Kate72 Kate72 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivky moc nečtu, ale opět mě zlákalo kladné hodnocení knížky a tak jsem to riskla. A jsem ráda, líbila se my, určitě si přečtu i další serie.

17.03.2019 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Vždycky jsem divila, proč někdo může dát tak málo hvězdiček a napsat špatný komentář o knížce, která se my zdála skvělá. Tak teď budu bohužel ta špatná asi já. Knížka mě vůbec neoslovila. Vadily my vulgární slova, promlouvání s bohem. Vadily mi snad všechny postavy, které v knize byli. Přesněji řečeno, přímo mě štvaly.

13.03.2019 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jo,jo dvojka taky super. Krásné poutavé vyprávění, nádherná Čeština, hra se slovy. Všechno mělo hlavu a patu. Prostě nádhera a hlavně bude mi chybět Ilan. Takže netrpělivě vyhlížím třetí díl.

08.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Moje první kniha s fantasy příběhem a naprosto mě dostala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, přečetla jsem ji na jeden zátah. A to tenhle druh literatury vůbec nevyhledávám. Už se těším na další knihu od této autorky.

02.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížku jsem sfoukla za jedno odpoledne. Mám ale takové smíšené pocity. Na to, že to je podle skutečné události se mi to zdá takové dost umělé, vykonstruované, nepravděpodobný sled událostí. Nevim, co si o tom mám myslet. Možná to tak bylo, možná ne. Každopádně četla se dobře.

27.02.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám slov. Do dvousté stránky jsem se přesvědčovala jestli to je opravdu kniha pro mě. Jsem ráda, že jsem to nevzdala. Ten zbytek jsem přečetla jedním dechem. Krásná, až se stydím, že jsem o té knížce na začátku pochybovala. Je vážně skvělá.

25.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Podobný styl vyprávění jako u Slepé mapy. Nudné to nebylo, už se těším na Hanu.

06.02.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná, moc hezky se četla , bavila mě od začátku až do konce. Mám koupené všechny tři knížky, už se těším na Hotýlek a Hanu.

03.02.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Krásná, Remarque bojoval v první světové válce, prožil i druhou světovou a proto byl poznamenaný odporem k válce a antimilitarismem. Přestože se narodil v „kolébce fašismu“, popisuje ho jako „rakovinu tohoto století. Jeho knížky jsou čtivé, drastické, pravdivé.

29.01.2019 5 z 5

Aljaška - Dobrodružství do extrému Aljaška - Dobrodružství do extrému Leoš Šimánek

Už je to dávno, ale s touhle knihou jsem u Šimánka začínala. Byla super a tak jsem si řekla, že musím mít prostě všechny. Byla jsem několikrát na jeho promítání a povídání. Fotografie má krásné, zážitky také.
Poslední knížky se ale už dost opakují. Prostě věk je neúprosný a další dobrodružství už dost bolí.

Krkonošští rodáci vzpomínají Krkonošští rodáci vzpomínají Libor Dušek

Byla jsem na prezentaci této knihy od pana Duška. Zajímavé povídání spojené s promítáním fotografií. Příjemně strávené odpoledne. Mám ráda tento typ knížek. Poutavá historie.

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Napínavý příběh, četl se jedním dechem, ale ke konci jsem si připadala, jak v nějakém americkém akčním filmu. Víc jak z poloviny fikce.

29.01.2019 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Moje druhá knížka od této spisovatelky. Byla zajímavá, napínavá, ale zase ten komplikovaný konec. Nevím, jak přes kopírák s tou první. Už se mi do další nechce. Uvidím, možná za nějaký ten čas.

29.01.2019 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Byla to moje první knížka od této spisovatelky. Byla jsem z ní nadšená. Konec byl sice takový až moc komplikovaný, ale dobrý.

29.01.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Silný příběh. I když je to už pár měsíců co jsem tuto knihu četla. Stále ji nosím v hlavě. Myslím si, že jsem toho přečetla už poměrně dost o holocaustu a tak jsem měla za to, že mě již nemůže nic překvapit, ale zmýlila jsem se. Tato kniha je toho důkazem.

25.10.2018 5 z 5