Temné struny

Ve své době to byla nevyřešená hádanka: bohatá dědička a její syn jsou uneseni. Neodborně odvedené předání výkupného končí katastrofou, ona leží na místě mrtvá a dítě mizí beze stopy. Ani specialistka na nevyřešené případy, detektiv inspektor Karen Pirieová, nemyslí, že po dvaceti letech rozplete nechvalně známý případ, i když novinářka na dovolené v Toskánsku objevuje možnou stopu. Shodou okolností je Karen zrovna požádána o vypátrání Micka Prentice, který zmizel ve stejném roce. Tehdy se mělo za to, že v kritickém okamžiku hornické stávky zradil řady kamarádů a přidal se ke stávkokazům na jihu. Nové důkazy naznačují, že Mickovo zmizení nelze vysvětlit tak jednoduše, a Karen je vtažena do temné říše tajemství, zrady a vraždy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25224/temne-struny-Mq6-25224.jpg 3.871

Karen Pirieová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

A Darker Domain, 2008

Kniha Temné struny

Forest66

Autorka má docela originální záplatky, to se musí nechat. Co ale pokulhává na obě nohy, je sestavit z toho čtivou knihu. Děj je vleklý, nerealistický a zavalený balastem (kniha mohla být klidně o 1/3 kratší a jen by jí to prospělo). Nepovedly se ani postavy - většinou jsou opět nereálné a postrádají jakoukoliv hloubku

janina66
26.04.2020

Tak bohužel, četbu této velice nezáživné knihy jsem po 1./3 vzdala. Mám k četbě spousty dalších jiných knih.

MesLivres
14.01.2020

Líbilo se mi prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Díky tomu knížka trošku vynikla mezi ostatními detektivkami. Příště dám ale přednost jinému autorovi tohoto žánru.

dudkovka
02.06.2019

Už jsem četla horší kousky, ale musím souhlasit, že první polovina knihy se neskutečně táhla..

moudivlacek
26.12.2018

Velice povedený detektivní příběh, akorát na začátku je to takové pomalejší, na první pohled nesouvisející. Ale nakonec se to rozjede a stojí to za to.
Jak některé níže uvedené komentáře uvádějí - motiv peníze a lásky a žít si podle svého bez ohledu na druhé.
Zde se mi Karen moc líbila, že se nebojí odporovat ani svým nadřízeným, aby se dobrala pravdy a aby viníky dostihl spravedlivý trest.
A je tu i špetka z jejího osobního života.
Jsem zvědavá na další díl.

kalache
19.12.2018

...prachy jsou nejlepší alibi...

Petula.N
26.11.2018

Moje druhá knížka od autorky a za mě super. Bavila mě

Nikkaa
11.10.2018

Střední průměr,na mě moc dlouhé nezáživné,vše se moc táhne,kupodivu rozuzlení díla na 10 stranách... uvidíme jak další knihy od autora