Kekik Kekik komentáře u knih

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Super čtivá kniha, která ale bohužel ve výsledku trochu zklamala.
Snažila jsem se mít k Avě pochopení, ale bohužel jsem se dost často divila, proč se chová tak hrozně. Knox také párkrát řekl větu, která se k němu vůbec nehodila, ale oproti Avě je on prostě zlatíčko.
Kniha je zajímavá, a jak jsem již psala, i velmi čtivá. Potenciál má. Bohužel nebyl úplně využitý. Epilog jedna by bohatě stačil. Epilog dvě už je jen chvástání o bohatství a k tomu dvě příšerná jména navrch.
Moje švagrová Verča četla knihu souběžně se mnou, a shodly jsme se téměř ve všem.
Z vedlejších postav mě nejvíce zaujala Pipper. Ta by si zasloužila vlastní knihu.
Několikrát mě pobavila. Nejen ona. Škoda, že tam nebylo více humorných situací. Dramat je tu dost. Ovšem mohla se toho autorka zhostit lépe.
Takže abych to shrnula- Kniha mě bavila. Zároveň i zklamala. Chování Avy považuji za velké mínus. Na další knihy autorky se těším.

10.06.2023 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Skutečný příběh fotografa Wilhelma Brasse. Kniha je psána velmi čtivým stylem, až mě to překvapilo. Uvítala bych více fotografií, ale autoři dokázali mnoho fotografií popsat tak věrohodně, že jsem si je snadno představila.

Čtenářská výzva 2022: Téma 14. Literatura faktu.

05.12.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak teď bych potřebovala nějakého našeptávače, aby mně poradil, jaký mám mít názor na knihu. Já totiž nevím. Líbila se mi kniha?
Ze začátku jsem se s knihou hodně prala. Mohl za to styl psaní. Nevadí mi střídání postav, ale ten způsob vyjadřování. Občas jsem si něco musela přečíst dvakrát (zbytečně), abych pochopila, co tím autor chtěl říci. Nakonec se mi to objasnilo o několik stránek později, když se k tomu autor vrátil, a tentokrát tu situaci popsal normálně. Poté, co mě příběh téměř pohltil, jsem již neřešila styl psaní. Stalo se toho tolik, že jsem musela zjistit, jak to vše je.
Pomocí tohoto příběhu jsem blíže poznala myšlení sériových vrahů a nebylo to hezké poznání.
Děj je skvělý, ale bohužel hodně zamotaný. Až moc. Tím u mě klesla uvěřitelnost téměř na nulu, a to je příběh částečně vystaven ze skutečných zločinů.
Mé spoilerovske já tentokrát nedostalo prostor, a tak mně několikrát spadla brada. A to jsem si myslela, že už mě jen tak něco nepřekvapí. Autor si zaslouží pochvalu za to, jak výborně skryl indície.
Největším mínusem celé knihy je konec. Já prostě tápu. Z komentářů jsem zjistila, že nejsem jediná. To mě trochu uklidnilo. Třeba druhý díl přinese vysvětlení, tak jako se mi tolikrát v tomto dílu dostalo vysvětlení o několik stránek později. Přímočařejší styl psaní by neškodil.
Takže když to shrnu, kniha se mi líbila, i když jsem ze začátku měla problém se začíst. Jsem ráda, že jsem vydržela.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 19. Kniha, jejíž autor je novinář.

12.03.2022

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Mám ráda, když detektivové mají rodiny, ale tato Fabianova mě neskutečně vytáčí. Sonju nemůžu pomalu ani cítit. Kdykoliv je na scéně, nebaví mě. Theodor mi je povětšinou taktéž nesympatický, ale je to ještě jen dítě. Na konci si u mě získal pár plusových bodů. Ovšem dějová linka s ním spojená je děsivá. Myslela jsem, že jsem již navykla na brutální vraždy, ale ta poslední, s použitím petardy, mě dostala téměř do kolen. Ani jsem nechtěla pokračovat ve čtení.
Dunje moc fandím do dalších dílů. Přidávám se k ostatním a přeji si, aby se objevila ve Fabianově týmu. A dokonce by se mi líbilo, kdyby spolu Dunja a Fabian tvořili pár. Sonju vážně nemám ráda. Vůbec se k sobě s Fabianem nehodí.
Tato série mě baví. První díl jsem četla vloni na začátku října, a ke konci tohoto dílu jsem zjistila, že jsem opět pozapomněla nějaké souvislosti. Není divu. Mám rozečteno tolik sérii. Není možné si vše pamatovat. Již několikrát mě napadlo, že bych si měla zavést čtenářský deník. Rozhodně si musím co nejdříve pořídit další díly a se čtením neotálet.

