Vor v zakone

V Praze se schyluje k válce mezi znepřátelenými skupinami ruskojazyčné mafie. Důstojník kapitán Karel Krol z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přitom přijde o kolegu a dlouholetého kamaráda. Aby dosáhl odplaty, musí vzít spravedlnost do vlastních rukou a uchýlit se k nelegálním metodám. Nezbývá moc času, jelikož soudce propustil viníka, šéfa ruské mafie – „vora v zákoně“ – a ten se chystá utéct za hranice. Vír nelítostného vyřizování účtů mezi gangy může všechny ohrozit. Pokud vás zajímá ukázka, napište si o ni na spisovatel.Jares@seznam.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298984/vor-v-zakone-bAV-298984.jpg 4.659
Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

šipek

Má druhá kniha od tohoto autora a nedá se nic jiného dělat než udělit opět pět hvězdiček. Pohled do zákulisí ruské mafie a praktik čtenáře až vyděsí. Závěr knihy byl moc rychlý, kniha by snesla o pár stránek více. Moc dobře se kniha čte a rychle.

harena

Moje první kniha od pana Jareše, kterou jsem si půjčila díky vysokému hodnocení čtenářů DK. Popravdě se mi do čtení moc nechtělo, odrazovala mě obálka knihy a říkala jsem si, že po Dominiku Dánovi a Adler Olsenovi kniha nemá moc šanci. Avšak velké překvapení. Je to napínavý, uvěřitelný, čtivý thriller o ruské mafii v Čechách, o tom, jak vorovský svět člověka pohltí a přetaví ve zrůdu, o boji mezi znepřátelenými skupinami ruské mafie a ÚOOZ proti nim. A nakonec jsem byla ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Podívám se i na další knihy od pana Jareše.

francouz

Musím říci, že mě svojí druhou knihou pan Jareš naprosto dostal. Byla to opravdová jízda, od knížky jsem se nedokázal odprostit a musel jsem ji prostě dočíst.
Kapitán Krol je opravdu hrdina bez bázně a hany. Ano jeho metody jsou velmi tvrdé, ale bohužel doba ve které žijeme a Ti, kteří diktují jak máme žít, prostě vidí všechno přes děngy. Ano to je hnací motor těch, kteří nekoukají doleva nebo doprava.
A pak je tady někdo, jako je kapitán Krol, kterému je jedno, že kulky také mohou lítat i na druhou stranu a jde prostě proti proudu.
Byla to opravdu jízda, která stojí za přečtení. Už teď se těším na další knížky od tohoto autora.

Endy17
22.12.2017

Závěr mě malinko zklamal a tak jsem nad pátou hvězdou váhal. Ale při skutečnosti, že mi dělalo problém se od knížky odtrhnout, by to nebylo fér. Pan Jareš prostě umí!

Klára90
12.12.2017

Teď si připadám trochu trapně, ale když jsem knihu četla v tramvaji a poté z tramvaje vystoupila, chvilku jsem "viděla" za každým rohem a v každém podniku ruského mafiána :D tím chci říct, že mě kniha neuvěřitelně vtáhla do děje, četla se mi naprosto skvěle a jsem ráda, že jsem po knize v knihovně šáhla. Velmi mile mě překvapila. Jediné co mi snad malilinko nesedělo byl ten konec, přišel mi až moc neuvěřitelný, na druhou stranu aspoň opravdu překvapil, já totiž čekala úplně jiný závěr. Jsem spokojená, ráda si přečtu ještě nějakou knihu od autora.

Modrina
31.10.2017

Knihy o válce, špionáži nebo mafii nemám zrovna moc ráda, po téhle jsem sáhla jen kvůli autorovi. Kniha se četla skvěle, měla spád, žádné zdržovací plky - jen ten závěr byl trochu moc "happy". Půlka hvězdičky dolů za tohle, půlka za nějaké gramatické chyby (např. "tip" a "typ" jsou dvě různé věci nebo že čeština přivlastňuje podmětu zájmenem "svůj"). Každopádně velmi doporučuji k přečtení.

