Klarinecka Klarinecka komentáře u knih

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

První kniha od autorky. Za mě takový průměr. Ale některé věci mě na knize dost rozčilovaly. Na začátku bylo v knize dost “přepostavováno”, měla jsem v těch lidech pěkný bordel. Ok. Zápletka vcelku ok. Ale co mě vážně žralo, bylo to “natahování tajemství”. Jo, člověk (i já) to má rád, je zvědavý, nutí ho to číst dál, ale když už se tohle stalo asi popáté, tak jsem si pomyslela, nechť si autorka strčí to rozuzlení, co se stalo s Vincentem, někam :) Nicméně jsem vytrvala, knihu jsem dočetla, nemám z ní ani špatný a ani dobrý dojem, teď si jdu přečíst od autorky ještě Čarodějnici, kterou mám a jsem si tutově jistá, že za týden nebudu absolutně tušit, o čem Andělíčkářka byla :)

25.05.2018 3 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Velice zajímavé čtení. Neříkám, že občas nebyly nudné pasáže, ale celkově vzato se mi kniha líbila. Navíc když si člověk uvědomí možné důsledky toho všeho, co se naštěstí nestalo, ale mohlo, tak mu přeběhne mráz po zádech.

20.05.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Já jsem si to teda fakt užila. Ale chápu, že toho, kdo čekal něco ve stylu HH, to muselo zklamat. Bylo to pěkné psycho, docela ujetá záležitost, ale fakt skvělá.

04.05.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No. Za více jak dvě * to nestojí. První tři čtvrtiny se táhnou jako smrad ve stejném duchu, bez jakýchkoli zvratů, cca od půlky už člověk tak nějak tuší vo co gou a hlavní hrdinka je blbá jak štoudev. Navíc je ten konec docela přitažený za vlasy. Vlastně když to tak po sobě čtu, uberu tomu ještě jeden stupeň :)

04.05.2018 1 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Začátek dobrý, konec mě příliš nenadchnul. Ale celkově vzato to docela šlo :)

23.03.2018 3 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Naprosto nepopsatelne a nehodnotitelne. To se musi precist proste, aby cloveku nad tim vsim zustal rozum stat, ceho jsme schopni.

19.03.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Kerstin Signe Danielsson

Tohle se mi fakt líbilo. Překvapivé rozuzlení.

08.03.2018 5 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Celkově vzato to nebylo až tak špatné, ale celé to bylo takové táhlé, místy až zbytečně natahované, zatímco konec byl oproti zbytku knížky docela svižný a dost stručný. Několikrát jsem v průběhu knížky musela přestat číst, protože mě to místy nudilo. Čekala jsem trochu víc.

27.02.2018 3 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Tohle vůbec nebylo špatné, těším se na další knížky.

26.02.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zklamání. Nepochopila jsem, o čem to bylo. Čekala jsem, že se to rozjede, až jsem byla na konci a nic.

25.02.2018 1 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Bylo to pěkné, ale když já miluju Oldu z Chlumu :) Takže za čtyři hvězdičky :)

24.02.2018 4 z 5

Poustevník Poustevník Thomas Rydahl

No, asi jsem teda hňup, nebo jsem nenašla to poselství nebo skrytou krásu tohoto díla, ale bylo to jedno velké utrpení, zcela nepochopitelné odbočky, celé se to táhlo jako sopel a celé to bylo postavené totálně na palici. Za mě teda vyhozené peníze za 440 stránek nudy. Naposledy jsem tak často usnula nad učebnicí. Nechápu, za co to dostalo cenu. Asi jsem teda kulturní a literární analfabet.

28.12.2017 odpad!

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Nebylo to spatne. Zacatek sliboval zajimave a velke veci, ale pak se to nejak zadrhlo. Bylo tam prekvapive hodne sahodlouhych uvah jednotlivych postav, ale i presto mi jednotlive postavy prisly takove nedokreslene, ja nevim. O kazdem jsme vedeli neco, ale vlastne nic zajimaveho. A o hlavnim hrdinovi - vysetrovateli jsem se nedozvedela prakticky nic, krome toho, ze ma autak obaleny igelitem. Celkove za tri, doufam, ze dalsi knizka bude lepsi, kdyz tohle byla prvotina.

10.12.2017 3 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Nějak mě to tedy nenadchlo. Styl psaní mi nevyhovoval, občas mi to připadalo jako čítanka pro čtvrtou třídu, dialogy šroubované, zápletka nic moc a nejpropracovanější tam byly akorát ty “sexuální” scény plné detailně popsaných brutalit. To asi mělo být šokující. Pro mě to byla akorát nuda. Nepropracovaná nuda. Prostě “srajler”

10.11.2017 2 z 5

To bylo boží. Absolutně boží. Hergot.

09.10.2017 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Docela o nicem. A konec uplne trapny.

12.08.2017 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jen dve hvezdicky. Irving za to nemuze. Muze za to nakladatelstvi, ktere odvedlo opravdu mizernou praci. Ta kvanta hrubych pravopisnych chyb a preklepu na kazde strance mne poradne hnula zluci a dokonale mi otravila cele cteni :(

23.06.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Hm, tolik povyku pro nic. Zklamalo me to vzhledem k velkolepym upoutavkam a reklamam. Nuda, nuda, nuda, predvidatelne zapletky.

23.06.2017 odpad!

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Ty severské pohádky mě baví. A přitom jsou seveřani tak hodní lidi. Což je paradox vzhledem k tomu, že v pohádce ten největší hrdina většinou něco ukradne, někoho ošidí či zamorduje, načež je bohatýrsky odměněn :D Já miluju i ty naše české, ale tohle byl těžký kalibr a brutální kontrast :D Mám to u postele a jak jsem stará, tak po nich často před spaním sáhnu :D

14.12.2016 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Já málokdy uroním nad knihou slzu. A tentokrát jsem na konci uronila. Ta knížka je perfektní.

14.12.2016 5 z 5