klara.franta klara.franta komentáře u knih

Skvělý rozhovor s panem Marešem. Při čtení knihy jsem se nadchla tak, že teď mám chuť vidět seriál případy 1. oddělení celý znovu! Musím se všimnou všech těch detailů, které se v knize prozradily.
Kniha je pro všechny, které zajímá české krimi, jak už případy, které se staly nebo průběh vyšetřování a samotní vyšetřovatelé.

14.01.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha přečtená za dva dny. Myslela jsem si, že to bude oddychová četba, ale teda nikoli. Příběh mladého děvčete je zajímavý, věřím, že ze života mnohých dětí a dospívajících. Dál nebudu prozrazovat, určitě stojí za přečtení.

25.11.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Klasická romantická oddechovka od Julie Caplin.
Určité části knihy mi přišly nudné, žádný zvrat, dost očividné, co se bude dít a jak to dopadne v romantické zápletce hlavní hrdinky. Víc mě bavili vedlejší postavy a jejich nepředvídatelné chování. Na druhou stranu v poslední části knihy jsem četla napjatě a čekala, jak to celé dopadne, jelikož jsem měla víc svých teorií o závěru. Možná ten konec byl až moc uspěchaný, na to jak se celý děj knihy táhl, pak jen šup šup a překvapivý epilog.

16.03.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Příběh začíná docela klidně, nevinný výlet pár lidí, kteří vám na začátku nejsou až moc sympatičtí, některé postavy pro mě byli hodně nesympatické, ale příběh mě zaujal. Hodně čtivé, ale když děj začne být zajímavý, má moc rychlý spád. Konec mě hodně překvapil, ale mohlo v něm být více detailů a třeba výpovědi všech postav, přišlo mi to rychle zakončené.

07.11.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Viděla jsem film, přesto jsem se rozhodla číst knihu. V tomhle pořadí, je to pak asi zkreslené, jelikož jsem si už představovala konkrétní postavy (z filmu). Přesto je kniha velmi dobře psaná, čtivá, vtipná.

14.04.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

První kniha od této autorky, strašně dobře se mi četla. Možná jsem ovlivněná předchozími knižními nezdary, které jsem v poslední době četla, ale tohle mě bavilo. Letní pohodovka na oddych jak vyšitá.

06.09.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Snažím se, ale fakt to nejde číst. Své trápení ukončuji za dvacátou stranou. Je to už druhý pokus se do knihy začíst, asi to nedám. A jak čtu komentáře, asi nejsem divná...

03.02.2022

Gazely Gazely Patrik Hartl

Ideální pokračování na knihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Dokážu si představit i zfilmované. Nejvíc mě pobavila část, kdy se baví na diskotéce - rozesmálo mě to zrovna v čekárně plné lidí, tak to bylo dost úsměvné. Ale jinak kniha o třech kamarádkách, každá z nich má nějakou životní situaci a je to zajímavý nadhled na všední životní situace tří odlišných lidí a jak si každý z nich myslí, že jejich životní situace je na prd (nebo tak, to na mě alespoň působilo). Pro mě to byla čtivá knížka, ideální na oddych a posílám dál kamarádce jako vánoční dárek.

23.12.2023 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

(SPOILER) Knihu mi koupil přítel s úmyslem, aby se ze mě stal uprdelista. Bohužel, po dočtení této knihy se ze mě uprdelista asi nestane. Z knihy si odnáším hlavně to, jak je mi autor nesympatický, popisuje se jako osoba vysoce citlivá, která se pomocí meditací dostává do zenu, díky karmě mu vše padá vše k nohám samo, hází lidi stejného povolání do jednoho pytle a odsuzuje tím všechny doktory, že svou práci dělají špatně na základě jeho jedné špatné zkušenosti. Je to člověk, který jak se zdá, umí od hypnózy úplně vše. ''Pokud nevěříte v reinkarnaci, můžete se stát uprdelistou, ale budete to mít těžké.'' Tyto názory jsou pro mě v motivační knize dost odrazující. Prostě mi toto celé nesedlo. Abych jen nekritizovala, v knize se najdou i myšlenky užitečné. Je určitě nad zlato, nebrat si v našem životě věci osobně, zbytečně se nestresovat věcmi/lidmi/situacemi, které nejsme schopni ovlivnit apod. Nesledovat 24/7 média a své telefony, umět vypnout a meditovat.

30.08.2022 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Neměla jsem žádné očekávání a příběh mě překvapil. Je to zase něco jiného, než mám ve zvyku číst. Taková pohádka pro dospělé, oddechovka.

14.04.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Od Patrika Hartla jsem nikdy předtím nic nečetla, takže mě překvapil už nadhledem, vtipem a odlehčeným psaním na začátku knihy. Možná i proto, sem se tak rychle začetla. Nebýt toho slovního spojení ''VE Stodolní'', tak si asi budu i myslet, že je autor z Ostravy. Ale ne, Ostravák bude vždy ''NA Stodolní''...
Kniha se četla docela fajn, bylo tam dost vtipu, ale zároveň těžkých životních situací, s kterými se hlavní hrdina musel potýkat a ani závěr knihy neskončí jednoduše a jasně.
Obvykle takhle hrubé knihy nečtu, ale doporučuji jako oddychovou četbu pro kohokoli.