28.02.2022 5 z 5

Některým autorům stačí jen pár stránek a dají nám příběh, o kterém budeme ještě dlouho přemýšlet. Hájovna takovým příběhem je.
Jedná se o druhou přečtenou knihu od autorky a určitě si ráda vyhledám další její dílo.

21.03.2024 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Další skvělý díl z oblíbené série, ale ...
Autorka píše úžasně. Její knihy mi dlouho nevydrží. Za pár hodinek je přečteno a pak nastává čekání na další díl. Pokaždé se jedná o zajímavý příběh. A také samozřejmě je napínavý Lottiin osud.
Ale v tomhle díle mi jaksi chybí motiv pachatele a bohužel je pro mě nevěrohodné důvod zabití určitých postav. Nevím proč jsem tomu moc nevěřila. Linka okolo Boyda mi byla jasná hned. Konec velmi emotivní. A já již netrpělivě, jako vždy, vyhlížím další díl. Věřím, že to dobře dopadne, ale člověk nikdy neví. Lottie dostává od autorky vážně hodně naloženo, a já bych ji už přála štěstí. Natrvalo. Ne jen na chvilku.

29.07.2023 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Jedná se o mé první seznámení s autorkou, a já jsem spokojená. Kniha si na nic nehraje, autorka se ani nesnaží mlžit až do poslední chvíle. A to se mně na tom líbilo nejvíce. Nereálnost příběhu neřeším. Vždyť to bych mohla psát téměř u každé knihy. Epilog vhání slzy do očí.
Těším se na další setkání s autorkou.

10.01.2023 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Lone Theils

Myslela jsem si, že se nového dílu s novinářkou Norou Sand už nedočkám, ale naštěstí jej vydali. A já jsem za to velmi ráda. Tuto sérii mám mezi oblíbenými.
Opět velmi povedená kniha. Příběh je od prvních stran zajímavý, ke konci dosti napínavý. A také zrůdný. Autorka se toho vůbec nebojí a viníci jsou takový, jací jsou. Prostě normální detektivka bez "politické korektnosti". A proto mám její knihy ráda. Smutné je, že jsou příběhy inspirovány skutečnými událostmi.
Čtení doporučuji a doufám, že se dočkáme pokračování. Konec pořádně nalákal na další příběh.

29.12.2022 5 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Knihu jsem si dala na seznam ještě před vydáním. Zaujal mě název, poté i nádherná obálka. A byla to trefa. Nádherný příběh o hledání ztraceného, odkrývání pravdy, odpouštění. Líbilo se mi, jak sestry doplňovaly střípky mozaiky jejich života, až se nakonec slily v ucelený obraz jejich dětství. Příběh je dlouhý, v určitou chvíli jsem si dokonce říkala, že je možná trochu natahován. Pak přišel konec, který byl dle mého názoru zrychlený. V celkovém pohledu jsem ale z knihy nadšená. Dostala jsem od ní vše, co jsem očekávala. Určitě to nebude jediná kniha, kterou si od této skvělé autorky přečtu.
Čtenářská výzva 2022: Téma 2. Kniha, v níž je postava na útěku / skrývá se.

01.10.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Tak mám za sebou celou trilogii. Bylo to hezké čtení, i když jsem možná měla dát pauzu mezi druhým a třetím dílem. Přeci jenom jsem druhou polovinu třetího dílu četla s pocitem, abych už to měla za sebou. Přesto se mně třetí díl líbil více než druhý.
Určitě se těším na další autorčiny knihy. U jejích příbězích si odpočinu. Teď se ale těším, až se začtu do detektivky.

11.09.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Moje třetí přečtená kniha od autorky a opět naprostá spokojenost.
Zpočátku mě vyděsilo chování Fern, ale velmi brzy jsem si její postavu oblíbila. Kdo by si neoblíbil tak úžasnou osobnost. Autorka její postavu vykreslila naprosto věrohodně.
Kdo je zde zlý je celkem jasné, přeci jen již mám něco načteno. Přesto mně ale vrtalo hlavou, jak skutečně proběhla událost s Billym.
Rozhodně se chystám přečíst i knihu Tchyně. A další knihy, které vydají.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 20. Kniha poprvé vydaná v roce 2022 (nová kniha).

