kikikrat kikikrat komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Autorka píše skvěle a čtivě. Knihu čtete pořád dál a dál až jste na konci a říkate si cože? Sledujete život Elišky, ke které nebyl osud zrovna vstřícný. Zasáhla ji ztráta ale také spoustu otázek. Když člověk něco neví a hlodá to v něm, dost to formuluje jeho život a to mi právě sledujeme v této knize. Musím se přiznat, že mě kniha nezásahla tolik a to přesto, že mám malé dítě. Narozdíl od Houbařky, která zůstává nadále nejlepší knihou jakou jsem kdy četla. Jo a tahle knížka je opravdu depka na to se připravte.

26.06.2023 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Autorka umí skvěle popsat prostředí a atmosféru. Dýchá na mě z jejích knih ta doba, to místo a to se mi opravdu líbí. V Po stopách Jacka Rozparovače mi něco chybělo a to něco jsem našla tady. Bavilo mě téma čarodejnic a hříšných princů, s kterýma jsem se zatím nesetkala. Bavil mě ten vývoj hlavní hrdniky od vaření po pomstu. Nejlepší na knize byl bezpochyby princ Ira a to, že do poslední chvíle nevim co si o něm vlastně myslet. Ostatní mýtické bytosti a detektivní linka, děj skvěle doplňují. Konec byl fasnicující a já se těším na další díl.

05.06.2022 5 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Jako první jsem viděla film a moc se mi líbil, hlavně ten námět a tak jsem musela sáhnout po knize. Kniha byla v některých věcech jiná a rozhodně ještě lepší než film. Nejvíc ze všeho mě bavil ten svět. Pohyblivá města, pustiny, bažiny.. ano prosím! Bavila mě každá postava, děj s nimi parádně utíkal. Takže za mě velké ano! Skvělé dobrodružství.

23.04.2021 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Líbí se mi černobílá kresba, spisovatelova předmluva a nakonec i příběh. Pohltil mě a zajímá mě co se bude dít dál. Seriál jsem neviděla a nemám to v plánu ale další díl komiksu bych si ráda přečetla...

28.06.2020 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Další super díl ze série. Tentokrát jsem si dostatečně užila Ciri i Geralta a jeho skupinu. Místy to bylo opravdu drsné a hodně temné. Ten svět je tak krásně vyzobrazen a já jsem tak prožívala to zoufalství s nimi. Zase mi došlo pár věcí, hlavně díky konci knihy. Jediná kapitola mě nebavila a to protože tam bylo příliš jmen a příliš politiky. A teď už se těším na poslední díl.

22.05.2020 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Ach Lucy, jak já si tě oblíbila! Jak moc jsem tě poznala, jak moc se mi líbilo prožívat s tebou všechny ty starosti a radosti. Jsi vtipná, malá potvůrka a Joshuo ty ďáble nakonec jsem přišla na chuť i tobě.
Klidně bych vydržela ty životy v knize žít dál. Bylo krásné projít si celý jejich příběh a radovat se a smutnit a vyšilovat. Dlouho jsem si někoho tak neoblíbila. Pokud se chcete naladit na pozitivní vlnu, pokud se chcete zasmát, někoho nového poznat a třeba se i zamilovat, tak přesně vám knihu doporučuji!

30.03.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Nejprve jsem viděla seriál. Nebyl špatný ale říkala jsem si, že přece tak krásný námět může mít i lepší zpracování. Tak jsem se tedy pustila do knížky a zamilovala se do světa zaklínače. Ten jazyk knížky je nádherný, každá kapitola má něco do sebe a seznamuje vás s něčím novým. Je to vtipné a kouzelné, je to i tvrdé a temné. Ano taková fantasy se mi líbí a ráda se pustím do dalších dílů...

19.01.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

4,5* a to jen protože mi některé věci šlo těžko pochopit. Kniha se skvěle četla, Blake zkrátka umí psát. Zajímavé téma, které bylo moc dobře zpracované. Občas mi z toho šla hlava kolem a říkala jsem si teď už mě nic nepřekvapí... a pokaždé překvapilo. Nejsem čtenářem tohoto žánru a přesto mě to dostalo. Doporučuji a ještě více doporučuji Městečko Pines.

Spoiler: Nejvíce se mi líbila část kdy navštěvoval různé světy... trochu závan postapa.

09.12.2019 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Právě jsem knihu dočetla a říkám si jak Colleen, jak? Jak si mě dokázala znovu takhle odrovnat...
Kniha je plná toho dobrého jako je láska a vášeň. Jenže je tu také zoufalství, touha a spoustu dalších věcí, se kterýma se každý z nás potýká. A pak je tu osud, který se mi na této knize tolik líbil. Všem, kteří mají vztah a jsou šťastní knihu doporučuji přečíst a stejně tak všem, kteří mají vztah a jsou nešťastní. Každý si z této knihy něco odnese. Já si odnesla...

