Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

(SPOILER) Upřímně, tuhle knihu jsem četla proto, abych se dozvěděla, co na ní všichni vidí. A nevím to do teď. Dá se říct, že já osobně jsem ji přetrpěla. Kniha v žánru humoru, při níž se nezasměju ani nepousměju je velká slabota. Nicméně, to nebyl ten hlavní problém. Problém je, že jsem si chtěla číst opravdu o stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel. Nechtěla jsem se zabývat celým stoletím a všemi politickými situacemi ke kterým během sta let došlo. Vážně tady je víc té minulosti, než té přítomnosti, kdy už je z hlavního hrdiny opravdu ten stoletý stařík. Tohle je opravdu s odřenýma ušima průměrné, jen díky slibnému začátku a celkem uspokojivému závěru. Rozhodně nejdu s davem, kdy bych měla být z této knihy uchvácená.

14.09.2023 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Tohle bylo opravdu milé a oddechové čtení. Osobně jsem se sice nezasmála, ale nic to neubírá stylu autorova psaní, které se čte lehce. Člověk se velmi dobře vžije do postav, a i když je vesnička vymyšlená, rádi by jste ji sami navštívili. Pokud potřebujete spravit náladu po špatné knize, nebo vypnout po sérii thrillerů, jděte do toho. :)

02.02.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Za mě je tenhle díl ještě mnohem lepší než ten předchozí. Lepší zápletka, lépe popsané prostředí. Skvělé čtení na léto okořeněné krimi zápletkou. Takových oddechových detektivek by mohlo vycházet víc. Až mě mrzí, že už je to poslední díl :)

28.07.2023 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Tak, jako skoro každá jeho cesta, i tato je velmi pěkně knižně zapsaná. Nejrychlejší cesta z České republiky vede přes jeho knihy. A pokud máte chuť spíše na "očistnou" a duchovní cestu, při které chcete hlavně psychicky vypnout. Vyberte si tuto. Je to pěkné čtení.

24.03.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tohle byla jedna velká mafiánská paráda! Ta obálka by odradila kde koho, ale nenechte se odradit. Ač by se dala vymyslet trochu vhodnější tomuto tématu, do příběhu vážně zapadá. Bylo to neskutečně čtivé, bylo tam vše, co se od mafiánů čeká. Hlavní hrdinové zrovna neoplývali láskyplnými slovíčky, a to já přesně od mafiánských knih čekám! Kdo si potrpí na hate to love story, bude nadmíru spokojen. A já byla velice, téhle knize není co vytknout.

25.10.2023 5 z 5

Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Gavin Edwards

Tak tohle byla velká paráda! Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem četla tak skvěle napsanou biografii. Autor nevynechá nic, a přes to máte pocit, že tam toho není zbytečně moc. Upoutal mě už úvod knihy, a to jsem ani zdaleka nevěděla, co všechno se dozvím v jednotlivých kapitolách. Mám ráda biografie, kde se dozvím o dané osobnosti, jak věci z osobního života, tak perličky z natáčení. A tahle kniha obsahuje oboje a ještě je to skvěle nakombinováno. Je to totiž psané na přeskáčku tak, aby se člověk ani chvíli nenudil buď u osobního života, nebo se dlouho nepitval ve velmi rozsáhlé filmografii. Velmi oceňuji, že se autor se Samuelem osobně setkal, a nečerpal pouze z odposlouchaných zdrojů a poskytnutých rozhovorů. Dokonce si dal tu práci, a shlédnul celou jeho filmografii! Což za mě, klobouk dolů! Protože jeho shrnutí jednotlivých filmů na mě působí velmi objektivně. Ač je bezesporu jeho velký fanoušek, rozhodně nevyzdvihuje každý film, který si to nezaslouží.
Pro mě osobně jsou vždycky top perličky z natáčení. Které tady najdete de facto u každého jeho filmu. Samuelova nejoblíbenější role? Role, která je mu nejvíc ze všech podobná? A zamysleli jste se někdy nad tím co znamená to L v jeho jméně? Jen si to přečtěte. Pokud jste fanoušci biografií, tady nemůžete šlápnout vedle. Edward Gawin je skvělý životopisec. Lituju pouze toho, že od něj nemáme přeložené minimálně dvě další zajímavé osobnosti a to Toma Hankse a Billa Murrayho.

