Víkend s přáteli

Je léto, sobotní dopoledne, nádherné slunečné počasí a čtyři dvojice přátel se sejdou k tenisovému turnaji. Seznamte se s hostiteli: selfmademan Patrick a jeho suverénní až impertinentní a krásná manželka Caroline, kteří se chtějí pochlubit svým novým venkovským sídlem. Seznamte se s hosty: Stephen a Annie, sousedé z předchozího bydliště, kteří mají v současné době poněkud hluboko do kapsy, Charles, kterého jeho nová zazobaná manželka Cressida povytáhla na společenském žebříčku o několik příček výš, a Don a Valerie, otec s dcerou, kteří jsou místy až nelítostně soutěživí. A nečekaně do dramatu vstoupí další postava – Charlesova bývalá žena, kterou kvůli Cressidě opustil. První míček, který přeletí nad sítí, zahájí dva dny prosycené lahodným Pimm’s, výbuchy vzteku, flirtováním, záludnostmi a šokujícími odhaleními. Brzy se ukáže, že tento víkend se tenisu týká jen pramálo. Chytrý a zábavný román, po kterém člověk rád sáhne, když leží na sluníčku na lehátku a po ruce má dobře vychlazený vinný střik. Daily Mail Kniha plná tajemství a postav, milých i nemilých, jejichž charakter se velmi překvapivě vyvíjí (nakonec se mi nejvíc zamlouvaly ty, které mi byly na začátku protivné, a naopak). Nechybí tu situace k popukání, čte se to krásně lehce, zvládne se to na jedno či dvě posezení a je to opravdu dobrá zábava. Čtenářka B. Za posledních deset let jsem napsala řadu románů, z nichž nejvíce se patrně proslavily komedie pod jménem Sophie Kinsella. Ale dlouho předtím, než jsem si vymyslela sérii o Báječném nakupování, jsem jako Madeleine Wickhamová (jak se skutečně jmenuji) napsala sedm knih. Často se mě lidé ptají, proč píšu pod dvěma jmény, a je to z toho důvodu, že se knihy Madeleine Wickhamové od knih Sophie Kinselly podstatně liší. I když jsem jako Madeleine Wickhamová nepsala už řadu let, mám tyto knihy velmi ráda a doufám, že tato se vám bude moc líbit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172038/big_vikend-s-prateli-2fh-172038.jpg 3.2106

Vydáno: , BB art

The Tennis Party, 2011

Kniha Víkend s přáteli

denča1000
18.07.2021

Oddechové fajn čtení, pro krásné letní dny.

karin4338
30.04.2021

čo sa týká zápletky a dlho tiahnuceho sa deja, tak to bolo vážne slabé. Keď sa však človek nad tým zamyslí, tak autorka predstavila rôznych ľudí, z rôznych spoločenských vrstiev, kde štastie a peniaze sú iba relatívnymi pojmami. Keď niekto má peniaze, ešte neznamená, že má šťastný život, naproti tomu Annie a Stephen, i keď si žijú skromne, a majú svoje muchy, tak majú naplnený život rodinou a porozumením viac ako Cressida s Charlesom, ktorý síce dlho problémy s peniazmi nemali, ale určité skutečne dôležité hodnotu im chýbajú.
Dobrá knižka k zamysleniu, čo je naozaj dôležité. :)

sonabi
16.02.2021

Pohodová oddychovka

Jájinka
16.11.2020

Jako by to psal někdo jiný než S. Kinsella, nudné, bez vtipu, její knížky mají právě ten vtip a nadhled, toto byla ztráta času.

Mnaui
18.09.2020

Sice zajímavá zápletka, ale místy zdlouhavé. Musela jsem se nutit knihu dočíst..

Ála1968
14.09.2020

Čekala jsem,že to bude horší,ale mě se to celkem líbilo.Taková oddychovka na odpoledne.

martinkaLLL
21.08.2019

Je těžký tuto knihu hodnotit, až na potřetí jsem ji dočetla. Vůbec se mi to nelíbilo, i když to bylo od mé oblíbené spisovatelky. Proto je to těžké hodnotit.

If_Heureux
31.10.2018

Letní oddechové čtení. :)