30.10.2019 5 z 5

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

Je to už delší doba co jsem četla první díl. Koupila jsem ho tehdy za pár korun a vůbec jsem netušila co mě čeká. Byla to úžasná kniha plná zvratů a nečekaného konce. Zamilovala jsem se. Donutila ji prěčíst mou tetu a ta se zamilovala taky. A když jsme zjistily že příjde druhý díl odpočítavaly jsme dny. A bože vyplatilo se čekat. Miluju Ethana a celé město. A i druhý díl byl jízda. Mnoho toho vysvětlil. A konec zase gradoval a já se nemohla odtrhnout. Tak a teď zase čekat na třetí díl.
Je to skvělá série!

13.08.2019 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Každou knihu od Riordana naprosto miluju! Stále u mě vede Percy a v této serii s ním a s dalšími mohu potkat! Kniha je opět plná dobrodružství a napětí. Dost jsem se nasmála a dokonce i plakala. Zkrátka má tato kniha vše co mě baví a co od knih očekávám. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

SPOILER
Stále tak nějak doufám v Jasonův návrat :(

09.01.2019 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Kniha se navzdory tématu četla velice dobře. Nejprve jsem se nemohla začíst ale později kniha ubíhala sama. Spoustu věcí jsem netušila, například o lodích s židy směřující do Palestiny. Kniha pro mě tedy měla přidanou hodnotu. Jako každá taková kniha o židech nebo celkově o válce byla kniha smutná a člověk cítil až bolest. Myslím ale, že je důležité tyhle knihy číst. Nesmíme zapomenout na lidi, kteří umřeli úplně zbytečně a stejně tak nesmíme zapomenout na lidi, kteří přežili a statečně vyprávěli své příběhy. Děkuji za další takovou knihu.

16.01.2024 5 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

Tohle byla tak krásná kniha. Celou dobu jsem si přišla jako když koukám na nějaký film. Toho spojení s příběhy Jule Verna, jsem se trochu bála ale nakonec to bylo dokonalé. Hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila a i když jsem tak nějak odhadla tu hlavní zápletku byla jsem nadšená. Už od začátku je kniha plná akcí a krásného prostředí. Rick umí psát a jeho podmoršký svět je můj nejoblíbenější. Tato kniha se dostala na mém žebříčku hned za série s Percym. Nemám co vytknout.

14.12.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Říkala jsem si neni ten pomalej začátek až moc pomalej? Postupně mi docházelo, že musí být abych tak poznala Van a Aidena a dokázala je pochopit. A já je chápala, má rodina se dost podobá té jejich.. a tak vím, že člověk v sobě nese ledacos. Věděla jsem kam děj směruje a nemohla se té chvíle dočkat ale nakonec jsem byla smutná, že už to končí. Jediné co mi vadilo bylo věčné popisování jeho postavy, občas už jsem to musela přeskočit.

11.07.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mé první setkání s autorkou a jistě ne poslední. Kniha byla velice čtivá. Líbilo se mi poznávat Kodaň a také postavy v knize. Zápletku na konci jsem sice odhladla ale u těchto knih člověk počítá s předvídatelností. Každá postava v knize nesla nějaké poselství a hlavní hrdinové, i když se někdy chovali jako mezci, byli super a ta chemie fungovala. Občas mi nesedl popis nějaké situace nebo chováni Katie a tak dávám lepších 3,5*/5*.

12.06.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Mám moc ráda tyhle knihy kde se pobavím a odpočinu si. U této jsem se několikrát smála nahlas. Skvělé postavy a velice zajímavé prostředí a příběh. Kniha mi dala přesně to co jsem očekávala a vřele ji doporučuji.

09.12.2020 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Většinou to u série bývá tak, že kvalita klesá... musím říct, že u Zaklínače to cítím úplně naopak. Je to čím dál lepší. V tomhle díle se toho tolik událo. Čarodějové, Elfové.. boje, spiknutí, láska, samota.. Člověk to prožívá s nimi. Opět mi dělal problém počet jmen ale to je spíš moje mínus. Perfektní díl!
PS: Pokaždý když čtu o Ciri chybí mi Geralt a naopak :D snad v tom nejsem sama!

25.03.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Říkala jsem si jestli mě může ten román bavit jako povídky a on mě bavil možná i o trochu víc. Některé věci konečně začali dávat smysl. Děj plynul a bylo pořád proč číst dál. Části s Ciri jsou velice vtipné a s Geraltem velice mlčenlivé a úderné. Líbí se mi jak je každá postava jiná a že mi přijde jako kdybych každého dobře znala. Líbí se mi i ten pochmurný svět a vysvětlení války nebo kouzel. Jediný problém mám se jmény. Těším se na další díl na to co nového přinese...

05.03.2020 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tak jako první díl i tenhle mne dostal. Sledovat příběh z pohledu Holdera bylo tak nové a přitom známé. Na konci jsem byla dojatá. Je to krásný příběh smutný ale plný lásky.

22.11.2019 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha byla tak zvláštní, oddechová a přitom tak k zamyšlení. Nemůžu jí dostat z hlavy a musím pořád přemýšlet. Autorka zde ukazuje kouzlo přátelství, lásku nebo složitý vztah s rodiči. Je tu vlastně mnoho vážných témat. Ano tahle kniha mě uchvátila. Doporučuji.

04.07.2019 5 z 5