21.09.2023 5 z 5

Možná, že většina lidí čekala vtipné historky ze života, tak jako u jeho nejslavnější role. Chápu, že to někomu nesedlo. Není to totiž veselé čtení. Ale to neznamená, že je to špatná kniha! Napsal to upřímně, to co se s ním dělo, to co prožíval. Potřeboval to ze sebe vypsat. Myslím, že říct všechno tohle veřejně ho stálo značné úsilí- Proto já říkám, velmi dobrá kniha od velmi sympatického člověka, který vydržel hodně. A doufám, že ještě mnoho vydrží!

28.07.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ano, je to trochu dlouhé. Ano, je to politické. Ale, zatraceně čtivé! Na tu délku to není vůbec nudné, stále se tam něco děje a vy hltáte stránku za stránkou. Já to prostě neodložila, dokud jsem to nedočetla. Jinak se to ani nedá. Velice pěkně napsáno, nejsem překvapená, že se z toho stal takový hit. Ale, určitě si nedávejte film před knihou, byli by jste zklamáni. Kniha je o 50% lepší než film. Mě osobně to bavilo od začátku dokonce, bylo to neokoukané, udrží to vaši pozornost až dokonce, zasmějete se, odpočinete si, a ještě se něco dozvíte o historii. Je to opravdu propracovaná kniha, a já se k ní ráda vrátím.

14.04.2024 5 z 5

On On Elle Kennedy

Jedním slovem - Úžasné! Proč mi trvalo tak dlouho, než jsem se k téhle knize dostala? To je tak milý příběh. Hokejové prostředí je samo o sobě tematicky skvělé, přidejte do něj dva neskutečně milé chlápky a máte úžasnou hokejovou romanci. Proč sakra ještě tohle nikdo nezfilmoval? Neptejte se sami sebe dvakrát, jestli tohle máte číst. Máte-li rádi tento druh literatury, tak by tahle kniha měla být první na vašem seznamu. Stránky vám budou klouzat pod rukama, jako puk na právě upraveném ledu. A ještě se u toho budete pousmívat, jako pitomci. Ode mě velké doporučení.
PS: Taky jste měli při čtení chuť na fialové Skittlesky? :D

19.04.2024 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Velice příjemná a milá knížka, ale opravdu velice. Takhle si představuju vánoční čtivo. Bez dramat, bez stresu, bez chaosu. Anotace mě přímo nadchla, řekla jsem si že je to velice originální příběh, a není to ta typická vánoční romantika -ona potká jeho. Už jen to spojení pastor a hospodský, to nutí člověka k úsměvu.
Sice mohla jít jejich výměna a jejich akce trochu víc do hloubky, ale to nemění nic na tom, že se tahle kniha povedla. Ode mě jedna hvězda dolů za to, že je to příběh, který vypráví babička svým vnoučatům. Možná, že to někdo ocení, ale pro mě to byl rušivý element, a obešla bych se bez něj. Ale jinak, tohle vánoční čtivo určitě doporučuji :)

05.12.2023 4 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

Tohle je opravdu kniha o manželství. Ano, s hlavním hrdinou který tíhne k dominanci. Ale neřekla bych, že je to hlavní téma knihy. Kniha je o tom, jak i přes to, že zjistíte že váš manžel tíhne k této sexuální odchylce, snažíte se to manželství udržet. Proto tato kniha není jen plytkým erotickým dílem bez děje. Naopak, do téhle knihy se dá velmi snadno začíst a opravdu se ponořit do myšlenek obou hlavních postav.

09.08.2023 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Něco mezi inspektorem Clouseau a Jamesem Bondem. I když tito dva pánové jsou mi značně sympatičtější, než byl hrdina Prévit. Nebylo to špatné, trocha svérázného policejního humoru. Rozhodně se tomu nedá upřít originalita. Už jen jeho způsoby vyšetřování stojí za přečtení. Ale i případy samotné byli dost dobře vymyšlené. Nečekejte šablonovitou detektivku, ani úplně humorný příběh. Je to něco mezi tím, ale četlo se to velmi dobře.

22.04.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nevím, jestli už by nebylo lepší s touto sérii raději skončit. Od prvních dílů už to ušlo dlouhou cestu, a pořád se opakuje to samé, což už není zajímavé. Bohužel, tento díl mě ani trochu neoslnil, stále jsem čekala, kdy vůbec začne. A pro mě prakticky nezačal. Četla jsem to kvůli vánoční atmosféře, která na mě taky bohužel nedýchla. Přišlo mi to extrémně popisné, bez pořádné zápletky, pokud to někdo čte kvůli romantice, tak ani ta nebyla velká. Těžko hledám pozitiva. Je mi líto, ale mám pocit, že po 10. díle s Hattie s touto sérií končím. Jako vánoční čtivo, bych určitě doporučila jinou knihu.

