Kate72 Kate72 komentáře u knih

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Knížku mi půjčila mamka. Myslím, že v knihovně bych o ni nezavadila. Ale musím říct, že docela slušný počteníčko. Každý příběh jak se říká z jiného těsta a o to, to bylo zajímavější.

01.12.2020 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Tři krátké hororové povídky od známého spisovatele. Nejděsivější byl pro mě asi Černý kocour, chudák kocour....

25.11.2020 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Ať ji čtu pokolikáté chci stále mě baví a v jakémkoliv věku. Což je super!

21.11.2020 5 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Na tento příběh shlížím s velkým respektem a také obdivem. Jedná se totiž o nejstarší dílo světové literatury. Někdy z doby kolem 1700 př.n.l. kdy se dochovalo pouze dvanáct hliněných destiček. Z kterých pak vznikl tento epos. Gilgameš jako tyranský vládce nutí své poddané k těžké práci na stavbě hradeb města. Obyvatelé žádají bohy o pomoc a ti sešlou na zem Enkidua, který má Gilgameše přemoci. Ti se však stanou přáteli a vykonají spolu mnoho hrdinských činů. Když pak Enkidua zemře v důsledku prokletí bohyně Ištar Gilgameš pocítí strach ze smrti a vydává se hledat tajemství nesmrtelnosti. Bez úspěchu se vrací do svého města Uruk a poznává, že hradby které nechal vybudovat chrání město před nepřáteli. A tak zjistí, že nesmrtelnost spočívá v jeho činech, a že to ho vlastně činí nesmrtelným.

19.11.2020 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Příběh o dětství, dospívání, lásce k přírodě, rybaření, fanfarónském tatínkovi, chalupě převozníka Proška u řeky Berounky. Ota Pavel pocházel z židovské rodiny, byl sportovním redaktorem a své příběhy líčí citlivě, upřímně a sugestivně, se smyslem pro pointu. Pokud je v knížce vykreslena láska a cit k přírodě, tak je to pro mě vždycky super čtení.

18.11.2020 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Kdo by neznal příběh Boženy Němcové "Babička". Příběh dobra, moudra, lásky, lidových zvyků a života na vesnici v jednotlivých období roku. Kdo by neznal příběh Viktorky, která se pomátla z nešťastné lásky a žila kdesi v lesích. Prostě příběh, který nikdy neomrzí.

17.11.2020 5 z 5

Lustiga mám ráda, spolu s Remarquem to byli takový průkopníci poválečných románů určitě i proto, že si oba válkou prošli. Lustig několika koncentračními tábory, Erich Maria Remarque dokonce bojoval, jak v první světové válce, tak i ve druhé. Z knížky vám naskakuje husí kůže, ale čte se dobře.

16.11.2020 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Knihu jsem si kdysi vybrala za povinou četbu k maturitě, vzpomínám si, že mě vůbec neoslovila. Teď si ji shodou okolností vybral i můj syn. A tak jsem si říkala, že si ji po letech zkusím přečíst znovu, třeba v ní najdu něco, co mi tehdá unikalo.... takže přiznávám, nic jsem nenašla:( a už to víckrát zkoušet nebudu!

15.11.2020 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Zase jedna z knížek kde vás autor nenápadně vtáhne do děje a po chvíli vás vyplivne a vy jen sedíte z otevřenou pusou. :) každá postava tu má svůj příběh, svoje kouzlo i svoji psychologickou stránku.

13.11.2020 5 z 5

Láska ženy trůny boří Láska ženy trůny boří Jan Benda

Kniha nás zavede na konec devatenáctého století. Kdy se korunní princ Rudolf, syn císaře Františka Josefa, oddává s belgickou princeznou Štěpánkou. Manželství nebylo šťastné a po té co se Rudolf zamiluje do baronesy Mary Vetserové, žádá dokonce papeže o svolení se rozvést s princeznou Štěpánkou. Princ a Mary se tajně scházeli téměř po tři roky a když se vše provalilo císař hrozil Rudolfovi, že ho vydědí pokud neukončí poměr s Mary. Princ tedy před touto hrozbou slíbil, že se s baronesou rozejde. Chtěl se ní ovšem ještě rozloučit a tak uprosil císaře a ten svolil. Měli spolu téhož dne domluvený oběd poblíž Vídně v Mayerlingu. A tam jí se vším obeznámil. Ale protože byli oba do sebe zamilovaní rozhodli se, že raději oba zemřou, než aby žili bez sebe. A tak princ nejprve střelil Mary a nakonec sebe. Konec příběhu se vypráví několika verzemi, ale každopádně zajímavé čtení bavilo mě to. Trochu se to může jevit jako příběh z červené knihovny, tak to musím přivést na pravou míru, jedná se pouze o historická fakta.!!!

