Vor v zakone - hlava mafie

V Praze se schyluje k válce mezi znepřátelenými skupinami ruskojazyčné mafie. Důstojník kapitán Karel Krol z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přitom přijde o kolegu a dlouholetého kamaráda. Aby dosáhl odplaty, musí vzít spravedlnost do vlastních rukou a uchýlit se k nelegálním metodám. Nezbývá moc času, jelikož soudce propustil viníka, šéfa ruské mafie – „vora v zákoně“ – a ten se chystá utéct za hranice. Vír nelítostného vyřizování účtů mezi gangy může všechny ohrozit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298984/vor-v-zakone-bAV-298984.jpg 4.572
Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Vor v zakone - hlava mafie

hanzmb

Moc mě lákal námět této knihy, protože na toto téma jsem zatím nic seriozního v naší literatuře nečetl. Navíc první polovina knihy mě opravdu navnadila na nejvyšší očekávání. Bohužel přišel šok ze závěru. Část hlavních hrdinů prožije happy end jak z amerických filmů, druhá polovina zase je je bez logické návaznosti udržena ve funkci, i když byla na zavření. Za tyhle nelogické závěry jen poplatné uzavření příběhu bych posílal autory na nucené práce.

haski
18.11.2019

Moc se mi do knihy nechtělo, nelákala mě obálka. Byla jsem mile překvapená, mám ráda krimi z českého prostředí, od českého autora a psané dobrou češtinou. Příběh byl čtivý, osoby věrohodné, nechybělo napětí. Jenom konec byl trochu přitažený za vlasy, zrychlený, ale budiž, dopadl podle mého očekávání. Líbilo se mi to. Doporučuji.

jehanys
15.09.2019

Dobře se to četlo. Vyzkouším od pana Jareše ještě něco.

ivulka15
24.06.2019

Velmi čtivé,docela děsivý pohled do zákulisí.

Reacher
10.05.2019

Velmi čtivá kniha, která bohužel doplácí na ne úplně podařený konec. Po celkem obsáhle vystavěném příběhu je tu najednou rychlý závěr, který dle mého obsahuje pár nelogičností plus nevěrohodné jednání některých postav. Ale i tak kniha stojí za přečtení.

šipek
24.10.2018

Má druhá kniha od tohoto autora a nedá se nic jiného dělat než udělit opět pět hvězdiček. Pohled do zákulisí ruské mafie a praktik čtenáře až vyděsí. Závěr knihy byl moc rychlý, kniha by snesla o pár stránek více. Moc dobře se kniha čte a rychle.

harena
13.07.2018

Moje první kniha od pana Jareše, kterou jsem si půjčila díky vysokému hodnocení čtenářů DK. Popravdě se mi do čtení moc nechtělo, odrazovala mě obálka knihy a říkala jsem si, že po Dominiku Dánovi a Adler Olsenovi kniha nemá moc šanci. Avšak velké překvapení. Je to napínavý, uvěřitelný, čtivý thriller o ruské mafii v Čechách, o tom, jak vorovský svět člověka pohltí a přetaví ve zrůdu, o boji mezi znepřátelenými skupinami ruské mafie a ÚOOZ proti nim. A nakonec jsem byla ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Podívám se i na další knihy od pana Jareše.

francouz
04.06.2018

Musím říci, že mě svojí druhou knihou pan Jareš naprosto dostal. Byla to opravdová jízda, od knížky jsem se nedokázal odprostit a musel jsem ji prostě dočíst.
Kapitán Krol je opravdu hrdina bez bázně a hany. Ano jeho metody jsou velmi tvrdé, ale bohužel doba ve které žijeme a Ti, kteří diktují jak máme žít, prostě vidí všechno přes děngy. Ano to je hnací motor těch, kteří nekoukají doleva nebo doprava.
A pak je tady někdo, jako je kapitán Krol, kterému je jedno, že kulky také mohou lítat i na druhou stranu a jde prostě proti proudu.
Byla to opravdu jízda, která stojí za přečtení. Už teď se těším na další knížky od tohoto autora.

Říkají mi Lars
Říkají mi Lars