19.12.2023 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Moje první Christie, a musím říct že holka psát opravdu umí :) Vánoční náladu by jste tady tedy hledali lupou, a stejně by jste ji moc nenašli. Za to si více hovíte v té detektivní atmosféře. V tom spletitém rodinném setkání s pěknou vraždou, jako takovou vánoční ozdobou, když to přeženu. Podle mě se jí naprosto dokonale povedlo vykreslit veškeré rodinné i nerodinné vztahy tohoto příběhu. Jen mě mrzí, že od půlky knihy jsem si byla vrahem jistá. Myslela jsem si, že u Christie se mi to nestane, ale bohužel. Vyzvednu i příjemnou délku knihy, i délku kapitol. Jsem spokojena. Vše, co jsem od ní čekala, jsem dostala :)

19.11.2023 4 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Tahle série pořád baví! Rozhodně nemá klesající tendenci, což je příjemné zjištění. A i když jako TOP díl u mě stále zůstává příběh Josepha a Noemi, tedy třetí díl...tento bych zařadila hned na druhé místo. Pokud jste četli předchozí díly, víte co máte čekat, a to také dostanete. Bylo to sakra čtivé, ne přehnaně sladké...nejvýstižnější slovo je asi žhavé! Jen mě trochu mrzí, že Klub zavázaných očí, na kterém to od začátku stálo se už trochu vytrácí z příběhu...škoda, ale i tak už vyhlížím šestý díl.

05.11.2023 4 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Kniha je určena mladším čtenářům, ale rozhodně si ji užije i dospělý. Knihy o knihách se čtou vždycky skvěle, pokud jsou tak i napsány. A to tahle je. Je to originální, zcela určitě si takový příběh nepřečtete v každé druhé knize. Protože taková "fantasy knihovna" se opravdu jen tak někde nenajde. Je to vymyšleno do detailu, obdivuju autorovu představivost, jak si pohrál s každým detailem, s každou hádankou. Do téhle knihovny by se měl podívat každý knihomol!

14.10.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Podle zdejšího hodnocení mám pocit, že jsem četla jinou knihu, než všichni ostatní. Mě tohle opravdu nesedlo, celou dobu jsem si říkala, kdy začne ten děj. Je to takové "klidná voda, břehy mele", ale já v knize potřebuju něco víc, než jen klidné přesouvání kapely z místa na místo bez jakékoliv zápletky. Mě nic nenutilo číst dál. Ano, možná že Sašenka sušenka byl sympaťák a pro jednou jsem neměla chuť hlavní hrdinku proplesknout, aby se probrala. Ale, to nestačí. A když k tomu připočtu autorčin humor, který mi absolutně nesedl (fuj), tak nemůžu jít výš jak na 2,5 *.

07.09.2023 2 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Překvapivě mě tahle kniha naprosto sedla! Ať to bude znít trochu divně, tak mám velice ráda letecké katastrofy. Mám ráda napětí v knize (i když tady ho zrovna není moc), a mám ráda překvapivé závěry. A upřímně řečeno, tady jsem ho vážně nečekala. Sice jsem si nemyslela, že to dopadne tak, jak to bylo celou dobu servírováno, ale tohle byl příjemný šok. Dostala jsem prostě vše v jednom. A to si u knihy cením. Hlavní pár byl vykreslen velice příjemně a ještě k tomu s vtipnými momenty. Další velké plus z mé strany. Nemůžu jí tedy ubrat, ani jednu jedinou hvězdičku. Tohle se autorce povedlo.

10.11.2023 5 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Tohle je bezkonkurenčně TOP díl! Mám ráda celou sérii, protože není přeslazená. Ale, tenhle díl je v porovnání s ostatními opravdu na špičce. Pro mě asi hlavně proto, že je hlavním charakterem chlap, který si nepotrpí na něžné řečičky. Tohle se hodně povedlo, a pokud jste si řekli, že už po druhém díle nebudete pokračovat (jako já), nedělejte to. Přišli by jste o hodně! Ač se Joseph v prvním díle tak nejevil, je to neskutečný sympaťák.

13.10.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Lucy Clarke je královnou napětí v exotickém prostředí! Pokud máte rádi tyhle dvě kombinace, její knihy jsou pro vás to pravé. Její kniha Modrá, kterou jsem četla jako první, je naprosto bravurní! A s Trosečníky dokázala dokonale navázat na tento neskutečně čtivý, zajímavý a nervy drásající styl. Úžasně čtivé a neodložitelné.

13.10.2023 5 z 5