Kocour Bob

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364687/big_kocour-bob-EUH-364687.jpg 4.5475

Kocour Bob 1.

Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob, 2012

Kniha Kocour Bob

Babo

Fajn knížka o jednom skvělým kočičákovi a jednom zachráněném narkomanovi.
A na youtube opravdu jsou :-)

Pítrs85

Každý kdo má, nebo někdy měl, kočičího kamaráda, ví moc dobře, jak vám tahle čtyřnohá stvoření dokáží změnit život, povznést jej o několik pater nahoru. Příběh Jamese Bowena je možná docela prostý, ale má velké srdce, stejně jako James sám. Zkrátka i cynik jako já musel uznaně pokývat, že tyhle dvě do té doby ztracené existence se musely najít a jejich životy protnout, aby našly nejen spřízněnou duši, ale i dům pro Boba a domov pro Jamese.

a304

(+ SPOILER) Příběh se mi opravdu líbil a celý, proto doporučuji.

Jara.v

Čekala jsem něco smutného, a takové knihy moc nemusim, ale byla jsem zcela okouzlená. Krásný příběh plný naděje a odpovědnosti za svůj život a také za němou tvář. Vzestup ze dna zpět do lepšího zítřka. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý a už se těším na další díly.

zaz
28.12.2021

Kocour Bob pracovním parťákem i do nepohody. Četba vhodná od 10-ti let . Doporučují k doplnění znalostí mezi generacemi.

Nikusha
18.11.2021

Na jednu stranu příjemné rest čtení, když chce člověk vypnout mozek po složitější četbě. Ale na druhou mi to přišlo strašně smutné, zoufalé a křečovité . Připomnělo mi to trochu obdobu toho, když se závislý člověk upne na náboženství, aby se z toho dostal. Je super, že našel v kocourovi přítele, ale tohle bylo tak nějak moc. Nevím, nějak mi nebyl James sympatický. Možná mi přišel jako pokrytec..? No film jsem neviděla a ani mě neláká. I další díly oželím. Ale abych úplně nekřivdila, je super, že se z toho dostal a je tam kde je.

orson
22.09.2021

Milý příběh, ale ten styl mi moc nesedl.

daza.dt
27.07.2021

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.