Klára90 Klára90 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem měla půjčenou z knihovny dvakrát a ani jednou jsem ji nezačala číst. Nevím proč, nelákala mě nejspíš ta stylizace textu (černé komentáře vypravěčky), když jsem knihu otevřela. Nicméně nedalo mi to a knihu jsem si půjčila ještě potřetí s odhodláním ji přečíst a tak se taky stalo.
Prvních 100 stránek mě nějak extra nebralo, opravdu dlouho jsem si zvykala na styl vyprávění příběhu a taky mě tam rozptylovala spousta odboček z vyprávění a předbíhání událostem, a prostě jsem se tak nějak ztrácela. Nicméně pak se stalo to, co mnohým tady - příběh se mi dostal pod kůži. Musela jsem číst každou volnou chvilku co jsem našla. Aspoň kousek, pár dalších stránek, abych věděla, jak to celé pokračuje. Oblíbila jsem si postavy a jejich příběhy opravdu vnitřně prožívala a může za to právě ten zvláštní styl psaní, na který jsem si nemohla prve zvyknout.
Příběh jako takový asi ničím překvapivý pro čtenáře tohoto druhu příběhů, ale i tak vás dokáže chytit za srdce. Je to opravdu krásné čtení, které donutí čtenáře přemýšlet. Mě se to moc líbilo a jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala a knize dala šanci.

29.03.2017 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Jedná se o obecně známý příběh, o kterém se učí ve školách, ale díky přiblížení hlavních postav a čtivě popsaného děje ve vás kniha vyvolá smutné pocity. Jak muselo být těžké pro české vojáky sklopit hlavu a opustit území? Jaké to muselo být, když se najednou z vašeho německého souseda stal nepřítel? Za vším stojí klasicky politické tahanice typu hlavně ať na mě nezůstane vlásek křivý.
Od pana Šulce je toto druhá kniha, kterou jsem četla a děkuji mu za to, že píše knihy s takovou tématikou, díky které se nedávné hrůzy zase o něco více přiblíží nám, současné generaci. Čtivost knížky a napínavost děje je třešnička na dortu.

14.10.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbo je pro mě sázka na jistotu. A Sněhulák se mi líbil moc. Úžasně propracovaná detektivka, kde na konci do sebe zapadne každý detail, nenápadně roztroušený během příběhu. Děsivý příběh. Četla jsem to jedním dechem a když jsem zrovna nečetla, tak jsem nad příběhem stejně přemýšlela a nemohla se dočkat, až ve čtení budu pokračovat.

07.06.2015 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Teda, to byl příběh....od půlky knížky jsem se nemohla odtrhnout Jedna chuděra, dvě intrikánky a zaslepený chlap...Čekala jsem trochu jiný konec, takže jsem byla celkem překvapena, že se to tak utlo...o to více zní příběh přirozeněji a jako ze života.Rozhodně stojí za přečtení. A moc se mi líbily i citáty na začátku každé kapitoly.

11.12.2014 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Hodně smutné. Děda byl super. Otec mě hrozně štval. Štěpánovi bych přála prožít fajn dětství s pubertou jak se patří. Tak snad nakonec to štěstí měl :)

16.04.2024 4 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

(SPOILER) V prvé řadě jsem byla ráda, že se malému Tiborkovi nic nestalo a nemusela se řešit vražda maleho kluka.
V této knize se takovou oklikou dostáváme opět k postavě Hildy, která mě baví a byla jsem zvědavá, na čem tu “čarodejnici nachytají a ejhle, vše je nakonec úplně jinak, nakonec to byla taková i vcelku fajn nepochopená osobnost a vraždu má na hřbetě úplně někdo jiný. Rozhovor Hildy s Krauzem mě bavil moc, za mě nejlepší část knihy. Bohužel od tohoto rozhovoru už je tak nějak víceméně jasné, jak děj skončí a kdo teda za to může. Je to kniha plná zvratů, špatné to nebylo, ale četla jsem už i lepší dánovky

24.01.2024 4 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

(SPOILER) Jelikož až poslední dobou jsem začala číst dánovky chronologicky a Bestii jsem četla někdy před rokem, tak jsem si nebyla úplně jistá jestli vraha mají nebo ne, takže jsem chvilku též lovila hnusáka Ondřeje, ale potom mi na tom podobne jako Krausovi něco nesedělo a kupodivu jsem taky odhadla, že by to mohlo být celé jinak a tipla jsem správně i vraha. Což mě potěšilo.
Tuhle knihu jsem chtěla mít co nejdříve přečtenou, protože vražda tam byla tak brutální, že mi to teda nedělalo dobře a dokonce se mi to promítlo i do snu, takže jsem se těšila, až se s tímto děsivým případem rozloučím. Ne však s našimi skvělými detektivy, takže hurá na další díl

