Víkend s přáteli

Je léto, sobotní dopoledne, nádherné slunečné počasí a čtyři dvojice přátel se sejdou k tenisovému turnaji. Seznamte se s hostiteli: selfmademan Patrick a jeho suverénní až impertinentní a krásná manželka Caroline, kteří se chtějí pochlubit svým novým venkovským sídlem. Seznamte se s hosty: Stephen a Annie, sousedé z předchozího bydliště, kteří mají v současné době poněkud hluboko do kapsy, Charles, kterého jeho nová zazobaná manželka Cressida povytáhla na společenském žebříčku o několik příček výš, a Don a Valerie, otec s dcerou, kteří jsou místy až nelítostně soutěživí. A nečekaně do dramatu vstoupí další postava – Charlesova bývalá žena, kterou kvůli Cressidě opustil. První míček, který přeletí nad sítí, zahájí dva dny prosycené lahodným Pimm’s, výbuchy vzteku, flirtováním, záludnostmi a šokujícími odhaleními. Brzy se ukáže, že tento víkend se tenisu týká jen pramálo. Chytrý a zábavný román, po kterém člověk rád sáhne, když leží na sluníčku na lehátku a po ruce má dobře vychlazený vinný střik. Daily Mail Kniha plná tajemství a postav, milých i nemilých, jejichž charakter se velmi překvapivě vyvíjí (nakonec se mi nejvíc zamlouvaly ty, které mi byly na začátku protivné, a naopak). Nechybí tu situace k popukání, čte se to krásně lehce, zvládne se to na jedno či dvě posezení a je to opravdu dobrá zábava. Čtenářka B. Za posledních deset let jsem napsala řadu románů, z nichž nejvíce se patrně proslavily komedie pod jménem Sophie Kinsella. Ale dlouho předtím, než jsem si vymyslela sérii o Báječném nakupování, jsem jako Madeleine Wickhamová (jak se skutečně jmenuji) napsala sedm knih. Často se mě lidé ptají, proč píšu pod dvěma jmény, a je to z toho důvodu, že se knihy Madeleine Wickhamové od knih Sophie Kinselly podstatně liší. I když jsem jako Madeleine Wickhamová nepsala už řadu let, mám tyto knihy velmi ráda a doufám, že tato se vám bude moc líbit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/172038/vikend-s-prateli-172038.gif 3.287

The Tennis Party (2011)

Vydáno:, BB art

If_Heureux

Letní oddechové čtení. :)

Nixa

Klidné oddechové čtení třeba k vodě nebo na dovolenou. Kniha se mi celkem líbila, četla se dobře, ale žádný zázrak to nebyl. Přesto nejsem zklamaná a autorku budu číst dál :-)

Aurorita

Ani nevím, co k této knize napsat. Prostě dobrá oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Nenadchne, neurazí.

katallinka

Tak tohle se mi moc líbilo. Kniha bez hlubšího děje, ale pěkně vyobrazeny vztahy mezi přáteli.

Miru
10.08.2017

Taková cynická vztahovka. To mám ráda.

kitty1113
26.01.2017odpad!

Nejhorší knížka, kterou jsem kdy četla! Děj o ničem, žádná zápletka a bez špetky humoru. Už jsem to chtěla několikrát vzdát, ale nakonec s vypětím všech sil dočetla. Ztráta času.

akšuram37
04.10.2016

Knížka nic moc, ale přečetla jsem jí. A co mě ještě štvalo byl formát knížky a text až úplně do kraje!

Audreyh
22.06.2016

Ale jo, bylo to takové oddechové čtení. Ze začátku jsem se musela pořád vracet na rozpis jmen, kdo je kdo a kdo patří komu, ale ve finále jsem se i pobavila. Doporučuji tuhle knihu jako nedělní relax na zahradě v houpacím křesle :-)

Doominika
25.05.2016

Na Sophii Kinsellu docela nuda. Nekolikrat jsem se ztratila ve jménech hlavních postav. Konec docela dobrý, ale podruhé určitě číst nebudu.

kilometr
27.04.2016

Už třetí strana mě varovala a já jich dal ještě dalších 57.Kdybych si já vůl raději uvařil.Nedočteno...10%.

