze zvyknout (ten pravicový mediální magnát, který – ó, hrůzo! – propaguje tradiční model rodiny, je vykreslen jako strašlivý démon). Ale ty veskrze kladné syrské připrchlíky si autorka opravdu mohla odpustit.

kubla111
18.07.2018

Sice přečtena do konce, ale bez napětí, mimo velice krátkého okamžiku napadení vyšetřovatelky, Neustálé přemílání jmen, míst a časů, myslím, že autorka sama ztratila orientaci ve velikém propletenci vztahů, a proto to neustálé omílání. Bez děje. Žádný velký příběh - rozvláčné. Musel jsem knihu číst rychle a nemít dlouhé pauzy, protože odložit ji na dva dny, už bych netušil, kdo co kdy jak - jen bych matně tušil, že už jsem někdy tuto knihu v ruce držel ....

Hella
11.05.2018

Mně se příběh líbil hodně. A jinak se zcela ztotožňuji s komentářem Čefa, který mi naprosto mluví z duše. Ta pátá, chybějící hvězdička je právě za ony hloupé, rádoby "nezbytné politické korektnosti". Nicméně oceňuji, že oproti Cestě kostlivců je tahle kniha opět tak čtivá, jako byly první autorčiny tituly.