Kate72 Kate72 komentáře u knih

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tak tohle byl pro mě zatím nejlepší díl. Jsem ráda, že jsem si před tím přečetla Zlobu, přesně jak radil Carter. Krásně to do sebe zapadalo a bylo to pekelně napínavé a opět brutální, prostě stoprocentně nezaměnitelná Carterovina

28.04.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tentokrát je vyšetřování pro Huntera dost osobní. Nezapojuje se do něho ani jeho kolega Garcia i když řeší případ s FBI. Na povrch vyplouvá Hunterova smutná minulost na kterou se snaží 20 let zapomenout. Do hry se dostává jeho nejlepší kamarád se kterým bydlel v době studií na koleji.

25.04.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Stále přemítám, co o knize napsat, těžko se hledají slova. Je mi líto těch lidí, žít celý život ve lžích, strachu, hladu, vůbec si to nedovedu představit, prostě KLDR = vymývárna mozků už od školek. Nedovedu si představit, že bych musela mít doma v obýváku obraz Zemana a chodila by mi domů kontrola jestli mi nevisí na nevhodném místě. A kdyby jo, tak by mě na tuty vyhodili z práce, v lepším případě, protože taky bych mohla skončit s kulkou v hlavě. No to nechceš:(

19.04.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

No co jiného napsat o knížce, od Cartera než, že je to opět skvělá “ujetina”, brutální, napínavé od začátku až do konce.

12.04.2021 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Protože jsem Wim Hofovu metodu začala praktikovat, tak kniha byla pro mě samozřejmostí. Těšila jsem se na ni, ale obsahově mě docela zklamala. V každé kapitole se stále opakovaly ty samé myšlenky Wimova poslání. No určitě by to šlo sepsat lépe. Nicméně samotná metoda dýchání a otužovaní je super, úplně jsem tomu propadla. V životě by mě nenapadlo, že si budu někdy užívat koupání v sedmi stupňovém vodě a v chumelenici:)

07.04.2021 4 z 5

Jedenácté přikázání / Plameny lásky / Stín v písčinách / Dělej, že ji nevidíš Jedenácté přikázání / Plameny lásky / Stín v písčinách / Dělej, že ji nevidíš Jeffrey Archer

Knížku jsem měla půjčenou od mamky už mi kdysi něco podobného půjčovala. Čtyři knihy v jedné, každá jiného rázu, proč ne. Mohu doporučit.

29.03.2021 4 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Knížka mě hodně bavila, moje první seznámení s touto spisovatelkou a nemůžu jinak, něž chválit. Hezky se četla byla napínavá, měla jsem z ní dobrý pocit, prostě měla všechno, co by správná knížka měla mít.

24.03.2021 5 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Musím říci, že ze začátku jsem cítila jisté obavy, vůči této knize. Římské i Řecké dějiny, to byl pro mě vždycky tvrdý "oříšek". Mnoho slavných osobností, mnoho božstva, také spousta intrik, vražd. Kdo si to má všechno pamatovat:). Ale takhle pěkně napsané od Tomana, to mě hodně bavilo. A když jsem si pak dohledávala Guligulův životopis, tak to s knihou doopravdy všechno sedělo, takže za mě super čtení.

19.03.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak asi tady nemusím nikomu vysvětlovat, jak jsou knížky Chrise Cartera pro člověka náročné. Přečtete si prvních pár kapitol a už se vezete. Čtete a čtete a je vám úplně jedno jestli je ještě večer, nebo už je ráno, prostě to musíte dočíst a dozvědět se, co je to zase s prominutím za"magora".

12.03.2021 5 z 5

Raději zešílet v divočině Raději zešílet v divočině Aleš Palán

Zajímavé čtení se zajímavými lidmy. Přírodu mám ráda, ráda se prochází po lese. Ale asi bych neměla odvahu se úplně izolovat a odprostit se od všeho. Asi to člověk musí mít v sobě. Bydlím na vesnici, na poklidném místě, les máme kousek. Takhle mi to vyhovuje ale mají můj obdiv to jo.

10.03.2021 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Nejde jinak nazvat knížku něž literárním skvostem, Steinbeck byl prostě literární bůh. Vtáhne vás do děje a vy už sedíte na korbě starého nákladu a míříte si to na západ. Tak to byla teda jízda, to nechcete. A jak je pak člověk šťastný na konci, když vás to "vyflusne", za všechno co má. Knížka pro povinnou četbu jak dělaná.