11.05.2022 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Výborný začátek série. Ústřední dvojici jsme sice již mohli vidět v jiných sériích, ale proč měnit to, co čtenáře baví. Já si ty jejich slovní přestřelky užívala. Styl psaní vyhovuje. Zajímavá zápletka. Konec knihy tak akorát dlouhý. Za mě jen pozitiva.
Těším se na další setkání s Maddie a Harrym.

23.03.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další výborný díl s Kate a Tristanem. Nejedná se o napínavý thriller, ale to vůbec není na škodu. Já si příběh užila. Zápletka je zajímavá. K odhalení vraha se dostali hezky po staru. Sbíráním jednotlivých informací pomocí výpovědí. Není třeba přehnaně drahé nejmodernější technologie. Autor píše čtivě. Kate i Tristan jsou sympaťáci.
Robertovy knihy mám moc ráda, a těším se, až vyjde čtvrtý díl s Kate a sedmý díl s Erikou Foster.

19.01.2022 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak konečně mám rozečtenou další sérii, na kterou jsem si dlouho brousila zuby. A stálo to za to !

Fabian Risk se okamžitě stává mým oblíbeným detektivem. A samozřejmě i tým kolem něj. Líbí se mi, že postavy zde mají rodiny a řeší rodinné, běžné problémy. Jsou pro mě mnohem uvěřitelnější. Je to příjemná změna. Většina detektivů jsou bez rodin, bez dětí, bez soukromého života. U této série to neplatí, což je určitě dobrý tah pro budoucí zápletky.

Případ je zajímavý, dosti zamotaný, a myslím, že jen tak někdo neuhádne, o co běží. Mě tedy autor několikrát překvapil.
I když bych měla být zvyklá od Cartera, stejně mě překvapila hrůznost některých činů. Zvláště to s tím zubařským křeslem. To se mi udělalo až nevolno, když jsem si to představila.
Přečtení doporučuji. Aurora si dávám do oblíbených.

Doma mám ještě další dva příběhy. Koupila jsem první tři díly v akci dohromady za 300 Kč. Určitě brzy dokoupím i další. A ráda bych i nakoupila další série, které mám již delší dobu v hledáčku. Kupříkladu od Nesba, Larssona, Keplera a jiné.

10.10.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Skvělá kniha z oblíbené série od oblíbené autorky. Je příjemné vrátit se mezi známé postavy a prostředí.

Na Connora jsem se těšila a nezklamal. Taylor byla občas trochu nesympatická, ale není divu. Vím, jaké to je, když vás někdo ponižuje kvůli postavě.
Těším se na další knihu od Elle Kennedy. Pokaždé si její tvorbou zpříjemním čas a krásně si odpočinu.

04.09.2021 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Knihu jsem zahlédla v knihkupectví, a když jsem si přečetla nadšené rezence oblíbených uživatelů, bylo jasno. Neváhala jsem a pořídila jsem si všechny doposud vydané díly. Nelituji toho.
Hned prvním dílem mě autorka přesvědčila, že mám novou oblíbenou sérii a doufám, že se dočkáme hodně dílů.
Sympatické postavy, skvělý pejsek, a velmi zajímavá zápletka, čtivý styl psaní mě navnadilo na druhý díl, na který se chystám velmi brzy.
Děkuji svým oblíbeným uživatelům za krásné rezence.

