Žena v kleci ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131155/zena-v-kleci-mHg-131155.jpg 4.42946

Případy oddělení Q 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Host

Kvinden i buret, 2007

Kniha Žena v kleci

karelk
včera

(+ SPOILER) Napínavé to bylo, takže jsem knížku zhltnul za necelé dva dny. Z trojice seveřanů (Larsson, Nesbo, Adler-Olsen) mi v přečtených chyběl právě Adler-Olsen, a nejspíš neprávem jsem ho opomíjel.

Vývoj děje byl od 25 % knihy poměrně jasný. Musím říct, že mi nedělalo dobře líčení autonehody, nebo Meretina utrpení, ale Nesbo je v tomhle ještě krvežíznivější.
Celkově mi přišlo, že jde o typickou severskou detektivku, včetně typických prvků a klišé. Rád si přečtu další díly, knížka se mi líbila, ale 5* to není.

Katchun

Psáno tak dobře, že jsem se skvěle vcítila do děje. Jako kdyby se to všechno odehrávalo kolem mě. Jedině, co mohu trochu vytknout, je konec, který se mi zdál mírně přitažený za vlasy.

Hakate

První odložený případ Carla a Asada, výborný začátek serie, skvělá zápletka, postupné rozlétání případu, i odhalování osobních vztahů hlavních hrdinů. Díky skvělému stylu psaní se rychle stanete součástí týmu Q.

Mike99

Znám filmy o oddělení Q, ale kniha je prostě kniha, a to u tohoto autora skutečně platí. Úžasný styl (překlad), velice rychle vtažen do děje. Komisař Carl Mørck ženatý, v rozluce, bydlí s nevlastním synem, po "nepovedené" akci je pro kolegy nesnesitelný, jeho bývalí kolegové dopadli hůře, Anker je mrtev a Hardy ochrnut v ústavu. Dostane k ruce pomocníka, Asada, vzrůstem malého Syřana (?), praktikujícího muslima, s nejasnou minulostí, také ženatý, má dcery. Má sice problémy s významy některých slov, ale je vnímavý, dobře uvažující.
Příběh ve dvou časových rovinách, které se sbíhají. Pomalu jsou odlupovány jednotlivé vrstvy případu, pachatel i motiv jsou víceméně zřejmé od začátku. Napínavé, pro mne nepředstavitelné žít 5 let v takových podmínkách.

Monya.grch

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě a ačkoliv na severské detektivky vůbec nejsem, kniha se mi líbila. Napínavé od začátku až do konce, Merete jsem držela pěsti, aby to dobře dopadlo.

Shimy

Už jsem dopředu viděla všechny čtyři zfilmované díly, jelikož další už točit nechtějí, takže jsem věděla, do čeho jdu a moc jsem se těšila se. Carl jako detektiv se mi hrozně líbil a Asad, i když je v knížce úplně jiný, než ve filmu, tak jsou taky super obě jeho verze. Ze začátku byla kniha docela náročná a bylo těžké se ve všem zorientovat, takže jsem ji na chvíli odložila, ale pak jsem se k ní vrátila a šlo o vážně skvělou zápletku a konec byl hodně napínavý. Už mám koupenou celou řadu, takže se těším, až se pustím do dalšího dílu!

katst
31.12.2020

Kniha je velmi čtivá. Napínavá od začátku do konce, s neotřelou a povedenou zápletkou.
Všechny postavy z oddělení Q jsou zajímavé a sympatické.
Velmi oceňuji s jakou lehkostí dokáže autor do děje zakomponovat vtipné hlášky a nadsázku, přestože jde o neveselé krimi případy.
Nechápu, že mi minisérie dosud unikala.

Mirin1349
31.12.2020

Vynikající začátek série, který dává pevné základy pro budoucí díly. Sice jsem Ženu v kleci četla až jako druhou, ale nevadilo mi to ani v nejmenším. Napínavé od začátku do konce, nepředvídatelné, moc jsem si to s oddělením Q užila.