Jenny3
07.04.2016

Oproti Lásce na zavolanou je tato kniha hodně slabá. Aneb jak víkendové tenisové utkání roztáhnou do více jak 200 stran. Ale ten konec se mi líbil - pěkné zúčtování. Proto dávám 3* a doufám, že další knížky od autorky budou lepší.

petra4080
25.02.2016

Z knihy mám docela smíšené pocity, četla se dobře, ale byla tak nějak o ničem :-( Mám již doma další knihy této autorky, tak doufám, že budou lepší než tato. Snad to ani nečtěte.

tisha8409
12.07.2015

Přečteno za ale dvě hodiny. Mnoho postav, prokládáno tunou tenisových akcí a výrazů, které nezaujatého nezaujme a spíš obtěžuje. Neustálé chyby ve hře, samé promiňte a snaž se! nebo do blba zírající nijaká ta Cinderela či jak se jmenovala ( asi pro autora není lichotkou když zapomenete jméno jeho hrdinky do pár hodin, že?) a intrikující tlusťoch střídající se s přípravou dětí na hru...mi nepřišlo čtenářsky atraktivní a už vůbec ne letně uvolněné.
Byl to popis reálných vývojů situací a možností, jaké člověk může mít "přátele", ale finanční potíže a nevěru s někým, koho muž pár hodin předtím pomlouval, bych do přátelského setkání netahala.
Spíš jsem od názvu čekala oddechové dovádění s přáteli, kde je každý zcela jiný, kde jinak blbnou ženy jinak muži, užijí si to i bez nevěr nebo přetřásání peněz...
No jak mi prostě nesedla sekce Shopaholika, tak ani toto.

Nelička
28.06.2015

Naprosto skvělý společník na dovolenou k moři. Přečetla jsem jí snad za 4 dny. Lehký příběh o několika lidech a jejich vztazích. Tato autorka patří mezi mé velice oblíbené.

Nadík
11.06.2015

Nedočetla jsem....

KriKri
03.04.2015

O dost jiný styl, než na který jsem u Sophie zvyklá. Žádná ztřeštěná hlavní hrdinka, žádná nadsázka, téměř žádný humor, jen skvěle sarkastická a znuděná Caroline. Kniha je čtivá jako všechny od této autorky, takže bych ji tak úplně nezatracovala.

studentice
27.09.2014

Jako bych četla knížku od jiné autorky...nudná, rozvleklá, prostě nestojí za přečtení

baterka.gs
27.08.2014

Je pravdou, že tato knížka patří k těm slabším od Kinselly, ale i tak je dobrá a za přečtení stála. Tyhle relaxační knížky zmáknuté do pár dní mám moc ráda a čas od času je tohle třeba.

pocketka
13.08.2014

Ach, taková - s prominutím - blbost. Dočetla jsem rychločtením a jen proto, že jsem doufala, že se příběh nějak rozjede a prostě z důvodu, že Kinsella bývala mou oblíbenou odpočinkovou autorkou. Kniha je již staršího data, kdy Sophia ještě psala pod svým jménem, ale jen to prokázalo fakt, že jen ty novější knihy stojí za přečtení. Nudný začátek, nudný příběh, opravdová ztráta času.

deedulka
01.08.2014

Slabší čtení od jinak dobré autorky. Novější knihy už nepíše vtipně a oddechově, ale vážně a trochu nudně. Bylo to sice o něco lepší než Neděle u bazénu, ale stejně bych raději opět viděla její svěží styl psaní pro příjemné odreagování a zasmání. Kniha má i své světlé momenty, ale bohužel se v ní často opakují pasáže, stále řeší investice do fondů a okázalý život bohatých...

HoneyMM
11.04.2014

Byla jsem zvědavá jaká knížka bude, jelikož se jinak vymyká mému oblíbenému humornému žánru od Sophie... Čtivá, pohodová, ale nějak mi chyběl konec knížky. Po poslední stránce mi zůstalo ještě několik nezodpovězených otazníků... Neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

anunulinka
21.01.2014

Pěkné a pohodové čtení, které splnilo mé očekávání.

balat
21.11.2013

Měla jsem trošku zmatek v postavách ale jinak se knížka docela dobře četla