čef
17.10.2017

Asi jsem nebyl jediný, komu poslal autor loni ukázky ze svých knih. Jsem rád, že po přečtení kompletní jedné z nich, nemusím nic na svém tehdejším kladném hodnocení měnit. Příběh je jistě zajímavý a je zde docela dost originálních prvků. Nejvíc autor připomíná Františka Niedla s jeho chrabrým hrdinou, ale je zde větší propojení s dnešní, pro většinu nepříliš uspokojivou, realitou v naší zemi. Jistě si rád přečtu i další romány tohoto autora.

Miruš
14.10.2017

Opět skvělá kniha

Boby17
15.09.2017

Knížka se mi docela líbila, ale konec se mi zdál takový nějaký urychlený a hodně nepravděpodobný. Vzhledem k tomu, že členové ruské mafie byli celou knihu líčeni jako drsní a otrlí tvrďáci s obrovským finančním kapitálem pro řešení problémů s justicí a policií, tak se na posledních stránkách knihy po zatčení nečekaně sesypali jak domeček z karet. Ten závěr se fakt nepovedl, repektive je jak z červené knihovny.

Aileena
16.08.2017

Poslední dobou se začínám považovat za náročného čtenáře. Ostatně vždy je co zlepšovat, ale čtyři hvězdy a možná ještě půl této knize určitě patří. Pan Jareš ušel od Intrikánů kus cesty a vypsal se na jedničku. Poctivá rešerše, kterou tématu věnoval je hodně znát a vyplatila se. Děj má spád, styl je srozumitelný, bez složitých souvětí a slovních spojení a kniha se celkově velmi dobře čte. Gratuluji!

lucie.8
28.07.2017

Všeobecně čtu dost málo knihy ze současnosti, detektivky a české autory. A o to víc mě tato kniha nadchla. Popis světa ruské mafie a jejích členů byl neuvěřitelně věrohodný a kniha se četla úplně sama (přečteno za 5 dní). Takže doporučuji i lidem, kteří na detektivky normálně moc nejsou :)

Haňula_
12.07.2017

Velmi čtivá a dějově promyšlená detektivka. Až na ten závratný konec, kdy se všechno tak nějak podařilo.

BlackWidow
08.05.2017

Výborná a velice napínavá kniha,která se četla úplně sama. Já osobně moc české detektivky nečtu,ale tahle mě fakt dostala.Ten postup při volbě hlavy ruské mafie,bezmoc policie,zkorumpovaná justice,prostě opravdu výborné čtení. Kapitánu Krolovi a jeho týmu jsem fandila,naopak Hnaníčka bych nejraději zabila osobně... :) I v 12.12. mi byl nesympatický. Opravdu výborná kniha,velice doporučuji a těším se na další.

Iki1
08.05.2017

Výborný český thriller přináší spletenec osudů hlavních představitelů od ruských mafiánů a jejich ochránců či advokátů, přes šlapky až po policejního komisaře. Postavy jsou výborně propracovány, nepostrádají vývoj charakterů. Vše je ovšem zpracováno hodně přehledně, takže se v tom čtenář rozhodně neztratí. Po delší době detektivní příběh, který mě zaujal od začátku až do konce, a u kterého jsem se večer po odložení těšil, že se k němu druhý den vrátím.

Hana62
11.04.2017

Dost dobré!!!! Mám ráda severské krimi. Tato kniha, i když z Čech, splňuje vše, co mám na krimi ráda. Spád, napětí, překvapení, konspirace. Moc se mi líbila, víc jak 12.12., mám pocit, že autor "roste" s dalšími napsanými knihami!

zoew
07.04.2017

Bezva čtení, rychle to podsejpalo.

myelka
30.03.2017

příjemné krimi, kniha vtáhla do děje a nechtěla pustit :)

papajapa
30.03.2017

S tématem vorů jsem se už jednou setkala. Pokračování postavy Karla Krolla nebylo špatné, ale opět mi to připomínalo český seriál Expozitura/Atentát.

