Katka81 Katka81 komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemné odpočinkové čtení na léto. Sice mírně přisprostlé, ale s tím se musí počítat, když jde o erotikon. Určite si přečtu si od autora další knížky.

19.06.2017 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Super napínavé.

15.09.2016 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Krásná kniha. Pár stránek trvalo než jsem se pořádně začetla, ale nakonec se z toho vyklubal velmi zajímavý a dojemný příběh umocněný navíc tím, že byl sepsán na základě historických událostí. Jedno zůstává neměnné "všichni toužíme po kousku oblohy".

19.03.2016 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

hodně dobré napínavé povídky

23.05.2013 5 z 5

Čtivá, místy humorná "motivační" knížka. První půlka mě bavila více. Souhlasím, že ten konec byl už takový zbytečný a škoda té cesty na Šumavu s "nezkušenou" kámoškou, ta by mě zajímala nejvíce.
Jako podrobný průvodce, kam, jak a co procestovat tato knížka moc neposlouží. První knížku jsem nečetla, zajímalo by mě srovnání.

19.04.2022 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od Třeštíkové jsem nečekala žádnou intelektuálštinu, takže mě kniha mile překvapila. Byla čtivá, byla vtipná a ze života, to hlavně. Tak dlouho jsem se u knížky nezasmála.

03.06.2019 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

No, nevím, tyto oceněné knihy? Když si je nepřečtete, o nic nepřijdete. Začátek skoro slibný, prostředek hrůza a konec, docela ušel. Přečteno jen kvůli výzvě.

20.11.2018 3 z 5

Za mě zatím nejhorší díl, asi proto, že je v něm hodně zloby, nenávisti, agrese. Lidé své životy nežijí šťastně a utápějí se v nich. Styl je víc a víc rozvětvenější, proto hodnotím 5 hvězdičkami a konec opět láká k dalšímu, škoda, že k poslednímu dílu.

31.10.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha byla pro mě zklamáním. Byla psána takovým strohým způsobem, nemohla jsem se s žádnou postavou vůbec ztotožnit, nijak si ji zamilovat, sympatizovat s ní. Přínosem přečtení zůstává jen fakt, že jsem si rozšířila obzory o části české historie.

03.08.2018 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Knihu jsem si půjčila v knihovně náhodou. A musím říct, že mě chytla a četla se velmi pěkně. Je to typ knížky, kdy si řikáte, jakoby ten člověk psal o mě. Doufám, že autorka vydá brzo další knížku a určitě si ji přečtu.

12.06.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tato kniha vás nejdříve zaujme svoji obálkou. Přiznávám se, že jsem to hned nepochopila a začla prostě z jedné strany číst - Jáchymem. Docela mě to bavilo, i když místy mi to přišlo jako pohádka - všechno to tak "klouzalo jako po másle". Pak jsem začla číst druhou stranu a ouha - máte číst to samé, akorát z druhé strany, ale vy už vlastně víte, jak to dopadne. No, moc se mi nechtělo, ale když už jsem to dočetla sem, tak to dočtu. Myslím, že pan Hartl zkusil udělat pokus, ale nevím, nevím, jestli vyšel. Myslím, že moc ne. Příště bych zůstala u starého dobrého střídání kapitol. Od Hartla jsem četla všechny knížky a tato mi přišla nejméně zdařilá, třebaže nemůžu upřít autorovu snahu o vtip a aby to jakoby všechno do sebe "sedlo".

20.02.2018 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Hodně zajímavá kniha, zajímavý styl vyprávění.

19.11.2017 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Příjemná kniha pro ty, co mají rádi Poirota.
U Poirotovi pravidelně usínám a málokterý vidím do konce, ale mám ho ráda a Suchet ho ztvárnil bravúrně. Z knihy je cítit, jak měl tuto postavu rád, však ho také provázela 25 let.
Zaujal mě také seznam o zajímavostech Poirota, který vytvořil Suchet a je uveden na konci knihy.

17.04.2017 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Není to asi nejlepší kniha co jsem o válce a koncentračních táborech četla, ale i tak mě její čtení bavilo.

10.04.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Pro mě průměrný thriller, který mě zpočátku bavil, ale pak už méně a dočetla jsem ho z donucení. Nehodnotím ho úplně negativně, ale žádný velký dojem na mě neudělal.

10.04.2017 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Picoultka ani tentokrát nezklamala, opět jsem knihu přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

02.03.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Z knihy mám rozporuplné pocity, žádná pecka to teda nebyla. Literární styl hodně jednoduchý, takže u čtení nemusíte vůbec přemýšlet. Z popisu sadistických scén mi bylo akorát blbě, než že bych měla pocit, že čtu nějaký zajímavý thriller.

22.10.2016 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Pro mě zatím nejlepší knížka od Jodi.

11.12.2015 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

na mě byla kniha dost drastická, dočetla jsem jí s vypětím sil, další už od autora číst nebudu

03.11.2015 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

velmi čtivá knížka, mohu jen doporučit

11.06.2015 5 z 5