Klarinecka Klarinecka komentáře u knih

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Já je prostě miluju. Opět jsem nebyla zklamaná. Jediná vada na kráse je, že zas budu čekat 100 let na další knihu :D

14.12.2016 5 z 5

Smrtící láska Smrtící láska Dagmar Galas

Těžký propadák. Amatérsky napsané, místy jako by vypadne část děje, od začátku předvídatelné, fakt děs. Ještě že jsem to koupila ve slevě za 99 Kč, za víc to fakt nestojí.

29.09.2016 odpad!

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Starší knížky se mi líbily, ale tohle byl fakt děs. Má to být detektivka, ale toho detektivního tam bylo hodně málo. Trochu spád měl konec, ale jinak fakt nuda. Ač se mi její jiné knihy líbí, tak s ní končím a nic dalšího už si nekoupím.

03.06.2016 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Žítkovské bohyně byly lepší.

15.11.2015 3 z 5

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

Já tedy nevím, ale pakliže je kniha deklarována jako strhující historický román, tak bych očekávala i historická fakta a souvislosti, alespoň v nějakém minimálním množství, historických románů jsem už pár přečetla. Nějak mě ani nenadchly popisy násilností a sexuálních scén, kterých tam bylo požehnaně, nevšimla jsem si, že by např. Waltari potřeboval svoje knihy tímto tunit a jsou výborné. Všudypřítomná deprese prokládaná alkoholovými psychotickými záchvaty mně jako ukázka střetu kultur nepřipadla. Nemyslím si, že kolonizace Grónska byla o chlastání a šukání, s prominutím. A o tom ta kniha je, o ničem jiném, nenašla jsem v tom žádný hlubší vhled do duše hlavního hrdiny. Toť můj názor.

28.09.2015 1 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Husté. Místy se mi zvedal žaludek a běhal mráz po zádech.

21.08.2015 5 z 5

Zapomeňte, že jste byli lidmi... Zapomeňte, že jste byli lidmi... Roman Cílek

Výborná kniha, napsaná čtivě, dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Je to místy docela děsivé čtení, občas jsem musela přestat, ale tohle by si měl přečíst každý.

17.08.2015 5 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Kniha byla vynikající. Bohužel jsem si tuto e-knihu zakoupila zcela legálně za nemalý peníz a grafika totálně na prd, miliarda překlepů a hlavně pravopisných chyb, což mi docela kazilo čtení a celkový dojem z této knihy.

20.07.2015 4 z 5

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

No tak teda nevím. Člověk čeká, čeká, až se to nějak rozjede, ono se to pořád nerozjíždí, no, na mě to působilo jako popis posledního stádia grónské alkoholové psychózy.Nějak jsem nepochopila, co chce autor čtenáři sdělit. Historických údajů tam bylo pomálu, kulturních taky, nějak jsem to prostě přetrpěla, ale z mého pohledu se teda rozhodně o fascinující historický román nejedná, střet evropského a grónského pohledu na svět tam taky nějak extra nefiguroval, prostě nic. Tato kniha ve mně nezanechala žádný hlubší dojem. Za mě ztráta času, asi jsem holt nechápavé hovádko, nebo co :D

20.07.2015 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Totál srajda. Tak pro náctileté slečny, které svrbí. Jinak vyhozené prachy.

23.06.2015 odpad!

Stalker Stalker Lars Kepler

Místy trochu divočina, předchozí knihy byly lepší.

23.06.2015 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tohle jsem si okamžitě sehnala po přečtení díla Mrtvý na Pekelném vrchu. Paráda. Úplně na mě dýchnul středověk. :D Sháním 3. knihu o této středověké CSI :D

23.05.2015 5 z 5

Pantaleón a jeho ženská rota Pantaleón a jeho ženská rota Mario Vargas Llosa

Tohle byl krutopřísný masakr mé bránice. Chudák Pantaleon. Už jsem to četla asi 3x a pořád mě to neuvěřitelně baví :D

Keltův sen Keltův sen Mario Vargas Llosa

Čekala jsem nudu, ale nakonec se konalo velmi milé překvapení. O této části dějin moc nevím, takže zejména kolonizace Afriky v knize popisovaná byla zajímavá. Fakt dobrá knížka.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Neuvěřitelné čtení! Řadím na svoje TOP 10.

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Tak tohle se mi líbilo více než třeba Dech smrti. Přečtu si určitě i další knížky. Kouknu i na film, i když jako vždy to bude určitě stát za prd. Jako většina zfilmovaných knížek.

12.05.2015 4 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Zajímavé počtení. Jsou i lepší detektivky, ale mě bavilo i to střídání současnosti a minulosti, prolínání osobních trampot inspektora Erlendura.

12.05.2015 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Právě dočteno. Velmi milé překvapení, na knihu jsem natrefila úplnou náhodou. Svižné, čtivé dílko, příběh má spád, spoustu zvratů a zápletek. Na můj vkus tam ale bylo přeci jen mnoho postav a podezřelých, místy jsem v tom měla trochu guláš a musela se zamyslet nad tím, kdo je vlastně kdo. Nicméně Krev prvorozených je již připravena k přečtení. Doufám, že bude stejně dobrá.

11.05.2015 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Kniha, ke které se člověk vrací.Poprvé jsem ji četla asi v šestnácti, od té doby už asi 5x, pokaždé mě tam něco překvapí. Mám ji už celou ohmatanou a hřbet slepený izolepou, ale z knihovničky ji nedám :D

10.05.2015 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Za mě teda paráda. Pravda, zakoupila jsem původně tuto knihu jako oddechovou detektivku do vlaku,ale vůbec teda nelituju, že to v podstatě detektivka není. Fakt mazec, místy mi až naskakovala husí kůže, obzvláště když si člověk uvědomil, že to tak bylo doopravdy. Takže nyní již sháním další knihy, doufám, že budou stejně dobré.

10.05.2015 5 z 5