Aleh
14.03.2017

Vor v zakone mě velmi překvapil. Krimi, která se mi líbila ještě o něco víc než 12.12. Žasla jsem nad tím, jak ruská mafie v našem českém prostředí funguje, údiv ve mně vzbuzovaly praktiky uvnitř mafie, zaujala mě přísná hierarchie mezi členy gangu, neúprosný boj mezi gangy...... A tak není divu, že i vyšetřovatel Karel Krol z ÚOOZ musí sáhnout k nelegálním metodám... Kriminálka, která je plná napětí a překvapení. Věřím, že zaujme a pohltí i náročné čtenáře.

tarabas
11.02.2017

Po knize 12.12 jsem se na čtení moc těšila. Tentokrát to ale bylo o level lepší počteníčko. Kniha mě chytla hned na začátku a já se ocitla ve světě mafie a jejich bojů. Gratuluji autorovi ke skvělé knize.

marlowe
25.12.2016

Možná byla chyba v mém očekávání: Naladil jsem se na "detektivku", ale dostalo se mi "dobrodružné gangsterky", což rozhodně není žánr, který preferuji.
A nádavkem jedna rada sympatickému autorovi: méně je někdy více (protože kouzlo se skrývá v hutnosti)…

Kočičáci
11.12.2016

Jakmile začnete číst, tak už se od ní neodtrhnete. Velmi čtivé a napínavé, plné zajímavostí z prostředí ruské mafie v českém prostředí. Až neuvěřitelné, co všechno se tady může dít, a úplně se bojím domyslet, jak autor všechny ty informace získal... Za mě je tato detektivka určitě o level výš než předchozí 12. 12. Hlavním policajtem je pořád KK, ale ku prospěchu už není tím hlavním hrdinou. Toho hlavního neprozradím, ale byl to sympaťák :-) Doporučuji!
"Děngy vsjo razrešiť."

Leskodka
05.12.2016

Ukázka této knihy byla čtivá, svižná, mělo to spád...knihu si určitě přečtu.

aralka
22.11.2016

Tak tohle bylo fakt dost dobrý!! a bohužel i hodně uvěřitelný.... oceňuji, že pan spisovatel si nastudoval ohledně této tematiky určitě dost materiálů, ta fakta týkající se ruské "vorovské" mafie a její tradice, historii i současnost, hierarchii atd., bylo to zajímavé!!... a líbily se mi krátké kapitolky, které dávají celé knize švih a dynamiku, dobře napsané... o hodně lepší než 12.12. :-)

daniel1313
19.11.2016

Také i já hodnotím velice kladně a už se těším na další díl .
Myslím si , že by bylo škoda kdyby autor nepokračoval dalším dílem volně navazujícím .
Za mě pět hvězd .

klokan.1905
05.11.2016

Vor v zakone
Velmi zdařilé pokračování s kapitánem Karlem Krolem a s jeho kolegy z ÚOOZ... Ruská mafie - krádeže aut, drogy, prostituce... Boje mezi konkurečními gangy... Já jsem si knížku vyloženě užil, moc se mi to líbilo a doufám, že se co nevidět dočkáme pokračování... Za pět hvězdiček...

nero 13
20.10.2016

Velmi reálný thriller z prostředí ruskojazyčné mafie u nás. Když si vzpomenu že to není tak dávno co se české policii podařilo jednoho z Vorů zadržet za objednávku na vraždu a on byl po výměně soudce rychle puštěn z vazby aby mohl zmizet, tak i v reálu bylo nejspíše šáhnuto hluboko do obščaku.

Jaruš7
14.09.2016

Jednoznačně se jedná o bestseller z prostředí ruské mafie u nás. Perfektně stylizované a bez nadsázky budete hltat stránku za stránkou. První svého druhu u nás s podrobným zveřejněním historie ruské mafie, tohle ve Wikipedii zatím není, takže náročná příprava se zde jeví jako zodpovědná, přirozená nutnost , která je V.J. už vlastní. Přesvědčivost umocňuje obálka, symboly na těle mají vypovídající sílu. Prostě pro mě , supr čtení.
Doporučuji a to vřele.