Vyvolená

Vyvolená

Xcor, vůdce Bandy bastardů, odsouzený za velezradu, jíž se dopustil proti Slepému králi, čelí brutálnímu výslechu a trýznivé smrti z rukou Bratrstva černé dýky. Po životě poznamenaném krutostí a zlými skutky je smířený s osudem vojáka, lituje však jediné věci – ztráty posvátné ženy, která mu nikdy nepatřila: Vyvolené Layly. Layla jediná zná pravdu, která zachrání Xcorovi život. Odhalením jeho oběti a skrytého původu však oba prozradí a zničí vše, co je Layle drahé – včetně role matky jejího milovaného dítěte. Na vážkách mezi láskou a loajalitou musí sebrat veškerou odvahu, aby se postavila proti jediné rodině, kterou má, za jediného muže, jehož kdy bude milovat. A přesto, i kdyby Xcor nějak dosáhl odpuštění, budou se on a Layla muset utkat s ještě větší výzvou: překlenout propast, která dělí jejich světy, aniž by vydláždili cestu do budoucna ještě větší válce, zkáze a smrti. Do Caldwellu se vrací nebezpečný starý nepřítel, totožnost nového božstva je prozrazena a ve světě Bratrstva černé dýky už nic není jisté ani bezpečné, dokonce ani věrná láska… či osudy, které se dlouho zdály být vytesané do kamene....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344250/vyvolena-wAS-344250.jpg 4.796

Bratrstvo černé dýky (15.)

The Chosen (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy
Vydáno:, Baronet

lenča30

Doufám,že tato série nikdy neskončí!!!

misak94

Opět skvěle čtení

Nel-ly

Rovnou říkám, že mám autorku ráda. Její vyprávění (i když vždycky člověk ví, co se v knize stane) mě prostě baví anechci, aby tahle série skončila. Všechno je to hezky pospojované, postavy jsou jako moje rodina (:D ehm, nebudeme to přehánět) a tak... a proto ten Quihn... no ne, charakterově to neodpvídá. Chápu reakci, ale když někdo v X knihách buduje charakter postavy, nemůže otočit o stoosmdesát stupňů jen proto, aby byla kniha, kterou plánuje dalších x knih zajímavá... prostě ne. Za mě tohle nefungovalo, jakkoliv tu sérii ráda mám a hodnotím ji vždy neobjektivně.

PetraBery

Příběh Vyvolené Layly a vůdce bastardů Xcora je stejně jako předchozí díly této série prostě skvělý. Jejich ne úplně lehká životní cesta, rozhodnutí, která učinili a jejich láska, která je nade vše… Ještě pořád mě celé velké upíří Bratrstvo, jejich soukromý život i boje s ostatními bytostmi baví a já se těším na další shledání.

Evka3814

No páni,tak tohle byla třešnička na dortu. Jak už jsem řekla,fantasy jsem nemusela,ale tuto sérii jsem si zamilovala. Smekám před autorkou jak dokáže napsat tolik dílu aby se u toho člověk nenudil. Tento díl jsem si fakt užila,hodně jsem se zasmála hláškám a samozřejmě se mi líbil konec:) a taky chuťovka jsou obálky knih;)

Lee7

Tehle díl bude patřit mezi moje favority.. trochu mám obavy co vyvede Vishous k Jane.. Lassitera zbožňuji a trochu mi chybí, že už nemůže být tak vidět. Ale Xcor a Laya, Quin a Blay no prostě úžasné jako vždycky. Řekla bych že v dílu bylo méně vtipu více emocí. Nemohla jsem se odtrhnout.. Těším se na pokračování a očekávám že díly budou i o Bastardech..
Začíná být pěkně těžké si všechny pamatovat :D

Ditules

Já tu sérii vážně miluju. Kéž by se toho chytil nějaký schopný režisér a pustil se do seriálu... Xcor mi přirost k srdci, ale Zsadist je pořád č. 1. :) Laylino trápení mezi věrností ke Qhuinnovi a dětem a láskou Xcorovi vás nenechá knihu odložit.

Kešu1981

Svět Bratrstva mě pokaždé vtáhne a do poslední tečky nepustí...vždy se v příběhu objeví něco, čím J.R. vždy totálně překvapí a nečekáte to...prostě paráda! Už teď se těším na další pokračování...Assail a Sola, hmmm...bude to určitě další skvělé čtení :o)

Kočičáci

"Láska je záležitost mezi dušemi."
Křehká Vyvolená Layla a bastard Xcor... na první pohled velmi nesourodá dvojice, kterou spojuje tajná láska a splynutí duší. Jako vždy úžasné počteníčko, kterým se protnou i příběhy Qhuinna a Blaye, Treze a taky Lassitera (jehož příběh velmi netrpělivě vyhlížím). Neprozradím snad nic nového, že to opět dobře dopadne, ale budete náležitě navnaděni na další díly.

