katallinka Online katallinka komentáře u knih

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Tak tohle se mi moc líbilo. Kniha bez hlubšího děje, ale pěkně vyobrazeny vztahy mezi přáteli.

17.08.2018 4 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty II. Jíme zdravě s Fitrecepty II. kolektiv autorů

Tyto kuchařky se mi velmi líbí. Lehké, hrozně dobré a zdravé recepty.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vždycky si říkám lepší už to být nemůže a přece Kepler napíše něco ještě lepšího. Kdybych měla říct přečtěte si jednu knihu ze série, tak je to tahle. Opět děsivý, napínavý příběh, který nám ukáže více z Joony Linny. Závěr mě šokoval!!

17.08.2018 5 z 5

Ostrov pokladů / Treasure island Ostrov pokladů / Treasure island Lucie Poslušná

Snažím se naučit lépe anglicky a tato kniha byla dobrým pomocníkem pro zopakování úplných základů.

17.08.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Čtivý, děsivý a neskutečně fascinující příběh. Po přečtení jsem byla strašně šťastná za svůj život!! Autorka vymyslela naprosto děsivou budoucnost, ke které bychom mohli snadno dospět. Navíc styl psaní se mi strašně moc líbil a činil příběh mnohem čtivější. Konec je hodně otevřený, takže si člověk říká, co bylo dál, chci víc, ale asi se v nejlepším má přestat. U mě otevřený konec a ty teorie, které ve mě vyvolal přidává rozhodně jednu hvězdičku.Všem doporučuji si knihu přečíst!!!

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Měla jsem strach, jak to celé dopadne! Nicméně se mi zakončení cele série velmi líbilo a myslím, že se jedná o jednu z nejlepších sérii tohoto žánru. Knihy se velmi dobře četly a autorčin svět mě velmi mile překvapil.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Druhy díl mě příliš neoslovil, ale třetí byl opět dokonalý. Mám asi ráda příběhy z různých ústavů a psychiatrických léčeben. Děj měl opět neskutečný spád a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu, protože konec nakousl, co bude následovat.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Normálně má u mě vždycky navrh Popelka, ale musím říct, že druhý díl se mi líbil mnohem více. Scarlet a Vlka jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, co bude následovat.

13.08.2018 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Kniha rozhodně není lehkou oddechovou knihou. Nicméně příběh této rodiny se mi velmi líbil. Navíc jsem si neustále dohledávala postavy, které opravdu žily a porovnávala s příběhem, který autorka vytvořila. Rozhodně se pustím i do dalších dílů.

13.08.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto strhující kniha. V určitých pasážích jsem nemohla uvěřit tomu, co čtu a knihu jsem přečetla v podstatě na jeden zátah. Z tohoto žánru a autorky jsem naprosto nadšena, něco tak poutavého jsem už dlouho nečetla. Všem moc doporučuji !!

03.08.2018 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Měla jsem chuť na nějakou romantickou knížku, která mi navodí prázdninovou atmosféru. A to kniha splnila příjemná ,,slaďarna,, která se četla moc dobře. Nicméně hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická, ale okolnosti a příběhy dalších postav se mi tak líbily, že jsem si na Milly během čtení zvykla.

26.07.2018 4 z 5

Šťastný život mezi řádky Šťastný život mezi řádky Michaël Uras

Kniha nebyla vůbec špatná, ale nějak jsem se nemohla začíst. Myslím si, že mi chyběl hlubší rozbor jednotlivých postav. Kniha je totiž jakysi soubor myšlenek doplněných citacemi, které se mi v knize velmi líbily.

21.07.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Bohužel o kousek slabší než předchozí díly. Opět samozřejmě velmi čtivé, ale místy moc zdlouhavé a nepatrně překombinované. Domnívám se, že pokud by knížka byla o nějakých 300 stran kratší zasloužila by si lepší hodnocení. Nicméně mi bude Feyre a Rhysand moc chybět.

16.06.2018 4 z 5

Velmi pěkná knížka. Předpokládala jsem ze básně budu přeskakovat, ale naprosto mě uhvatlily. A ten konec, byl naprosto dokonalý a nečekaný.

08.06.2018 4 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

První kniha od této autorky a jsem nadšena. Skvělá oddechovka, u které jsem se neustále musela smát. Nicméně si myslím, že kdybych byla sama, tak po přečtení téhle knihy přestanu mít o vztahy na nějaký čas zájem

Propast času Propast času Roman Bureš

Tak z téhle knihy jsem naprosto nadšena! Mám v knížkách moc rada cestování do minulosti, ale tady je to ještě mnohem lépe vymysleno. Musím taky ocenit, že kniha je plná zvratů a v podstatě nic nedopadne tak jak bych si přála.

21.03.2018 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Zajímavá, vtipná, ale i vzhledem k tématu decentní. Dozvěděla jsem se par novych věci z historie na zajímavých souvislostech.

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Vím, že úvody v knížkách jsou většinou nic neříkající, ale na začátku knihy jsem si říkala: ,,sakra, co to je?! Jak to muže mít tak dobré hodnocení a jak mužů vydržet 600 stran. Tuto nedůvěru jsem pociťovala na začátku knihy už podruhé. Poprvé u Zlodejky knih a teď u Písně krve. V obou případech naštěstí po cca 50 stránkách převladlo nadšení a já se nemohla od knihy odtrhnout Kniha mi malinko připomínala Hraničářova učně, ale pro dospělé. Hlavního hrdinu Velina jsem si strašně moc oblíbila. Kniha se skvěle četla a ani jsem se nenadála a byl konec. Autor vytvořil zajímavý a propracovaný svět. Navíc v knize nebyly nudné pasáže. Velinův výcvik a následně bitvy, kterých se účastnil byly skvěle a poutavě napsány. Co nejdřív se pustím do dalších dvou dílů, protože jsem z objevu tohoto autora velmi nadšená.

07.03.2018 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Mám velmi ráda tyto povídkové knihy zejména díky ilustracím, které knížku krásně doplňuji a dávají zcela jiný náhled na cele dílo.

26.02.2018 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Od Murakamiho jsem četla mnohem lepší knihy. U této knihy byl wow efekt o něco slabší a kniha mě příliš nenutila přemýšlet nad vším, co autor napsal, ale i tak se mi velmi líbila a v Murakamiho knihách rozhodně hodlám pokračovat.

26.02.2018 4 z 5