Píseň krve

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/big_pisen-krve-256044.jpg 4.61498

Stín Krkavce 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Blood Song, 2013

Kniha Píseň krve

Rihatama

Britskými nakladatelstvími dlouho odmítaná úvodní část fantasy trilogie Stín krkavce vystřelila do literárních výšin až čtenářská obec a Antony Ryan se mohl pustit na profesionální spisovatelskou dráhu... Fantasy je od mládí můj oblíbený žánr, Stín krkavce tak na mě čekal sice dlouho, fantasy však naštěstí nestárnou. Je s podivem, že Ryanův propracovaný svět, v němž proti sobě stojí ti, jež věří ve Sjednocené království, a jeho Popírači, nenašel v počátku odezvu u odborníků, čtenáři internetu jej však naštěstí nenechali propadnout do spodních šuplíků. Život ve Sjednoceném království je nesnadný a prostředky, jež hlavní hrdinové využívají, jsou dost nevybíravé. Je to nemálo brutální, násilný svět, do jehož dění zasahují temné, ale i světlé magické síly. Ryanovi se vyvedl hlavní hrdina Vélin al Sorna, kterému je radost držet palce :-). Život v 6. řádu, kde byl zanechán i malý Vélin, významně evokuje příběh Černé zdi v Písni ledu a ohně. A ani zde nejde o příběh jednoduše polarizující dobro a zlo. Život je mnohem komplikovanější i ve zdejším světě nadpřirozených sil. Co mě trochu obtěžovalo, bylo průběžné připomínání Vélinových povahových kvalit a reputace (možná s ohledem na objem více než 600 stran autor čtenáři opakuje řečené). Otevřený závěr první části však určitě nenechává prostor pro mé úvahy, jestli číst dál.

Aldaa

(+ SPOILER) No, někdo psal že tato knížka je odpad, já si o takových lidech myslim že nemají všech pět pohromadě jelikož tahle knížka je jedním slovem SUPER, skvěle promyšlený příběh, mam rad knížky, ve kterých hrdina vyrustá a to se povedlo v první knížce, což ocenuju, ten konec byl trošku smutný hlavně mě naštval Barkus který byl vlastně od skoušky v divočině mrtvý a po celou tu dobu to byl jenom duch, to mě hodně zklamalo ale jinak je knížka super. :D

adam5955

Vyborne! Hrave se hned zaradila mezi me nejoblibenejsi! Je ctiva, do sveta Vas vtahne nenasilne, nic zdlouhave neobkecava, dej ma spad, zapletka, napeti, laska, akce, akce... akce. Plno zvratu, prevapeni a nepredvidanych situaci. Zaver me osobne prekvapil velmi... kde mam ten druhy dil?!

honZic
13.12.2021

jednoduše - pecka!

Ola-la
04.12.2021

Za mne super. Knizka mne vtahla do deje, cetlo se mi to dobre. Hura na druhy dil :-)

slayerCZ
23.11.2021odpad!

(+ SPOILER) Odpad! Sorry, ale tohle je neskutečná slabota. Tešil jsem se na novou fantasy serii, ale ani nevím, jak tu směs zmatků a nesmyslů popsat. Ten borec (Ryan) neumí upoutat čtenáře, souvisle popisovat a ani pořádně vysvětlovat. Prostě napíše nějakou blbost a bere to jako fakt a člověk si pak říká cožeee?? Kde to vzal, jak k tomu jako přišel? Např. Na začátku, kdy během výcviku Vélin vykryje úder Solisovi a později u večeře se ho Nortag zeptá, jak to udělal a Vélin řekne něco ve stylu, že se nenechal uhranout Solisovým pohledem. A pak o něco později je věta ve stylu, že mezi Vélinem a Nortagem panuje od oné večeře napjatá atmosféra. Hmm nevšiml jsem si, že by si tam dali do držky, nebo se uráželi. A takových nesmyslů je tam víc. Pak v průběhu knihy člověk zjišťuje, že Vélin je nejznámější a nejudatnější bojovník a všichni z něho mají respekt...a já si říkám, čím si to jako zasloužil? Že přemohl pár královských stráží? Aha, tak to pak jo. Je to napsáno naprosto monotónně, poslepovány jednotlivé události dohromady až jsem si často říkal hmm a co jako? Co jsem se tímhle tím měl dozvědět? Za celou dobu si mě tam nezískala ani jedna postava a upřímně, kdyby tam všichni umřeli, tak je mě to úplně jedno. Absolutně nechápu ten hype tady na databázi. Hodnocení je dle mě neskutečně přestřelené a vzhledem k tomu, že v dalších dílech to má klesající tendenci, tak končím po prvním díle. Poslouchám to jako audioknihu a několikrát jsem se musel vracet, jestli jsem něco nepřeslechnul, protože to nedávalo smysl...no nepřeslechnul. Nebudu tady hodnotit to, že je to namluveno stylem, že by to uspalo i mrtvého. Vzhledem k tomu, že už mám poslechnuto přes 13 hodin (reálně se vším tím vracením už 2x tolik), tak těch zbylých cca 12 hodin už doposlechnu, ale pochybuju, že se něco zázrakem změní.

janka2000
08.11.2021

Epické fantazy, tam bych zařadila sérii Stín krkavce. Knihy provází několik hlavních postav. Svět, který Ryan vymyslel, je středového rázu pln magických schopností (ne bytostí). Jednotlivé národy se liší božstvy a hodnotami, ostatně jako u nás. První román je o Šestém řadu, který slouží jako zdroj obránců království a Víry. Hlavní hrdina Vélin al Sornal přežije kruté zkoušky a zjišťuje, že kromě bratrů, kteří vyrostli ve Víře, je království plné i Popíračů. A vrahů, kteří se snaží ho rozložit zevnitř. Vélinův život se míchá s politikou a je plný válek, ale i magie, lásky a smutku. Další díly jsou už spíše o tomto a o proměně charakteru lidí. Poznáváme víc kultur a zjišťujeme, že si navzájem nepodporují.

Autor patří mezi úžasné vypravěče a jeho svět je jedinečný. Je to něco mezi Harry Potterem a Hrami o trůny. Stojí ti za přečtení, ale je to náročnější a delší čtení než většina knih, na což ostatně ukazuje i přirovnání k předchozím dvou velikánům fantazy.

Ryana potkal podobný osud jako Rowlingovou, byl mnohokrát odmítnut, ale jeho knihy se prodali v milionech kusů.

Zmitko.m
26.10.2021

Píseň krve se mi četla velice příjemně, ani jsem nepostřehl, jak rychle jsem přečetl tak tlustou knihu. Hodně se mi líbila pasáž výcviku u řádu, ta byla hodně dobře zpracovaná. A pěkně udělaná byla i linka vztahu Vélina se Šarin. Taková příjemná, odpočinková a přitom velice zajímavá kniha.