nai.ivka

Série mě bavila, i když z toho čouhalo, že to píše žena, chlapi nevedou sladké řečičky :) a celkem dost erotických scén jsem přeskakovala. Bavila mě upíří pohádka a těším se na pokračování.

veveronka

výborné jako vždy

75terka

Musím říct, že tohle byl jeden z nejlepších dílů. Xcor a Layla jsou prostě úžasní. Knížku jsem přečetla jedním dechem a asi budu muset ještě jednou. Celý tento díl byl tak napínavý, že jsem se zaměřila jen na hlavní dějovou linii a ostatní jsem jen tak vnímala jen okrajově. Opravdu napínavé od začátku až do konce. Potěšila i vsuvka s Vishousem a já jsem opravdu zvědavá na další pokračování a jak se bude jeho vztah s Jane vyvíjet.

Karin_Kim55

Neskutečně, jako vážně hrozně moc mě tento díl potěšil! Mnohem lepší než Bestie! (Bestie byla tak neskutečně předvídatelná, a to osobně vůbec ráda...) Ale tady! Tolik nečekaných zvratů! Hned ze začátku se něco dělo!

+ Náhledy do Xcorovi minulosti; skvěle popsaný ten platonický vztah mezi Laylou a Xcorem, který na štěstí poté už nebyl tak platonický; ...

Pokud byl někdo Bestií zklamán tak jako já, tak tohle opravdu zklamat nemůže! Celá knížka je v té vážnější atmosféře, ale na konci je skvělé rozuzlení, všechno jako vždy perfektně popsáno a znovu tolik vtípků! Vrátil se ten typický "bratrský" humor, který mi tak chyběl, aniž bych si to vůbec uvědomovala.

(Spoiler: Měla bych to přečtené hned, ale pokaždé, když se objevil Trezovi části, začalo mě to nudit a musela jsem to zavřít..)

Sinjun

Skvely diel, aj ked Laylu som nikdy nemala rada. Nejaako nebol dotiahnuty do konca vztah Quinna a malej Lyric. Ved sa na nu podla knihy navladal ani poriadne pozriet, debil jeden. No a potesilo by ma keby v dalsej knihe pisala viac o Phurym. Je to moj oblubenec

jolca-jolly0953

Prostě nádhera. Jako vždy jsem se skvěle pobavila a dokonce i slzička ukápla.

kacaaba

Další úžasné pokračování, jen mě štve, že je tam plno otevřených příběhů na které si zase budeme muset zase čekat :(

xxiixxi

Na Xcora jsem se tolik těšila, ale kniha nesplnila moje očekávání. Vlastizrada byla příliš rychle a snadno odpuštěna, stejně tak jako nebezpečné výstřelky a neuposlechnutí rozkazu...Hlavním hrdinům fandím, to ano, ale tohle mi přišlo takové až moc prvoplánové a nedomyšlené a na mě to dělá dojem, že upíři z této knižní série neuvěřitelně rychle vyměkli a divím se, že je Vyhlazovací společnost dosud nerozdrtila.

claryssa

Tohle potřebuju! Kdyby měl někdo odkaz na pdf, prosím o podělení se :)

Janičta

Přemýšlela jsem kolik * dát. 3 je málo, neboť Phuryho kniha pro mě byla mnohem, mnohem horší. 4* jsou možná trochu moc.
Kniha je dobrá, o tom žádná. Napsaná živě, čtivě, nechybí emoce, zápletka, humor... Ward klasika.
Všechno se ale děje trochu opřekot, hlavně změny vztahů mezi některými postavami, za mě to nemá moc logiku - skřípe mi to, skříííípe

SPOILERY! ! ! !
Udivuje mě jakou rychlostí a klopýtavou nonšalancí je Xcor téměř blahořečen.
Na začátku ještě všichni uvažují, jak by ho co nejefektivněji namleli pěkně na jemno, aby ho mohli nacpat do burgerů.
Ne že bych to jemu a Layle nepřála (byť mi Vyvolené nikdy k srdci nepřirostly...), ale takhle podané mi to prostě nesedí.
Hodně mě překvapilo, že byť se ženy z domu zachovaly jako obranný val a Layly se zastaly, tak s ní žádná z nich nevedla takový ten rozumný rozhovor typu: "Víš určitě co děláš? Málem jsi k nám domů - k našim dětem a našim můžum, přivedla smrt. Všichni jsme tu mohli umřít, jen kvuli tobě, vždyť se jim skoro podařilo zabít krále". Ale třeba mi v knize chybí nějaké stránky že?
Smír s Bastardy je fajn, ale nastěhovat si je rovnou domů? No já nevím...
Držím palce Vishousovi, zrovna pro něj nejsou ty emoční věci snadné, být pořád sám i když technicky vzato sám není, to je težké.
Chybí mi jeho vize a ta scéna a Rhampem se mi líbila.. high-five! :D
Q&B - Q je neřízená střela a asi s tím bude mít ještě potíže, ale Blay je asi jediný kdo s ním nakonec dokáže nějak pohnout. Maličko mi vadí, že Blay jednou nohou v takové té ženské pozici. Jako by ta ženská stránka ve vztahu musela být zastoupena i když jde o dva muže.
Lassiter a jeho nový job? No snad má upíří rasa jestě nějakou naději :D
Trez a Therese? jak už jsem psala, Vyvolené mě nechávají chladnou, mám raději "holky z masa a kostí" takže já jim fandím.

