Pralinky

Existuje v našich životech ještě místo pro „opravdové muže“, a nebo jsme jim ho nechtěně sebraly? Fejetony a povídky Barbary Nesvadbové o vášni, lásce, zklamání, nevěře, deziluzi, zášti, přátelství i žárlivosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223951/pralinky-UKy-223951.jpg 2.669
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Evaneva
12.12.2017

Tato kniha obsahuje krátké lehce ironické povídky zaměřené hlavně na vztahy mezi mužem a ženou.

ecila13
13.09.2017

Líbí se mi jazyk BN. A to je vše.
Knížku jsem dočetla, ale je to krize středního věku, pohrdání muži, stárnutí, osamělost - pořád dokola to samé.

Aleh
16.07.2017

Bára Nesvadbová má (a vždycky měla) opravdu vyhraněné názory na vztahy mezi mužem a ženou, na lásku a manželství. Ve fejetonech se často zamýšlí nad postavením ženy a muže v rodině. Tuto knihu napsala před čtyřicítkou a zdá se mi, že trochu už na své radikálnosti s věkem ubrala. Je to takové nenáročné letní příjemné oddychové čtení. Nejvíce se mi líbila "Čarovná čtyřicítka".

DádazPrahy
11.05.2017

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou přímo autorkou - hezky se to poslouchalo - příjemný hlas a hezký přednes autorky jsou tu určitě přidanou hodnotou. Audioknihu doporučuji. Je to soubor více než třiceti fejetonů, zamyšlení nad životem žen z pohledu generace dnešních třicátnic. I když se s některými názory neztotožňuji (pokud by čtenářky byly přibližně stejného věku jako autorka a měly podobné životní zkušenosti, asi by s postřehy autorky souzněly více) celkově jsem si"Pralinky"se zájmem poslechla. Nejvíce se mi líbily fejetony "Čarovná čtyřicítka", "Soužití s mužem", "Práce šlechtí" a"Dlouhodobý vztah".

greetchen
02.02.2017

Jazyk Báry Nesvatbové mi přišel trošku kostrbatý, fejetony nijak převratné, bez pointy.

alnahu
22.07.2016

Kniha fejetonů, ale i za mě nic moc.

vlasta7
18.04.2016

taková oddechová kniha. Nic moc

Radka13
06.04.2016

Moc pěkně se četla. Vtipná.

jany70
03.03.2016

Dobré fejetony. Veselé oddechové čtění.

PetraSedláková
14.02.2016

Oddechové čtení, u kterého můžete úplně vypnout, není třeba nad dějem přemýšlet, žádný zde není...pro chvíle pohody, proč ne?!

NicoleBum
10.07.2015

Kniha mne nenadchla, musela jsem ji odložit nedočtenou...

RADOST
16.06.2015

Dobré fejetony. Úderně a úsporně napsané postřehy o současných ženách i mužích, o vztazích, o výměně rolí. O nerovnoprávné rovnoprávnosti.

Daris
02.05.2015

Kniha by měla udělat radost všem moderním ženám. Takovým, co jsou samy sebou. Mně se moc líbila a nesouhlasím s názory níže. Pro mě je to nejlepší kniha autorky :-)

Modrásek16
20.04.2015

Šlo to. Určitě znám lepší knihy.

Lucifereeek
17.03.2015

bohužel musím říct, že snad nejhorší knížka od této autorky, měla jsem co dělat, abych to vůbec dočetla.

vorenus
09.03.2015

Čekal jsem, že se to nebude dát číst, ale zase taková katastrofa se nekonala.Prostě sbírka úplně normálních fejetonů.Nic víc a ani nic míň.

Mia77
24.01.2015

Nevím, neočekávala jsem o d té knihy nic a nic mě ani nepřekvapilo. Nicméně jako brak bych to zase nenazvala, je to prostě sbírka fejetonů a s klasickou knížkou s dějem to nemá nic společného. Pokud bych jednotlivé fejetony četla 1 týdně v časopise, bylo by to zábavné, ale v knížce to působí takové neučesané ....

Spea
08.01.2015odpad!

Škoda papíru, škoda času ....

Pivísek
22.11.2014

Nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Po tomto zážitku zvedám hodnocení i u 50 odstínů svobody... (1* za přečtení knihy do konce...)

Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová