Poustevník

Na pláži na kanárském ostrově Fuerteventura se najde havarované auto. Na zadním sedadle je kartonová krabice a v ní leží tělo chlapečka. Nikdo neví, jak se mrtvé dítě jmenuje, a po řidiči vozu není nikde ani stopa. Vražda je to poslední, co na Fuerteventuře potřebují. Bary a větrem bičované pláže jsou už tak poloprázdné a místní policie je pod tlakem, aby vyšetřování ukončila co nejdříve. Dlouholetý obyvatel ostrova Erhard, jenž vidí víc než většina ostatních, však policistům nedá pokoj a nedovolí, aby od vyšetřování upustili – nemá co ztratit. Přerušil styky se ženou a dítětem žijícími v Dánsku a odřízl se od moderního světa. Otázkou je, zda starý muž, který neví nic o mobilních telefonech, internetu ani sociálních sítích, vůbec může v dnešním světě objasnit vraždu. Zvlášť když nitky sahají daleko za písečné pláže ostrova…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354277/big_poustevnik-Vuk-354277.jpg 2.841
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladá fronta

The Hermit, 2014

Kniha Poustevník

Izu

Za mě tedy jedna z nejlepších detektivek Ještě víc mě bavil Poustevníkův příběh, spíš než Španělsko mi město připomínalo zapadákov v Mexiku.Prijemna změna po super inteligentních a (ne) premozitelných vyšetřovatelích. Jediný negativ vidím v příliš natahováném ději.Doporučuji.

trudoš
14.08.2020

Románu by víc slušel název Paměti stárnoucího chlíváka, co by si rád vrznul. Ne proto, že by šlo o literární porno pro starší a pokročilé, ale že Thomas Rydahl udržuje vyprávění v rovině uvolněného undergroundu, kde je povolené naprosto cokoli – i to, co slyšet nechcete. Ovšem nic proti tomu, každému podle jeho chuti, jen kdyby všechny ty samoúčelné vulgarismy měly s detektivní linií něco společného.
Pak je tu celková kompozice - pět set stran zdlouhavého bloumání odnikud nikam, s hrdinou, který sice neví přesně, co se stalo a komu, ale je přesvědčen, že něco určitě ano, a on jediný že to může odhalit, třebaže už dávno netuší, kam se točí svět. Kdyby příběh zůstal v rovině příhod starého taxikáře, bylo by to možná i fajn, při těchto scénách mi přišlo, že je autor ve své kůži a má co říct. Jakmile se však pokouší o „vyšetřování“, skřípe to ve všech ohledech. A třebaže nevymýšlí těžkopádné bizarnosti a pohybuje se v mezích uvěřitelného scénáře, výsledkem je pouze uměle protahovaná nuda.

verense
25.10.2019

Několikrát jsem Poustevníka odložila, pak se zase se přemluvila, že mu dám ještě šanci. A pak mi dítko vytáhlo ze zavřené knihy záložku, a já zjistila, že mám pramálo chuti hledat poslední přečtenou stránku a mrhat svým časem na knihu, která mne ani trochu neoslovila. Ne že by to byl nějaký odpad, ale autorův styl psaní jde těžce mimo mne.

LOP
09.06.2019

Knihu jsem četl dlouho, nedokázala mě vtáhnout do děje. Nakonec jsem ji přelouskal, ale určitě nebude patřit k těm, ke kterým se někdy vrátím, případně kterou někomu doporučím.

DDanča
05.12.2018

Myslela jsem si, že ji ani nedočtu. Konec to trochu zachránil ale jinak to tedy byla bída..

tomai
03.12.2018

Jedna z knih, kterou jsem téměř nedočetl.

Lucienka
22.07.2018

Od severské krimi jsem čekala trošku víc akce a méně popisu, ale nakonec si na to zvyknete. Poustevník má své charisma a chápu, že všichni nemusí psát jako Nesbo, i když je můj oblíbenec.

Hella
24.04.2018

Fakt jsem byla upřímně přesvědčená, že zaslouženě zvednu průměr hodnocení.... Tak ne, po prvních 30 stranách odkládám - nedokázala jsem se ani začíst, neb styl psaní byl tak nesympaticky šroubovaný, že bohužel knize nejsem schopna dát delší čas.