Terry11
30.12.2017

"Někdy bývají laskavost a láska pro diváka stejně obtížné jako násilí. Někdy, když přihlížíte zvenčí a sledujete dva sehrané lidi, je to jako scéna z filmového hororu - taková ta věc, od které se toužíte odvrátit, zapomenout na ni, zaplašit ji ze vzpomínek - zvlášť když se chystáte strávit den v posteli a čekají vás hodiny samoty ve tmě."

Nový díl Milenců přináší další příděl vtipných jazykových obratů (...jeho laťka sexuálních partnerů byla tak nízká, že se o účast mohly ucházet i vysavače a sem tam nějaký výfuk od auta.), originálních přirovnání (Kdyby byl králův tón ještě sušší, usazoval by se z něj na nábytku prach.) i všeobecných mouder ( Nemůžeme si vybrat, do koho se zamilujeme, a pokoušet se rozmlouvat si emoce, je recept na nezdar.) Navíc tu hraje neobvyklou roli můj úchylný oblíbenec Vishous. A tak skončím obligátní větou - proboha zase až za rok!

keiko33
28.12.2017

No uz mi bratstvo chybalo. A tato cast bola po dlhsom case nieco extra. Precitane behom dna. Layla a Xcor si zasluzili byt konecne stastni. To s Thorom ma prekvapilo a ten koniec bol mozno az velmi presladeny, no vobec mi to nevadilo, az mi slzicka vysla. Krasna rodinka. A Lassiter bol asi najvacsie prekvapko, ja ho proste milujem. Dufam, ze v pokracovani dostane viac priestoru.

Ryorka
24.12.2017

noo, byla to jízda :). Podotýkám opět lehce naivní a kýčovitá (hlavně závěr), ale strhující. Quinn je neřízená střela, to už víme, ale tu mu ze začátku vážně chrastilo v hlavě. Bod pro Blaye, že mu to dal sežrat. V prožívá pořádnou krizi.....vztahovou i osobnostní, snad to příště nějak ustojí. A tleskám Wrathovi. Nad Xcorem by člověk uronil slzu a popravdě jsem ke konci celkem propadala smutku, než ten přeslazený happyend Ward vybalila na posledních stránkách . Tak jsem si pobrečela.....a sakra proč vlastně ne ?

Adriana21
21.12.2017

Jako obvykle úžasná kniha. A ten konec, no prostě mazec. Děj byl super, mělo to spád, bylo to čtivé. Spisovatelka prostě zase nezklamala, jako vždy.

andrea4315
15.12.2017

Konečně jsme se dočkaly příběhu Xcora a Layly. Nevím jak to autorka dělá, ale s každým dílem, miluju nového chlapa :-D. Navíc brilantně dokáže zamíchat do hlavního příběhu již dávno proběhlé vztahy do nových situací a i nalákat na případné další díly.

Zusaninka
12.12.2017

Zbožňujem bratstvo, na Laylu a Xcora som sa veľmi tešila a som rada ze ma Wardka opäť nesklamala. Ale čo to je s Vishousom? Lassiter pre mňa taktiež príjemné prekvapenie a už sa neviem dočkať jeho príbehu :-)

Kakatja
11.12.2017

Další skvělý kousek. Ukazuje se, že má V snad i srdce, jak to pěkně zařídil. Qhuinn je na ránu, Xcor k sežrání a proboha co to zase V vyvádí, nad čím přemýšlí? Lassiter překvapení??!

annaliesen
10.12.2017

Tak sem ji zase přečetla na jeden dech a závěr jsem takový čekala ale že na mýsto stvořitelky usedne LS to jsem čuměla a máme další slaďouše na pokračování a V a mnoho dalšího nemůžu se dočkat další knihy

Sunday
10.12.2017

Opět přehršel superlativů. Autorka je s každým dílem série nápaditější. A nástupce Stvořitelky - to je prostě BOMBA (miluju takové "exoty"). Taky jsem ráda, že Q a B "ustáli" krizi vztahu a jsou zase OK. Nemůžu se dočkat dalšího dílu ...

Lucie1990
08.12.2017

No celou dobu po odchodu Stvořitelky jsem přemýšlela a měla pár tipů na její místo. Ale ON (L) mě vůbec nenapadl !! Jsem zvědavá na reakce jeho přátel až se to dovědí :-)