Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Nejdříve jsem viděla film a teprve potom jsem si knihu přečetla, i když tenhle postup většinou nepreferuji. Ale rozhodně nejsem zklamaná. Přečetla jsem jedním dechem a hned potom hrábla po pánu prstenů, protože mě mrzelo, že je to tak krátké. Postava Bilba je prostě skvělá. Jen oproti filmu byli trpaslíci mnohem méně vykresleni, což mi tak nějak vždy přišlo, že Tolkien skvěle popisuje krajiny a děj ale málo se věnuje charakteristikám postav...Ale zkrátka bezvadné :)

26.03.2019 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Na tuto knihu jsem musela dozrát a myslím, že jsem si jí přečetla v ten správný čas. Kniha mě velmi bavila a i přes její tloušťku mě přišlo, že nemá příliš hluchá místa. Postavy i prostředí je skvěle vykresleno a tak není třeba mít ani tak velikou představivost, protože tohle prostě vidíte před sebou. Skvělé

26.03.2019 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Líbily se mi asi dvě třetiny knihy, jako příjemné pokračování prvního dílu. Ale konec mě opravdu nudil a dočetla jsem v podstatě z povinnosti. Bojím se dalších knih, myslím že už budou zbytečné.

07.11.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jedna z nejhezčích knih o nejhroznější době. Naprosto mě příběh pohltil, tím spíše, že je to opravdu podle skutečnosti.

27.08.2018 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nejsem velká fanynka Kingových knih, ale pustila jsem se do této knihy protože miluji film Vykoupení z věznice Shawshank, tudíž první povídka byla pro mě velmi milé počtení.

Trochu jsem byla vyděšená z druhé povídky, z její syrovosti a chladnokrevnosti, nicméně jsem jí přelouskala velmi rychle.

Třetí povídku hodnotím zkrátka průměrně, nenadchne a neurazí.

Čtvrtá krátká povídka se mi líbila velmi, hodně jsem tam zapojila svoji představivost, protože je velmi dobře popsané okolí a tak. Skvělá.

Celkově hodnotím jako příjemné překvapení.

27.07.2018 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Spolu s Tajemstvím letního odpoledne nejlepší kniha od autorky, přečetla jsem jedním dechem.Mám ráda současnost prokládanou minulostí. Občas sice trochu rozvláčné ale ne tak, aby mi to vadilo. Krásné čtení.

21.06.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Knihu jsem si vybrala podle obalu a vsázela jsem na to, že se mi knihy s pečetí líbí a sedí mi. Ze začátku jsem si nemohla trochu zvyknout, že kniha je psaná někomu. Ale určitě neurazí, měla jsem přečtenou za chvíli. Seděla mi.

09.04.2018 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Vždy jsem měla nejradši z celé série. Čím jsem starší, tím mám na to tyto knihy horší a horší názory , ale stejně se jednou za čas k tomu vrátím jako k odpočinkovým knihám na cestování do práce. Asi se budu vracet i dál, protože to pro mě má určité kouzlo.

19.03.2018

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Vždy mě vrátí do mých mladých bezstarostných let, proto se k ní vracím.

19.03.2018

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Naprosto mě tato kniha uchvátila. Musím říct, že jsem nejprve viděla film, pak jsem ho viděla v tom samém týdnu ještě jednou a v pátek běžela do knihkupectví, protože jsem si to zkrátka musela přečíst. A měla jsem to hodně rychle za sebou, což mě mrzelo, ale už čtu dvojku a doufám, že brzy vydají jeho další v češtině. Bob je zkrátka skvělý!

24.01.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Knihy Kate Mortonové mám ve velké oblibě. Opět tajemná rodina a tajemný dům, jak je u Kate běžné. Kniha se četla velmi dobře, měla jsem ji přečtenou za chvíli, ale musím říct, že zase tolik jako předchozí knihy ve mě nenechala. Po pár dnech po dočtení začínám celkem rychle zapomínat o čem vlastně byla. Určitě si přečtu znovu, bavila mě, ale nevystřelila mě do vesmíru :)

19.09.2017 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Neumím příliš dobře hodnotit knihy tohoto typu, které mě vnitřně tak moc zasáhnou, stejně jako chlapec v pruhovaném pyžamu. Takže bez řečí pět hvězd za krásnou knihu o velkém omylu lidstva.

05.06.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nejlepší díl ze všech. Po zklamání ze druhého a třetího dílu, ktere me vzdy prvních sto stran nudilo, byla tato kniha opravdu skvělá. Pět hvezd je zasloužených.

01.06.2017 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Super! Jedna z nejlepších Rhymovek. Četla se přímo úžasně a na konci samozřejmě nechybělo překvapení. Nenudila jsem se, zkrátka bezva! Po předchozí knize (Pokoj smrti), která mě tolik nebavila, jsem se trochu bála ale Deaver tentokrát nezklamal.

25.05.2017 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Super! :) Mám ráda knihy ze současnosti, kde jsou útržky z minulosti, zvlášť ze druhé světové války. Líbí se mi, že kniha je svižná, nemá zdlouhavé pasáže. Není to úplně klasická detektivka na které jsem zvyklá ale super. Určitě si jí přečtu znovu.

20.02.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Líbila se mi ze všech nejvíce. Krásné, odpočinkové čtení na dovolenou. Možná zbytečně moc dlouhé, ale jinak dobré.

24.10.2019 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Do knihy se mi zpočátku nechtělo, ale příjemně mě překvapila. Možná jsem to čekala malinko drsnější, vzhledem k tomu, že tento typ literatury čtu často.
Ale přesto hodnotím velmi dobře, hezké střípky poskládané dohromady.

07.11.2018 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Určitě jedna z lepších kousků od Moyesové. Po předchozím zklamání s Krasojezdkyní, byla tato kniha opět můj šálek kávy. Příběh se mi líbil, oblíbila jsem si postavu Daisy.
Tím, že děj se odehrává ve dvou časových liniích, musí být čtenář trochu ve střehu, aby neztratil nit, ale na tento typ četby jsem zvyklá, takže to mi vůbec nevadilo.

Jen mi tam možná chybělo větší tajemno v rodinné historii, čekala jsem ještě nějaký velký zvrat, který bohužel nepřišel. Občas mi to trochu připomínalo Poslední dopis od tvé lásky, ale ten je u mě na prvním místě).

Celkově se mi příběh líbil a těším se na další autorčiny knihy :)

16.08.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásná kniha s krásnou obálkou. Příběh mě pohltil, postavy byly velmi sympatické. Možná bych hodnotila nastejno s Hanou ale zase rozhodně méně než Vypravěčka. Hodnotila bych 4 a 1/2 hvězdy pokud by šlo, ale vzhledem k tomu že jsem milovnicí tohoto žánru, dávám 5

31.07.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Asi nejslabší kousek od Jojo...Miluji její knihy a rozhodně má lepší. Přišlo mi utahané a líbilo se mi to až ke konci. Doufám, že její další kniha bude lepší.

08.06.2018 3 z 5