Karin_Kim55 Karin_Kim55 komentáře u knih

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Opět jsem se skvěle zasmála, poplakala a nadšeně zapištela. Zase jsem se mohla vrátit do světa Bratrů a moc mě to zahřálo u srdce. I když v boji s Omegou jsme se nikam neposunuli, jsem ráda že jejich srdce postupně nalézají mír a klid. ♥

22.07.2019 4 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Začátek zajímavý, uprostřed mi to přišlo přehnané, takže je konci jsem byla šťastná, že to konečně končí, ale konec mě nalákal na další knihu.
Dávám 3* a jdu na pokračování. Od tehle autorky miluji sérii Bratrstva, takže téhle sérii dám ještě šanci.

26.05.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Bylo to docela dobré, ale jelikož se kapitoly střídají Přítomnost - Minulost - Přítomnost - Minulost .... Tak jsem někdy za polovinou byla trochu ztracená, co se kdy a kde stalo. Navíc ze začátku jsem byla hlavní představitelku za naprostou hlupačku, tak i přesto, že to bylo psáno z jejího pohledu, tak jsem se s ní nedokázala ztotožnit.
Millie a Ester mě zaujaly nejvíce.

01.02.2019 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Měla jsem nutkání dat 0*, ale za jednu novou zajímavou postavu jsem si řekla, že ta 1* mě nezabije.
Proč jich nedám víc?
- Protože všechny postavy mě neskutečně rozčilují svojí neuvěřitelnou stupiditou.
- Vyřešení zápletek je až neuvěřitelně kýčové.
- Předpokládaný výsledek.
- Že jednu postavu nazvou originálním jménem, v další kapitole překladem a potom zase originálem (aneb Magnus Bane nebo Krasomil Pohroma) jelikož se mu ve všech předchozích dílech říkalo Krasomil, tak to byl nezvyk. Kdyby se mu celou knihu říkalo Magnus, tak se nic neděje, ale že jednou použijou českou a podruhé originální verzi?
Asi jsem měla vydání od jiného nakladatelství, než 3 předchozí knihy, protože jsem se do čtení nenutila jen kvůli prekérní kýčovitým přeslazeným situacím, ale i celkově čtivost byla opravdu hrozná. Jsme ráda že to mám za sebou a i když to opět končí otevřeným koncem, tak na poslední 2 knížky už nemám nervy.
Musím přiznat, že mě překvapuje, jak vysoké má tahle série hodnocení.

09.01.2019 2 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Úžasný svět, skvěle promyšlený, ALE ta autorka má neuvěřitelně velký zlozvyk. Kdykoli nastane situace, kdy někdo má říct důležitou informaci, čirou NÁHODOU přijde nějaké přerušení. Ať už zazvoní zvonek nebo mobil, přijde do místnosti další osoba nebo vybuchne bomba. (Když už se to stane po desáté, tak to začne být malinko otravné.) Ani nedokážu říct, jak moc mě to rozčiluje. Stejně jako rozhodnutí hlavní hrdinky.
Ovšem v četbě pokračovat budu, protože jsem zvědavá jak dopadne vztah hlavního páru a jestli se vývoj děje náhodou nezlepší. Ale mám strach, že budu hodnocení postupně ubírat. (U prvního dílu jsem dala 4*)

15.11.2018 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tohle byla opravdu úžasná knížka. Autorčin styl psaní mě mile překvapil a moc jsem si jej užívala. Jak popisovala jejich vzájemně vyvíjející se vztah... bylo to tak přirozené, nic přeslazeného nebo nerealistického.
Příběh plný bolesti, lásky, strachu a jeho překonání. Ráda bych dala 5*, ale kvůli již od začátku předvídatelnému konci musím 1* odebrat. I tak tahle kniha rozhodně patří mezi mé oblíbené!

12.10.2018 4 z 5

Neotvírej tuhle knihu! Neotvírej tuhle knihu! Andy Lee

Tohle se mi líbilo! :D Přečteno za pár minutek v knihkupectví, skvěle jsme se u toho s kamarádkou zasmály. :D

21.09.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Já nevím co napsat... Po dvouměsíčním utrpění a snášením nesnesitelného Kaze Brekkera, jsem to konečně dočetla. První polovinu, ne, první dvě třetiny jsem se do čtení opravdu nutila a nemohla se do příběhu pořádně vžít. (Především do Kazovo pasáží. Já ho vážně - nechci říkat nenávidím, ale já ho opravdu nemám moc moc ráda.) Až na konci, kdy se konečně něco dělo, byla akce a konečně se to rozjelo, jsem to dneska konečně dočetla.
Nevím, první díl se mi zdál lepší.