07.03.2021 5 z 5

Borovice Borovice Jan Vrba

Nádherná knížka, smekám před autorem. Když jsem ji rozevřela, v duchu jsem si říkala:" Pane bože, jak může někdo napsat 200 stránek o jedné, jediné borovici. " Ano může, jmenuje se Jan Vrba a věřte mi, že od začátku až do konce, budete držet palce právě ty jedný jediný borovici, kterou si Vrba vybral. Pokud jste fanda lesů a přírodě, tak vás tato kniha bude určitě bavit, spolu s krásnou češtinou to bude pro vás příjemná oddychovka, stejně jako byla pro mě.

02.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knížku jsem se hodně těšila, už proto, jak se o ní kladně mluví, tady na databázi. Ale po přečtení to takové to vau, nebylo. Po prvním díle, kdy šli ženské do Wieliczky pro sůl, to mě neskutečně vtáhlo do děje. A v tu chvíli jsem si v duchu říkala:" Tak to bude jízda." Ale pak se to nějak začalo zamotávat, komplikovat, řekla bych, že tam bylo až moc dějových linií. Všichni víme, že život v 19. století nebyl žádný med. V té době to bylo všude tzv. na "prd" a ne jenom v dolech. Ale o rozdělování Těšína po válce a vypjatém období po ni, tak to jsem nevěděla, za tyto informace děkuji.

27.02.2021 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Mám přečtené všechny knížky od Weavera. Se čtením jeho nové knihy jsem chvíli otálela a zjistila jsem, že mi docela chyběl. Líbí se mi, jak pomalu odkrývá tajemství a pomalu poskládává všechny střípky, které pak do sebe následně krásně zapadají. Žádné nezodpovězené otázky. Už se těším na jeho novou knihu, která má letos vyjít.

22.02.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tuhle knížku můžete buď obdivovat, nebo nenávidět, záleží na tom, jak ji pojmete. Už od začátku je jasné, že se nejedná o duševně zdravého člověka. I mě pan Kopfrkingl dost lezl na nervy. Já jsem film neviděla, ale trochu jsem tušila, že to nebude rozhodně červená knihovna, jak se to ze začátku jevilo. Napsané to bylo dobře, nemám co bych vytkla, líbilo se mi to.

15.02.2021 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tak to byla zase jízda, napínavé od začátku až do konce. Dokonale propracované, za mě super čtení.

13.02.2021 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Knížku jsem četla o něco déle něž obvykle a to hlavně proto, že jsem se snažila vstřebávat všechny ty nové informace. Už jsem slyšela o tom, že stromy dokáží mezi sebou komunikovat a pomáhat si navzájem. Ale takových nových informací, kterých se mi dostalo v této knize, o tom se mi ani nezdálo. Knížku mám půjčenou z knihovny, ale určitě si ji zakoupím domů. Loni jsme si vsadili doubek na kraj pozemku, který jsme si přivezli od Rožumberka . Z pěti žaludů nám vyklíčily tři, jeden je vsazený, zbylé dva čekají na vhodné místo. Tak teď už vím, kam je dám, samozřejmě, že ke svému bráškovi:).

31.01.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter patří mezi moje oblíbené autory. Vždycky se jedná o dost brutální případy se solidní zápletkou. Tentokrát mi tam ta napínavá zápletka a to napětí trochu chybělo. Zůstala tam jenom ta brutalita, jako kdyby se autor upnul, jenom na to. A ke konci jsem trochu i tušila, kdo by mohl být vrahem, ale jinak knížka splnila mé očekávání.

08.01.2021 4 z 5

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Pokud toužíte se dozvědět něco více o rodině T. G. M., tak tohle je skvělá volba. O Charlottě jsem toho věděla jen něco málo. Tahle knížka byla naprosto skvělá v tom, že datovala Charlottin život už od malička, její rodinu, její zájmy, seznámení s Masarykem. Mám pocit, že tam bylo řečeno snad úplně všechno, až do úplného konce. Skvělé informace, zajímavé a čtivé. Takže za mě pochvala.

04.01.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Docela jsem se musela přemlouvat, abych knížku vůbec dočetla a vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Prostě a jednoduše tohle čtení mi nesedlo.

14.12.2020 3 z 5