12.11.2020 4 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Jedna z knížek kterou jsem našla na půdě po babičce a v době kdy jsou knihovny zavřené se náramně hodila. Autor pro mě dosud neznámí a hned po prvním díle se stal mím oblíbeným autorem. Je úplně jasné, že Šumava byla jeho velkou láskou, protože s jakým citem on popisuje zdejší krajinu je naprosto úžasné. Příběh se odehrává koncem devatenáctého století v době kdy Šumavu postihla kůrovcová kalamita. Pro někoho dobrý byznys pro někoho pohroma.....

11.11.2020 5 z 5

Rok na vsi 1 - podzim, zima Rok na vsi 1 - podzim, zima Vilém Mrštík

Nějak jsme si s knihou nesedli, hlavním problémem bylo nářečí. Pro mě to byl docela boj a knížku jsem si tak nedokázala naplno užít.

09.11.2020 3 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Z téhle knížky mám takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu Michaela dokázala neuvěřitelné věci, věřila ve svůj sen , vybudovala v Nepálu dětský domov, chtěla, aby děti měli možnost se vzdělávat a nakonec se ji to s ohromným úsilím a mnohým úskalím povedlo. Ale na druhou stranu zase nebýt Petera, který ji pomohl s webovými stránkami s reklamou a se všemi těmi lidmi,kteří ji byli při ruce, by to rozhodně nedokázala. Rozjíždět takový projekt 6000km na dálku, do toho si pořídit dítě, to je prostě šílený. Za omluvu se dá považovat jen to, že byla prostě mladá. Kdyby ji bylo jako teď 31let určitě by jednala uvážlivěji. A to říkám hlavně, kvůli jejímu synovi na kterého neměla absolutně čas a do všeho se vrhala po hlavě alias bez hlavě.

03.11.2020 3 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Tak poslední díl mám za sebou. Všechna tajemství odkryta, bylo to super. Trošku se mi bude stýskat po mých hrdinech, ale zas na druhou stranu si myslím, že mi ta vzpomínka zůstane na dost dlouhou dobu.

27.10.2020 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Další díl do skládačky ze série pohřebiště zapomenutých knih. V tomto díle odkrývá Fermín svá tajemství. Trošku mě mrzí, že to nečtu postupně, jak jdou série za sebou, ale s tím už nic nenadělám. Tak hurá na poslední díl, už se těším.

24.10.2020 4 z 5

Takovej krásnej život Takovej krásnej život Tatiana Kejvalová

Humorné postřehy za života od útlého mládí až po zralý věk. Příjemná oddychovka kterou sfouknete za slabé dvě hoďky. Autorka rozverně vypráví o svých životních trapasech a různých peripetiích. Knížka je založena na humoru, pobavit a pohladit čtenáře na duši a to je vždy super.

21.10.2020 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Myslím, že tohle je asi čtvrtá kniha kterou jsem přečetla od této autorky. Takže na její styl i napětí v knihách jsem zvyklá. Přesto mě tento díl ze čtvrté série moc neoslovil. Bohužel po Rakváři už druhá kniha.

21.10.2020 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Bavilo mě to tak do půl knížky učení a zkoušky bratrů. Samotné boje to nemám ráda, asi jako každá žena. Konec byl pro mě tak trochu záhadou, ale jinak se četla docela dobře.

18.10.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

No, nestává se mi to často, ale řekla bych, že tady se docela snadno i poměrně brzy dalo uhodnout, kdo stojí za zmizením Merete Lynggaardové. Takže to rozuzlení a všechno kolem bylo už pro mě takové klišé.

12.10.2020 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

O této knize mohu říci jediné: "Chci ji mít ve své knihovně".

09.10.2020 5 z 5