Karin_Kim55 Karin_Kim55 komentáře u knih

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na druhý díl rozhodně jdu! Jsou zde postavy, jejichž osudy mě hodně zajímají! (A zase to jsou vedlejší postavy, že jo...)

Někdy chování postav moc nechápu. To jejich svěřování důležitých věcí lidem, které moc neznají...

Dvakrát jsem se přistihla, jak u delších popisů přestávám vnímat. Delší popisy mě upřímně nudily. V soubojích a hlavní centrále jsem taky byla úplně mimo. Vůbec jsem nepochopila, jak ta budovy uvnitř vypadá. (Přesně proto potřebuju v knihách plánky, mapy a obrázky!)

Byla tu chvíle, kdy jsem musela zavřít knihu a prostě ji odhodit. Byli tu i chvíle, které mě překvapily - dostala jsem něco jiného, než jsem čekala. A věc, na kterou jsem sice ani jednou nepomyslela, me pak už taky nepřekvapila. Škoda.

+ Uvítala bych překlad některých hrdinských jmen. Na začátku jsem si myslela, že Phobia je dívka, než mi došlo, že je to ten fóbie. A Cyanide mohl být úplně s klidem Kyanid. (Queen Bee nebo Red Assassin by v čj asi tak dobře neznělo.)
+ Nikdy si chyb nevšímám, ale taky mě překlepy docela rušily. Byla jich sice max 5 za celou knihu, ale je to škoda.

Vážně mě to mrzí. Příběh a různé detaily se mi líbí. Nejvíc mě zajímá minulost a hlavní cíl renegátů. Ale styl psaní mi moc nevyhovoval.
Sečteno a podtrženo? 3,5 ★

29.09.2020 4 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Nuda. Přečetla jsem 40 stran. Pak jsem se nutila pokračovat. (Když jsem si to koupila, tak to zkusím, ne?) Ale ne. Následujících 50 stran jsem buď přeskakovala strany nebo četla jen přímou řeč. Prolog byl dobrej. Ale ten nastavil laťku a pak to šlo celé dolů jak na horské dráze.

07.09.2020 2 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

Nerozumím tak nízkému hodnocení! Na Goodreads to má 4.11⭐, což je mnohem lepší. :D
První půlku jsem měla přečtenou hned v den nákupu, druhou jsem četla pak následující tři dny - to už nebyl takovej ten "hajp". :D
Za mě osobně to bylo BOŽÍ. Ani nevím, jestli tomu něco vytknout jde. o.o jelikož se jedná o deníkové záznamy, tak tam je popsané chování autorky, která se chová jako typická TYPICKÁ ženská. :D Což někomu může vadit, jednou to vadilo/překáželo i mě, ale stále jde to deník. Takže to tak prostě beru s rezervou.
Hrozně moc se mi to líbilo. Autorčin styl psaní mi sedl a její styl humoru ještě víc.
Není to žádná složitá četba, nehledejte nějaký hlubokomyslný příběh. Ale stále to rozhodně doporučuju!

30.08.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tohle bylo... nebudu říkat dokonalé nebo perfektní. To jsou hodně silná slova, za mě to bylo dobré. Hodně dobré.
První polovina se mi líbila víc. První půlka byla víc takový psycho-thiller a to mám ráda. Měla jsem z toho podobné pocity jako z Ostrova lhářů (Emily Jenkins). Mám hrozně ráda, když nemám tušení, co na mě může čekat na další stránce a žaludek mám jako na vodě. To jsou ty nejlepší pocity, co při čtení můžu mít. ♥ (Jo, jsem divná.)
Velké plus má knížka za to, že neobsahuje klasické kapitoly. Je rozdělaná na velké části a pak na něco jako kapitoly, v tom můžou být některé jen na stránku a některé zase na několik stran.
Poslední dvě stránky jsem si musela přečíst po přečtení ještě 3x než jsem to celé správně pochopila... a pak mi bylo dost hrozně. Nedivím se, že má kniha takové hodnocení, které má.
(Že jsem to četla měsíc a půl na mé hodnocení nemá vůbec vliv. Nechtěla jsem, aby to skončilo, bylo to tak dobré, takže jsem si svůj čas v tomto světě chtěla co nejvíce prodloužit.)
+ Furt si myslím že obálka je hrozná.

26.07.2020 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Bylo to hezké, místy sladké. Ale i když to nemá ani 300 stránek, tak jsem to četla několik týdnů
Některé pasáže jsem si musela číst dvakrát, abych pochopila kdo a co říká/dělá. Ve jménech jsem měla někdy zmatek a nebyla jsem si jista, kdo to je.
Ale to stále nemění nic na tom, že je to krásný příběh o dvou lidech, kteří se vzájemně poznávají a bojují proti své pýše a předsudcích.
+ Film (2005) knihu krásně doplnil o úžasný vizuál. Aniž by člověk četl knihu, tak by po shlédnutí nějaké věci asi nepochopil. Ale když si po přečtení podíváte na tento film, tak o nic neprijdete.

