Keporkakyně Keporkakyně komentáře u knih

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Tak to byl totální průměr - od názvu knihy, přes styl psaní, příběh, postavy, až po "překvapivý" závěr. Za tu tuctovost si kniha zaslouží jen dvě hvězdy.

30.12.2021 2 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Člověk se nepoučí...vím, že spisovatel (nebo spisovatelka) píše kejdy, ale stejně si od něj (nebo od ní) půjčím další knížku a ona je to opět kejda...no, moje chyba.

18.12.2021 2 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kvalita knihy má sestupnou tendenci. Bohužel už začátek je jen průměrný a konec je pak už úplné dno.

10.10.2021 1 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Další díly této telenovely raději vynechám.

04.09.2021 2 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Oproti dílům s Poirotem, kterého vnímám jako dokonalost samu, nemá hlavní hrdinka této knihy co nabídnout - je nesympatická, otravná a občas hloupá. Bohužel musím hodnotit jen jako průměr.

16.06.2021 3 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Jasná, stručná, praktická. Ideální knížka pro ty, kteří na čtení nemají moc času.

29.03.2021 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

VAROVÁNÍ!!! Čtením této knihy hrozí, že vám klesne IQ o pár bodů. Co jiného by taky mohlo nastat čtením pitomé knihy, se super pitomým dějem a extrémně pitomou hlavní postavou, než že se trocha té pitomosti přenese i na nebohého čtenáře, který se chtěl jen nezávazně pobavit a teď jsou v dohlednu trvalé následky.

26.03.2021 odpad!

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Colter je fakt sympaťák a právě tahle postava je jediná nadprůměrná vlastnost knížky, vše ostatní se ztrácí spíše v šedi.

23.03.2021 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

To teda byl "horor" - už před půlkou jsem se začala hrooozně bát, že tahle blbost nikdy neskončí. Byla to prostě dlouhá a nudná knížka.

03.01.2021 2 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Nepochopím lidi, kteří obětují práci svůj život. Také nechápu, jak může někdo snášet ponižování a totální ztrátu sebeúcty (z vlastní vůle) . Proto mi hlavní postava ani nemohla být sympatická. Kniha je nicméně velmi čtivá a bavila.

16.12.2020 4 z 5

Konec Konec Mats Strandberg

Navození atmosféry bylo výborné, i několik slz jsem uronila...

11.12.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Dlouho mi trvalo začíst se, střední část ušla, závěr na mě nezapůsobil.

28.10.2020 3 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Hnus fialovej, co vás přilepí na stránky ani nevíte jak a proč, jen že se to stalo.

18.10.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

O kondomu postavy zřejmě nikdy neslyšely - a to jako má být moderní román??? Blé a fuj.

12.10.2020 1 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Ne, ne a ne!!!

25.09.2020 1 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Není zrovna med číst o tahle šílených a posedlých postavách. Jejich extrémní, přehnané chování bylo dost mimo mísu, s knihou mám tak spojené spíš nepříjemné pocity než nějakou zábavu.

20.09.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Je už docela otravné, jak si jsou kriminalisté, coby hlavní hrdinové knih, podobní: jedná se totiž vždy o člověka, který práci obětuje vše, včetně osobního života. Když nastupuje do nové práci, jeho kolegové ho nerespektují, hází mu "klacky pod nohy" (alespoň zpočátku), vedení mu nevěří. Má za sebou trauma, „temnou minulost“. Tenhle člověk téměř nejí, maximálně si dá jednou denně burgera nebo koblihu. Nijak si neudržuje kondičku, neposiluje, neběhá…pořád se jen vozí v autě. Spí pár hodin denně nebo radši nespí vůbec. Mívá problém s alkoholem. No prostě jeho fyzická a duševní kondice musí být fakt katastrofální. Jeho instinkt ho ale nikdy nezradí, je téměř posedlý, vždy má pravdu a vše vyřeší. Hlavní postava Dívky v ledu je přesně tak (kromě toho alkoholu) stereotypní a neuvěřitelná. Kniha se tak stává jen další z řady a zaslouží si podprůměrné hodnocení.

16.09.2020 2 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Z knihy by člověk mohl získat dojem, že zdravotní sestry pracující v nemocnici tráví většinu času vysedáváním u pacientů a povídáním si s nimi či s jejich rodinami...hmmm...tak to je dost mimo. Kromě zmíněného obsahuje knížka i další hlouposti, nicméně jsem se u ní dobře bavila. A za ten závěr a odvahu autorky, dávám čtyři hvězdy.

10.09.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Ani jedna z postav mě nedokázala upoutat - bylo mi celkem jedno, jak to s nimi dopadne i jak dopadne celý příběh.

06.09.2020 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nechci tady neustále omílat jméno jistého spisovatele, ale je patrné, že ho C. J. Tudor velmi obdivuje a hoodně se jím nechává inspirovat. Podle mě je ale Jáma velmi dobrá kniha se zajímavými postavami, u které se pobavíte (líbila se mi např. vtipná narážka na Kříďáka...).

23.08.2020 4 z 5