Vor v zakone

V Praze se schyluje k válce mezi znepřátelenými skupinami ruskojazyčné mafie. Důstojník kapitán Karel Krol z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přitom přijde o kolegu a dlouholetého kamaráda. Aby dosáhl odplaty, musí vzít spravedlnost do vlastních rukou a uchýlit se k nelegálním metodám. Nezbývá moc času, jelikož soudce propustil viníka, šéfa ruské mafie – „vora v zákoně“ – a ten se chystá utéct za hranice. Vír nelítostného vyřizování účtů mezi gangy může všechny ohrozit. Pokud vás zajímá ukázka, napište si o ni na spisovatel.Jares@seznam.cz méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298984/vor-v-zakone-bAV-298984.jpg 4.642
Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Aileena

Poslední dobou se začínám považovat za náročného čtenáře. Ostatně vždy je co zlepšovat, ale čtyři hvězdy a možná ještě půl této knize určitě patří. Pan Jareš ušel od Intrikánů kus cesty a vypsal se na jedničku. Poctivá rešerše, kterou tématu věnoval je hodně znát a vyplatila se. Děj má spád, styl je srozumitelný, bez složitých souvětí a slovních spojení a kniha se celkově velmi dobře čte. Gratuluji!

lucie.8

Všeobecně čtu dost málo knihy ze současnosti, detektivky a české autory. A o to víc mě tato kniha nadchla. Popis světa ruské mafie a jejích členů byl neuvěřitelně věrohodný a kniha se četla úplně sama (přečteno za 5 dní). Takže doporučuji i lidem, kteří na detektivky normálně moc nejsou :)

Haňula_

Velmi čtivá a dějově promyšlená detektivka. Až na ten závratný konec, kdy se všechno tak nějak podařilo.

BlackWidow

Výborná a velice napínavá kniha,která se četla úplně sama. Já osobně moc české detektivky nečtu,ale tahle mě fakt dostala.Ten postup při volbě hlavy ruské mafie,bezmoc policie,zkorumpovaná justice,prostě opravdu výborné čtení. Kapitánu Krolovi a jeho týmu jsem fandila,naopak Hnaníčka bych nejraději zabila osobně... :) I v 12.12. mi byl nesympatický. Opravdu výborná kniha,velice doporučuji a těším se na další.

Iki1

Výborný český thriller přináší spletenec osudů hlavních představitelů od ruských mafiánů a jejich ochránců či advokátů, přes šlapky až po policejního komisaře. Postavy jsou výborně propracovány, nepostrádají vývoj charakterů. Vše je ovšem zpracováno hodně přehledně, takže se v tom čtenář rozhodně neztratí. Po delší době detektivní příběh, který mě zaujal od začátku až do konce, a u kterého jsem se večer po odložení těšil, že se k němu druhý den vrátím.

Hana62

Dost dobré!!!! Mám ráda severské krimi. Tato kniha, i když z Čech, splňuje vše, co mám na krimi ráda. Spád, napětí, překvapení, konspirace. Moc se mi líbila, víc jak 12.12., mám pocit, že autor "roste" s dalšími napsanými knihami!

zoew

Bezva čtení, rychle to podsejpalo.

myelka

příjemné krimi, kniha vtáhla do děje a nechtěla pustit :)

papajapa

S tématem vorů jsem se už jednou setkala. Pokračování postavy Karla Krolla nebylo špatné, ale opět mi to připomínalo český seriál Expozitura/Atentát.

Aleh

Vor v zakone mě velmi překvapil. Krimi, která se mi líbila ještě o něco víc než 12.12. Žasla jsem nad tím, jak ruská mafie v našem českém prostředí funguje, údiv ve mně vzbuzovaly praktiky uvnitř mafie, zaujala mě přísná hierarchie mezi členy gangu, neúprosný boj mezi gangy...... A tak není divu, že i vyšetřovatel Karel Krol z ÚOOZ musí sáhnout k nelegálním metodám... Kriminálka, která je plná napětí a překvapení. Věřím, že zaujme a pohltí i náročné čtenáře.

tarabas

Po knize 12.12 jsem se na čtení moc těšila. Tentokrát to ale bylo o level lepší počteníčko. Kniha mě chytla hned na začátku a já se ocitla ve světě mafie a jejich bojů. Gratuluji autorovi ke skvělé knize.

marlowe
25.12.2016

Možná byla chyba v mém očekávání: Naladil jsem se na "detektivku", ale dostalo se mi "dobrodružné gangsterky", což rozhodně není žánr, který preferuji.
A nádavkem jedna rada sympatickému autorovi: méně je někdy více (protože kouzlo se skrývá v hutnosti)…

Kočičáci
11.12.2016

Jakmile začnete číst, tak už se od ní neodtrhnete. Velmi čtivé a napínavé, plné zajímavostí z prostředí ruské mafie v českém prostředí. Až neuvěřitelné, co všechno se tady může dít, a úplně se bojím domyslet, jak autor všechny ty informace získal... Za mě je tato detektivka určitě o level výš než předchozí 12. 12. Hlavním policajtem je pořád KK, ale ku prospěchu už není tím hlavním hrdinou. Toho hlavního neprozradím, ale byl to sympaťák :-) Doporučuji!
"Děngy vsjo razrešiť."

Leskodka
05.12.2016

Ukázka této knihy byla čtivá, svižná, mělo to spád...knihu si určitě přečtu.

aralka
22.11.2016

Tak tohle bylo fakt dost dobrý!! a bohužel i hodně uvěřitelný.... oceňuji, že pan spisovatel si nastudoval ohledně této tematiky určitě dost materiálů, ta fakta týkající se ruské "vorovské" mafie a její tradice, historii i současnost, hierarchii atd., bylo to zajímavé!!... a líbily se mi krátké kapitolky, které dávají celé knize švih a dynamiku, dobře napsané... o hodně lepší než 12.12. :-)

daniel1313
19.11.2016

Také i já hodnotím velice kladně a už se těším na další díl .
Myslím si , že by bylo škoda kdyby autor nepokračoval dalším dílem volně navazujícím .
Za mě pět hvězd .

klokan.1905
05.11.2016

Vor v zakone
Velmi zdařilé pokračování s kapitánem Karlem Krolem a s jeho kolegy z ÚOOZ... Ruská mafie - krádeže aut, drogy, prostituce... Boje mezi konkurečními gangy... Já jsem si knížku vyloženě užil, moc se mi to líbilo a doufám, že se co nevidět dočkáme pokračování... Za pět hvězdiček...

nero 13
20.10.2016

Velmi reálný thriller z prostředí ruskojazyčné mafie u nás. Když si vzpomenu že to není tak dávno co se české policii podařilo jednoho z Vorů zadržet za objednávku na vraždu a on byl po výměně soudce rychle puštěn z vazby aby mohl zmizet, tak i v reálu bylo nejspíše šáhnuto hluboko do obščaku.

Jaruš7
14.09.2016

Jednoznačně se jedná o bestseller z prostředí ruské mafie u nás. Perfektně stylizované a bez nadsázky budete hltat stránku za stránkou. První svého druhu u nás s podrobným zveřejněním historie ruské mafie, tohle ve Wikipedii zatím není, takže náročná příprava se zde jeví jako zodpovědná, přirozená nutnost , která je V.J. už vlastní. Přesvědčivost umocňuje obálka, symboly na těle mají vypovídající sílu. Prostě pro mě , supr čtení.
Doporučuji a to vřele.

Vítězslav Jareš