Víkend s přáteli

Je léto, sobotní dopoledne, nádherné slunečné počasí a čtyři dvojice přátel se sejdou k tenisovému turnaji. Seznamte se s hostiteli: selfmademan Patrick a jeho suverénní až impertinentní a krásná manželka Caroline, kteří se chtějí pochlubit svým novým venkovským sídlem. Seznamte se s hosty: Stephen a Annie, sousedé z předchozího bydliště, kteří mají v současné době poněkud hluboko do kapsy, Charles, kterého jeho nová zazobaná manželka Cressida povytáhla na společenském žebříčku o několik příček výš, a Don a Valerie, otec s dcerou, kteří jsou místy až nelítostně soutěživí. A nečekaně do dramatu vstoupí další postava – Charlesova bývalá žena, kterou kvůli Cressidě opustil. První míček, který přeletí nad sítí, zahájí dva dny prosycené lahodným Pimm’s, výbuchy vzteku, flirtováním, záludnostmi a šokujícími odhaleními. Brzy se ukáže, že tento víkend se tenisu týká jen pramálo. Chytrý a zábavný román, po kterém člověk rád sáhne, když leží na sluníčku na lehátku a po ruce má dobře vychlazený vinný střik. Daily Mail Kniha plná tajemství a postav, milých i nemilých, jejichž charakter se velmi překvapivě vyvíjí (nakonec se mi nejvíc zamlouvaly ty, které mi byly na začátku protivné, a naopak). Nechybí tu situace k popukání, čte se to krásně lehce, zvládne se to na jedno či dvě posezení a je to opravdu dobrá zábava. Čtenářka B. Za posledních deset let jsem napsala řadu románů, z nichž nejvíce se patrně proslavily komedie pod jménem Sophie Kinsella. Ale dlouho předtím, než jsem si vymyslela sérii o Báječném nakupování, jsem jako Madeleine Wickhamová (jak se skutečně jmenuji) napsala sedm knih. Často se mě lidé ptají, proč píšu pod dvěma jmény, a je to z toho důvodu, že se knihy Madeleine Wickhamové od knih Sophie Kinselly podstatně liší. I když jsem jako Madeleine Wickhamová nepsala už řadu let, mám tyto knihy velmi ráda a doufám, že tato se vám bude moc líbit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172038/vikend-s-prateli-2fh-172038.jpg 3.2100
Vydáno, BB art

The Tennis Party, 2011

Kniha Víkend s přáteli

Jájinka
16.11.2020

Jako by to psal někdo jiný než S. Kinsella, nudné, bez vtipu, její knížky mají právě ten vtip a nadhled, toto byla ztráta času.

Mnaui
18.09.2020

Sice zajímavá zápletka, ale místy zdlouhavé. Musela jsem se nutit knihu dočíst..

Ála1968
14.09.2020

Čekala jsem,že to bude horší,ale mě se to celkem líbilo.Taková oddychovka na odpoledne.

martinkaLLL
21.08.2019

Je těžký tuto knihu hodnotit, až na potřetí jsem ji dočetla. Vůbec se mi to nelíbilo, i když to bylo od mé oblíbené spisovatelky. Proto je to těžké hodnotit.

If_Heureux
31.10.2018

Letní oddechové čtení. :)

Nixa
29.08.2018

Klidné oddechové čtení třeba k vodě nebo na dovolenou. Kniha se mi celkem líbila, četla se dobře, ale žádný zázrak to nebyl. Přesto nejsem zklamaná a autorku budu číst dál :-)

Aurorita
22.08.2018

Ani nevím, co k této knize napsat. Prostě dobrá oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Nenadchne, neurazí.

katallinka
17.08.2018

Tak tohle se mi moc líbilo. Kniha bez hlubšího děje, ale pěkně vyobrazeny vztahy mezi přáteli.