Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná kniha která se čte doslova jedním dechem. Vždy žasnu jaké peklo dovedou lidé připravit jiným lidem.

01.05.2020 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Krásné a ještě jednou krásné.Smekám před všemi kteří to přežili a před těmi co jim pomáhali.

01.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jednoduše-nááadhera.Kniha vás prostě vtáhne a nepustí do poslední stranky.Přečetla jsem ji jedním dechem za den.Už teď se nemůže dočkat pokračování.

30.03.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Svět tam za našimi zdmi a zvyklostmi může být skvělý a překvapující.

22.05.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Zrovna jsem dočetla a musim říct,že mi tahle dlouho očekávaná kniha opravdu nezklamala(od téhle autorky snad ani nic zklamat nemůže).
Děj je napínavý a příběh čtivý tak,že vás ihned vytáne do děje a najednou člověk kouká a je na konci.
Těch deset let práce je na knize poznat a já moc děkuji paní Kateřině Tučkové za další skvělou knihu o tom,že to ženy na tomhle světě nikdy neměli lehké.

08.05.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taková nenáročná oddechovka,až na ten smutný konec.
Film jsem neviděla.

01.05.2022 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Před delším časem jsem si v knihovně půjčila Slavíka a Velkou samotu,jako první jsem bohužel četla Slavíka a ten mě opravdu moc nenadchnul a tak jsem obě knihy vrátila zpět s tím že se mi Velká samota taky nebude líbit.Ale nedávno jsem na ni zase narazila a rozhodla se jí dát druhou šanci a dobře jsem udělala.
Je vidět že Aljaška a vůbec americké prostředí je autorce mnohem bližší než Francie za války.A na obou knihách je to sakra znát.
Takže pokud se vám Slavík moc nelíbil zkuste tuto knihu.
No až teda na ten sladký happy end,ale to se dá vydržet.

14.03.2022 5 z 5

Jo jo,politika je svinstvo a vysoká politika je vysoké svinstvo.To je stará vesta.
Kniha je to rozhodně poučná a zajímavá.
A propó nezdá se vám, že v poslední době nepadají žádné vysoké hlavy?

11.11.2021 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Je to pár minut co jsem dočetla tenhle skvost a stále mám pocit že se vznáším někde nad anglickým venkovem.
Kniha je plná laskavého a milého humoru,který mi dost připomíná mou oblíbenou Betty MacDonald.
Tohle bylo mé první setkání s autorem a musím říct,že to je láska na první začtení.
Nemůžu si pomoct,ale přijde mi že lidi dřív žili tak nějak víc a opravdověji,zatím co teď se jen tak matně pinožíme po světě.

14.05.2021 5 z 5

Leningrad Leningrad Anna Reid

Skvělá a zároveň děsivá kniha.Myslím že nikdo z nás si to vůbec neumí ani představit.To šílené utrpení,strach,zimu.A hlavně ten neodbytný,nezahnatelný a neustálý hlad.Smekám před všemi kteří to přežili.

06.06.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Smutné čtení.
Škoda jen,že díky mediální kauze je prozrazena zápletka.

20.07.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Zajímavý příběh.
Jedna rodina a tři naprosto odlišné pohledy na společný život.
Jako vždy čtivé a tajemné.

09.02.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Skvělý čtenářský zážitek.
Elizabeth mi vážně přirostla k srdci a bude se mi po ní stýskat.

Holky nedejme se :)

11.01.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Ač se podle anotace mělo jednat o společenský román,tak bych řekla že to pak malinko skouzlo spíše do ženského románu.
Ale kniha je to velmi pěkná a čtivá.
Moc se mi to líbilo.

23.11.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Svělé a sakra čtivé.
Vikiho a Evy mi bylo až líto,ale Hana mi byla opravdu velmi nesympatická.Taková hysterka co furt na někoho řve.

03.11.2022 5 z 5

Malé vybočení z "klasické" arisrokratky ,ale pořád dobrý.

27.03.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Moc pěkné a čtení a taky poučné,jak tak člověk během poutě na tomto světě zjistí.

08.02.2022 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Úplně namátkou jsem v knihovně narazila na tuto knihu,no proč ne?řekla jsem si.A rozhodně nelituji.Četla se sama a děj mě vtahoval čím dál tím víc.
Film jsem viděla,ale už kdysi dávno a tak jsem jím nebyla ovlivněna.
Pan Havlíček byl úžasný spisovatel který něco věděl o tom jak to tak na světě a mezi lidmi chodí.Škoda jen jeho tak brzkého konce,mohl nám tu zanechat ještě mnoho krásných knih.

05.08.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

Skvěle napsaná kniha. V době svého vzniku to musela být naprosta pecka.A i dnes má sakra co říct, změnili se sice kulisy a možnost si drogu obstarat je asi jednodušší.Ale princip bludného kruhu a totálního psychického a tělesného rozpadu zůstávají.Opravdové Memento se vším všudy.

24.05.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Je to asi 10 minut co jsem tuhle skvělou knížku dočetla.Je to prostě úžasný,čtivý a nádherně napsaný příběh.Byla jsem vtažena do děje doslova od první stránky a měla jsem pocit že jsem jeho součástí.Co se týče obsahu asi do smrti nepochopím jak se někteří lidé dokáží k černochům chovat, ponižovat,znásilňovat,nahánět jak lovnou zvěř či zabíjet a to vše v podstatě beztrestně.A skoro celý svět se k tomu staví lhostejně.Rozhodně doporučuji k přečtení.

04.05.2020 5 z 5