+ SPOILER +
Když na konci jedna z mých dvou nejoblíbenějších postav - vlastně jen kvůli nim jsem stále nacházela vůli to číst - umřela, tak část mě umřela s ní. Probrečela jsem pár hodin. Tohle jen tak neskousnu.

21.09.2018 3 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Opravdu perfektní! Za hodinku přečtené a s kámoškou (obě nezadané) jsme se u toho skvěle pobavily. Rozhodne doporučuju, ale nečíst sama. ^^

09.03.2018 5 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Neskutečně, jako vážně hrozně moc mě tento díl potěšil! Mnohem lepší než Bestie! (Bestie byla tak neskutečně předvídatelná, a to osobně vůbec ráda...) Ale tady! Tolik nečekaných zvratů! Hned ze začátku se něco dělo!

+ Náhledy do Xcorovi minulosti; skvěle popsaný ten platonický vztah mezi Laylou a Xcorem, který na štěstí poté už nebyl tak platonický; ...

Pokud byl někdo Bestií zklamán tak jako já, tak tohle opravdu zklamat nemůže! Celá knížka je v té vážnější atmosféře, ale na konci je skvělé rozuzlení, všechno jako vždy perfektně popsáno a znovu tolik vtípků! Vrátil se ten typický "bratrský" humor, který mi tak chyběl, aniž bych si to vůbec uvědomovala.

(Spoiler: Měla bych to přečtené hned, ale pokaždé, když se objevil Trezovi části, začalo mě to nudit a musela jsem to zavřít..)

10.02.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Už to dobou asi dva roky, co jsem se to pokoušela číst, ale stále si pamatuji, že jsem se možná nedostala ani za první třetinu. Příliš dlouhé popisování, nudné, zdlouhavé... Vůbec mě to nebavilo.
Musím říct, že film u mě lepší, jak kniha. I když je tam (mám takové tušení) pár chybných údajů, hodně věcí chybí, ale stejně...

09.02.2018 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Podle vyprávění a doporučení jsem čekala víc...
Nakonec jsem to četla měsíc a přečetla dokonce jen půlku... Ze začátku dobrý, pěkné vtípky, ale potom dlouho dlouho až do půlky nuda. Hodně jsem se do čtení musela nutit až jsem ji nakonec zahodila.

Hezký nápad, poznámky autorek byly také vtipné, postavy mi také nebyly nijak extra proti srsti (až na pár výjimek)... Ale po prvních 100 stránkách to byla ale hrozná nuda...

12.01.2018 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

» ZAHOZENO «
Začala jsem to číst, protože kamarádka na to chtěla znát můj názor. A také z mé zvědavosti.
Četla jsem hodně komentářů a s většinou nemůžu jinak než souhlasit. Rozhodně je to čtivé. Ty řádky se vážnou čtou samy. Vyprávění a slovní zásoba je opravdu na úrovni povídky na internetu. Z toho dle ohledu to nenadchne ani neurazí.
Ale. Upřímně. Já nepřečetla ani první kapitolu a už jsem to musela zahodit. Však ta holka byla na každým řádku o stupeň červenější! Tím tempem musela být červená jak rajče. Doslova. Žádné červené uši nebo líčka. Ale komplet celá hlava, až se divím, že ji nezačala téct krev z nosu...
Samozřejmě na mém nezájmu v pokračování v četbě je na "vině" i to, že vím o čem to je a jak to končí. Je to možné. Nepopírám to. (Však už není nikdo starší 15-ti let, aby neznal 50 odstínů šedi...)

Moje malé shrnutí:
• Čtivé, rychlé.
• Nuda, nijak to nenadchne. Rozhodně ne ze začátku.
• Nebýt toho, že je to samý sex, tak by to byla skvělá četba pro třináctileté slečny, které zrovna začínají číst.
• Bohužel nevím, jak jsou na tom sexuální scény. Ty si možná jednou zpětně dočtu. Aspoň něco, abych věděla, jak je to zpracované.

Dávám 3* protože se to čte opravdu rychle.
Nikdy mě nenapadlo, že budu číst něco horšího než 'V ringu'. Ovšem život je plný neočekávaných věcí, že?