17.03.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Přiznám se, že tuhle knížní sérii nečtu postupně. U této knihy mě poprvé trochu zamrzelo, že jsem nečetla předchozí díl Cukrárna v Paříži, jelikož se zde objevilo pár postav z předchozího dílu. No nevadí, alespoň mám motivaci číst dál. Co se týká knihy, přišla mi tentokrát méně předvídatelná, což je za mě velké plus. Hlavní postava Lucy mi byla sympatická a bavila mě. Jednu hvězdičku strhávám, za občas nezajímavý děj, který byl zbytečně natahován a dramata se naopak moc dlouho neřešily.

29.01.2024 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha začíná jako romantika, chvilkami až připomínající knihu Pekárna v Brooklynu od Julie Caplin (kterou jsem četla nedávno). Krasavec preferuje one night stands, nechce žádný vážný vztah a najednou zkrat - zamilovanost, romantika jako blázen, ale pozor! Během chvilky se vše zvrtne a vše je jinak než se zdá. Kniha má pořád děj a chtěla jsem číst jen dál a dál a vědět, jak to celé dopadne. Během čtení jsem jen doufala, ať se hlavní hrdinka Lily rozhodně správně, fandila jsem jí v jejich nelehkých rozhodnutích. Tuhle knížku jsem opravdu prožila. V závěru knihy jsem byla až šokovaná, jak je pro mě zkušenost autorky osobní a velmi obdobná mým dávným zážitkům - možná právě proto, byla pro mě tato kniha velmi prožitá.

26.11.2023 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Od knihy jsem neměla žádné velké očekávaní, ale zvrat uprostřed děje mě velmi překvapil, zajímalo mě pak, jak to celé dopadne a jestli se sen stane skutečností. Příběh byl chytlavý, četlo se mi dobře. Knihu jsem měla z knihovny půjčenou, ale ta papírová obálka je tak nádherná, že jen kvůli ní bych chtěla knihu v knihovničce :)

25.02.2022 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Vypravěčem je pejsek Gump, který zažívá různé životní situace a hlavně chování lidí okolo něj, které není vždy přívětivé. Kniha může dovést čtenáře k zamyšlení, proč se zvířaty zacházíme jako s věcmi bez citů. Vnímání pejska v situacích, kdy se k němu člověk chová nepěkně až odporně, mi bylo při čtení knihy několikrát líto.

23.05.2021 4 z 5

Dobrodruh z paneláku Dobrodruh z paneláku Lukáš Matějček

I když cestopisům moc neholduji, knihy si obvykle půjčuji z knihovny, rozhodla jsem se tuhle knihu si koupit. Teď, po přečtení, v mé knihovně, ale nezůstane a pošlu ji dál. Je to takový styl jednou a stačí (teda alespoň pro mě). Jak už jsem zmínila, cestopisy moc nemusím, poprvé a naposledy mě nadchl L. Zibura.
Autora knihy jsem před čtením neznala. Lukáš ve své knize zajímavě promítá čas strávený v zahraničí před nějakou dobou, ale zároveň současnost, což se mi líbí. Chvílemi se ale ztrácím, proč a kam vlastně jde/jede. Někdy naprosto nechápu popsané situace. Do čtení knihy jsem se někdy musela až nutit, k posledním asi 80ti stranám mě donutilo sluníčko na balkoně a docela mě překvapil konec celého příběhu. Nemám ve zvyku spoilerovat, takže to dodržím i teď, knihu si proto přečtěte a posuďte sami :)

02.03.2021 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tohle je hodně čtivá kniha. Celou dobu mě fascinovalo propojení všech příběhů. Očekávala jsem nějaký zvratný konec, ale ten se nekonal, proto strhávám jednu hvězdu.

11.08.2020 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Super oddychová literatura, tahle kniha se četla skvěle.

04.08.2020 4 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Některé případy jsou až k neuvěření. Pan Štoček se vyprávěním pro mě stává frajerem a hrdinou, který se ve svém životě potýká každodenně s vrahy a násilníky. Jasně, je to jeho práce, ale je to obdivuhodné.
Jediné, co bych vytkla, je forma rozhovoru. Je to za mě rušivá forma, když by se vyprávěl prostě jeden případ bylo by to jednoduší než skákat od tématu k tématu.

02.01.2023 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Pokud máte rádi Honzu, budete mít rádi i tuto knihu. V mnoha momentech, jsem přímo z knihy slyšela Honzu mluvit. Tím, že ho sleduji a znám z přednášek, mnohé z knihy už jsem slyšela. Přesto mě kniha bavila, nejvíc asi za každou kapitolou příběh z terapeutovny.

12.09.2022 4 z 5