15.06.2020 4 z 5

Co Bůh není, mrzí mne Co Bůh není, mrzí mne Zdeněk Hron

Čteno z povinnosti do školy. To byl pro mě ten nejhorší úkol za celý život.

14.05.2020 2 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

No, tak teď mám úplně vygumováno... (Ale pokusím se něco sesmolit.)
Knížku jsem četla opravdu hodně dlouho, nějak mi asi v tuhle chvíli nesedla.
Nedivím se, jak se hodně chválí zdejší mytologie. Zdejší magie se mi taky líbila.

Většina věcí vám už během čtení dojde, a musím přiznat, že mi to dost vadilo. Ale konec to naštěstí zachránil. Na konci jsem na to úplně zapomněla a neudržela jsem slzy.
Řekla bych že je to spíše pro mladší dívky (nevím jak pro chlapce, ale rozhodně mladší teenager :D ) už jen kvůli zdejší romantice, která mě moc nevyhovovala.
Rozhodně se nedivím, proč má knížka takové hodnocení, jaké má.
I když je knížka první díl ze série, konec vůbec není otevřený, takže je možné to číst i jako jednorázovku. Já osobně další díl pravděpodobně číst asi ani nebudu.

31.03.2020 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tohle. Tohle... Bylo rozhodně lepší než druhý díl. Ale sama nedokážu říct, který díl byl nejlepší.
I když mi trvalo snad věčnost tuhle trilogii přečíst, rozhodně to nebyla ztráta času. Byla tu dost věcí, která mě překvapila, taky samozřejmě hodně věcí, která mě štvala, ale chápala jsem proč tak jsou. Konec mi přišel takový... Uspěchaný?
Ale jsem smutná, všechny postavy, které jsem si oblíbila, umřeli. O některých postav bych se ráda dozvěděla víc.

Pozn.: Tohle člověk nemůže porovnávat se Šesti vranama! Pokud jste četli jako první 6vran, hodně snižte své očekávání.

10.02.2020 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Přidávám do přečtených potom, co jsem si projela instagramový profil.
Kéž by si to "autorky" platily z vlastní kapsy, jinak nerozumím, koho mohlo napadnout tohle dát do tištěné podoby. Co takhle ebooky? Na té čtečce/mobilu by to vypadalo i lépe.

09.02.2020 odpad!

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

No, mám z toho smíšené pocity. Četla jsem to snad 2 měsíce. Některé části, dvě, byly opravdu skvělé. Alina mi od poloviny lezla šíleně na nervy.
Za mě horší než jednička. Ani nové postavy a nečekaný konec to nedokázalo zachránit.

30.01.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Je to naprosto rozkošné, sladké až mám strach, jestli jsem nedostala cukrovku. ♥ Neočekávejte nic hlubokomyslného. Je to jednoduchý sladký gay komiks na odlehčení. :3 Přesně něco pro mě. :3

23.01.2020 5 z 5

Přečteno za dva večery. Zajímavý bestiář, ale jelikož nejsem 100% fanda HP universa, tak se mi líbil hlavně úvod s předmluvou. Některé popisy zvířat mě vůbec nebavily.
Očekávala jsem více kreseb, jak zvířata vypadají. (To je hlavní důvod proč miluji bestiáře :D) Obrázky spočítám na prstech jedné ruky.
A jelikož se jedná o knihu, kterou vlastnil sám Harry, tak těch poznámek tam taky mohlo být víc. Hned by to obyčejné popisy oživilo. Navíc ty jeho poznámky se mi hrozně špatně četly, na ty se mělo použít slabší pero.

!!! Jestli očekáváte příběh, jste na omylu. JEDNA SE O UČEBNI POMŮCKU, UČEBNICI, NENI TO ŽÁDNÝ PŘÍBĚH! POUZE POPISY ZVÍŘAT !!! Takže si potom nestezujte, že to nemělo děj. Se raději koukněte na film nebo přečtěte scénář.

21.01.2020 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Je to velmi čtivé, lehké a hezké čtení. Bavilo mě to. Jako úvod do grishaverse dostačující.
I když je zvlášťni číst o postavách, které jsem měla v duologii Šest vran vedlejší, a ted jsou hlavní. K Zoje ani k Žeňe jsem si nedokázala vybudovat vztah. A i když je děj velmi předvídatelný, tak když nad tím člověk vypne, tak to může bavit i lidi starší, než je cílová skupina.

29.11.2019 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po prvním díle jsem si říkala, že je to hrůza a jak mě ta hlavní holka štve, tak mi přeci nemůže lézt na nervy ještě víc, to už je nemožný. No, spletla jsem se. A to totálně.
Po pár stránkách mám upřímnou chuť tu knížku zapálit. Na druhou stranu si říkám, je to autorčina prvotina. (Tedy aspoň v to doufám.) Je to slátanina všech žánrů, kromě teda akce, bojů a vraždění, které očekáváte, když je ta hlavní postava nejslavnější a nejlepší vražedkyně pod sluncem.
Také rozumím, proč má tahle série tak vysoké hodnocení. Lidem co se první díl nelíbil, tak do pokračování nešli. Nebo to vzdali jako já.
Nejraději bych to ohodnotila jako odpad, ale když jsem přečetla jen jednu kapitolu (možná ani to ne) mi nedává právo soudit.

19.11.2019

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Vůbec si nejsem jistá jak hodnotit. Nejraději bych dala 3,5*, ale 5 se zaokrouhluje nahoru, takže mám jasno. :D
Že začátku se mi to moc líbilo! Říkala jsem si, konečně nějaká uvěřitelná erotika! Navíc od českého autora a LGBT! Ale pak tam toho bylo trochu moc a já nevím...
Ale musím přiznat, že s koncem jsem nadmíru spokojená! Nutí mě to číst druhý díl! Hrozně mě zajímá Erikův pohled a jeho minulost, ale mám strach, aby to nebylo nějak přehnané.

23.10.2019 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Hodnotit nemůžu. Nedokázala jsem dočíst ani první kapitolu. Hned ten první sex v zasedací místnosti (nebo kde to byli) mě nudil a znechucoval. Tahle erotika vážně ne.

17.10.2019 odpad!

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Úplně nejhorší to nebylo. Mohlo to být rozhodně horší. Ale lepší to mohlo být taky. Nejraději bych dala 0*, ale zase tak hrozné to nebylo. Opravdu nerozumím, jak tohle může být něčí oblíbená série. Možná je to věkem? Ze bych na ni byla moc stará? (Je mi 21.) Nevím.
Hlavní postava mi lezla na nervy každou stránkou víc a víc. Pořad o sobě říkala, jaká je nejlepší vražedkyně, a i když to opakovala snad v každém rozhovoru, tak jsem ji to stejně nevěřila. Ke kterému zabijákovi se někdo připlíží zezadu? Nebo má tak tvrdé spaní, že ji kluci klidně každou noc pozorují, jak pohodlně spí? Ne, to není zabiják. Ale pubertální holka, kterou někdo až moc vychválil, až ji to stouplo na mozek.
Někdy tam byly věci, které mě zaujaly a dokonce překvapili. Ale pak tyhle věci autorka přehnala do extrému a spadlo to zase do naprostého průměru.
Cetla jsem tuhle knihu poměrně dlouho. Zvlášť první polovinu. Pak jsem se chvíli do příběhu docela i ponořila, ale nespadla jsem do toho, že bych ji nedokázala odložit. Spíše jsem ji odkládala i s radostí.
Na závěr → Za mě je to velmi jednoduché čtení pro mladé dívky.
A i když hlavní holku ze srdce nenávidím a ten její zamilovaný trojúhelník, tak dvojku stejně zkusím. Chaola jsem si až moc oblíbila, než abych ho jen tak zahodila.

No, dvojku jsem odložila po pár stránkách s tím, že proč to vlastně čtu, když mě vůbec nezajímá, co se s těmi postavami stane? Takže téhle sérii dávám vale.

17.10.2019 1 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Momentálně zažívám knižní kocovinu.
To bylo prostě a jednoduše skvělý.
Vážně nemám co jiného k tomu říct.

07.09.2019 5 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Včera jsem si ji koupila a teď jsem ji dočetla. Poprvé co jsem přečetla knížku za dva dny.
Je to až neuvěřitelně čtivé a je tam tolik akce, že jsem v půlce říkala, jak to tam ta autorka mohla všechno nacpat.
Je to psané v ich formě z pohledu Marianne, a i když nedokážu číst příběhy bez romantiky, tak tady jí bylo jen špetka, a stále mě to bavilo!
Doporučuji všem, kterým se líbí Šest vran. A jestli milujete piráty, takhle tohle nesmíte zapomenout!
Někoho může vyděsit fakt, že je to první kniha ze série, ale nemusíte se bát, tohle se dá číst i samostatně.

03.09.2019 5 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Knížka mě jako obvykle bavila! I když jak je v předchozích komentářích zmíněno - drží se stále stejného scénáře a tentokrát to bylo o trochu slabší. Nemám jí to za zlé, líbí se mi, že se postavy, které měly vlastní knihy na začátku série, potýkají s problémy normálních smrtelníků.
Ale na druhou stranu - stále narůstající počet postav mě trošku štve. Například nová postava Jo, která byla zmíněna už v Bestii, tak jsem si k ní stále nevyvinula vztah. Hrozně mě ta holka nudí a čtu její části jen proto, že předpokládám, že o ni bude taky kniha. Ale ani to mě od čtení této série neodradí! Konečně se dozvíme něco o Muhrderovi! Na toho chlapa jsem děsně zvědavá!

02.09.2019 4 z 5