30.11.2017 2 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Začátek takový ošemetný. Chvíli mi trvalo než jsem se do toho pořádně vžila. Pocity hlavních dvou hrdinů byli ze začátku napsané jako z romantiky pro puberťačky. A to mě opravdu zklamalo. (Nevím jestli to bylo překladem nebo lehká změna autorčina stylu psaní.) Od nějaké 1/3 jsem to měla přečtené za dvě noci. (Čtu jenom před spaním.)

Jsem ráda, že se pokračuje v příběhu Rhageho, Mary a Bitty. Části s nimi se mi četly jako vždy mnohem lépe, mnohem víc jsem si je užívala. Za to momenty mezi Peytonem a Novo mě zcela upřímně nudily. Do další knížky o nich se budu nutit. (Ale kdo ví, možná to budu mít jako s Temnými, které jsem zprvu číst nechtěla a nakonec jsem byla hrozně moc ráda, že jsem si ten díl přečetla.)

Opět jsem se zasmála, měla na krajíčku a prožila trochu té vášně. :D A zas a opět se zvyšují mé nároky na mého budoucího....

Už se nemůžu dočkat pokračování ve 'Vyvolené'! Wardovku a Bratrstvo snad nikdy neopustím! ♥

Spoiler: Na konci. Že nejsem jediná, která si všimla toho náznaku (spojení) mezi Saxtonem a Ruhnem? *fanynka gay párů*

28.11.2017 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Je to krásný příběh a opravdu jsem se ho snažila dočíst, ale nešlo to... Kdyby to bylo psané klasickou prózou, sem tam nějaký ten rým, tak by to patřilo mezi mé oblíbené knihy, ale bohužel... mi tahle poezie nesedí.

27.11.2017

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Něco úžasného! Hrozně moc jsem si to užila! ^^
Příběh se mi moc líbil, postavy jsou zajímavé a mají charakter, je těžké vybrat si jen jednoho oblíbence. Každá z postav má své dobré i stinné stránky, a to je na tom to pěkné - nikdo není dokonalý a neomylný.
Matthias a Nina jsou mé oblíbené postavy ^^ Ze začátku jsem měla ráda i Kaze, ale později...
Ale jedna z mála věcí, co mi vadila, je například věk hl. hrdinů. Sedmnáct a už toho zažili tolik, mají tolik životních zkušeností, atd... To mi trochu vadilo, ale co očekávat od Young Adult, že? (stejně jsem si je představovala starší ;D) Další, co mi vadilo, nebo mě spíše nudilo, byla minulost Kaze a Inej. Kazovi vzpomínky byly občas nechutné, prostě a jednoduše... Jsem se více zajímala o Ninu s Matthiasem. ;3
A další mínus! Konec! Docela uzavřený, ale očekává se pokračování, kterého se nemůžu dočkat! ❤

12.11.2017 4 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

I když to byl příběh o mém nejoblíbenějším páru, tak to jejich první knihu nepředčilo. Konec mi byl jasný již od 'Krále'. Mary mě tentokrát neustále štvala, a stále jsem musela křičet, že ji to ještě nenapadlo. Nakonec vše dopadlo podle předpokládaného konce, ale stále to stojí za to si to přečíst, protože tolik nových informací o Bratrstvu, Bastardech a Stvořitelce... To stojí za to!

08.09.2017 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tahle knížka se mi moc líbila. Je jedna z mých prvních, když jsem začínala číst. Jednoduchá, rychlá a čtivá. Romantika spíše pro čtenáře začátečníky, není to nic složitého, ale rozhodně se k ní ještě někdy vrátím. ^^

08.09.2017 5 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Tahle knížka mě neskutečně potěšila! Upřímně jsem se na ni nijak extra netěšila a začala jsem ji číst jen kvůli tomu, že je v seznamu před Bestii, tak abych rozumela deji. Ale nakonec to bylo naprosto dokonalé! Musím přiznat, že Polibek krve byl i možná lepší než Bestie ^^

03.08.2017 4 z 5

Líbání zakázáno Líbání zakázáno Nači Júki

Opravdu hodně dlouho jsem ji měla v knihovničce, než jsem se rozhoupala ji číst. Ze začátku opravdu klišé, že se mi vůbec nechtělo pokračovat, pak to ale začalo zlepšovat a konec prvního dílu, je opravdu boží. (y) :D
A velké mínus má za mě bonusový oneshot na konci. o_o Ten se mi opravdu nelíbil.

17.05.2017 4 z 5