12.12.2023

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Děj plný zvratů a překvapení, téměř do poslední stránky netušíte, jak to vlastně dopadne. Hodně propletené, hodně drsné (spadla mi až brada při představě, že se něco takového může někomu líbit), ale je tam i smutnější linka týkající se přímo mordparty

26.09.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) SPOILER! Já teda k hlavní postavě Jarkovi žádné sympatie necítila, pořád se omlouvat, že se prostě narodil jinak a že je nešťastník ztracen sám v sobě, nikdy nemá šanci být šťastnýtohle prostě neberu, když si svůj problém uvědomuje, měl by ho okamžitě začít řešit, než bude problém. Vím, že tohle vidím dost černobíle, ale prostě žádné dítě by nikdy nemělo zažít zneužívání ani žádné obtěžování, tohle je prostě moc a mít slitování s lidmi, co jsou schopni toto dětem udělat mi prostě nejde. Vím, že v této knize se nic nestalo, ale zatímkdo ví, jak by děj pokračoval, kdyby měl více stránek.
Téma této knihy bylo hrozné, při čtení mi bylo kolikrát až blbě, bála jsem se, kam až Jarek zajde. Autorkou skvěle zpracované, čtivé, vyvolá to ve vás emoce, nechcete číst a zároveň musíte, protože vás zajímá, jak to vlastně celé dopadne.

09.09.2023 4 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Popravdě, začátek mě vůbec nebavil, ale jelikoz jsem si přečetla zdejší komentáře, byla jsem zvědavá na to rozuzlení a knihu neodložila. A rozuzlení teda bylo hodně dobré a chytlavé, to se stránky pak cetly samy. Konec už mi přišel trochu roztahaný, asi jsem nepotřebovala znát všechny příběhy :) každopádně tak nějak jsem nad tím tématem premyslela celou noc po přečtení, byl to velmi dobrý námět

28.07.2023 3 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Opět napínavé a děsivé, člověka až mrazí, když si u čtení uvědomí, že tyto případy se reálně dějí. V částech týkajících se Kukyho jsem kolikrát musela zatlačit až slzu, bylo to velmi smutné, bohužel ze života

24.08.2022 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Příběhy, které sahají do minulosti mě baví, navíc toto téma je dost ožehavé a citlivé. Taková zvláštní detektivka, vlastně se tam ani pořádně nevyšetřuje, ale proč ne, bavilo mě to. Čte se to dobře. Konec byl napínavý a dojemný. Hurá na další díl

20.05.2022 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Ze začátku mě kniha až tak moc nenadchla, přišlo mi to hodně ve stylu Ztracené a Dívky ve vlaku. Každopádně musím přiznat, že konec byl velmi napínavý a strhl mě.
Přišla mi jen zvláštně popsaná postava Roberta a moc nevím co si myslet o úplném konci…bude pokračování?

22.07.2021 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ještěže jsem jako první četla čínskou sérii a sérii z ostrova Lewis, protože nevím, zda po přečtení této knihy bych ve čtení autorových knih pokračovala. Takhle už znám práci pana Maye a další díly ze série Akta Enzo risknu. Ono to nebylo vyloženě špatné, ale mě tam chybělo napětí a opravdovost, jakou jsem cítila vždy při čtení výše zmíněných sérií. Tuto knihu jsem četla, tak nějak plynula, ale úplně nedočkavá na další stránku jsem nebyla. Rozkrývání jednotlivých indicií bylo zajímavé, ale víceméně celé na internetu, chyběl mi tam ten wow efekt. Samotný motiv mi přišel jako blbost a bylo to celé neuvěřitelné, nemůžu si pomoct. Na Mayovkách se mi velmi líbí detailní popisy míst, které vždy rozjedou mou fantazii naplno, tady však mi to taky nesedělo, tím źe se nepopisovala krajina, město, ale přímo názvy ulic a čtvrtí. Začátek byl tedy velmi krkolomný, samé francouzské názvy, možná proto se mi nepovedlo se tak úplně začíst.

19.05.2021 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Jako všechny knihy od paní Klevisové, i tahle byla skvělá. Napínavá s překvapivým koncem, který však dává smysl. Opět jsem až do posledních chvil netušila, kdo by mohl být vrah. Žádné nechuťárny, žádné děsivé scény, poctivé vyšetřování od píky skupinou sympatických vyšetřovatelů. Líbí se mi i styl psaní paní Klevisové, za mě je to ohromně čtivé. Takže jo, kniha nezklamala

20.04.2021 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Kniha překvapila. Trochu rozvláčnější, než předchozí díly, nicméně stále napínavé. Děj se vrací hodně do minulosti, což mám ráda. Konec mi přišel už trochu natahovaný, ale tak šlo o celkový konec trilogie, tak se chtěl asi autor s postavami pořádně rozloučit a dát k tomu prostor i čtenářům :)
Kniha se mi líbila, dobře se četla, zápletka skvělá

02.01.2021 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Po přečtení prvních stránek jsem měla chuť knihu odložit, nicméně chuti jsem odolala a dala šanci ještě pár stránkám a ejhle, knihu jsem slupla jak malinu a nutně potřebuji další knihy od autora! Když bych to měla shrnout, tak kniha mi byla sympatická v těchto ohledech: 1) klasická detektivka s nijak komplikovaným a morbidním motivem, ale napínavá až skoro do poslední stránky 2) a to se mi líbilo velmi! : děj s velké části popsán čistě z pohledu vyšetřovatelů. Zhruba v půlce knihy jsem si na jejich styl humoru zvykla a postavy jsem si celkem oblíbila 3) příběh uhořelé dívky mě dostal, tohle se přidává na již velký seznam nočních můr všech rodičů 4)mě prostě čeští a slovenští autoři sedí
Prostě kniha, která mě velmi mile překvapila a jsem ráda, že jich autor již vydal tolik a mohu směle číst dál :)

23.11.2020 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Ze zatím přečtených knih ze série čínských thrillerů se mi tato líbila nejméně, to ovšem neznamená, že nebyla dobrá. Námět naprosto děsivý, ze začátku mi z toho až běhal mráz po zádech a přemýšlela jsem, že knihu odložím, protože v aktuální době a situaci jsem na podobné strašáky už neměla náladu. No neodložila jsem, četla, ale kdybych měla podrobněji převyprávět děj, tak tentokrat to asi nezvládnu. Nějak rychle to uteklo, byla jsem na začátku, pak trochu té politiky a odborných řečí a najednou závěrečné drama. Asi mi úplně tak nesedlo americké prostředí a zastesklo se mi po exotičtějším čínském. A hlavně mi chyběly zase nějaké poznatky o čínské kultuře, to mě v předchozích dílech velmi bavilo.
Pasáže popisují migraci Číňanů a jejich následný život ve “zlaté hoře” byly smutné.
Tentokrát se mi padoucha povedlo odhalit už v půlce knihy, tak si od dalšího dílu dám asi knihu dvě pauzu, ať si trochu odvyknu od Mayového stylu :)
Nicméně na Běžkyni se těším a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi Margaret a Lim

24.08.2020 3 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Teď si připadám trochu trapně, ale když jsem knihu četla v tramvaji a poté z tramvaje vystoupila, chvilku jsem "viděla" za každým rohem a v každém podniku ruského mafiána :D tím chci říct, že mě kniha neuvěřitelně vtáhla do děje, četla se mi naprosto skvěle a jsem ráda, že jsem po knize v knihovně šáhla. Velmi mile mě překvapila. Jediné co mi snad malilinko nesedělo byl ten konec, přišel mi až moc neuvěřitelný, na druhou stranu aspoň opravdu překvapil, já totiž čekala úplně jiný závěr. Jsem spokojená, ráda si přečtu ještě nějakou knihu od autora.

12.12.2017 5 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Kniha s velmi smutným dějem, dostalo mě to. Nedokážu pochopit, jak mohou lidé, kteří zažili takové utrpení jako zažili (holocaust) se úplně stejně chovat k lidem dalším. Lidé umí být zbytečně krutí a na světě je až moc zla...toto jsem si z této knihy odnesla.
Každopádně doporučuji přečíst, protože je to pohled z jiné strany na danou problematiku a jsem ráda, že mi tato kniha byla zapůjčena a mohla jsem tímto rozšířit své povědomí.

15.09.2017 4 z 5