26.02.2024 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

První část komentáře je platná pro cca 300 stran knihy. Poté se můj názor na knihu změnil k lepšímu.
Když čtu detektivku, tak očekávám, že bude zaměřena na vyšetřování vražd. Nemám ráda zdlouhavé, nudné úvody, kdy se prvního vyšetřování dočkáme až po několika stovek stran. Mistr je v tomhle kupříkladu Jussi Adler Olsen se svojí sérií Případy oddělení Q (mám ji ráda, ale ty dlouhé úvody mě netěší). Tady je to bohužel také na škodu. Nevadí mi prolínání dvou či více linek, ale zde jsem se bohužel často ztrácela ve jménech, a vůbec celkově jsem si říkala, zdali je třeba psát tolik stran o ničem. Linka z minulosti, která bývá v drtivé většině případů lepší než linka ze současnosti, mě vůbec nebavila. A to se dokonce odehrává v době, ze které "ráda" čtu příběhy.
Jsem na vážkách, jestli si budu s autorem rozumět. S prvním dílem jsem se potrápila, druhý díl jsem přečetla bez jakýkoli problémů, a ve třetím díle jsem se dlouho do čtení nutila. Možná, že kdybych začala s autorovou tvorbou o pár let dříve, neměla bych problém. Takhle mám přečteno či rozečteno tolik jiných detektivních sériích, které jsou ve srovnání s Jo Nesbem lepší.

Jak jsem již avizovala na začátku, přišlo velké zlepšení v ději. Respektive konečně mě kniha začala bavit a nemusela jsem se do čtení nutit. Také mě velmi dojalo, když Harry volal své kolegyni Ellen. Více jsem se smála Harryho hláškám. Celkově jsem měla problém knihu odložit.
Mám doma dvanáct dílů s HH, takže se určitě do dalšího pustím. Jen doufám, že tentokrát se začtu hned zkraje.
Čtenářská výzva 2023: Téma 14. Kniha, která je součástí serie.

16.10.2023 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Obálka si zaslouží velikou pochvalu.

Tak i já neodolala této knize, která již několik týdnů před vydáním byla mnoho doporučována. Chápu, že čtenář, který s thrillery začíná, bude jistě nadšen. Pro mě kniha překvapením nebyla.

Z očekávaného zvratu mně brada nespadla, neboť já ho očekávala od první stránky. Přeci jenom to není první kniha na toto téma, kterou jsem přečetla, a věřím, že ani poslední. Nepřekvapilo ani odhalení v poslední kapitole (před epilogem), kdy se vyloupl na scénu další padouch. I to jsem očekávala.
Přesto hodnotím plným počtem. Sice téma již několikrát zpracované, takže neoriginální, ale nemohu upřít, že mě kniha bavila.

19.09.2023 5 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Ze začátku jsem se čtením bojovala. Vůbec mně nesedl styl psaní, ale je možné, že je na vině i překlad. Kupříkladu: "Byla by sis toho všimla?" "Byla by hledala Vanessu." "Byla by šla do svého pokoje." Také použití některých slov mě překvapilo. Příklad: "Nehrála si na oblíkačku?" (Jedna z postav si zkoušela šaty). Když jsem ale přivykla stylu (či překladu) psaní, hned se mi četlo lehčeji. Také mě občas zarazilo, že si autorka odporuje, třeba ve výšce vody v bazénu.
Příběh byl zajímavý, podezřelí se střídají. Ve finále jsem ale zklamaná. Důvod zmizení Mii je slabý, a to hodně.
Jedná se o autorčinu prvotinu, a tak se nějaká ta chybička vloudila. Stává se to i jiným. Ráda si do budoucna od autorky něco přečtu.

22.08.2023 3 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Nejvíce emotivní díl. Slzy se nedaly zastavit. Zvolené téma je brutální. Smrt malých chlapců zasáhne každého. A nejen to. Zvěrstva páchaná na nebohých dušiček nenechají chladného žádného čtenáře. Celý příběh mě od počátku pohltil. Téměř jsem ani nestíhala otáčet stránky. Krátké, úderné kapitoly mohly za to, že jsem jen nerada knihu opouštěla. Jenže v práci jsem občas musela knihu odložit. Bohužel.
Měla jsem tipy. Některé mně vyšly, jiné ne. Vrah mě napadl jen pár stránek před odhalením. V tu chvíli jsem ale neměla radost, že jsem ho uhodla, neboť v příběhu právě došlo k tragické události. Je mi to tak líto.
Série si drží laťku hodně vysoko. Autorku řadím vedle velikánů jako je Angela Marsons a Robert Bryndza. U těchto autorů vím, že nikdy nezklamou. A také vím, že jejich knihy nemají šanci se mnou strávit více než pár hodin. Pokaždé je mi smutno, že už to mám za sebou. O to více se těším na další díly. Již aby tu byly.
Čtení, byť velmi náročné na psychiku, doporučuji.

27.07.2022 5 z 5